Keresés

Részletes keresés

Sunup Creative Commons License 2024.02.20 0 0 178

Ide kell az ellenállás a kültéri szirénában:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137462555&t=9220734

Sunup Creative Commons License 2024.02.20 0 0 177

Az elmúlt napokban-hetekben Bonduary zone 88 alarm-nevű riasztásokat kaptam, nem tudtam, hogy mi indíthatja be, a legutóbb éjszaka fél tizenkettőkor történt a riasztás. Ezt már nem bírtam így utá.na néztem, a 88 Zóna a kültéri sziréna szabotázs elleni védelmére van beállítva(vezetékes).Felmásztam és szétszedtem, persze előtte kikapcs az állan védelem 47_88_3      .....47_88_0 hogy ha leveszem a kültéri fedelét akkor ne riasszon be, majd ezt vissza fogom tenni a 47_88_3-ra vagy a 47_88_2re ha esetleg csak élesített helyzetben adjon riasztást. Szétszedtem és ki volt rohadva az ellenállás (10kohm 5%) vagy a szél vagy valami bogár ha elmozdította akkor jött a Boundary alarm riasztás. Kerestem egy resistort 10kOhm -osat vissza forrasztottam rá és azóta minden rendben.

Most csak azért írom, le lehet magamnak, hogy legközelebb tudjam, hogy milyen ellenállást keressek mert úgy szét tud rohadni, hogy alig láttam a színkódot, de lehet valakinek segít még!

Szín kód Barna/fekete/narancs /arany 10kohm 5%

GaborBear Creative Commons License 2023.07.24 0 0 176

Él ez a topic még? Volna gondom az LYD-111 készülékkel ... :(

TitiRii Creative Commons License 2022.12.19 0 0 175

na ez pl az istennek sem küld smst...
de fogadni fogadja a parancsokat róla(bár a leírásban erről sincs semmi) de küldeni nem küld.. kicsit bosszus vagyok, mert az lyd pl küldött smst ha elment az áram(nem riasztott de szolt hogy nincs nafta)

 

Előzmény: TitiRii (174)
TitiRii Creative Commons License 2022.12.19 0 0 174

lyd111 és fisotech gsm gold között van valami nagy érdemi különbség?(azon kívül hogy a fisotech magyarul beszél?)
én látok pár fizikai különbséget
a fisotechnek a leírása programozása szerint  kevesebbet tud, de működnek rajta az  lyd kódok is (pl sms ami a fisotechben meg sincs említve) ami meg meg van említve az egyezik.

vezetékes bekötésre van jó tippetek?
nekem az lyd re 2 sima kapcsoló meg 2 mozgás érzékelő volt rákötve, működtek is, de pl ajtó nyitásnál hiába volt beállítva késleltetési is hogy kódot lehessen beírni azonnal riasztott és boundary szót küldte sms ben rá(vezeték nélkülinél működött hogy írta hogy micsoda illetve a késleltet  riasztás hogy legyen idő kódot beírni) esetleg szabotázsnak tekinti? nem normál működésnek?
10k ellenállás be van kötve ahogy írja de NC nél nem látom hogy tesz különbséget normál működés és kábel vágás között.(ha nyílik a kapcsoló ugyan úgy 0 lesz amit mér  mintha elvágnám a kábelt. esetleg próbálkozzak meg NO ra kötni? elvileg ha jól látom ilyenkor 10k mér alapból ami változik rövidzárra, ha meg elvágják akkor 0 ra)
portok z1-z4 ig és z5-z8 ig vab valami kül? esetleg egyik csak NC másik NO? ez nem egyértelmű egyik kezelési leírásból sem. ami azt illeti kábeles részét tekintve egyik se mond túl sokat. pl mozgás érzékelőkből mennyit bír el a +9v része meg hasonlók.

https://indafoto.hu/titirii/alap_album akit érdekelne a fizikai különbségek

Amúgy 3 éve jól megy az lyd, de egyszer kisütöttem véletlen a sorkapocs alatti bal oldali chippet, ezt cseréltük ment tovább, de hajlamos volt rá hogy a signal led vagy folyamatosan világított vagy egyáltalán nem világított (alapból villog) és ilyenkor a távirányitóra is kb 5-6mp késéssel reagál, riasztásokra is, és nem küld jelzést, és eleve ilyenkor nem lehet felhívni sem, mert a hivott fél nem kapcsolható.) áramtalanítás, aksi lekapcs majd vissza és ment tovább.
egyszer be is ázott, akkor azt hittem kuka, de kiszáradás után ment tovább.
legutóbb viszont hívott hogy riasztás, és ha felvettem csak süketség, majd bontotta a vonalat, nem tudtam kikcsapolni, sms re nem reagált, hívni nem lehetett, mikor kiértem bár a telefonomat folyamatosan hívta, de helyszínen a riasztó maga nem szólt, söt látszólag még csak nem is riasztott hiszem az alarm nem világított. itt szereltem le és szereztem most be egy fisotech et.
vadi új de legalább 2015 óta ül a dobozában, ennek az aksija más, szerintem lipo, és kicsit púposodik, nyomja is a fedelet kifelé. először be se kapcsolt róla, de 5h alatt vett fel töltést és most már be is kapcsol vele. nem tudom rá merjem e így bizni. vagy esetleg az lyd nimh aksiját rakjam át? lehet az is megérne már egy cserét.
az LYD hez van itt olyan szaki aki esetleg ki tudja deríteni mi baja lehet, érdemes egyáltalán?

Sunup Creative Commons License 2021.06.01 0 0 173

"Ezt már wifis, és managelni lehet applikációból is. És mivel wifis, ennek nem zavar be a router frekije sem, hisz neki is szüksége van rá. Kb. fél éve van meg, idáig egész jól működik"

 

Nem tapasztaltam, zavart a wifi részéről pedig kettő is van a központi egység közelében.

Előzmény: kacagógerle (172)
kacagógerle Creative Commons License 2021.05.31 0 1 172

Köszi!

Tőlem azóta megvásárolta egy műszerész ember a LYD-111-et, nem tudom mit sikerült neki kihozni a vezeték nélküli hibából.
Mivel a telephelyem nem maradhatott riasztó nélkül, vásároltam egy ilyet:

 



Ezt már wifis, és managelni lehet applikációból is. És mivel wifis, ennek nem zavar be a router frekije sem, hisz neki is szüksége van rá. Kb. fél éve van meg, idáig egész jól működik.

Előzmény: Sunup (171)
Sunup Creative Commons License 2021.05.31 0 0 171

"Nos ha valakinek olyan gondja van, mint amit leírtam, egy a lehetőség. Sikeresen a szervizzel beszéltem, tudtak tanácsot adni. Tehát a Lyd 111 riasztó, egyik pillanatról a másikra nem reagál semmi külső egységre. Csak kézi gombos utasítást fogad, de semmire nem riaszt. Csak akkor, ha közvetlen riasztást adok az egységről. Külső sziréna hiába lett kikapcsolva, azt jelzi, a rendszer bekapcsolt állapotban van. Semmivel nem tudtam kikapcsolni. Első körben a külső szirénát leszedni, nincs e beázás. Igaz nekem szabotázs védelme bekapcsolt, nem is tudtam lekapcsolni semmivel. Mire megsüketültem olyan 5 perc múlva elhallgatott. Ott semmitnem találtam. A szerviz tanácsa, próbáljak egy gyári alapbeállítást csinálni, majd a távirányítót  újra párosítani. Ha az sikerül, csak megkeveredett a rendszer. de sajnos nekem azt sem engedne és fogadta el, hogy bármit is lenullázzak. Akárhogyan csináltam, próbálta, a szeriz menübe beenged de ott semmi változtatást nem engedélyez. Sajons ilyen esetben, a készülék alaplapja zárlatos és a fő egységet cserélni kell. Azt javítani nem lehet. Vagy ha valaki tudja, de foglalkozik ilyennel"

 

A meglett a megoldás! A hálózati adaptert új 12V 1000mA-ra cserélni! Valószínűleg feszültség tüskék keletkeznek és ez zavar be a rádió jelek vételében. 

Sunup Creative Commons License 2021.05.30 0 0 170

Egy trafós adapterre cseréltem, hibátlanul működik! Multiméterrel lemértem a hibás adaptert 12.7V ez a része rendben is lenne a feszültség tüskéket sajnos nem tudom megállapítani.

Tehát akinek a GSM riasztója nem reagál a szenzorok rádiójelére az cserélje le a hálózati adaptert![VIP-606,LYD-111]

Sunup Creative Commons License 2021.05.29 0 0 169
Sunup Creative Commons License 2021.05.29 0 0 168

"Sziasztok szeretném megkérdezni,hogy a lyd 111 és sorkapcsaba melyik pontokra kell bekötni a vezetékes érzékelőt és milyen kell hozzá olyan amelyik megszakitaskor riaszt ?

A másik kérdésem a vezetékes szirenat mely két pontra kell bekötni

Sajnos a használati utmutatobol nem derül ki"

 

A Forum első pár oldalán részletes leírás van a bekötésekről. Kép is csatolva.

Előzmény: Janos Corvin (148)
Sunup Creative Commons License 2021.05.29 0 0 167

"A EarKong Wireless GSM Alarm rendszerhez kapott leírás pontosan megegyezik a neten talált VIP-600 leírásával. A programkódok ugyan azok. Találtam még hasonló leírásokat, de azoknál a programkódok ettől eltérőek"

 

Én arra jöttem rá, hogy különböző területeken más néven hozzák forgalomba ezeket a készülékeket, eddig két fajta programozási kódot találtam a VIP-600 és a LYD-111

Előzmény: snow.dog (150)
Sunup Creative Commons License 2021.05.29 0 0 166

"Cseréltem, de mivel 15 érzékelő van, kizárt mindegyik egyszerre megült volna le. De azokat is néztem, minden elme jó, érzékelők működnek, jelzést elküldik ahogyan a távirányítón is lehet látni.  Csak éppen az egység nem fogadja a jeleket"

 

Próbáld húzd ki az adaptert!Ha működik aksival akkor a tápegységgel van valami gond. Egyenlőre nem tudok többet, nekem is ez a probléma állt fel. Adaptert cserelek többet tudok.

folyt...köv

Előzmény: sanya300 (153)
Sunup Creative Commons License 2021.05.29 0 0 165

"Nos ha valakinek olyan gondja van, mint amit leírtam, egy a lehetőség. Sikeresen a szervizzel beszéltem, tudtak tanácsot adni. Tehát a Lyd 111 riasztó, egyik pillanatról a másikra nem reagál semmi külső egységre. Csak kézi gombos utasítást fogad, de semmire nem riaszt. Csak akkor, ha közvetlen riasztást adok az egységről. Külső sziréna hiába lett kikapcsolva, azt jelzi, a rendszer bekapcsolt állapotban van. Semmivel nem tudtam kikapcsolni. Első körben a külső szirénát leszedni, nincs e beázás. Igaz nekem szabotázs védelme bekapcsolt, nem is tudtam lekapcsolni semmivel. Mire megsüketültem olyan 5 perc múlva elhallgatott. Ott semmitnem találtam. A szerviz tanácsa, próbáljak egy gyári alapbeállítást csinálni, majd a távirányítót  újra párosítani. Ha az sikerül, csak megkeveredett a rendszer. de sajnos nekem azt sem engedne és fogadta el, hogy bármit is lenullázzak. Akárhogyan csináltam, próbálta, a szeriz menübe beenged de ott semmi változtatást nem engedélyez. Sajons ilyen esetben, a készülék alaplapja zárlatos és a fő egységet cserélni kell. Azt javítani nem lehet. Vagy ha valaki tudja, de foglalkozik ilyennel"

 

Egy megoldás ha teljesen le kell meríteni az aksiját! A beállítások maradnak, nem veszik el semmi. Ha nem működik a központi egység rendesen ez a sokk sok esetben helyrehozza.

Előzmény: sanya300 (154)
Sunup Creative Commons License 2021.05.29 0 0 164

433MHz adják a jelet a központi egységnek a szenzorok és a távirányító is.

Előzmény: kacagógerle (156)
Sunup Creative Commons License 2021.05.29 0 0 163

Esetleg a Wi-Fi rutert le lehetne árnyékolni, hogy ne sugározzon a központi egység felé?

Előzmény: kacagógerle (157)
Sunup Creative Commons License 2021.05.29 0 0 162

Próbáljátok kihúzni a tápot és akkor próbáljátok, hogy veszi a a szenzorok jelét?

Nálam az a probléma jelentkezett, ha hálózatba be van dugva akkor nem reagál a szenzorokra sem a távirányítóra. Ha kihúzom akkor rendben működik, megpróbálom másik hálózati adaptert használni lehet az okozza a problémát!

kacagógerle Creative Commons License 2020.12.27 0 0 161

Lehet.

Előzmény: Ikaruszki (160)
Ikaruszki Creative Commons License 2020.12.26 0 0 160

Ezzel a riasztóval lehet lehallgatni is? Pl., belehallgatni a környezetebe, hogy a riasztás valós-e.

kacagógerle Creative Commons License 2020.11.29 0 0 159

Szia sanya300,

Mi lett a vége a sztorinak? Nekem is előjött ez a probléma, nem reagál semmilyen külső jelre. A kezelőről kapcsolható minden, de sem a távadó, sem az érzékelők jelére nem reagál.

Előzmény: sanya300 (154)
snow.dog Creative Commons License 2020.05.28 0 0 158

Biztonsági szempontból ez elég ciki. Ezek szerint egy megfelelő eszközzel az érzékelőd kívülről is elég könnyen hatástalanítható lehet. Feltételezem az eBay-en fillérekért árulnak zavaró adókat.

Előzmény: kacagógerle (157)
kacagógerle Creative Commons License 2020.05.26 0 0 157

Akkor válaszolok is magamnak, meg annak aki ilyen problémával küzd.:-)

Szoval nem nagyon szeretik a vezeték nélküli érzékelők a wifi router közelségét. A routert kikapcsolván tökéletesen működik a riasztás. Mivel a routerre is nagy szükség van, és áthelyezni nem tudom, így levettem a wifi térerőt a legalacsonyabb szintre, így talán nem zavar be annyira. Ezek után többször tesztelve, működött a riasztás.

Előzmény: kacagógerle (156)
kacagógerle Creative Commons License 2020.05.24 0 0 156

Nekem is előjött egy probléma a Lyd 111-el 5 év után. A készülék 1db. ajtónyitás érzékelővel működött idáig, de most nem tudom mi lett vele. Minden működik úgy mint idáig, egyedül az ajtónyitásra nem riaszt be a központi egység. Ha kinyitom az ajtót felvillan a led, de a központ nem veszi. Ha a tesztgombbal próbálom akkor működik, de nyitásra nem. Ha leszerelem az ajtóról az érzékelőt és a kezemben "nyitom az ajtót" akkor ugyancsak jó. Ha visszarakom a helyére, semmi. 
Ez azóta van, amióta be lett üzemelve a kamerarendszer routere. Létezhet hogy bekavar a router? egyáltalán milyen frekvencián adja a jelet az ajtónyitás érzékelő?

Előzmény: sanya300 (154)
GaborBear Creative Commons License 2020.04.18 0 0 155

Sziasztok!

1

Nekem egy plusz vezeték nélküli ajtónyitás érzékelő kellene (LYD-111C-hez). Van bevált, vásárolható típus, vagy esetleg valakinek megmaradt egy , amit nem használ? Esetleg vevő lennék rá.

sanya300 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 154

Nos ha valakinek olyan gondja van, mint amit leírtam, egy a lehetőség. Sikeresen a szervizzel beszéltem, tudtak tanácsot adni. Tehát a Lyd 111 riasztó, egyik pillanatról a másikra nem reagál semmi külső egységre. Csak kézi gombos utasítást fogad, de semmire nem riaszt. Csak akkor, ha közvetlen riasztást adok az egységről. Külső sziréna hiába lett kikapcsolva, azt jelzi, a rendszer bekapcsolt állapotban van. Semmivel nem tudtam kikapcsolni. Első körben a külső szirénát leszedni, nincs e beázás. Igaz nekem szabotázs védelme bekapcsolt, nem is tudtam lekapcsolni semmivel. Mire megsüketültem olyan 5 perc múlva elhallgatott. Ott semmitnem találtam. A szerviz tanácsa, próbáljak egy gyári alapbeállítást csinálni, majd a távirányítót  újra párosítani. Ha az sikerül, csak megkeveredett a rendszer. de sajnos nekem azt sem engedne és fogadta el, hogy bármit is lenullázzak. Akárhogyan csináltam, próbálta, a szeriz menübe beenged de ott semmi változtatást nem engedélyez. Sajons ilyen esetben, a készülék alaplapja zárlatos és a fő egységet cserélni kell. Azt javítani nem lehet. Vagy ha valaki tudja, de foglalkozik ilyennel. 

 

Előzmény: sanya300 (153)
sanya300 Creative Commons License 2020.02.08 0 0 153

Cseréltem, de mivel 15 érzékelő van, kizárt mindegyik egyszerre megült volna le. De azokat is néztem, minden elme jó, érzékelők működnek, jelzést elküldik ahogyan a távirányítón is lehet látni.  Csak éppen az egység nem fogadja a jeleket. 

Előzmény: Vjacheslav (152)
Vjacheslav Creative Commons License 2020.02.08 0 0 152

Elem?

Előzmény: sanya300 (151)
sanya300 Creative Commons License 2020.02.08 0 0 151

Segítséget kérnék

Lyd 11 es riasztó van a hétvégi házamnál. Mai napon lemegyek és nem reagál a távirányítóra. Kiderült, semmi egységet nem érzékel. Távirányítókat sem. Telefonnal, gombbal lehet kezelni, de risztást semmit nem érzékel. A külső sziréna folyamatosan villog, mint ami aktív állapotban van. Ha áramtalanítom, akkor is, tehát látszatra aktívak néz ki a rendszer. Próbáltam új párosítást, hátha törlődtek. De nem, minden meg van, ha kitörlöm újra párosítom sem működik. Bedöglött az egyseg?? Újra indítás, áramtalanítás, lekapcsolás ugyanez. 

snow.dog Creative Commons License 2019.10.23 0 0 150

A EarKong Wireless GSM Alarm rendszerhez kapott leírás pontosan megegyezik a neten talált VIP-600 leírásával. A programkódok ugyan azok. Találtam még hasonló leírásokat, de azoknál a programkódok ettől eltérőek.

Előzmény: snow.dog (149)
snow.dog Creative Commons License 2019.10.22 0 0 149

Sziasztok!

 

Mielőtt ide írtam volna nézelődtem még milyen topikok foglalkoznak riasztókkal. A leglátogatottabb úgy látom inkább a profi megoldásokat tárgyalja, és mivel amit most vettem inkább ehhez a csoporthoz áll közelebb, ezért ide írom az eddigi tapasztalataimat. Bár ezt a topikot mostanában szinte senki sem látogatja, de hátha más is rászánja magát egy ilyen rendszerre. Nekem a képek alapján úgy tűnik, ez a rendszer is nagyon hasonló az eddig itt tárgyalt rendszerekhez.

Ennyi bevezető után jöjjenek a részletek.

 

Az AliExpress-en vettem egy EarKong Wireless GSM Alarm rendszert. A "B" minimális kiépítést választottam (9.030,- Ft).

Ebben az árban benne van a központ, a tápegység, 2 db távkapcsoló, 2 db vezeték nélküli nyitás érzékelő és 1 db vezetékes sziréna.

 

 https://www.aliexpress.com/item/32346380908.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.79264c4dXL31m1

 

Bár a leírásában (angol nyelvű, elég jól használható, bár nincs benne minden információ, pl. az sms vezérlés hiányzik) az akkunak NI-HI AAA*6 DC 7.2V van megadva, ebben szerintem nem az van. A leírásban szereplőről találtam képet, és az úgy néz ki, mintha 6 db AAA akku lenne összefóliázva. Az enyémben viszont egy sokkal kisebb méretű, kocka alakú akku van (talán Li-ion-akkumulátor?).

A vezetékes szirénának borzasztóan erős hangja van, beltérben nem ajánlom senkinek a használatát, szinte kibírhatatlan. Tudom hogy egy riasztónak legyen hangos a szirénája, de ez nekem túl hangos, ezért beltérre rendeltem egy kisebb hangerejű piezzo buzzert (még nem jött meg). Rendeltem hozzá egy füstérzékelőt, de annak meg az akkuja még nem érkezett meg. Ezért egyenlőre a két nyílászáró érzékelővel, illetve a két távkapcsolóval próbálkozom. Mindkét típust nagyon egyszerű volt a rendszerhez illeszteni. Az eddigi tapasztalataim alapján azt mondhatom az egész rendszert nagyon egyszerű kezelni, ha valaki veszi a fáradságot és alaposan áttanulmányozza a leírást.

 

Mivel még december végéig a Digi-nél ingyen használható a mobil kártya (Digi hálózaton belül egyenlőre minden ingyenes, sőt a korlát nélküli internet is ingyen van), ezért kísérletezésre kiváló, hiszen ilyenkor az ember akár több száz sms-t is elküldhet.

Felprogramoztam a telefonos és az sms-es értesítést, mindkettő hibátlanul működik. A központi egységet mint egy normál telefont is lehet használni, tehát bárki felhívható róla. A neten keresgélés során ráakadtam az sms-sel történő vezérlésre, az is rendben működik.

 

A távszabályzó egész messziről is használható (eddig kb. 30 m-ről próbáltam), és a nyitás érzékelő szenzor is működik kb. 25-30 m-re).

 

Nálam a lakásban üzemben van egy profi Paradox riasztó rendszer, ami be van kötve egy központba. Azzal nem igazán akartam kísérletezgetni, mert a vakriasztásokat elég borsos áron számolják. Szerettem volna egy olyan saját rendszert, amit teljes egészében én vezérlek, és a riasztásokat küldje el telefonon, illetve sms-ben (később talán bővítem wi-fi-re is). Erre ez a rendszer úgy tűnik alkalmas.

 

Még mindig csak barátkozom a rendszerrel, ezért szívesen fogadok minden hasznos információt. Amit eddig én tudok azt szívesen megosztom másokkal.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!