Keresés

Részletes keresés

Bécsi cukrászdás Creative Commons License 2015.01.02 0 0 101

Hisztériásnak tűnsz.

 

x

Előzmény: Panel Proli (100)
Panel Proli Creative Commons License 2015.01.02 0 0 100

Az egy tavalyelőtti hír.

 

Bezzeg 2014-ben: a SPAR-ban gyűjtött adományokat a Máltai Szeretetszolgálat.

 

SPAR, Fujj! Mocskos multi (és az MSZSZ is naggyon-naggyon gyanús). 2015-től nem fogják az egyre jobban teljesítő magyar nemzetet adományokon keresztül is lehúzni! Adományt csakis a CBA-ban lehet majd gyűjteni!

Előzmény: Bécsi cukrászdás (99)
Bécsi cukrászdás Creative Commons License 2014.12.27 0 0 99

Ostoba vagy, mint a tök, Kisember.

 

A Szeretetszolgálatnak gyűjt a Videoton

 

A bajnokság őszi fordulójának utolsó mérkőzésén játékgyűjtést hirdetett szurkolói körében a Máltai Szeretetszolgálat javára, ezen felül pedig árverésre bocsátották az utolsó meccsen viselt mezeket is, és a bevételt ugyancsak a máltai szervezetnek ajánlották fel.

 

http://www.maltai.hu/?action=new&newid=1278

 

Előzmény: Törölt nick (95)
Johnny Five Creative Commons License 2014.12.27 0 0 98

Gratulálok a sztoridhoz.

Viszont roppantul meglep, hogy azt hiszed, hogy az emberek tulajdonképp tökegyformák veled és minden képességük, lehetőségeik, rátermettségük, bla-bla-bla... gyakorlatilag a tieidnek a pontos mása.

Nos, az emberek eltérnek tőled. Vagy ebben, vagy abban, de leginkább abban, hogy nekik valamiért nem jön össze egy ilyen sikertörténet. Csodálkozol te ezen?

Előzmény: hajléktalan úr (92)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.27 0 0 97

Akkor ma azt meséld el, amikor királylány voltál! :))

Előzmény: hajléktalan úr (92)
ExCalibur-2 Creative Commons License 2014.12.26 0 1 96

Azt a részt még nem mesélted el, amikor hajléktalanként kiutaztál a sothebi's egyik gyémánt aukciójára és megvásároltad a koh-i-noor-t. 

 

LOL

 

Ekkora hazugságokat ide szórni,

pláne éppen karácsonykor.. 

 

 

Előzmény: hajléktalan úr (92)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.25 0 0 95

Mondjuk az máltaiak főnökének nyilatkozata egy meccs szünetében, hogy azért van a Videoton mezén évek óta a reklámjuk, mert annyira jó és népszerű a csapat, hogy nagyon magéri. (Ja a mag kétezres nézőátlagával.) Én meg azt gondolom, hogy megéri, mert az Orbán kétszeresét adja az állam pénzéből, mint amennyit nekik oda kell  adni. Úgy megéri. Csak én nem adok már egy fillért sem, pedig sokat adtam. Nagyon sokat.

 

Szerinted, ha az utcán hasonló plakátokat látsz, azt is ingyen rakják ki? Profik? Ugyan! Nem ismered ezt a világot, ha azt hiszed. Miattad (a hasonló naiv kisemberek miatt) csinálják így.

Előzmény: Szalonképes uraság (89)
hajléktalan úr Creative Commons License 2014.12.25 0 0 94

2 éve váltam gyakorlatilag nem maradt semmim egy hétig munkásszállóból kreált panzióban laktam napi 3500-ért  de már tudom miért olyan drága a válás (MERT MINDEN PÉNZT MEGÉR!) De mára már van ismét saját kertes házam,3 autóm (a veterán autóm megmaradt) mindezt úgy hogy 3 gyerek után havi 450,000ft gyerektartást vertek rám amit a második tárgyalás ( 1év!) után visszavettek 66000ft-ra. Viszont igaz hogy manapság kicsit több lehetőség van a padlóról felállni de csak akkor sikerülhet ha nem önsajnálatból és mások vérét szívva akarod megtenni (És nem hagyod hogy a vállalkozásod is elvigye az a tévedés amitől elválsz)

Előzmény: püfffneki (93)
püfffneki Creative Commons License 2014.12.25 0 0 93

Az egy másik világ volt . (majdnem 20 éve)

Ma próbálnád meg.

Előzmény: hajléktalan úr (92)
hajléktalan úr Creative Commons License 2014.12.24 0 0 92

1997-ben lettem fogadásból hajléktalan mert a barátaimmal azon vitáztunk,hogy ha nem lenne mindegyik hajléktalan alkoholista semmirekellő akinek büdös a munka akkor nem is lenne hajléktalan,ezért másnap kijelentkeztem a házamból és abban a ruhában ami rajtam volt pénz nélkül kellett elkezdenem a csavargást. A tét egy millió ft volt a feltétel,hogy két hónap alatt kellett saját-vagy önkormányzati lakást és egy autót nevemre irva megszerezni,de úgy hogy senkitől nem kérhettem kölcsön és csak kéregetésből, munkából lehetett pénzhez jutom (lopni-rabolni bűnözni nem)  és összesen egyetlen éjszakát lehetett fedél nélkül utcán eltölteni. mivel nem vagyok alkesz ezért a haverok bukták a fogadást(13,keületi önkorm. lakást és egy 20éves wartburgot sikerült össze szednem) 

 Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!

Előzmény: Johnny Five (91)
Johnny Five Creative Commons License 2014.12.24 0 0 91

Jaja... biztos nem volt jobb szórakozásuk.
Így aztán felcsaptak emberroncsnak, mer' az a heppiség netovábbja.

Előzmény: cipóstarisznya (90)
cipóstarisznya Creative Commons License 2014.12.24 0 0 90

Tűre és szappanra mindenkinek van pénze.

Persze aki először belül hajléktalan, az kívülről is azzá válik előbb-utóbb.

Magad, Uram, ha szolgád nincsen.

 

A tarháló, bűzlő, férgektől hemzsegő emberi roncsok MAGUKAT roncsolták össze.

Elég a krokodilkönnyekből!

Előzmény: Törölt nick (87)
Szalonképes uraság Creative Commons License 2014.12.24 0 0 89

Erre forrás? Mármint hogy ők szponzorálnak focicsapatot, és nem a focicsapat reklámozza őket, gyűjt nekik?

Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 88

De ilyenkor is megoldható kulturáltan,elhagyott bokrok takarásában,bozótos stb.

 

Hááát igen, amikor a reggeli kávé után az ember elvonul az eddig megszokott bokor mögé....:)))

 

Előzmény: rhemaáb (84)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 87

Semennyi. Nem jutnék el idáig.

A hajléktalan se így született, azzá vált.

Te pontosan ugyannnyi idő alatt ugyanolyan büdös és hugyos lennél, mint bármelyikük most.

Csak ehhez az kell, hogy ne tudj tisztálkodni és WC-t találni.

 

Ilyen egyszerű.

Megítélni az.

 

 

Előzmény: cipóstarisznya (83)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.12.24 0 0 86

Bp.Belvárosban kultúráltan?

Viccolsz!

Előzmény: rhemaáb (84)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.12.24 0 0 85

Én ha pénzt adok, igéretét veszem a csövesnek hogy piára fogja költeni/nem vicc/

 

Másfelöl,

ismertem egy csövest aki elmondta hogy bizony eljár a nem tudom hova fürdeni ingyé és igénybe vesz mindenféle juttatást mert utánajárt mi jár neki

Annyit meg mindig összetarhált hogy a közeli wc-re jusson egy százas

 

Dehát ők is annyifélék mint mi vagyunk. Nem szórakozásbol vannak az utcán, akárhogy mondod hogy keressenek munkát és éljenek normálisan

Munkát ők? A normálisan élő öltözött, szakképzett emberek sem találnak

 

Pár hajléktalan bádoglakónak az utóbbi időben adtak felújitandó házikókat és munkát, tv hírek

Könnyezve köszönték meg és a munkát is elfogadták.

Előzmény: cipóstarisznya (77)
rhemaáb Creative Commons License 2014.12.24 0 0 84

Bárkivel előfordul hogy kisdolog nagydolog és nincs nyilvános WC. De ilyenkor is megoldható kulturáltan,elhagyott bokrok takarásában,bozótos stb.

Dehát egy hajléktalan miért a Ferenciek terén tanyázik ?

Mert sokan járnak arra lehet kéregetni és főnemzeti dohánybolt és nagyonmagyar italbolt is van bőven.

Tudom.

Vannak káros szenvedély-mentes hajléktalanok is.

Senki sem mondta hogy nincsenek.

Bolti lopások statisztikája : kávé,édesség,cigaretta ,rövidital.

Előzmény: Törölt nick (82)
cipóstarisznya Creative Commons License 2014.12.24 0 0 83

Semennyi. Nem jutnék el idáig.

Ilyen egyszerű.

 

Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 82

Nem részegen, büdösen, gatyába hugyozva kell köztereken tébolyogni,

 

Azért arra kíváncsi lennék, hogyha nem tudsz hol fürödni és WC-re menni, mennyi idő alatt büdösödnél meg?

Előzmény: cipóstarisznya (77)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 81

Miért ülnének börtönben? Mert számlát kértek? 

 

A nagy baj, hogy ezek profi  focicsapatokat szponzorálnak az adományokból (ott van a mezükön a logó már évek óta )és nem hogy börtönbe kerülnek emiatt, hanem az állam ezt külön meghálálja nekik.

Előzmény: Szalonképes uraság (80)
Szalonképes uraság Creative Commons License 2014.12.24 0 0 80

És erről mit tehet a Máltai, már nem azért? Lehet, hogy két hónapra rá már börtönben ültek a jómadarak. Bár tőled gondolom csinálhatták volna még évekig.

 

Előzmény: ja_ja (78)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.12.24 0 0 79

Biztos halászni tanította az éhezőt mert ő nem akart neki halat adni:)))

Előzmény: ja_ja (78)
ja_ja Creative Commons License 2014.12.23 0 0 78

Teljesen egyetértek a topic nyitóval, véletlenül sem szabad adakozni a Máltai Sz. Szolgálatnak.

Egy megtörtént eset.

Valamikor a 90-es évek elején egy horgász egyesületnek voltam az elnöke, több hónapon keresztül heti 3-4 alkalommal megjelent 2 fő, aki a Máltai Szeret Szolgálat nevére és címére áfás számlát kért a napijegyről.
Na azóta nem adok semmilyen szervezetnek adományt, közvetlenül a a rászorulólót segitem.

cipóstarisznya Creative Commons License 2014.12.23 0 0 77

A múltkor volt egy riport két ilyen jómadárral. A zegyik nyilatkozta, talán éppen a zindex képébe, hogy megy egy fenét akárhova, neki így is jó, sőt. Aztán piára meg bagóra költik.

Keresd ki, ha akarod.

Egyébként állítólag a hajléktalan is ember és a társadalom tagja, vagyis ugyanúgy vonatkoznak rá a magyar törvények, mint bárkire. Nem részegen, büdösen, gatyába hugyozva kell köztereken tébolyogni, hanem ugyanúgy utánajárni az ügyeknek, mint bárki más. A lehetőségük megvan rá. Ha nem élnek vele, bakfitty.

Előzmény: King_of_Giants (75)
nézek Creative Commons License 2014.12.23 0 0 76

sőt...

Előzmény: Johnny Five (70)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.12.22 0 0 75

A gyakorlat mást mutat

Ismétlem, és pontositom, egy valóban hajléktalan csövesnek próbáltam szállást keresni télen, betelt mindenhol. Ahol lett volna azt fizetős volt

A másik nem volt csöves, kölcsön lakásban lakott,  de minden papirja "eltünt"/nem részletezem ezt/

Nem volt önkormi vagy orvos aki foglalkozzon vele papirok nélkül

 

Ja ha nincs papirja, mondhatná valaki

Hány cédula egy élet?

 

Hányszor hány helyre küldözget a bürokrácia ha hiányzik egy papir

A jómultkorában mondtam valamire  az önkorminál, kérdezze le a másik hatóságtol ami kell neki, trv. van rá

Ő azt nem tudja . Nekem kellett utánajárnom

 

Előzmény: ExCalibur-2 (74)
ExCalibur-2 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 74

Ó hogyne, a hajléktalannak vannak ilyen papirjai!
Kevered/a hivatal, a hajléktalant az aktív koruval

 

Ebben igaza van.

A hajléktalanokra ugyanazok a törvények vonatkoznak, mint azokra, akiknek van hajlékuk. A homeless-ektől is megkövetelik a munkaügyi központtal való együttműködést, jöv. ill vagyonnyilatkozatot is kell tenniük, vagy ha munkaképtelenek, akkor orvosi igazolás kell. 

 

Előzmény: King_of_Giants (72)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.12.21 0 0 73

Aztán tarha után hazamegy úszik egyet a medencéjében, átöltözik és belemerül az éjszakai életbe

+zakkantál?

Előzmény: cipóstarisznya (15)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.12.21 0 0 72

Jövedelemnyilatkozat, vagyonnyilatkozat,  igazolások: a munkaképesség csökkenéséről,  vagy a munkaügyi központtól igazolása a folyamatos együttműködésről."

 

Ó hogyne, a hajléktalannak vannak ilyen papirjai!

Kevered/a hivatal,  a hajléktalant az aktív koruval akinek van lakása valami egzisztenciája, csak munka nélkül maradt

 

Előzmény: Törölt nick (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!