Keresés

Részletes keresés

E.A. .sk Creative Commons License 2017.09.19 -2 0 9

Sziasztok vadul programozók !

Egy újdonságra szeretném felhívni a figyelmeteket! Ha a programkódotokban kiemelten figyeltek a leképzésekre, ill. ha a programkódotokba leképzéseket építetek be elegánsabb, ill. profibb lesz a kódotok. Azok a leképzések amiket ajánlok nektek az elméleti fizika tenzoros leképzésének a kiterjesztése a szöveges környezethez, a tenzorokkal analógok. Ennek az a lényege, hogy azok közül az állandóbb adatok és szub-programok közül, amiket az eljárások belsejébe szoktatok elhelyezni, azok közül néhányat érdemesebb inkább kiemelni az eljárás elé, és az eljárás paraméterében megadni. Ugyanis ekkor kifejezőbb a paraméterlista, és sőt manipulálni is lehet ezekkel az állandóbb kiemeltekkel. A tanulmányom kiemelkedően szép példa erre, aminek az a címe, hogy "Tenzor analóg operátorok a mesterséges intelligenciát és a robotlelket programozók részére !" ZIP/HTM, és bemutatja a mesterséges intelligencia és a robotlélek programon a gyakorlati alkalmazását a tenzoros leképzéseknek. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre róla!? Írjátok meg ide, és ajánljátok a linkjét másoknak is! Maga az alkalmazás is különleges, mert a tenzoros leképzés benne megoldást ad a kortárs MI eddigi minden problémájára. Az útmutatásaim alapján házilag is összebarkácsolhatok egy egyszerűbb MI és robotlélek prototípust magatoknak vele.

dani-12 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 8

Ha van egy kereskedelmi szoftver, de a fejlesztő felhagy a fejlesztésével, támogatással, és valaki otthon neki ül, és a nulláról elkezdi újraírni az egészet, de úgy hogy brand/logo/név/ilyesmiken kívül minden (megjelenés/menük/toolbarok/ikonok/de még az APi is) látszólag ugyanolyan  (persze a belül a megvalósítás más, teljesen saját) - az minek számít? Mármint jogilag. Lopásnak? Plágiumnak? Reprodukció? Vagy mi? Csinálhat ilyet az ember büntetlenül?

morcos csodagyerek Creative Commons License 2017.04.01 -1 0 7

Te most csak simán el akarod venni a kedvem a programozástól, vagy inkább ott álltál sorba, ahol a rosszindulatot osztották segítőkészség helyett?
Ha csak ennyi telik tőled, inkább meg se szólalj. Nyilván nem úri huncutságból tettem fel azt a kérdést, hanem azért mert már régóta nem találom rá a választ.
Elvileg ez egy olyan vitafórum téma lenne, ahol különféle programozói feladatokkal kapcsolatos kérdéseket tehet fel az ember - akkor meg miért lehordás az eredmény a segítség helyett?
Egyébként meg nem, nem is vagyok kíváncsi a válaszodra, úgyis csak hülye kifogásokkal jönnél. Az az igazság, hogy leírtad magad a szememben, inkább nyomok rád egy "-"-t.

Előzmény: kisbetu (6)
kisbetu Creative Commons License 2017.04.01 -1 0 6

Arra nem gondoltál még, hogy a házi feladatokat azért adják, hogy önállóan oldjad meg?

Vagy a főnököd feladta, hogy ki kell jelölni két épület alaprajzát, de legyen köztük járda? 

Előzmény: morcos csodagyerek (5)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2017.04.01 0 0 5

Hello!

 

Két négyszög alakú tárgy bounding boxának legkisebb távolságát hogyan lehet megkapni? Sajnos a Google ezesetben nem volt a barátom, mert nem találtam ezzel kapcsolatos leírást, algoritmust.

Ha nem állam-, hadi- és műhelytitok, akkor valaki, aki tudja a megoldást, tudassa már itt velem.

Előre is köszönöm!

lxt Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4

Általános, problémamegoldási kérdések.

A probléma az, hogy nem értem a problémát.

Fergabor Creative Commons License 2014.10.21 0 0 3

Köszi, a link után beugrott: a BitConverter osztályt kell használnom, úgy már meg is oldottam a problémát. Ezer köszönet a segítségét!!!

NevemTeve Creative Commons License 2014.10.21 0 0 2

Az segít, hogy a 64(16) = 100(10) és 1633(16) = 5683(10) ? Ha igen, akkor szerezz egy haxa-képes számológépet, hogy a továbbiakban önállóan is elboldogulj az ilyesmivel.

Előzmény: Fergabor (1)
Fergabor Creative Commons License 2014.10.21 0 0 1

A válasz nagyon hasznos, csak éppen (hogy a válaszbeli példából ismételjem magam), hogyan lesz a hexa 00 00 16 33 00 00 00 64 szám sorból 5683 (/100) érték? Ez az én kérdésem!

Előzmény: NevemTeve (0)
NevemTeve Creative Commons License 2014.10.20 0 0 0

Inkább google-zási feladványnak nevezném... Kezdd mondjuk itt: https://en.wikipedia.org/wiki/Geotagging#GPS_formats

Fergabor Creative Commons License 2014.10.20 0 0 topiknyitó

Matematikai feladvány
A GPS programot írom. A telefonommal készítettem egy képet, erre az AcDSee a következő GPS adatokat írja ki:
Latitude: 46, 49' 41.2362
Longtitude: 17, 49' 20.4652

A Visual Basic (és bármi, ami bájtonként kiírja az adatokat) a következő számsorokat szedi ki:
" 46, 0, 0, 0, 1, 0, 0, 0, 49, 0, 0, 0, 1, 0, 0, 0, 202, 74, 6, 0, 16, 39, 0, 0, "
ill.
" 17, 0, 0, 0, 1, 0, 0, 0, 49, 0, 0, 0, 1, 0, 0, 0, 108, 31, 3, 0, 16, 39, 0, 0, "

A 46, 49, ill. 17, 49 számok felismerhetők (azaz a fok és a perc).
Ami a talány:
a 202, 74, 6, 0, 16, 39, 0, 0, számsorból hogy lesz 41,2362 , ill. a 108, 31, 3, 0, 16, 39, 0, 0, számsorból 20,4652

A GPS standard ezt írja:
GPSInfo
Exif.GPSInfo.GPSLatitude
Rational
Indicates the latitude. The latitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is dd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is dd/1,mmmm/100,0/1.
ill. a longtitud-re ugyanezt ismétli. (A "Rational" a szám formátuma)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!