Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Jax1980 Creative Commons License 2023.03.02 0 0 769

Szia! Ha pályán sokat használod és érzékeny vagy a zajra akkor nem ajánlom. Iszonyat szélzaj van benne 120 felett, szerintem.

Előzmény: Hollo1313 (768)
Hollo1313 Creative Commons License 2023.03.01 0 0 768

Sziasztok! Szeretnek venni egy 2019-es grand scenicet 1.33 tce motorral 7 személyeset. Mivel semmi információm nincs az autóról ezért bármilyen tapasztalat infónak nagyon örülnék. Valós fogyasztás meghibásodás bármi. Köszönöm szépen. Volt egy fluencem azt nagyon szerettem 7évig használtam semmi baja nem volt. 

Alec123 Creative Commons License 2023.01.29 0 0 767

Sziasztok!

 

Scenic 4 automata változat IMO gépi autómosóban? Hogyan?

 

Nincs még tapasztalatom benne! Idáig mindig kézi mosót használtam.

Néha azért ott is mosnám az autót.

 

Nyilván a mosás alatt a kocsi motorját le kellene állítani. Ha leállítom a motort, akkor automatikusan behúz a kézifék. Ez nem jó, mert ekkor a kocsit ledobhatja a szalag...

 

Mikor beállok a mosóba hogy csináljam?

P, vagy N állásba kapcsolni?

 

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

 

 

Btwin Creative Commons License 2022.09.28 0 0 766

Sziasztok. Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy 2016os Renault scenic IV a tulajdonomban. Na most a minap belső világításban szerettem volna izzót cserélni, na most valószínűleg zarlatot csináltam és azóta nem világít a felső 4 belteri világítás. A lab tér világítás működik. Mi a teendő ilyenkor. Biztosítékot melyiket kell cserélnem ha az a gon. Ha nem akkor mi lehet a probléma? Válaszotokat előre is köszönöm. Üdvözlettel Józsi 

Poli27 Creative Commons License 2022.08.06 0 0 765

Ha valakit érdekel szoftverfrissítés 7 ról 9 re, térképfrissítés, és autó okosítás(távolság visszajelzés, aktív sávtartó, kanyarfény, android auto /carplay és még sokminden bekapcsolása)  nyugodtan keressen meg... A kis kijelzőt (nem a rádiót) is tudom nagyra cserélni, plusz  az összes index, féklámpa, tolatólámpa, ködlámpába ledesítést rakni. Utólagos gyári tolatókamera beépítést is lehet (csak a nagy kijelzővel megy) Facebookon a Scenic IV csoportba van pár visszajelzés a munkámról :)

 

üdv

Vasti Creative Commons License 2022.08.03 0 0 764

Basszus, öregszem, rosszul emlékeztem!

 

Azért nem találtam a Continental rendelésem visszaigazolását, mert nem volt még Continental gumim ;-)

 

A Mazdára Dunlop Sport BluResponse nyári gumikat vettem, azokat adtam el rövid úton, mert szerintem vacakok voltak - vagy csak azzal az autóval nem voltak barátok.

 

Előzmény: Alec123 (762)
Vasti Creative Commons License 2022.08.03 0 0 763

Helló!

 

Nekem ilyen gumik voltak az előző előtti ;-) autómon (Mazda Premacy 2.0 ditd) , én totál bizonytalannak éreztem. Valószínűleg arra gondolok, amit te megúszásnak nevezel: gyorsabb kanyarban mintha lapos lenne a gumi, és "eltolná" az autó... Megvettem őket tavasszal a nyári gumira váltáskor, mert a régiek kopottak voltak, még a téli után furcsa volt, hogy "puha", aztán egyszer az autópályán elkapott egy jó nagy eső... Mentem is vissza a gumishoz, visszarakattam a téli kerekeket a Barum Polaris gumikkal ;-) , és mondtam neki, hogy adja el a Continental gumikat ;-) (Nem nála vettem) Szerintem életveszélyesen úszott és csúszott, pedig gyakorlatilag új volt, 1-2000km-el!

 

Most a Scenic 3-on Michelin nyári gumik vannak. A pontos típusukat nem tudom. Szerintem jó... Kicsit hangos talán, és ha nagyon megfeledkezek magamról, azért ennél is érezni, hogy úszik - na de ezek szép ballonos gumik 16"-os felniken, nem várható el tőlük, hogy úgy álljanak az úton, mint valami szuper peres gumi ;-)

 

Gondolkodtam a négy évszakos gumin ősszel, amikor új téli gumikat vettem, annyira nincsen sem tél, sem hideg errefelé sem egy ideje... Amikor 10 éve kiköltöztünk, még júniusban-júliusban is gyönyörű havas dombtetőket (hegycsúcsokat ;-) néztem a városból, most már télen is ritkán van rajtuk annyi hó :-( De aztán maradtam a télinél, mert néha azért csak felmegyünk a sípályákhoz itt a közelben sétálni, kirándulni, ott meg meglepően télies időjárás tud azért lenni ;-) Michelin Alpin 6- ot vettem. Az előző Scenic-emen Alpine 5 volt, szerintem sokkal csendesebb volt, azt akár nyáron is simán fent hagytam volna!

 

Ja, az előző Scenic-emen a nyári kerekek 17"-os felnin voltak, érezhetően stabilabban vette a kanyart. De ehhez viszont mindkét garnitúra 16"-os. Hülye voltam, amikor visszavittem a régit (abba a kereskedésbe, ahol vettem, és ott cseréltettem be az újabba) tuti belementek volna, hogy elhozzam a 17"-os nyári kerekeket, és a 16"-os kerekek maradjanak a régi autó csomagtartójában, de akkor valahogy eszembe sem jutott.

 

Hogy melyik a jó gumi, az nehéz kérdés, de mivel itt szinte minden autón Michelin-t látok, én is azt veszek ;-) Nem túl drága, márkás, ennyi. Nem versenyautók ezek... De a Michelin nyárival nem úsztam meg még úgy soha vizes úton annak ellenére sem, hogy ami most rajta van, az már jó kopott és az utolsó szezonját húzza, mint a vadi új Continental nyári gumikkal.

 

Én télen is kb. ennyire pumpálom őket, 2,5 elöl, 2,4 hátul. Igaz, hogy hidegebb van, hidegebb az útfelület is, nem emelkedik annyit menet közben a nyomás, de szerintem elég az is. Gumitól is függ persze, meg terheléstől is, mert nem mindegy, hogy egyedül megyek, vagy ott a család és tele a csomagtartó, de a fene sem pumpálgat mindig... Sőt, régebben jártam 2,4 / 2,3 bar-al is, na úgy már minden kis úthibát kivasal ;-) De érezhetően visszafogja az autót.

 

De ilyen használat mellett tényleg nem olyan veszélyes kérdés ez, ilyen autókkal nem szokás száguldozni ;-) Amúgy meg most csináltam busz jogsit, még nyugisabb lettem: eddig olyan 5,2 literes fogyasztással mentem haza (főút, autópálya) , most meg 4,6 literes átlagot mutatott az 1.5 dci... Ide már a fakerék is jó lenne körülbelül ;-) ;-)

 

 

 

 

Előzmény: Alec123 (762)
Alec123 Creative Commons License 2022.08.02 0 0 762

Szia!

 

Köszi a válaszod Vasti.

 

Én most Continental ContiEcoContact 5 nyári gumit használok, s mint ahogy már írtam elöl 2.6 bar, hátul 2.5 bar nyomásra fújom. Nyilván ez használat alatt felmegy +0.1-0.3 barral. Én magyar utakon, főleg kelet-magyarországon használom.

 

Sajnos itt az utak nem valami jó minőségűek. Mikor szabadságon voltam, akkor átmentünk Ausztriába. Ott az utak jobb minőségűek voltak. Ég és föld a különbség! Gondolom ezt Te tapasztalod is.

 

Kíváncsi voltam, hogy az ECO módra fújt (2.8 bar) gumik hoznak-e valami jobb eredményt a használat közben.

 

Én is úgy gondolom, hogy nem érdemes az itteni utakra a nagyobb nyomást használni. Még így is ha egy rosszabb mellék úton megyek, akkor a nagyobb méret miatt érzem az út minőségét. Hamarabb érezni az ütéseket, rázkódásokat. Kerülöm is a gödröket, kátyúkat...

 

A gumi amit használok az jónak tűnik, jól fekszi az utat. Jó minőségű, nincs vele gondom.

Csak néha érzem a megúszást, mikor egy kicsit gyorsabban veszek be meredek kanyarokat. Nem vészes, mert jól korrigálható a gumival az úttartás.

 

Amúgy én is megfontolt, nyugodt sofőr vagyok. Vigyázok a kocsira, a technikára...

 

Egyébként igazad van. Vigyázni kell a futóműre, mert a szervizben többet kell majd fizetni, mint amennyit meg lehet spórolni a fogyasztással. Még a nem rezsi csökkentett árak mellett is.

 

Te a nyári és téli guminyomás között alkalmazol eltérést?

Ugyanarra fújod a gumikat télen, mint nyáron?

 

Preferálsz valami gumimárkát?

Minőségi vagy közepes gumi?

 

Téli/nyári vagy négy évszakos gumi?

 

Mik a véleményed ezen kérdésekről?

 

Egyébként más is megírhatja a véleményeit, tapasztalatait ezen kérdésekről...

 

Előzmény: Vasti (760)
Vasti Creative Commons License 2022.08.02 0 0 761

...elírtam: elöl 2,5-re, hátul 2,4-re pumpálom a kerekeket hidegen, de pl. a forró autópályán elöl 2,7-2,8-ra is felmegy, hátul meg 2,6-ra. Ez már majdnem ECO ;-)

 

Előzmény: Vasti (760)
Vasti Creative Commons License 2022.08.02 0 0 760

Helló!

 

Attól függ, hogy hol jársz az autóval.

 

Ha valami hibátlan, tükörsima aszfalton 99%-ban, akkor fújhatod ECO-ra a gumikat - persze arra figyelj, hogy mekkora a kocsidon lévő guminál a maximális megengedett nyomás, és arra is, hogy ha hidegen 2,8-ra pumpálod, akkor a forró aszfalton, terhelés alatt simán lehet belőle 3-3,1 bar is!

 

Viszont ha nem tükörsima az út, én nem pumpálnám ilyen keményre, sőt, inkább laposabbra.

Nekem Scenic 3 van, de méretben kb. egyformák a 4-el. Ausztriában élünk, és elöl 2,5-re, hátul 2,4-re pumpálom hidegen. Ebből menet közben simán lesz 2,6 és 2,6 bar, ami 4 személlyel és csomagokkal is bőven elég ahhoz, hogy ne "ússzon" az autó (az is igaz, hogy eléggé nyugodt és megfontolt sofőr vagyok ;-) , illetve a gumi is rendesen kopik. De sokszor ha átérek a határon Szentgotthárdnál, ezt a nyomást is soknak érzem...

 

De ha főleg egyedül használod az autót, és valami jó vacak útburkolatokkal megvert környéken élsz, akkor szerintem 0,1 bar-al kevesebbet is tehetsz bele...

 

Mert a gumi csillapítása (ütés, rázkódás) elég jót tesz a futóműnek és kormányműnek, kíméli azokat, ráadásul utazni is komfortosabb úgy, ha nem érzel a fogsorodon minden kavicsot, apró úthibát ;-)

 

Szóval ha jól felfújod a gumikat, azzal talán spórolsz 1-2dl üzemanyagot 100km-en, de van rá esély, hogy a szervizben meg majd otthagyod azt a pénzt, mert gyorsabban kopnak a futómű alkatrészek... Plusz még kényelmetlenebb is az utazás.

 

Üdv: Vasti

 

Előzmény: Alec123 (759)
Alec123 Creative Commons License 2022.07.31 0 0 759

Sziasztok!

 

A Scenic 4 1.6 dci keréknyomása elől 2.6, hátul 2.5 bar.

Van olyan hogy ECO érték, ahol is elől/hátul 2.8 bar a nyomás.

 

A kérdésem a következő:

- Használhatom ezt az ECO értéket a kerekeknél?

- Lesz valami hátránya a gumiknak ennél a magasabb nyomásnál?

 

Amúgy Ti milyen nyomásértékekkel használjátok a kocsitok gumijait?

 

puru Creative Commons License 2022.07.31 0 0 758

Szia!

Semmilyennel, más ne megy fel rá.

 

Üdv.

Előzmény: Palotasa68 (757)
Palotasa68 Creative Commons License 2022.07.31 0 0 757

Sziasztok.

 

Grand Scenic IV eredeti 20 " felni milyen mérettel helyettesithetö még, pl. 235/40 R19,található valahol egy lista????

 

Köszönettel

bogabi21 Creative Commons License 2022.06.15 0 0 756

Nem 100%, de talán. Kérdés, megéri-e az árát (az új kb. 350.000/db., a bontott megvan olcsóbban).

Előzmény: ex C-Max (754)
Alec123 Creative Commons License 2022.06.04 0 0 755

Sziasztok!

 

A képen látható - piros színnel bekarikázott - alkatrész gyári cikkszámát szeretném megtudni.

Ez a motortérben van, a lámpa felett. Valamilyen kitámasztó rúd lehet. Mindkét oldalon megtalálható.

Renault Scenic 4 1.6 dci 2016-os.

 

Tud ebben segíteni valaki?

 

ex C-Max Creative Commons License 2022.06.02 0 0 754

Sziasztok! Nem találtam ilyen kérdést itt a fórumon, és elnézést, ha mégis volt már. GrandScanic Zen (2019) felszereltségű autóban szerintetek cserélhető a hagyományos (projektoros) fényszóró LED Pure Vision-ra? Előre is köszi a választ.

Vasti Creative Commons License 2022.05.17 0 0 753

Az első szerintem nem navigáció, csak rádió méretesebb kijelzővel!

 

Előzmény: D-box2 (752)
D-box2 Creative Commons License 2022.05.17 0 0 752

Köszi a választ!

Ez a 3 féle van, amit én látok hirdetésekben.

Az első körül túl sok a gomb, valószínűleg nem is érintős, pedig 2017/05 évjáratban található.

 

Előzmény: Topka (751)
Topka Creative Commons License 2022.05.16 0 0 751

Legyen benne navigáció, az már normális képernyőméret (2 féle van), én még talán nem is láttam olyan Scenic-et, amiben ne lett volna.

 

Kadjart már igen...

 

A másik, ami fontos a tükrözéshez, hogy:

 

1. minimum 3.3-as szoftver legyen rajta (2016/05-től ezt tették már fel), evvel már működik a tükrözés.

2. ha korábbi a vas, akkor a navi Firmware is fontos, mert az 1.0-val még nem megy, de minden utána jövővel már igen (ezt nem lehet frissíteni).

 

Ha a 3.3 megvan, akkor azt márkaszervízben felhúzzák 7-esre, onnan meg magad is meg tudod csinálni 8-9-re. Talán most ez az utolsó belőle.

 

 

Előzmény: D-box2 (750)
D-box2 Creative Commons License 2022.05.15 0 0 750

Szia

Milyen verzió felett megy a telefon tükrözése?

Most akarok venni egyet, de a hirdetésekben 3 féle kijelző méretet fedeztem fel évjárattól függetlenül.

Vajon milyen különbségek vannak közöttük, ezt honnan lehetne megtudni?

 

Előzmény: Topka (747)
Jax1980 Creative Commons License 2022.03.30 0 0 749

Szia!

 

Milyen felszereltségű és LE, váltóval veszed az autót? Nekem 1.6dci 160LE, automata volt. Volt is vele gondom. Elég sokat voltam vele garis szervízben, plusz volt egy turbós alomália amivel nem tudtak mit kezdeni. Nem tudom a beltérben levő zajra mennyire vagy érzékeny, de pálya tempónál zajos nagyon a kocsi ami főleg szélzaj tekintetében jeletkezik, plusz nekem 80ezer volt benne mikor eladtam, de recsegett, ropogott benne minden....az összeszerelési minősége gyenge. 

 

Próbáld ki pályatempón is a verdát. Nem vagyok renault ellenes,de a GS IV nagy csalódás volt, hiába gyönyörű autó. Ettől még természetesen neked lehet beválik és boldog tulaja leszel.

 

 

Előzmény: Alec123 (748)
Alec123 Creative Commons License 2022.03.10 0 0 748

Köszönöm válaszod.

 

Egyenlőre még nem, de a jövő héten már igen. Akkor megnézem majd...

Mindenképpen kereslek majd. Előre is köszi.

 

Előzmény: Topka (747)
Topka Creative Commons License 2022.03.10 0 0 747

Be tudsz ülni a kocsiba?

 

Ha igen, akkor az R-link2 Menu/Rendszer/Rendszerinformáció menüben nézd meg a legfelső sort "szoftververzió"

 

Ha ez legalább 3.3, akkor be lehet kapcsolni az AA és a CarPlay szolgáltatásokat. Ebben tudok segíteni neked, keress meg levélben.

 

 

Előzmény: Alec123 (746)
Alec123 Creative Commons License 2022.03.09 0 0 746

Sziasztok!

 

Scenic 4 1.6dci 2016 évjáratú kocsi vásárlása előtt állok.

Kérdésem az lenne, hogy az "Android Auto"-t támogatja a multimédia rendszer?

 

 

Sajnos, a verziószámát még nem tudom a kocsi szoftverének. Csak kíváncsi vagyok rá, mert azt szeretném majd használni!

 

Ha esetleg nem, akkor lehet a kocsi szoftverét frissíteni? Ha igen, akkor hol lehet azt megtenni? Esetleg egyénileg én is meg tudnám csinálni, vagy szakember kell hozzá?

 

Tudnátok ezekről információt adni nekem?

Előre is köszönöm...

 

 

TomLag Creative Commons License 2021.09.22 0 0 745

Szia, 

nekem is lassú a parkradar :-(

A garázsba lett felszerelve egy sima aldis lámpás radar, ez már rég piros mikor a kocsi még sárga ! Míg nem volt ez a kütyü kétszer is nekimentem... 

Nem felszereltség függő szerintem, mert nálam van minden.

Egyszerűen csak sz@r. Ovatosan kell vele centizni :-)

Előzmény: Hedgehog (728)
Krisszbp Creative Commons License 2021.08.25 0 0 744

Sziasztok! 2001-es Scenic, 1.9dci. olyan mint ha nem kapna üzemanyagot. Önindító cserèlve volt, akksi jó. Rendszerben van üzemanyag, nem levegős, legalábbis a kettőben amit látok. Mi lehet? AC a gond?

Krisszbp Creative Commons License 2021.08.25 0 0 743

Szia, nekem ugyanez volt, önindító volt.

Előzmény: J Zsolt76 (742)
J Zsolt76 Creative Commons License 2021.08.24 0 0 742

Sziasztok!

Renault grand scenic 1.6 16v 2004.

Tegnap nyeleregve de elindult az autó, gondoltam akku, töltöttem egy éjszakát reggel ugyan az a nyekeregve indítás egyszer, aztán semmi, nem kattan nem teker...

Vettem új akkut, de a probléma ugyan úgy fenn áll, nem kattan, nem teker. A visszajelzök az indításkor nem halványodnak, akkura rámérve megvan az inditó feszültség. Mi lehet a hiba?

Vasti Creative Commons License 2021.08.16 0 0 741

Ha 1,5 éves, akkor gondolom garanciális még ;-)

Amúgy kb. az szokott lenni, hogy ha kinyomott kuplungnál morog, akkor kinyomócsapágy, ha kiengedettnél, akkor meg a sebváltó.

Előzmény: Benyus71 (740)
Benyus71 Creative Commons License 2021.08.16 0 0 740

Sziasztok.segítséget szeretnék kérni,hátha már találkozott valaki ilyen jellegű problémával.1.5-éves Grand Scenic kiengedett kuplungnál morgó csapágyhang bal eleje felöl a kuplung benyomását követően megszűnik 10e km-nél!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!