Keresés

Részletes keresés

Magasles 2 Creative Commons License 2 napja -7 0 69304

Fontos határidő jár le a héten

Már csak néhány nap maradt az iskolai beiratkozásra.

Borsó leves Creative Commons License 2 napja -1 1 69303

 

„A jelenlegi iskola is fejleszt kompetenciát: a túlélést meg a felejtést”

 

https://m.hvg.hu/elet/20240415_vass-vilmos-iskola-oktatas-kreativ-iskola

 

 

 

Vevegyő Creative Commons License 2 napja -1 1 69302

szóval hány tankerületben is van balhé?

 

https://hvg.hu/itthon/20240415_tankeruleti-vezeto-nyomozas-korrupcio

 

Vesztegetés elfogadása és sikkasztás bűntettének megalapozott gyanúja miatt két tankerületi igazgatót érintően nyomoz a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Dunakeszi Rendőrkapitányság – tudta meg a Népszava az Országos Rendőr-főkapitányságtól. Az eljárásokról még tavaly májusban beszélt Polt Péter legfőbb ügyész, akkor három tankerületi igazgatóval szemben vizsgálódtak, a harmadik esetben azonban idén január 18-án lezárták a nyomozást, mert a hatóság szerint nem történt bűncselekmény. 

A lap azután kereste meg a rendőrséget, hogy múlt héten kiderült, őrizetbe vették egy budapesti tankerületi központ gazdasági vezetőjét vesztegetés gyanújával, arra azonban sem a rendőrségtől, sem a Klebelsberg Központtól nem kaptak választ, hogy melyik tankerületről van szó. Utóbbi annyit azért elárult, a gyanúsított gazdasági vezető továbbra is a központ alkalmazásában áll.

Fővadász fegyverhordozója Creative Commons License 3 napja -8 0 69301

Fontos üzenetet küldött a pedagógusoknak a MÁV

 

Erre kell figyelni a csoportos utazások szervezésénél, ami a kísérők számára immáron ingyenes.

qpid Creative Commons License 4 napja 0 0 69300

Lehet, hogy félreértettelek és rosszul következtettem a tv2-rtl nézésedet.

Előzmény: nscatto1 (69299)
nscatto1 Creative Commons License 4 napja -11 0 69299

Mert mi nem igaz? 

Előzmény: qpid (69298)
qpid Creative Commons License 4 napja -1 0 69298

Hogy mi? Ha az egyok mondatod nem igaz, nem baj, nem arra kell figyelni? Fura. Akkor ezentúl írd le azt is, melyik mondatod igaz, melyik a "lényeg".

Előzmény: nscatto1 (69297)
nscatto1 Creative Commons License 4 napja -11 1 69297

Van érzéked a lényeglátásra...

Előzmény: qpid (69296)
qpid Creative Commons License 4 napja -1 0 69296

Ilyen gyakran lógsz a két kereskedelmin, hogy ennyire biztos vagy benne?

Előzmény: nscatto1 (69295)
nscatto1 Creative Commons License 5 napja -12 1 69295

Kérdések:

 

Már a felvezetés is kretén, mert "a kezével ütötte meg"  aki nem kretén, az tuggggya, mi a redundancia.

Nem látjuk az előzményt a XX kerületben. Nem azt írom, hogy kolompár nintendó dzsukhel volt, csak érdekelne, hogyan jut el a pedagógus addig, hogy megrángat egy 12 éves gyereket. Én azt sem értem, hogyan lehet óra közben telefonnal baszkódni, mert óra van - de mindegy, majd a kretének leírják.

 

Ehhez kapcsolódóan. 

Sem a tetű2, sem a tetűklub SOHA nem közölt olyan riportot, beszámolót, ahol a cigánygyerek és/vagy a 100 tagú família bántalmazta a tanárt. SOHA. Pedig nem sok ilyen történt, max. heti egy eset, az utóbbi 12 évben.

Faszkönyvem nincs - amin rajzolt szemöldökű pánikos retkek esnek kéccséggbe, de handzsáros-késes kigyúrtak támogattyák őket - ahol ilyen rászistásos történésekbő sok van.

Előzmény: Magasles 2 (69276)
qpid Creative Commons License 5 napja -1 0 69294

Kegyelmek javaslásával, nemde, pedócsicska-kegyelmezők?

Előzmény: Pöpec Ficsúr (69292)
üveges Creative Commons License 5 napja 0 1 69293

A belső pesti Marosi Beatrix tankere. Hogy nem lepődök meg...

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (69290)
Pöpec Ficsúr Creative Commons License 5 napja -5 0 69292

Rétvári Bence: hamarosan tovább szigorodhat a gyermekvédelmi törvény

Több száz rendőr foglalkozik pedofil ügyekkel.

Vevegyő Creative Commons License 5 napja -2 2 69291

ez az egy ötletük van, de emellett kitartanak:

 

https://444.hu/2024/04/12/turelmet-kert-a-beremelest-koveto-felsooktatasi-dolgozoktol-az-allamtitkar

 

„A kormány szeretné a felsőoktatási béreket is emelni, de türelmet kérünk. A mostani háborús időszakban rendkívüli kiadások terhelik az országot. A kormány ebben az évben jelentős béremelési programot indított a tanároknak, az óvónőknek, és emelte az ápolók bérét is, ezek óriási költségvetési ráfordítást igényelnek. Brüsszel és egyes nyugati vezetők háborúpárti politikája miatt a háború végét nem látni, ez az ország pénzügyi teherviselésére is kihat” - közölte a felsőoktatásért felelős államtitkárság miután csütörtökön egyeztettek az állami fenntartású egyetemek béremelést követelő dolgozóival. 

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 5 napja -2 0 69290

A PDSZ tudomása szerint a belső pesti tanker.

De ez nem biztos még.

Előzmény: üveges (69289)
üveges Creative Commons License 5 napja 0 1 69289

Tudja már valaki, hogy melyik budapesti tankerület gazdasági vezetője bukott le?

pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 5 napja -2 1 69288

"PDSZ-es állattal"

 

Aha. Bácsika, téged hogy-hogy nem buktattak meg biológiából már általánosban?

Azt feltételezni sem merem, hogy szegény szüleid "neveltek" ilyenné ... Inkább a kocsma lesz az.

Előzmény: netuddd (69280)
Magasles 2 Creative Commons License 5 napja -7 1 69287

Bérfejlesztésről kezdődött tárgyalás a kormány és az állam egyetemek között

A legutóbbi béremelés negyvenötezer foglalkoztatottat érintett, összesen évi hatvannégymilliárd forint mértékben.

martinaxe7 Creative Commons License 6 napja -1 0 69286

harmincmilliós luxusautó használati joga is...

Előzmény: SchiSa (69277)
Gabzsu72 Creative Commons License 6 napja 0 0 69285

Ha durván sértegetne téged bárki, azt sem tűrném szó nélkül. Elég gorombán fogalmazol néha, de meg tudod magad védeni, nem szorulsz az én támogatásomra. Azonban néhányan minden előzetes ismeret nélkül primitív módon beleállnak másokba, olyan módon, aminek köze nincs az értelmes vitához. Igyekszem magam visszafogni de néha nem birom ki.

A neveléssel kapcsolatban nem értek egyet veled, vannak alapvető megnyilvánulások amik függetlenek a szülők beállítottságától és ha kell, bizony a szülővel is szembe kell szállni a gyerek érdekében. Te azonban szélsőségesen kijelentetted, hogy a tanár tanítson, majd a szülő nevel. Nem így van.

Én ősliberális vagyok, függetlenül a politikától, büszke vagyok a magyarságomra, őrzöm az igazi értékeket liberális létemre. Nem csak azoké az értékek akik döngetik a mellüket a magyarságukat óbégatva.

Előzmény: netuddd (69281)
qpid Creative Commons License 6 napja -1 1 69284

Nemtudomka modern emberré vált. Eddig azt harsogta a kívülállók magabiztosságával, hogy a tanâr ne neveljen, hanem csak oktasson, most meg nahát! Ha libsi a szülő, libsisen neveljük a gyerekét, ha neresztény, akkor neresztényen, ha elembés, akkor elembésen Ez ám a haladás!

Előzmény: netuddd (69282)
questt Creative Commons License 6 napja -1 0 69283

Bérpapírjaikkal vonultak a minisztérium elé a felsőoktatási dolgozók

 

Kovács Bendegúz Fődi Kitti oktatás április 11., 18:59

  • A négy megmaradt állami egyetem, az ELTE, a BME, a Zeneakadémia és a Magyar Képzőművészeti Egyetem nyílt levélben fogalmazta meg a bérköveteléseit, amelyet 3000 dolgozó írt alá.
  • A levelet március 20-án postázták Hankó Balázs felsőoktatásért felelős államtitkárnak, de mivel választ nem kaptak, csütörtökön a Kulturális és Innovációs Minisztérium elé vonultak a felsőoktatási dolgozók, hogy személyesen tárgyaljanak az államtitkárral.
  • Hankó Balázs szerda este a parlamentben azt mondta, hogy nem annyit keresnek a felsőoktatási dolgozók, amennyit állítanak, ezért mindenki a bérpapírjaival érkezett a demonstrációra. Az államtitkár végül fogadta a szakszervezeti képviselőket egy 45 perces tárgyalás erejéig, amit a jövő héten folytatnak.

Időhúzás, a szokásos!

netuddd Creative Commons License 6 napja -1 0 69282

"a munkánk 3 részből áll: oktatás, nevelés, képzés "

 

Ebből a nevelés nem mehet szembe a szülők nevelésével. 
Ezt kellene a fejetekbe vésni. 

Előzmény: Sir Pilla (69264)
netuddd Creative Commons License 6 napja -1 0 69281

"Ó, hát nemtudomka bárkit beledöngölne a földbe, ha lenne hozzá elég képessége, most legutóbb durván sértegette az egyik hozzászólót , én meg nehezen viselem, ha  ő sérteget másokat."

 

Értem. Csak azt viseled könnyen, ha engem sértegetnek. 

Előzmény: Gabzsu72 (69265)
netuddd Creative Commons License 6 napja -1 1 69280

1., Nem hívták meg a kormány képviselőit. Akkor miért is kellene menni?

2., Én se mennék egy PDSZ-es állattal egyetlen konferenciára sem. 

Előzmény: Borsó leves (69269)
netuddd Creative Commons License 6 napja -1 0 69279

Hmmmm.

Írd fel valahova, hogy egyetértünk. 

Előzmény: Gabzsu72 (69273)
SchiSa Creative Commons License 6 napja -1 0 69278

Akkor mire is jó ez az online felület???

 

A beiratkozás napján minden szülőnek/törvényes képviselőnek személyesen meg kell jelennie a köznevelési intézményben, ahol a beiratkozáshoz szükséges hatósági igazolványok, dokumentumok, illetve nyilatkozatok eredeti példányát be kell mutatni.

Előzmény: Magasles 2 (69275)
SchiSa Creative Commons License 6 napja -1 1 69277
Magasles 2 Creative Commons License 6 napja -7 0 69276

Egy budapesti tanár óra közben pofozott és lökött fel egy a hatodikos diákot (VIDEÓ)

 

Felpofozott és fellökött egy hatodikos diákot a tanára, akit az eset után azonnal elbocsátottak. Az incidensről videó is készült.

 

Egy budapesti tanár óra közben pofozott és lökött fel egy a hatodikos diákot (VIDEÓ) - Mandiner

Magasles 2 Creative Commons License 6 napja -6 0 69275

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!