Keresés

Részletes keresés

sageza67 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 3

Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítséget, ez volt a gond!!! Tettem, amit mondtál, és most jó! Ki gondolta volna. Még egyszer nagyon köszönöm!

Előzmény: r.tonyo4 (2)
r.tonyo4 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 2

szerintem a data view-ban van egy felesleges sor, a 3. egyszerű helyi menü-> clear -rel ki lehet törölni. amúgy megcsináltam egy hasonlót, a codebook nálam a felesleges sorra missing valuet jelzett. Nálad a missing value-t be kellene jelölni



 

 

Előzmény: sageza67 (1)
sageza67 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 1

Szia! Köszönöm, hogy reagáltál a kérdésemre. Az adat táblában definiálva van 1 - férfi, 2 - nő, a 2 kérdőívben két nőt vittem fel, de a táblában három adatot tüntet fel, két nőt, és egy ismeretlen értéket, aki nem férfi... Az helyesen írja, hogy 0 férfi és 2 nő, de van egy +1 adat. Így az eredmény nem 100% nő, hanem 66.7% nő, és 33,3% valami, de nem férfi, mert az nincs benne. Az összes többi adatnál, ami szerepel a kérdőívben, végig szerepel egy +1 adat, ami semmilyen értéket nem vesz fel, csak van, és torzítja az eredményt? Mi lehet szerinted a gond?

Előzmény: r.tonyo4 (0)
r.tonyo4 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 0

A valid values -nek kellene stimmelnie: 2 nő; 1 férfi.

Ha jól értem, ott 1 férfi, 2 nőnek kellene szerepelnie, de itt mintha a kódolás el lenne rontva: a férfi= 1-es kód, de az adatbázisban a nemet jelző változónál az egyiknél adathiány van, miközben ott 1-esnek kellene lennie. Persze csak ha jól értem a kérdést és a képet.

Előzmény: sageza67 (-)
sageza67 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 topiknyitó

Érdeklődnék, ért-e valaki az SPSS rendszerhez. A problémám az, hogy két kérdőívet vittem fel eddig, de, mintha hármat kezelne, van egy valid values érték, ami megosztja a valós képet az adatokról. Hogyan tudom azt valid values-t eltüntetni? Csatoltam egy képet is hozzá... http://indafoto.hu/sageza/image/22622297-633c7f35/user

Előre is köszönöm a segítséget!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!