Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Samukaland Creative Commons License 2023.01.04 0 0 315

Sziasztok. Új vagyok a csoportban, az autóm is új nekem. Kuga 1 2.0 tdci titanium 2012-es. Panoráma. Sajnos beázik elől mind a két oldal. A szőnyegek nedvesek. Segítsetek .Köszönöm szépen.

laci 59 Creative Commons License 2022.11.22 0 0 314

Sziasztok !

 

Kuga benzin 1,5. 3 éves. 55.000 km. Egy ideje CSAK HIDEG IDŐBEN  a beindítás után - rossz úton zörög a kesztyűtartó bal felső oldalánál a műszerfalban valami. Ha bemelegszik az utastér, akkor nem zörög már.

 

Lehet hogy a kesztyűtartó nyitás fékezője az? Lötyöghet ?  A klíma pollenszűrő cseréjénél a kesztyűtartót kompletten ki szokták szerelni. Lehet azt rosszul visszatenni? ? Segítsetek !

köszönöm !

Zozek12 Creative Commons License 2022.10.04 0 0 313

Sziasztok!

 

2012 es kúgám van. A rádióm ki be kapcsol 10 fok alatt  míg el nem éri az üzemi hőmérsékletet.

Viszont ha éri valami elektromos inpúzus pl. Le és fel kapcsolom a lámpát, ki és becsukom az ajtót, bekapcsol a rádió .

Tapasztalt valaki ilyet már?

És mi lehet a javitási protokol ilyenkor?

 

Üdv.

krimpelő Creative Commons License 2022.07.20 0 0 312

Eladtam a kugát! 

Búcsút veszek ettől a pörgős topiktól is:D Sziaaztok!

 

 

Előzmény: krimpelő (309)
kobak Creative Commons License 2022.06.05 0 0 311
Előzmény: vmx12 (310)
vmx12 Creative Commons License 2022.05.29 0 0 310

SZIASZTOK!

 

Ötödik éves a kugám. A napokban nézegettem egy kicsit a belsejét és a tükör beállítás konzolnál megnyomtam valamit és csoda történt. Életében ELŐSZÖR BEFORDÍTOTTA A TÜKRÖKET. Gondoltam milyen remek és hasznos dolog így 5 év után felfedeztem valami újat a kocsin.

Az örömöm azonban nem soká tartott ugyanis ettől kezdve minden autóbezárásnál a tükrök is záródnak. 

Nos itt van a probléma.  Munkám miatt sokat nyitom zárom a kocsit és már látom előre az elromlás lehetőségének nagyságát. 

Szeretném visszaállítani az eredeti funkciót,  tehát hogy ne fordítsa be a tükröket. Két Ford szervízt hívtam természetesen azt mondták hogy olyan nincs hogy 5 évig nem záródott,  az mindig behajtódik. 

Valaki tud okosabb lenni a szakszerviznél?

Köszönöm 

krimpelő Creative Commons License 2021.10.15 0 0 309

Megválaszolom magamnak.....

Mai napon hoztam el a szervízből, kuplung felső munkahenger csere volt elméletileg.

Előzmény: krimpelő (308)
krimpelő Creative Commons License 2021.10.06 0 0 308

Sziasztok!

 

Mai napon beesett a lábam alatt a kuplung, váltani lehetetlen volt, így 2.fokozatban nagy nehezen félreálltam. Ford assist felhív, ők küldték az autómentőt negyed órán belül, és vitték a jószágot. Azért 36ekm után kicsit korainak gondolom, de majd kiderül mi volt a bibi......

ui: Visszaültem a feleségem kis suzuki swiftjébe, és azzal nyomom addig a km-eket........annál még nem volt ilyen, igaz "csak" 180ekm van benne.

Dongócska Creative Commons License 2021.07.11 0 0 307

Sziasztok! Mk1es kugámnál bedobta a p2138 as hibakódot, mely gázpedál vagy fojtószelep problémára utal. Esetleg találkozott már valaki ilyen gondokkal. Minden segítséget köszönök.

Nono_ka Creative Commons License 2021.07.06 0 0 306

Sziasztok

 

Kuga klíma kérdésem lenne.

Van egy 1.5 benzines kugánk 45eKm-el és mostanában elkezdett büdös lenni a klíma.

Mintha ilyen poshadt víz szaga lenne.

Kapott egy bactacleen tisztítást, de nem hatotta meg.

Amit viszont észre vettem, hogy ennél  nem látom, hogy kifolyna valahova a kondenzvíz.

Lehetséges, hogy el van valahova vezetve, vagy eldugult a kivezető cső?

Lehet ezt takarítani és ha igen, akkor hol találom a kivezetést?

köszi

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.14 0 0 305

A Waze frissült a tegnapi napon és újból mutatja a sebességet és a sebességhatárt az autóra tükrözésnél AA-val.

 

Tehát a Waze nem küldte át az adatokat és az AA vétlen volt az ügyben...gondolnám.:)

Előzmény: krimpelő (303)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.20 0 0 304

Szia,

 

időközben kiderült, hogy a Ford KKE válasza volt félrevezető, hogy a megszűnt az AA + Waze támogatása....ez hivatalosan nem is volt publikálva. A Ford Applink csak a Apple-nél támogatja a Waze-t, Android-nál sosem támogatta. Ez a hivatalos.

Az AA + Waze valami olyan megoldás, ha megy akkor jó, egyébként nincs garanciád a működésre.

 

Félig működik nálam az AA + Waze: megtervezi az utat, de nem mutatja a sebességet + a sebességkorlátot a legutóbbi AA frissítés óta....ez a gond vele.

 

Hátha egy AA frissítés rendbe teszi...

Előzmény: krimpelő (303)
krimpelő Creative Commons License 2021.02.18 0 0 303

Szia!

 

Hát ez érdekes! Hiszen a napokban jelentették be, hogy a FORD a Google-val kötött, stratégiai léptékű együttműködést. Akkor miért nem támogatják a google okosságait?

Kicsit érthetetlen.....

Előzmény: Törölt nick (302)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.16 0 0 302

Sziasztok,

nálunk (Ford Kuga 2019, Sync 3) kb. 2-3 hete elkezdett bizonytalan lenni a Waze tükrözésnél az Android Auto-val, ráadásul nem mutatta az aktuális sebességet és sebességkorlátot...emiatt nem is figyelmeztetett sebességtúllépésre. A telefonon teljesen jól működik a Waze (Samsung A70).

Ma kaptam a tájékoztatást a Ford részéről, hogy a Waze támogatása a Ford Sync 3-nál csak az Apple-nél működik. Az Android Auto + Waze megszűnt...szuper.
Javaslat: Android Auto + Sygic.


Gábor

Urbantib Creative Commons License 2021.02.11 0 0 301

Sziasztok! A facebookra én töltöttem fel a videót! Közben annyi fejlemény van,hogy voltam ezzel a hibával 2.alkalommal is szervízben! Rögzítve lettek az alsó műanyag takaró elemek,mert szinte mindegyik lötyögött rajta,olyan gyenge a gyári felfogatása ezeknek! Az autó ugyan tovább halkult tehát ez is ért valamit,de a hiba jelenség nem szünt meg! Aztán csak oda jutottunk hogy jobb oldali féltengely csere lesz! Alkatrész megrendelve,szólnak ha megvan és csere! Reméljük ez megoldja,

matrioska Creative Commons License 2021.02.07 0 0 300

Szia Cmaxos! Sikerült kicseréltetni a bal oldali féltengelyt?

Előzmény: cmaxos (290)
matrioska Creative Commons License 2021.02.07 0 0 299

Szia Urbantib!

Nekem a IV . Váci úti Autófort Ford szervízben cserélték ki a jobb teljes féltengelyt és megszűnt a hang. Széria hibás féltengelynél nem lehet korai a gond, itt nem a kopás miatt van a probléma....Csak azért nem tudom 100%-ig ajánlani mert a szerelő nem volt túl kedves......

Ford Kuga Facebook csoportban még a Solymári szervizt ajánlotta az egyik “sorstárs”. Csak olyan helyre érdemes menni, ahol már tudják mi a gond, nem kell bizonygatni az igazadat. Fontos, hogy ez a kotyogó hang csak bizonyos sebességnél, csak enyhe gázadásnál jön ki, ezért próba körön is hasonló feltételeket kell teremteni. 
Még egy javaslat, mielőtt bevinnéd, érdemes lefotózni a féltengelyeket a rajta lévő cikkszámot is tartalmazó papir címkével együtt, illetve kérni javitás végén a kitöltött garanciális munkalapot, eredeti aláírással, bélyegzővel, legtöbb helyen semmit nem adnak ha nem kéred....

Sok sikert kívánok, ne hagyd magad félrevezetni, majd számolj be, hogy mit sikerült intézni!

 

UI. A Kuga facebook csoportba, nemrég indított valaki más is egy ilyen problémájú írást,  van benne egy videó, melyben hallatszik ugyanez a hang.

 

Előzmény: Urbantib (297)
krimpelő Creative Commons License 2021.02.04 0 0 298

Megvolt a 2. éves kötelező szerviz. Ahol a fizetéskor, mikor a szervizes kolléga nyomtatta volna ki a digitális szerviz könyvet, közölte, hogy az autómon nagyon úgy néz ki, hogy megszűnt a garancia! Mert nem látja, hogy az autóm lett volna az 1 éves kötelezőn......

Persze voltam, és számlám is megvan róla, így eléggé ledöbbentem. Bár azt mondtam, hogy a FordPass alkalmazásban sem látom, csak az átadás előtti átvizsgálás tényét, de azt gondoltam, hogy majd csak megjelenik valamikor ott is?!

Mondták, hogy hívjam fel a szervizt, ahol az első éves vizsga történt, hogy intézkedjenek a Ford központnál, az utólagos felvételre, mivel ezt a szakszervizek nem tehetik meg.

Azt el kell mondanom, hogy nagyon korrekt hozzáállást tapasztaltam a szerviz részéről, miután telefonáltam nekik. Azóta már kétszer hívtak, közölték, hogy megtörtént az utólagos igazolás, és küldik a frissen kinyomtatott digitális szerviz történeti lapomat. Igaz azóta már az alkalmazásban is látom a három  bejegyzést, a szerviz előzmények menüpont alatt. Csak, gondoltam megosztom ezt is.

Előzmény: krimpelő (296)
Urbantib Creative Commons License 2021.02.02 0 0 297

Sziasztok Márkatársak!

2019 es 1.5 ecoboost Kugáról van szó! Sajnos én is szenvedek a 80 km/h sebességnél hallható monoton kopogástól! Azok segítségét szeretném kérni akiknek már orvosolták ezt! Megadom az e mail címemet és LACI59, MATRIOSKA, CMAXOS légyszives írjatok rám vegyétek fel velem a kapcsolatot,mert már többször voltam szervízben de hiába mert ott az utak végett nem sikerül reprodukálni a hibát,én hiába mondom hogy féltengely azt mondják az nagyon korai lenne!

Szóval jelentkezzetek légyszives várom: urban.284@freemail.hu

 

 

krimpelő Creative Commons License 2021.01.31 0 0 296

Sziasztok!

 

Csak, hogy ne legyen annyira leülve a topik: 

 

Holnap megy a kicsike, 2. éves kötelező szervizre. Hát, tavaly a fránya covid miatt nem ment bele a km, úgy mint ahogyan kellett volna. Elmaradt a szokásos erdélyi túra+ ott egy lakodalom is(már másodszorra lett halasztva). 

Elég elcseszett egy év volt 2020.....

 

matrioska Creative Commons License 2021.01.20 0 0 295

Szia! Mai napon kicserélték a jobb oldali féltengelyt (2020.12.16-án cserélték a bal oldali féltengelyt is). Végre megszűnt a kotyogó hang! 

Előzmény: cmaxos (290)
matrioska Creative Commons License 2021.01.03 0 0 294

Szia!

2020 december 16-án kicserélték a teljes bal féltengelyt, de sajnos  nem szünt meg a hang, igy január 4-re kaptam új időpontot. Majd beszámolok az eredményről....

Előzmény: cmaxos (290)
Topka Creative Commons License 2020.12.06 0 1 293

Helló,

 

"limp mode"-nak hívják és "power loss" a másik kulcsszó. Ha ezeket beírod és hogy 2.0 dízel Fordról van szó, egy csomó találat fel fog jönni.

 

Van akinek EGR-t kellet kivenni, kipucolni (10 év alatt simán elkormolódik), van akinek valami turbó vezérlő kütyüt kellett izélgetnie,

van akinek simán csak falsot szívott a kocsi és miután a bejövő levegőt útját rendbe rakta, elmúltak ezek a jelenségek.

 

Ha van hibakódod, azazért van, hogy törlés előtt/után rákeress, hogy mégis mit jegyzett fel a gép. Sokaknál viszont nincs tárolt hibakód sem...

 

Hajrá,

 

Előzmény: DanielP (292)
DanielP Creative Commons License 2020.12.05 0 0 292

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Van egy 2010-es 2.0dízel Kugánk, 120.000km-el.

Korábban egy családtagom használta főleg városban, és egy hosszabb út alkalmával az érdi emelkedőn 130-nál előjött az "engine malfunction" hibajelzés, majd az autóból elment az erő. Check engine nem volt.

Félreálltunk, lekapcsoltuk a motort, majd amikor visszakapcsoltuk nem volt hibajelzés, és a kocsiba is visszatért az erő.... egy ideig.

Ez az elmúlt hónapokban többször is előfordult, és már többször volt szervízben (maszek), de nyilvánvalóan nem értettek hozzá, ha még mindig fennáll a probléma.

A hivatalos ford márkaszervízben annyit mondtak, hogy nincs rendesen járatva (ez igaz), elvitték egy körre (állítólag), és utána városban egy hónapig megint jó volt.

Aztán jött egy újabb kis kiruccanás, ma mentem vele egy Bp-Gödöllő-BP kört az M3-on. Odafele tapostam neki 150-el, semmi baja nem volt, majd visszafele megint kiírta a hibát, és elment a kocsiból az erő.

Volt már szervízben, több helyen is, a turbó állítólag rendben van, és a részecskeszűrő is állítólag rendben van, bár utóbbiban kételkedem.

Beleöntöttem 1.5dl DPF szűrő adalékot teletankolásnál, de valahol azt írják, hogy lehet, hogy segít, valahol meg azt, hogy ne használjuk, mert csak árt.

Érdeklődnék, hogy találkozott-e valaki hasonló problémával, és ha igen, tud-e ajánlani egy lelkiismeretes szerelőt, aki megoldotta neki ezt a gondot (itt nem a hibakód kiütésére gondolom, hanem konkrétan megoldásra).

Illetve szerintetek érdemes elvitetnem egy részecskeszűrő tisztításra a reszecskeszurotisztitas.com -hoz? Esetleg van valakinek tapasztalata velük?

Bármilyen segítséget meghallgatok!
Köszönöm!

klaca50 Creative Commons License 2020.12.04 0 0 291

Sziasztok!

Ma voltam az éves kötelező szervizen. Van az autóban 6600 km! 

Állítólag lecserélték az olajat, olajszűrőt és a pollen szűrőt!

A kérdésem az lenne, hogy manapság mennyire jellemző, hogy nem cseréli le az olajat, de a számlában benne van? Rrégebben jártam egy ismerős szerelőhöz, akik ezt az idegen ügyfelekkel simán megcsinálták és ezt a megspórolt olajat kaptam meg kb. féláron! Van egy sanda gyanúm, hogy ma velem is ez történ. Hazaérve megakartam nézni az olajszintet, hogy rendesen feltöltötték-e. Kinyitottam a motorháztetőt, és csak áltam ott és néztem ki a fejemből! Azon gondolkodtam, hogy hogyan tudott a szerelő úgy olajat cserélni, hogy se a kupakon, se a többi müanyagon nem látszik ebből semmi. Érintetlen por mindenütt! Nem, hogy egy rongytörlés, egy kéznyomat, de még egy apró csík sem látszik a poros részeken sehol! De a legfurcsább, hogy a olajsapkán se látszik, hogy megfogta volna bárki is!  Az olajat se látom teljesen tisztának, de ez talán nem ellenőrizhető, főleg, hogy járt már a motor! Szóval, szerintetek lehetséges, hogy átvertek, és csesztek lecserélni az olajat? És ilyen esetben mi a lófüttyöt lehet csinálni!?

cmaxos Creative Commons License 2020.12.03 0 0 290

Nekem is hasonló problémán van. Több alkalommal voltam vele szervizben. Egyszer azzal ráztak le hogy a haspáncélban csörögnek a kavicsok :-). Hosszas közbenjárás után egy szerelő megállapította hogy a jobb oldali féltengely (nekem gyanús volt mert én bal előröl hallottam de hát ők a szerelők)  a ludas, gariban cserélték. Amikor elhoztam az autót sajna ugyanúgy előjött ez a zaj, visszavittem megint előjöttek a kavicsos sztorival, illetve azzal amit neked is mondtak, hogy ha hangosabb lesz vigyem vissza. Közben meghallgatta egy másik szerelő is aki régebben a Fordnál dolgozott. Ő is a bal oldali féltengelynél hall egy enyhe kopogást. Megpróbálom rávenni a Fordot a bal cseréjére remélem sikeres lesz. Ha neked megoldódik a probléma jelezz már légy szíves hogy tudjuk.    

Előzmény: matrioska (289)
matrioska Creative Commons License 2020.11.28 0 0 289

Köszi laci59, hogy megosztottad a hibát és a megoldást. Sajnos két alkalommal is voltam vele márkaszervízben, de nem segítettek......

Lehet, hogy én is felkeresem a csepeli márkaszervízt....

Előzmény: matrioska (288)
matrioska Creative Commons License 2020.11.28 0 0 288

Sziasztok!

Nekem is van egy 2020-as Kugám ( 15 000.Km.), pont úgyanezt a kopogó hangot hallom 5 -ik sebességben, kb. 80 km/ h sebességnél, enyhe gázadásnál( 1500-2000 fordulaton).  Szervízben semmit nem tudtak segíteni, hiába mentünk rövid próba körre, ott nem.jött ki a hiba......

Előzmény: laci 59 (280)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.02 0 0 287

Sziasztok,

 

nálam a CD tartónál levő rács zörgött (illetve inkább nagyon zavaróan pattogott az úthibáknál), a három elem találkozásánál egy kis ragasztószalaggal sikerült orvosolni. A félbehajtott ragasztószalagot benyomtam az elemek közé, a ragasztószalag csak azért van (pirossal jelölve), hogy ne csússzon ki.

 

Mellékelek egy képet is hozzá.

 

Gábor

 

Előzmény: weissburger (285)
krimpelő Creative Commons License 2020.10.29 0 0 286

Szia!

 

A fogyasztáshoz:

 

Az autó 2019.02. havi, 150 lovas, manuális váltóval, a fogyasztást 3800km megtétele óta vezetem, ez volt 2019 április 15-én. Ennek eredménye látható a képen. 

Előzmény: weissburger (285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!