Keresés

Részletes keresés

troglodita Creative Commons License 2021.01.13 0 0 30

ezt az áramszolgáltató rajzolgatja és küldi ki az alvállakozóinak

Előzmény: kalo.robi (29)
kalo.robi Creative Commons License 2021.01.13 0 0 29

Ezeket az adatokat honnan szerezted be?

Előzmény: troglodita (28)
troglodita Creative Commons License 2021.01.13 0 0 28

Izgi nagyon ;-)))

troglodita Creative Commons License 2020.07.18 0 0 27

Talán másnak is érdekes: 47 hosszúsági fokon mértem le 1-1 fokot "vízszintesen" és "függőlegesen", ez hosszúságban kb. 75 km, szélességben pedig 110 km ;-)))

Előzmény: troglodita (26)
troglodita Creative Commons License 2019.03.25 0 0 26

Köszönöm szépen, majd még kell rajzolgassak hozzá további utakat is (ezt úgy oldottam meg, hogy ahogy kattintok "szerkesztőmódban", úgy gyűlnek az adott út koordinátái egy adatbázisban), no meg programozásilag egy kicsit gatyába rázni, mert most eléggé csúnyán a php generálja a javascript függvényt, ami nem a legszebb megoldás. De nem volt időm kitalálni a tutit, a google maps api leírásában van valahol erről szó, hogy hogyan kell xml-t nyomni bele, majd annak alapján ezt is megokosítom.

Előzmény: kalo.robi (25)
kalo.robi Creative Commons License 2019.03.25 0 1 25

Megnéztem az oldalt.

Ez nagyon jól sikerült!

Előzmény: troglodita (24)
troglodita Creative Commons License 2019.03.18 0 1 24

ha már a NIF lusta ilyet csinálni, akkor nekiláttam én: http://www.nagymarton.eu/nif/

kalo.robi Creative Commons License 2014.08.15 0 0 23

Ahogy nézem Szolnok is elmaradott állapotban van. Ott valaki térképezik?

kalo.robi Creative Commons License 2014.08.13 0 0 22

Köszönöm a részletes leírást. Most ismerkedem a JOSM-el. Sokkal jobb vele rajzolni az tény, de még sokat kell tanulnom.

Ez az OSM függőséget okoz :) Minden szabadidőmet neki szentelem...

Előzmény: efemm (20)
efemm Creative Commons License 2014.08.12 0 0 21

A google-n lévő fórum pörgősebb.

Előzmény: kalo.robi (18)
efemm Creative Commons License 2014.08.12 0 0 20

Erre való a multipoligon, vagyis két egymást fedő területet multipoligonba kell szervezni (=ki kell lyukasztani). Megrajzolod mindkét területet, címkézed (a tóra natural=water, a szigetre place=islet és landuse=forest ,ha erdő), kijelölöd mindkettőt, majd JOSM-ben Eszközök - Multipoligon létrehozása (CTRL-B). Lesz a multipoligonnak egy belső (inner) és egy külső (outer) tagja, mindegyik önállóan a saját tulajdonságával. Ez például egy lovarda, szintén multipoligonban.

Előzmény: kalo.robi (17)
efemm Creative Commons License 2014.08.12 0 0 19

Pedig ott vannak a padok, csak az OSM főoldalának megjelenítője nem rendereli őket (a waymarkettrails sem). Ha bekapcsolod a Rétegek alatt a Térképadatokat, akkor látni fogod.

Előzmény: kalo.robi (16)
kalo.robi Creative Commons License 2014.08.12 0 0 18

Hát ez a fórum nem igazán pörög :)

 

Jászságban szerkeszt valaki térképet rajtam kívül?

kalo.robi Creative Commons License 2014.08.06 0 0 17

Egy tóra szeretnék kis szigetet rajzolni:

 

De ez sajnos nem jelenik meg a végeredményen. Mi a hiba?

 

 

kalo.robi Creative Commons License 2014.08.05 0 0 16

Rajzoltam egy padot kb egy hete, de még nem látszik sehol. Amit a környéken rajzoltam minden jó, de ez a pad nem akar megjelenni.

 

kalo.robi Creative Commons License 2014.08.01 0 0 15

Ez a CTRL+F5 jól jött, nem tudtam.

Előzmény: efemm (13)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.07.31 0 0 14

Köszi, megnéztem. Ahogy nagyítottam előjött a helyes név.

Sajnos a műholdkép nem idei darab. Egyébként az utcának csak keleti oldala van, a szembe lévő házak a szomszéd utcához tartoznak. Fura, mert erre van a bejárata mindegyiknek.

Előzmény: efemm (13)
efemm Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13

Köszönöm!

Módosítottam az utcád nevét, a régi elnevezését is felvettem, az OSM adatbázisban benne van, a kereső megtalálja. Menj rá valamilyen nagyobb felbontáson és CTRL-F5 -tel már a frissített adatot fogja mutatni.

Felvettem Bing műholdkép alapján az utcád Ny-i oldalán lévő házakat, illetve kis garázsokból annyit, amennyit láttam (nem túl jó a műholdkép). Helyismeret nélkül ennyit tudtam tenni, a többi már a helyiek feladata (lehetősége), bárki szerkesztheti (regisztrációt követően).

Ha ki akarod próbálni: OSM Kezdők kézikönyve

 

 

Előzmény: Herr Köldök (12)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.07.31 0 0 12

Hé, anyakönyvit ne írjak be?

Írtam mailt a publikus címedre.

Előzmény: efemm (11)
efemm Creative Commons License 2014.07.31 0 0 11

Település, utcanév?

Előzmény: Herr Köldök (10)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.07.31 0 0 10

Remek térkép, igaz ahol lakom annak az utcának 24 éve más neve van :-))

kalo.robi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 9

Közigazgatási határokat nem módosítok. Szászberek-Alsón többször is jártam, és ott nem rét hanem szántó van azt akartam módosítani.

Előzmény: efemm (8)
efemm Creative Commons License 2014.07.31 0 0 8

WikiProject Hungary/Importálás/Corine Land Cover 2006

„A Corine Land Cover (CLC) adatbázis területhasználati adatokat tartalmaz. Ebből könnyen felrajzolhatóak az erdők, mezők, lakott területek határai és hasonlók. Az adatok nyers formában álltak rendelkezésre, amelyeket településenként darabolt és könnyen beszerkeszthető formára hoztunk.

Figyelem! Úgy tűnik, hogy a EU-s Corine adatok alapján történő rajzolás SEMMILYEN előnnyel nem jár olyan területen ahol Bing műholdkép látható! Ott a műholdképről felismerhető területeket rajzoljuk meg! Ahol már importálva van a CLC, ott hozzá kell igazítani a Binghez, amennyiben aktuálisabbnak tűnik!”

 

Magyarországi közigazgatási határok


„Az Országos Területrendezési Terv egy törvény, aminek a mellékletei tartalmaznak olyan térképeket, amiken a települések határvonalai is szerepelnek. A törvényekre (és általában a jogszabályokra) a jog nem vonatkozik a szerzői jogi törvény 1. § (4) szerint: "Nem tartoznak e törvény védelme alá a jogszabályok, az állami irányítás egyéb jogi eszközei, a bírósági vagy hatósági határozatok, a hatósági vagy más hivatalos közlemények és az ügyiratok, valamint a jogszabállyal kötelezővé tett szabványok és más hasonló rendelkezések." Ebből következően a térképeket szabadon felhasználhatjuk.

FONTOS: kérünk mindenkit, hogy előzetes egyeztetés nélkül ne törölje az importált határvonalakat, azok idővel feldolgozásra kerülnek az ezen dolgozó csoport által.”

 

--------------

Vagyis Bing alapján beigazíthatod az erdők, szántók határát, csak nézd meg alaposan, hogy nincs-e a módosítani kívánt vonal alatt, vagy nem kapcsolódik-e hozzá közigazgatási határ, azt ne módosítsd.

Nálam JOSM-ben általában ki van szürkítve szűrővel a boundary=* és a landuse=*, és nem érzem magam annyira rutinosnak, hogy felületeket nagyon módosítsak, maradok inkább az utak, épületek rajzolásánál. Ha egy út alatt/felett/mellett területhatár halad, én akkor is inkább külön elemként rajzolom az utat.

 

Előzmény: kalo.robi (4)
kalo.robi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 7

Köszönöm. Sokat kell még tanulnom. Eddig csak az ikonok közül választottam. Látom már, hogy az nem lesz elég.

Előzmény: efemm (6)
efemm Creative Commons License 2014.07.31 0 0 6

historic=memorial name=* - ha műemlék

historic=monument - ha valami nagyobb méretű emlékmű

tourism=artwork - ha művészi alkotás

 

Előzmény: kalo.robi (3)
efemm Creative Commons License 2014.07.31 0 0 5

highway=milestone distance=(a táblára írt érték km-ben)

Rajzoltam már kilométerkövet (táblát), bár azt nem tudom megmondani, hogy van-e kimenet, ami megjeleníti. :)

Előzmény: kalo.robi (2)
kalo.robi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 4

Mezőgazdasági területen (szántó) lévő RÉT-nek titulált terület "© EEA, Koppenhága (2009);Készítette a FÖMI a KvVM megbízásából (2009)" forrással jelölve mit jelent?

pl.: Szászberek-Alsó határában

Előzmény: efemm (1)
kalo.robi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 3

Szobrot akarok jelölni, arra nem találtam pontot.

Előzmény: efemm (1)
kalo.robi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2

Kilométerkövet a főútra hogyan tudok ráhelyezni?

Előzmény: efemm (1)
efemm Creative Commons License 2014.07.30 0 0 1

www.openstreetmap.org

Jöhetnek a kérdések, ha már a Hu:Map Features - Térképelemek oldalt átolvastad. :)

Előzmény: kalo.robi (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!