Keresés

Részletes keresés

Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2016.05.30 -1 0 107

Itt első sorban az a kérdés, hogy (kiszámítható ügymeneteknél - a posta nem ilyen) miért kell sorba állni.

 

A fiam olyan helyen dolgozik, ahol bizonyos műszaki problémákat oldanak meg az igénylőknek.

Az üzletük menne csődbe, ha az előre egyeztetett ügyfélnek 5 percnél (addig bedobhat egy ingyen kávét) többet kéne várnia, de a rend az az, hogy a belépő ügyfél menetből léphet a szükséges munkatárshoz.

Előzmény: ax15 (106)
ax15 Creative Commons License 2016.05.30 -1 0 106

Egy ilyennel megtettem, hogy egyszerre léptem vele az ablakhoz, és a fizika törvényei szerint ő nem jutott oda :))

Előzmény: gillotine (105)
gillotine Creative Commons License 2016.05.30 -1 0 105

Múltkor így jártam a postán. Van ott két ablak ahol az átnemvett leveleket veheted fel. Állunk a sorban hogy amelyik ablak felszabadul odamegy az ember, erre jön egy nôci és beáll a kicsitt messzebb lévô ablakhoz az ott ügyetintézô közvetlen háta mögé. Erre a mögöttem álló rászól, hogy mit gondol mi minek állunk itt, mire a nôci, hogy oda nem állt senki. 

Hát persze, vagyunk olyan hülyék, hogyaz egyik alblaknál allunk 7-en a másikhoz meg senki.

Előzmény: ax15 (104)
ax15 Creative Commons License 2016.05.30 -1 0 104

Húgom anno Angliában csak meg akart kérdezni valamit - talán a postán, bankban (?) - az ablaknál és nem értette, hogy miért hajtják el a sor végére, amikor nyugodtan oda tudott menni mert mindenki a vonal mögött várakozott.

Előzmény: gillotine (103)
gillotine Creative Commons License 2016.05.30 -1 0 103

Magyar ember nem tud sorban állni. MIndig jönnek ügyeskedôk, akik ráadásul le is hülyézik azokat akik sorban állnak.

 

Szoktam hallani külföldön is a lasajnálást. A hülye németje, a hülye svédje úgy áll a buszmegállóban a sorban mint a birka.

Előzmény: ax15 (102)
ax15 Creative Commons License 2016.05.30 -1 0 102

Mindent lehet szarul szervezni.

És különösen fájó, ha tudod, hogy a szomszédban nem így van, mert érzed, hogy csak egy kicsi kell, hogy jobb legyen ugyanaz.

Korrekt terelgetéssel is lényegében ugyanakkor jutnál be, csak közben elmehetnél a büfébe, vagy leülhetnél, nem kellene két könyökkel tartani na sorban a helyed.

 

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (101)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2016.05.30 -1 0 101

A nevezett intézményben a következő helyeken kell sorszámot gombnyomni/szakítani:

 

Belépéskor az intézetbe (a betegkártyán van a vonalkódom, ez alapján a gép kinyomtatja a sorszámot és azokat a vizsgálati/egyéb helyeket, ahova aznap rendelve vagyok) - csak regisztrációs célokat szolgál.

 

A vizsgáló előtt (blokkról kell tépni és megkérdezni a többiektől, hogy most hányas sorszám van benn).

Jó, ha van vagy 20 előtted, mert jön a (hosszú - 10-15 méter kettes sorban) sorban állás az adminisztráció előtt (ez már pofára megy), ahol kinyomtatják az előző napokban készült vizsgálati eredményeket (ahol egyébként közel ugyanazt a procedúrát hajtod végre, csak több napon keresztül, ahogy a vizsgálatokra időt kaptál)

A leletekkel vissza a vizsgálóhoz, ahol kivárod a sorodat és bemehetsz.

Vizsgálat után vissza az adminisztrációhoz időpont és beutaló kérésre a kiírt új vizsgálatokhoz (a sor hossza nem változott). Ha kemó van, akkor ott is sorállás (ott már kicsi) és jöhet a nafta a vénába!

 

Mielőtt valaki hálátlansággal vádolna:

Örök életemben hálás leszek annak az intézménynek, mert tényleg profi orvosok néha XIX. századi körülmények között, de kigyógyítottak a mindenki által rettegett rákból.

Előzmény: ax15 (98)
gillotine Creative Commons License 2016.05.30 -1 0 100

 

Ez lesz az eredménye, ha ellopják az állomást, ha ellopják az EU-s pénzeket. Sôt, ha majd nem lesznek EU-s pénzek, akkor mi lesz?

halaloszto Creative Commons License 2016.05.30 0 0 99

Aha. Ebből kimaradtam, városban éltem mindig.

Előzmény: voks02 (95)
ax15 Creative Commons License 2016.05.29 -1 0 98

Több helyet is ismerek, ahol már feltalálták a sorszámot.

Belépsz, nyomsz egyet magadnak és vársz a sorodra.

Varázslatos hatása van.

 

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (88)
ax15 Creative Commons License 2016.05.29 -1 0 97

Nekünk is hasonló kellemes élményünk volt ott.

Ügyeletre mentünk reggel 9 körül.

Du 4-ig volt alkalmunk olvasással hasznosan tölteni az időt mire bejutottunk.

Egy nagyon kedves rezidens volt az ügyeletes.

Mindent alaposan szakszerűen kikérdezett, majd személyzet híján maga bepötyögött a számítógépbe.

Közben elég sokan lettek, de ők is hasznosan, olvasással, beszélgetéssel, egymás fertőzésével múlatták az időt.

Előzmény: Haragossy Dezső (87)
gillotine Creative Commons License 2016.05.29 -1 0 96

Dehogy is nem. A gazdagság illetve a jólét nem abszolút fogalom, hanem relativ. Akkor esik jól, ha a környezetedtôl jobban élsz.

 

Legyen magasabb a kerítés mint a szomszédé!

Előzmény: halaloszto (94)
voks02 Creative Commons License 2016.05.29 -1 1 95

Jaj, dehogynem. Kábé ez a szint, a falusi téeszcsé-alelnökhelyettesek szintje volt az, ahol nagyon is szokás volt dicsekedni vele.

Előzmény: halaloszto (94)
halaloszto Creative Commons License 2016.05.29 0 0 94

A szocializmusban is voltak akiknek nem kellett sorbanállni szénért, és színes tévéjük is hamar került. De dicsekedni még akkor sem volt szokás vele...

 

 

Előzmény: Haragossy Dezső (87)
voks02 Creative Commons License 2016.05.29 -1 0 93

Az ÁEK-ban nem is olyan ritka. Bár igaz, oda aligha engednék be... :-)

Előzmény: linfury (92)
linfury Creative Commons License 2016.05.29 0 0 92

Aha persze ... :)

Előzmény: Haragossy Dezső (87)
voks02 Creative Commons License 2016.05.29 -1 0 91

Szokás szerint hazudtak nekik. Összesen nem volt még annyi látogató, mint amennyit egy napra terveztek.

Előzmény: Haragossy Dezső (85)
Qqberci Creative Commons License 2016.05.29 0 0 90

Már-már kellemes program nekem kórházba menni, szoktam vinni könyvet,

 

Ha még viszel egy kis főtt csirkefarhátat, napokig kibírhatod...

Előzmény: Haragossy Dezső (87)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.29 -1 0 89

Nekem soha nem kell kurvaanyáznom, mert a maszeknál a seggem kinyalják. De kétlem, hogy te azt meg tudnád fizetni. Mesélj csak, de ne nekem! Előttem a meséiddel már megbuktál. A Főszerkesztők Klubjában is elismerték a fideszesek is, hogy nagy bajban van az EÜ. Te azért csak mesélj, hogy nem is!

Előzmény: Haragossy Dezső (87)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2016.05.29 -1 0 88

Magyarországon ilyen nincs.

 

Múlt héten csak az utiköltségtérítés pecsétjére vártam (Budapesti nagyon kórházban) 2.5 órát, előtte az Esztergomi kórházban, egy röntgenleletre egy egészet, Dorogon egy vérvétel egy reggeli 2 órás harci játék (üsd, vágd és talán aznap bekerülsz, ha mindenki lerúgtál magad előtt a lépcsőn!) és gondolom mindenhol így van

Előzmény: Haragossy Dezső (87)
Haragossy Dezső Creative Commons License 2016.05.29 0 0 87

Pont a napokban voltam kórházban, összesen három dokinál. Az egész nem tartott tovább egy óránál, mindenki kedves volt, szakszerűen megvizsgáltak, elmondták, mi van, és mi a teendő. (Máskor is hasonlók voltak a tapasztalataim. Már-már kellemes program nekem kórházba menni, szoktam vinni könyvet, olvasgatom a rövid várakozási idő alatt.)

 

Nyilván ha orbánozva, kurvanyázva mész be, akkor másmilyen élményekkel jössz ki.

 

Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.29 -1 0 86

El sem hiszem, hogy nem fogod fel, noha már elmagyaráztam nem egyszer.

 

 

Nem csak az EU fizeti, hanem az állam is. Anélkül nem kap pénzt, ha egy részét nem maga állja. Az EU nem határozza meg csak az irányt, a konkrét projektet nem. De visszakéri a pénzt, ha nem teljesül a vállalás. És most nincs rá esély, hogy teljesüljön, vissza kell fizetni az utolsó centet is.

 

De te örülsz, hogy te fizeted az Orbán hagymázsas, de haszontalan (a tizede utazik, rajta mint amit vállaltunk az EU felé) álmának megvalósulását, mondjuk kórházfejlesztés helyett, aminek elmaradásába bele is halhatsz, mert magad biztos nem tudod kifizetni a jó maszek ellátást, ha nagy a baj. Okos.

Előzmény: Haragossy Dezső (85)
Haragossy Dezső Creative Commons License 2016.05.29 0 0 85

És? Az EU fizeti? Aki fizeti a zenészt, az rendeli a táncot. 

 

Ha nem tetszik a kisvasút, az EU-nál kell reklamálni, miért ad pénzt ilyesmikre!

Előzmény: Törölt nick (67)
martinaxe7 Creative Commons License 2016.05.28 0 0 84

Miről nem ??

gillotine Creative Commons License 2016.05.28 -1 0 83

Még a végén kiderül, hogy errôl is Soros tehet.

gillotine Creative Commons License 2016.05.28 -1 0 82

Azt nyilatkozta az ATV-ben, hogy lefotózta a helyet ahol egy átrakodó állomásnak kellene lennie.

Előzmény: Ligget (80)
Ligget Creative Commons License 2016.05.28 0 0 81

"Az épület utca felőli oldala. Innen lényegesen többet látunk belőle, a vágányok felől ugyanis sűrű lombokba burkolózik
2005.07.03.
Fotó: Tóth Márton [Pocok]"

Előzmény: Sarkany (75)
Ligget Creative Commons License 2016.05.28 0 0 80

le is fotózta az antikorrupciós szakember mielőtt közölte a simicska metropollal?

Előzmény: gillotine (3)
halkergető Creative Commons License 2016.05.28 -1 0 79

De hol van a képekről az "intermodális"?    ;-))

Előzmény: Sarkany (75)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.28 -1 0 78

Mórickának is mindenröl AZ jutott az eszébe.

Vedd ki a kezedet a zsebedböl.

Előzmény: cipó kakukkfűvel (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!