Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2938

Assincs kizárva, hogy a sasmadár ölte meg a remetét, amér az el akarta felejteni... akármi mekktörténhetik...:P

Előzmény: kamuka gyerek (2937)
kamuka gyerek Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2937

A remete addig él, amíg a sasmadarat, azaz a ragaszkodást föl nem adjuk.

 

 

Vagyis a remete addig él amíg ragaszkodik az életéhez.

Ha valaki föladja akkor az fölvan adva:-)

Előzmény: hoichi (2913)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2936

Há én meg aszittem, hogy te má úgy meg vagy önvalósulva, hogy a legöregebb sas is megnyajja a tíz körmit, ha felülsz a hátára!!!

 

Nállunk még a lekkfijjatalabb sasnak se ülhetek fő a hátára, mer ezek hátrafelé is tudnak hányni.:(

 

Különben minálunk is vannak ijjen sasok, csak azokat griffmadárnak híjják, és apokrif Grimm- meg Andersen-írásokba vannak benne.:)))))

 

 

Nékünk is vannak ijjen történetink, kálendárijum ez a zegész világ abbő a szempontbó:

 

"...Én hamar ki is nyitottam, mire ő bément, és a szoba közepén a földre cuppantotta a zsákmányt, ami egy irgalmatlan szárnyas volt.
- Dög megegye vadállatot! - mondta megenyhülve, és úgy szuszogott, mintha nyomasztó lidérctől szabadult volna hirtelen. Ezt nem is csodáltam, mert akkora csúf madarat, mint a zsákmány, még álmomban sem láttam soha. Akkora karmai voltak, hogy sírgödröt áshatott volna azokkal; s hát még a szája! Ahogy ott ült, egy kicsit megeresztett szárnyakkal, a ház földjén, a fejét forgatva és a szemeit villogtatva, még embernek is iszonyodni lehetett tőle.

Dögevő saskirály lehetett..."

 

 

[PDF]Ábel a rengetegben - MEK

 

Előzmény: erdeimanofej (2935)
erdeimanofej Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2935

Há én meg aszittem, hogy te má úgy meg vagy önvalósulva, hogy a legöregebb sas is megnyajja a tíz körmit, ha felülsz a hátára!!!

A keresztyén tesóim szerint én se vagyok még mexentelődve...mongyuk, szerintem se.

 

Különben minálunk is vannak ijjen sasok, csak azokat griffmadárnak híjják, és apokrif Grimm- meg Andersen-írásokba vannak benne.:)))))

 

Ez a sas-dolog nagyon megteccett itten... :)))

 

 

Előzmény: Törölt nick (2932)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2934

És akkor, ha ezt helyettesíted be a történetbe, mint "öreg" sas, akkor ez jelenthet akár tanítómestert is, és egyből ott vagyunk Buddhánál, mikor azt mondja: öld meg a Buddhát. A végeredmény ugyanaz, meg kell szabadulni a kötődéstől... csak ez egy másik fajta kötődést jelent.

 

És akkor lehet tovább ragozni, hogy miért emlékezhet valakire egy "öreg" sas... mert lehet nem is látta... ebben az életében még...

Előzmény: hoichi (2933)
hoichi Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2933

Igen, az ,öreg" ilyen értelemben nem csak a halandóságra vonatkozik, hanem a bölcsességre is.

Előzmény: Törölt nick (2931)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2932

Az én nyakamon semmiféle világvége nincsen, én még nem vagyok kész a zönmekkvalósításomma, ne rohannyá má annyira....:)

 

Amúgy minden nap 8 és 10 között fel szok nézni, ha ráérek és nem fosik a macska ippeg, akkó szívesen üldöszlek egy kört, majd figyelem má mék totyikba kujtorokksz, oszt zavargászlak má egy kicsit.:)

Előzmény: erdeimanofej (2930)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2931

Én ezt másképpen látom. Az öreg kifejezést a hinduk kétféle értelemben alkalmazzák(vrddha). Az egyik, amit mi is ismerünk többnyire, hogy valaki megöregszik testiekben. A másik "öreg" lehet a fiatal is, aki testiekben fiatal, de szellemi bölcsességben igen "vén". A bibliai Atyát is nem azért lehet gondolni, hogy nem az Isten, mert öregnek van jellemezve, hanem mert a mennyben lakozik. Az a személy, aki a Legöregebb, és a lelki világban lakozik, Ő az Istenség Legfelsőbb Személyisége.

 

Ha megfigyeled a Biblia teremtéstörténetét, akkor az Istenség Legfelsőbb Személyiségének kiterjedését találod az elején két részletben:

 

A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.

 

(az Isten lelke a Paramátmá kiterjedése[Szent Lélek])

 

És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

 

(Itt pedig az Úr Visnu hozza létre Brahmát, az univerzum Ősattyát, aki a felső bolygórendszer mennyei bolygóján lakozik.)

 

És mindeközben az Istenség Legfelsőbb Személyisége nem mozdul eredeti lakhelyéről, a lelki világból...

Előzmény: hoichi (2928)
erdeimanofej Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2930

Jóvan, csak halaggyá má, mer nyakunkon a világvége, oszt hogy legyek fehérruhás mártír, ha senkise hajlandó üldözni?!? ;-P

Előzmény: Törölt nick (2927)
hoichi Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2929

Az aki halandó helyett, inkább, ami halandó.

Előzmény: hoichi (2928)
hoichi Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2928

Az öreg sas kifejezés olyan szempontból is érdekes, hogy az öregszik meg, aki halandó. Bár Istenre is mongyák, hogy öreg Isten, de Ő öröktől fogva van. A sas esetében az öreg a vágyakra s a ragaszkodásra is utal, amitől az embernek meg kell tudni szabadulni, hogy elérje a megszabadulást. Ha a sas korára vonatkozna az öreg kifejezés, akkor a remete vár egy kicsit, amíg a sasmadár meghal, aztán utána megszabadul ő is. Csakhogy a ragaszkodás nem hal csak úgy meg magától. Azt az embernek meg kell ,,ölni".

Előzmény: Törölt nick (2926)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2927

Ne aggóggyá, még csinálok egy rakat nicket és behozom a lemaradást, ledógozom aszt is, ami a szekularizácijó mijatt kiesett.:P Nehogymá hiányérzetetek legyen.:)

Előzmény: erdeimanofej (2924)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2926

Azért kértem, hozz szövegkörnyezetet, hogy miben van az egész, mert Garuda is halandó volt. Akár öreg is lehetett....mielőtt mekkapta az örök életet.

Előzmény: hoichi (2925)
hoichi Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2925

Az idézetben úgy szerepel, hogy öreg sas. Garuda mennyire öreg? :)

Előzmény: Törölt nick (2922)
erdeimanofej Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2924

Remélem, az utóbbi, mer akkor útlevelet neki, oszt gyühet ejrópába keresztényüldözni, mer így nem lesz meg az üldözéskvótánk, ha mindenki csak lazsál!!!

Előzmény: Törölt nick (2922)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2923

Há odaférni odafér, de az meg csalás. Mer nem mindegy, hogy magától rakja össze hogy távozni tuggyon, vagy beül Visnu mellé, oszt úgyis mekkhal az energetikaji különbség mijatt. Dejaz csalás kérem ticctelette....

Előzmény: erdeimanofej (2921)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2922

Amékrő én beszélek, aszt igen. A lentebbi történet sasáró azé kértem vóna idézetet, hogy meg tuggyam állapítani, most akkó szimbolikusan Garuda, vagy csak egy halandó sasrú van szó...

Előzmény: erdeimanofej (2919)
erdeimanofej Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2921

Jóvanna, oszt akkor má egy szegény halálvágyó remete oda se fér?:))))

Előzmény: Törölt nick (2920)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2920

Ez a sas minden történetbe ott van, mékkha nem is láccik, mer örök élete vagyon és a fenntartó energiákér felelős Visnut hordozza a hátán...

Előzmény: erdeimanofej (2918)
erdeimanofej Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2919

Garudának híjják a sast?

Előzmény: Törölt nick (2917)
erdeimanofej Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2918

Éntőlem jöhet Indiába is, ki vagyok én, hogy megszabjam neki az úticélt?!

Csak gondoltam, beleveszem ezt a sast is a történetbe. :)))))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (2916)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2917

Eztet a sasot is megkeressük, a remetét a hátára ültetjük, megtanítjuk füligérő szájjal mosolyogni, a sast meg kiképezzük keresztényüldözésre.

 

Garuda hátán má ülnek, aza hejj fokklalt, csaxólok.:)

Előzmény: erdeimanofej (2915)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2916

Lenne ety kereszkérdésem. Monnyuk ...  tegyük fő... a jézuska nem kerók közzé születik, hanem a hinduk közzé Indijába, vagy az iszlámba, akkó mi lesz véletek? Haja indijaijak megtaníccsák néki rendesen a Védákat, akkó lőttek a zeggyéletnek, a kizárólagosságnak, meg egy rakat dogmát lehet felejtősözni.

 

Hun van az írva a biblijába, hogy aki újra eljön, az a Jézuska lesz, hiszen anno a Zillés vót előző életibe is(aszonta), tehát akárkicsodának is híhattyák most. Mint mondottam vót má több nyikkemmel ezelőtt, szerintem má ki is csinátátok (mer boszorgánynak hittétek), vagy a zsidók tették el láb alól, hogy revansot vegyenek.:)

 

Én mostan itten asztat biszonygatom a "jézuskának"(ha mégis jönne), vagy akárminek is szülessék ide le, hogy amit régen tudott, aszt mán manapság sokan sokkal jobban tuggyák, mer vót idejük tájékozódni, nem jöttem, láttam, visszamennéket jáccot pár év alatt, a lényegi dógok meg elsikkattak ...  a biblijáncsbó is.

 

Én így készülök a Jézuska sokadik eljövetelére, mer igérgetik má annyiszor, oszt szerintem jött is, mer jelek azok vótak, csak ki is nyírták pontannyiszor.:)

Előzmény: erdeimanofej (2915)
erdeimanofej Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2915

Érdekes topik ez. :)))

 

Úgy tűnik, úgy köll fölkészülni Jézus második eljövetelére, hogy egy védikus turistatérképpel a kezünkben keresünk egy meghalni kívánkozó remetét, akinek baja van egy sassal. Eztet a sasot is megkeressük, a remetét a hátára ültetjük, megtanítjuk fülig érő szájjal mosolyogni, a sast meg kiképezzük keresztényüldözésre.

Vagy valamit nem jól értettem? :))))))))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (2908)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2914

Ok.:)

Előzmény: hoichi (2912)
hoichi Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2913

Attól, mert mesés történetbe van foglalva valami, még lehet igaz.:) A remete addig él, amíg a sasmadarat, azaz a ragaszkodást föl nem adjuk.

Előzmény: kamuka gyerek (2909)
hoichi Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2912

Sajnos ne tudok, de valami hasonló lehet a történet lényege.

Előzmény: Törölt nick (2910)
hoichi Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2911

Pontosan erre az idézetre s magyarázatra gondoltam én is.

Előzmény: Törölt nick (2908)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2910

Tudnál hozni egy hivatkozást, hol található ez a történet a Védákban, mert a szövegkörnyezetben lehet teljesen mást jelent.

Előzmény: hoichi (2907)
kamuka gyerek Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2909

A Védák írnak egy remetéről, aki azért nem tudott meghalni, mert látta őt egy sasmadár.

 

 

A sasmadár meg elmondta a védáknak, a védák leírták, te pedig ide.

Ezek szerint a remete még mindig él? Vagy a sasmadarat elfogyasztván megtudott halni?

 

Megértem akik a vallást mesének mondják ki.   

Előzmény: hoichi (2907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!