Keresés

Részletes keresés

egy hazafi Creative Commons License 2019.02.12 0 0 39

Üzenem azoknak, akik fintorognak vagy háborognak azon, hogy pénzek mennek az elszakított területek magyar közösségei és intézményei támogatására, hogy

Magyarország egy, ha nem az egyetlen olyan ország a világon, amelyet önmaga, a saját területei vesznek körül!

Talpigbal Creative Commons License 2016.07.28 0 0 38

Túl nagy volt a "morávoknak" :-))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.28 0 0 37

Nagymorávia?

Előzmény: egy hazafi (33)
egy hazafi Creative Commons License 2016.07.28 0 0 36

"A II Bécsi Döntéssel tulajdonképen visszaállították etnikai határainkat."

 

Így van, és ez ellen senkinek semmi kifogása nem lehet. Egyrészt a románoknál is maradt erdélyi terület (sajnos), másrészt ezt a döntést pont a románok kérték, és tudomásul is vették.

A diktátumot egy, a felek kölcsönös elfogadásán alapuló döntéssel javították ki. És ezt ma is kérhetnénk, most mi, magyarok, hiszen a második térkép is mutatja, hogy a határon túliak nagy része éppen azokon a területeken tömörül, amiket 1941-ig visszakaptunk.

Előzmény: Talpigbal (34)
Talpigbal Creative Commons License 2016.07.28 0 0 35

:-)

Csermanek ?

Előzmény: morcos csodagyerek (31)
Talpigbal Creative Commons License 2016.07.28 0 0 34

A II Bécsi Döntéssel tulajdonképen visszaállították etnikai határainkat.

Előzmény: egy hazafi (30)
egy hazafi Creative Commons License 2016.07.28 0 0 33

A Honfoglaláskor a gyéren lakott Kárpát-medencét birtokba vette a magyarság és államot szervezett rajta, azt megvédte, gyarapodott, gazdagodott. Ezt derékbatörte a török megszállás, mikor országrésznyi területek néptelenedtek el, ahová a 18. sz.-ban a Kárpátokon túlról jöttek be hívva vagy hívatlanul más nemzetiségek a jobb lehetőségek reményében.

Mit lehet ezen másképpen értelmezni?

Értelmezgetés helyett meg inkább előretekintve újra be kellene laknunk vagy akár asszimilálnunk a Kárpát-medencét, hogy aztán az államhatár újra az eredeti, ezeréves helyén: a Kárpátok vonulataitól az Adriáig húzódjon. Ezen törekvés része kellene hogy legyen a határon túliak támogatása, dehát ez sajnos igencsak felemás...

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.27 0 0 32

Elég sajátos történelemértelmezés. Volt itt egy nagymagyarországnyi lakaltlan terület, hirtelen kitöltötték a magyarok és később idevonzottak másokat.

Előzmény: egy hazafi (30)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2016.07.27 0 0 31

A vörös térképen Fiuménál hiányzik az ott született Kádár Jánost jelölő vörös szín, legalább egy ötágú csillag képében.

Előzmény: egy hazafi (30)
egy hazafi Creative Commons License 2016.07.27 0 0 30

Azon a bizonyos térképen:

az 1941-es határállapotok szerinti Magyarország rajzolódik ki világosan:

A nemzetiségeknek (már amelyiknek) persze e kettő közül bizonyára egyik sem tetszik, dehát akkor minek költöztek ide?

A jobb életszínvonal vonzotta őket hazánkba, tehát azidőtájt gazdaságilag is vonzóbbak voltunk. Ezt tette tönkre Trianon és 1947-es társa.

Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.27 0 0 29

A Trianon előtti nemzetiségi térképen látványosan kirajzolódik Magyarország mai területe, tehát nemzetiségi alapon sohasem volt többségi igény Nagymagyarország visszaállítására, de a mostani gazdasági lemaradásunkat nézve ez is lenullázódik.

Előzmény: egy hazafi (28)
egy hazafi Creative Commons License 2016.07.27 0 0 28

"ha Magyarország nem vonzó"

 

Nem is lesz vonzó, míg helyre nem állítjuk minél teljesebb mértékben a területi egységét. Magyarország akkor volt prosperáló, amikor nem volt feldarabolva. És amíg nem vetjük le gátlásainkat, félelmeinket és irracionális gondolatainkat a revízióval kapcsolatban, addig nem is tudjuk újra naggyá és vonzóvá tenni magyar hazánkat.

Addig csak megy a kisstílű adok-kapok az ugyancsak kisstílű politikusaink és pártjaik között, akiknek egyik fele azt bizonygatja, hogy mennyire jó és így vonzó is az ország, míg a másik fele éppen az ellenkezőjét. Utálom a Fideszt, de nem tetszik azok nyafogása sem, akik mindent rossznak látnak ebben az országban; ők vajon mihez viszonyítanak?

 

"szánalmas a revízionizmus, különösen az Unió, Schengen vagy az euró idején."

 

Miért, e három dolog mit oldott meg Trianon problémájából?

Előzmény: Törölt nick (18)
egy hazafi Creative Commons License 2016.07.27 0 0 27

"Én spec a vasárnapi nagymise szövegét is tudtam fejböl latinul, oszt mire mentem volna vele, pap nem akartam lenni"

 

De a latin az holt nyelv, maximum még orvosként hasznosíthattad volna.

Viszont a magyar az élő és a magyar nyelvterület a mostani határainkon túl húzódik még. Úgyhogy talán mégsem olyan rossz gondolat, hogy a magyar közösségeknek, ha elég nagyok, az általánostól a felsőoktatásig legyen meg a lakhelyén minden iskolaformája. Emellett még tanulhatna nyelveket, köztük az adott országét.

Ejh, úgy látom, mégis igaza volt Apponyinak a nyelvtörvényével, ami azt célozta, hogy boldogulásuk érdekében a nemzetiségek is minél jobban beszéljenek magyarul.

Előzmény: King_of_Giants (21)
egy hazafi Creative Commons License 2016.07.27 0 0 26

"Cicóka, vedd észre, már a trianonos topikod is besült, én is most voltam itt utoljára - unjuk a témádat, de nagyon.

Na pá."

 

Édesem, egy vitafórum már csak ilyen: hol megy, hol pedig nem.

Az meg, hogy Trianon témája téged untat, az egy szegénységi bizonyítvány rólad, szundikám. Mert engem például Trianon, a hazámat és népemet ért igazságtalanságok dühítenek. Ez pedig nem kifejezetten egy trianonos téma, bár szorosan kapcsolódik hozzá, hiszen az annak következtében elszakított ország- és nemzetrészeink támogatásáról van szó benne, amely nem is kicsi összegeket jelent és sokan nem értenek egyet vele vagy a mikéntjével. És ha ez valóban céltalanul kidobott pénz, akkor én is amondó vagyok, hogy sürgősen változtatni kell valamin. Netán te úgy érzed, Fideszkéd jól forgatja a tőlünk elvont pénzt? Az összmagyarság vagy a saját maga javára?

Egyébként engem is untat sokminden, sokféle topik, mégsem írom bele, hogy "zárható". Te valami megmondóember lennél vagy csak nem volt gyerekszobád?

Előzmény: Vevegyő (16)
Nyafka Balka Creative Commons License 2016.07.27 0 0 25

Németország nem Szlovákia.

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.27 0 0 24

Jogászként sehogyan. Bár ez egy speciálisan kiragadott példa volt. Bár néhány esetben lehet értelme, ha egy szlovák cégnek vonzó a magyar társasági adó vagy ilyesmi.

Előzmény: Nyafka Balka (23)
Nyafka Balka Creative Commons License 2016.07.27 0 0 23

Meg, csak nem tudja alkalmazni máshol max Magyarországon

 

 

Te most direkt hülye vagy ?

Akor a magyarországiak meg miért és hogyan  alkalamazzák magyarul szerzett tudásukat külföldön ?

Előzmény: King_of_Giants (21)
Nyafka Balka Creative Commons License 2016.07.27 0 0 22

Mi sem természetesebb emmint, hogy aggódik a szlovákiához csatolt nemzetrész felszívódása miatt ?

Előzmény: Törölt nick (20)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.07.27 0 0 21

mert az ismeretek így is úgy is megvannak."

Meg, csak nem tudja alkalmazni máshol max Magyarországon

Én spec a vasárnapi nagymise szövegét is tudtam fejböl latinul, oszt mire mentem volna vele, pap nem akartam lenni

Ha valami kétkezi szakmát tanul, az még hagyján, ha perfekt kétnyelvű.

Előzmény: egy hazafi (13)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.27 0 0 20
Előzmény: Nyafka Balka (19)
Nyafka Balka Creative Commons License 2016.07.27 -1 0 19

a szülők lefizetésétől

 

 

Szerintem az ilyen mocskot sürgősen vissza kéne vonnod .

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.27 0 0 18

A jövőbeli gazdasági és más kapcsolatok fejlesztéséhez jó cél az iskolák, kultúrális intézetek fenntartása. De önmagában a pénztől vagy a szülők lefizetésétől nem fog ez működni, ha Magyarország nem vonzó. Márpedig nem, ezért szánalmas a revízionizmus, különösen az Unió, Schengen vagy az euró idején. Viszont ebből a szempontból káros folyamat, hogy nem uniós határontúliaknak uniós munkavállalási engedélyt osztogatunk állampolgárság formájában szavazatért cserébe.

Előzmény: egy hazafi (13)
Nyafka Balka Creative Commons License 2016.07.27 0 0 17

. minimum két nyelven érdemes tanulni

 

 

Az érintettek ezt jobban tudják. Természetesen az anyanyelvi oktatást igénylik ha lehet.

Előzmény: linfury (11)
Vevegyő Creative Commons License 2016.07.27 0 0 16

Cicóka, vedd észre, már a trianonos topikod is besült, én is most voltam itt utoljára - unjuk a témádat, de nagyon.

Na pá.

Előzmény: egy hazafi (15)
egy hazafi Creative Commons License 2016.07.27 0 0 15

"Mert idegenszívű nemzetáruló"

 

De legalábbis álhazafi és a nemzeti érdekek elárulója, és a mi pénzünkkel dobálódzik. Szerinted jól és jó helyekre?

Előzmény: Vevegyő (14)
Vevegyő Creative Commons License 2016.07.27 0 0 14

Mert idegenszívű nemzetáruló mindenki, aki nem a Jobbik vagy a Mégjobbikabb, a fene se tudja már, hol tart az elmebaj jelenleg.

A topik zárható.

:)))

Előzmény: egy hazafi (13)
egy hazafi Creative Commons License 2016.07.27 0 0 13

"mit fog kezdeni egy magyar nyelvű iskolával/egyetemmel egy határontúli magyar,hogy fog elhelyezkedni ha magyar nyelven végez kémia, fizika,  orvos vagy bármilyen szakon?"

 

Az még hagyján, mert az ismeretek így is úgy is megvannak.

Az is jó dolog, ha iskolákat is támogat az anyaország az elszakított területeken.

De az már nem, ha ezt megfogalmazott végcél nélkül teszi, amilyen a revízió elősegítése lenne. Én azt hittem, hogy a különféle Magyar Nemzeti Tanácsok is azért jöttek létre, hogy majd kimondják a Magyarországgal való egyesülés óhaját, ahogy tették ezt 1918-ban a szomszédaink által kreált nemzeti tanácsok. De esetünkben ez nem úgy néz ki sajnos.

Akkor most mit akar "dicső nemzeti" kormányunk tulajdonképpen? Azt hírdeti, hogy mindenki maradjon és boldoguljon a szülőföldjén. De miért jó az kicsivé tett hazánknak, ha ez a szülőföld idegen uralom alatt marad és oda kell önteni a pénzt?

Előzmény: King_of_Giants (4)
linfury Creative Commons License 2016.07.26 0 0 12

... a pl. "a románt" elé megy ... sorry!

Előzmény: linfury (11)
linfury Creative Commons License 2016.07.26 0 0 11

Ezt én sem értettem soha ... minimum két nyelven érdemes tanulni ilyen helyzetben már alapfoktól ... Mit fog csinálni pl. ügyvédként, ha nem ismeri a románt megfelelő szinten?

Előzmény: King_of_Giants (4)
Rákosi Gyula Creative Commons License 2016.07.26 -1 0 9

Ennyire naív lennél ?

Előzmény: King_of_Giants (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!