Keresés

Részletes keresés

polária Creative Commons License 2015.12.24 -2 0 1743

http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20151221-kezilabda-noi-kezilabda-vilagbajnoksag-valogatott-nemeth-andras.html

Se kutatóintézet nem kell ide se fiatalitás :)))

Az a baj hogy a RENGETEG idegenlégiós elveszi a helyet a magyarhoni játékosok elől.Miközben a Gyór és a Veszprém méregdrága külföldieket megvesz szórja a pénzt....klubérdek.....aközben kiszorulnak a mieink.

HIBÁZTATOM a szövetséget is,

már régtől korlátozni kellene az idegenlégiósok számát és arányát !

Peppo vagyok Creative Commons License 2015.12.22 0 0 1742

Így van, 2-3 év mínuszban vagyunk, illetve a fiúk egy év előnyben a lányokhoz képest.

Előzmény: Cseszi75 (1740)
van_Persil Creative Commons License 2015.12.22 0 0 1741

A ffiaknál azért marad el a fiatalítás, mert a H.P.Dr.rektor kinyilatkoztatta, hogy nincsenek hadra fogható fiatalok, és ez azt jelentette, hogy nincsenek, akkor se, ha voltak (mint azt Dusebajev megmutatta). ha nem adsz esélyt valakinek, akkor nem tud élni vele. Mondjuk ez fordítva is igaz, ha valaki nem él az eséllyel, akkor alkalmatlan, akármilyen paraméterekkel is rendelkezik.

Előzmény: Cseszi75 (1740)
Cseszi75 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 1740

Abszolút így van, ez maradt el a lányoknál az elmúlt 3 évben és egyébként Dusebajev érkezéséig a fiúknál is és nagyrészt ennek köszönhetjük szerintem a lányoknál és valszeg a fiúknál sem lesz csapatunk Rioban.

Előzmény: Peppo vagyok (1739)
Peppo vagyok Creative Commons License 2015.12.22 0 0 1739

Olyan eredmények jöttek, hogy fiatalokkal is 100%-osak voltunk a csoportban. Nem mondtam, hogy sok, de azt igen, hogy nem rossz dolog, hogy egy ligaválogatott csupa fiatallal nyerni tud selejtezős meccseket.

Egyébként kiket dobott ki, milyen fél csapatot? Lékait, aki bármikor vissza tud kerülni, de egyébként többnyire a padot koptatja? Harsányit, aki hónapok óta sérült? Baloghot, aki sérült? Vagy Fecit, aki annyira savasodik, hogy minden tétmeccs után egy napot pihen és csak utána megy edzésre?

Ebből három név indokolt, Lékai más tészta. 

Ez sem garancia a sikerre, meg semmi sem. De azt gondolom, hogy kb. így kell fiatalítani. Nem dumálni kell róla, hanem csinálni. Most a sérülések miatt egy-két plusz játékos is bekerült, ennyi. Lehet, hogy ennek csak 1-2 év múlva lesz hozadéka, és addig rommá vernek minket, de legalább elkezdődött.

Előzmény: Ódri (1718)
van_Persil Creative Commons License 2015.12.22 0 0 1738

A tegnapi Harmadik Félidö a Közvetítéseknél.

jasszgeri Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1737

dontohoz visszakanyarodva, snelder 26/26-nal nem szamoltam tovabb. meglett a 100%?

vajas kenyér Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1736

Nincs itt semilyen csodaszérum melozni kell ennyi az egész 2 éve a lengyelek megverték a románokat és a franciákat is, edzőválogatás, meg hova söpörjük a cart cimen meló ,meló,meló!

 

doki74 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1735

Gondolom Herrem is elfutkározhatna ott a balszélen ...:-)

Előzmény: Gojira (1729)
Gozo Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1734

Misi remek irányító volt és ha jól tudom most is dolgozik a kézilabdában. Ennek ellenére olyan szinten tájékozatlan, hogy így csak magát égette.

A másik dolog ami eszembe jutott az interjú alatt, hogy mennyire belterjes ez a magyar kézilabda társadalom.

Előzmény: nicko (1715)
sannyak Creative Commons License 2015.12.21 -1 0 1733

Bietigheim az olyan jó hely!Én már annak sem örültem,hogy eljött Oldenburgból,és ráadásul a Bietigheimért....Akkor inkább már valami norvég,vagy dán csapatért.

Szerintem a győri hollandokat nem írigylik a többiek.Esetleg nem tudnak valami kedves szépet mondani neki,hogy most milyen jó Magyarországon kézilabdázni!

nicko Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1732

De a legdurvabb a vege volt!

A magyar edzoket ki kellene vinni Norvegiaba tanulni. 

(ezen a ponton gondolom a rektorprof. lerugta a tevejet az asztalrol) :p

Előzmény: nicko (1731)
nicko Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1731

Utolag! Akkor helyeselte, hogy a 9 napbol 5 elment volna erre a tornara.

Meg Borsos is kepes volt jo velemenyeket mondani. Igaz ezekrol mi mar 2-3 eve szot ejtettunk a forumon. ;)

Előzmény: enndru (1727)
doki74 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1730
Előzmény: van_Persil (1724)
Gojira Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1729

De Solbergnek lenne :-)

Előzmény: Fradista Utazó (1728)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.12.21 -1 0 1728

Nincs neki most oka arra, hogy a Fradihoz jöjjön. 

Előzmény: sannyak (1725)
enndru Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1727

Illetve ahogy hallottam ő inkább ment volna arra a spanyol tornára.

Előzmény: nicko (1726)
nicko Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1726

Sport tv Harmadik felidejeben jol megszakertettek a Magyar vqlogatott kudarcanak az okat. Sot meg Vilibaval is beszeltek mobilon. ;) Kezd kialakulni ugy tunik egy lazadas fele a regi elavult modszerekkel szemben miota Elek kifejtette mennyi mindent tanultak a norveg eronleti edzotol...meg Viliba is reszben mas velemenyen volt mint Mocsai. :p

sannyak Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1725

F U!Te eléggé szeren vagy a női Bundesliga,meg a Fradi ügyeiben is!Te hogy látod,hogy lehetne-e esélye a holland kapus kiscsajt Magyarországra(a Fradihoz Tomasevics után) csábítani,vagy őt ezután a VB után már csak az öt leggazdagabb csapat tudná megfizetni?

van_Persil Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1724

Mi az, hogy csak neki?!!! ;)

Előzmény: doki74 (1720)
sannyak Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1723

Nézve ezt a női kézilabda VB-t,azon tűnődtem,hogy mi miért nem próbáljuk ezt a trendet,módszert követni,eltanulni,megtanulni,mint amit a norvégok,és a dánok csinálnak,hogyha az már szinte nagy átlagban 20 éve eredményesebb,mint a mi produkciónk.Most már a svédek és a hollandok is azon az úton járnak,de már a lengyelek és a románok is próbálják azt az utat járni.Tudom,hogy nálunk is volt egy próbálkozás mikor Karl-Erik Böhmöt(Isten nyugosztalja!) kinevezték, megnyerték szövetségi kapitánynak,de sajnos az ismert okok miatt az félbeszakadt.De legalább a stábjának a tagjairól nem kellett volna egy mozdulattal lemondani!

Most legalább Elek Gábor a Fradinál próbál valamit átvenni,megmenteni a norvég módszererekből,de lehetne bátrabban is,nemcsak úgy szőrmentén.

Nézve a meccseket,én azt láttam,hogy szinte fel sem tűnt,hogyha egy játékost lecseréltek ezekben a csapatokban(norvég-holland-dán),a cserejátékos is tudta azt a szintet hozni,mint a másik ugyanazon poszton játszó,ellentétben a mieinknél,ahol ha a kezdősor játékosának nem ment,akkor az alaposan meglátszott a játékunk szinvonalán.Miért kell ilyeneket nyilatkozni,hogy van két azonos sorunk,aztán mikor a játékra kerül a sor,akkor igencsak megy a vakarózás,hogy most mi legyen?

A másik érdekes téma,hogy mi mindig a kevés felkészülési időre panaszkodunk.Érdekes az ellenfeleknek is annyi idejük van,mint nekünk,és szinte mindig jobban fel tudnak készülni,mint mi.

Mi is tele vagyunk fiatal tehetséges játékosokkal,az  utóbbi 15 évben,szinte mindig jól szerepeltünk ifi,és junior EB-n,és VB-n.Csak hova lesznek ezek a fiatal tehetségek,akik fiatal korukban még jobbak is,mint a dánok,norvégok,aztán mire igazán jó játékosok lehetnének,vagy eltűnnek,vagy lemaradnak a korosztályuktól.Valami itt is el van nagyon rontva,miközben az ellenfelek kiemelnek egy tehetséges korosztályt,és végig versenyeztetik addig amíg szinte belőlük fog állni a felnőttválogatott.Csak nehogy eljussunk odáig,hogy valaki majd kijelenti,hogy őt nem tanították meg kézilabdázni,mint az a fociban már elhangzott....

Ezekre a semmit sem érő hazai edzőmeccsekre is mi szükség van?Pl:A hollandok elmentek a Möbelringen kupára,erős ellenfelek ellen játszani,kikaptak 3-szor,majd elmentek a VB-re és történt ami történt....

Mi meg,minden nagyon jó,minden nagyon szép állapotban mentünk a VB-re,aztán a 6-dik (a legfontosabb) meccs végére már mindenki elkészült az erejével.A sikeres csapatokon meg lehet még ma is tudnának egy jó,rohanós meccset játszani...

 

Fradista Utazó Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1722

Most lehet igazolni friss világbajnokokat, ha valaki szeretne, meg még egy-két értékes játékost rajtuk kívül is. 

A Team Tvis Holstebro anyagi problémák miatt a szezon végén elküldi a következő játékosokat: Camilla Herrem, Silje Solberg, Lonn Blohm, Natalie Hagman, Jamina Roberts, Laerke Möller. 

Fradista Utazó Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1721

Kösz :-)

Előzmény: doki74 (1720)
doki74 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1720
Előzmény: Fradista Utazó (1706)
gerg0 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1719

Valóban hülyeség olyat behívni, aki egy hétvégi szurkoló szintjén sincs tisztában a dolgok állásával. Ennél már csak az nagyobb hülyeség, ha az ember elvállalja, és bemegy okoskodni. Ráadásul szerintem Szandra pont azok közé tartozik, akit a legkevesebb bírálat érhet a formája miatt.

Előzmény: nicko (1693)
Ódri Creative Commons License 2015.12.21 -1 1 1718

És milyen eredmények jöttek Talanntal? Mert ugyanolyan bohóccsapatokkal játszottak eddig a fiúk idén, mint a lányok...

Az Eb selejtezőn meg egy komoly meccs volt, ott is az "öregeket" kellett felküldeni a végén, hogy meglegyen.

 

Én momentán azt látom, hogy ész nélkül fiatalított. Ami persze akár jól is elsülhet, de nem vagyok arról meggyőződve, hogy jó ez így.

És nem, nem a fiatalítást vitatom, hanem hogy tényleg ki kellett-e dobni a csapat felét.

Előzmény: Peppo vagyok (1696)
doki74 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1717

Talán Hajdú az aki tudja,  hogy nem jó úton haladtunk csak mindig becsúszott egy vmire jó eredmény így elsíklottak a problémák felett.

Előzmény: Gozo (1692)
doki74 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1716

Értem én csak még mindig vb szereplésünk hatása alatt vagyok ...:-) 

Előzmény: jasszgeri (1711)
nicko Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1715

Itt van a reggeli műsor ebben hangzik el.

 

Előzmény: The AVE (1701)
nicko Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1714

annyi százalékot adott, hogy elosztotta a résztvevők számával a 100%-ot. :)

Előzmény: Peppo vagyok (1702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!