Keresés

Részletes keresés

Eperke1962 Creative Commons License 2023.01.28 0 0 871

Szeretnék érdeklődni, hogy Győrben valakinek végeztek-e már gyomorballon műtétet.

Köszönöm. 

dorofeeteee Creative Commons License 2022.11.12 0 0 870

Fogyókúrás tabletta - acaiberry900.com 15 kilót fogytam kevesebb, mint 2 hónap alatt és a kilók a mai napig nem jöttek vissza.

Laci6802 Creative Commons License 2021.11.20 0 0 869

És már többször is olvastam az alacsony cukorszint tüneteiről,és régebben az orvossal is átbeszéltük.Szóval: nálam ha fizikai munkát végeztem ,sokkal később jelentkeztek az éhség tünetei,sokkal tovább birtam dolgozni ,ha elmentem 10-150 km bringázni reggeli nélkül,egész nap elvoltam négy szendviccsel plusz egy cukros fél literessel.De mivel nincs már fizikai munka ,igy a reggeli két szendvics ma 10 óráig elég,ilyenkor rámtör az alacsony cukor tüneteggyüttes : remegés.szédülés,izzadás,ingerlékenység.És érdekes,többször mértem már és ilyenkor a mért cukor értéke 4-es körül van.

Előzmény: Laci6802 (868)
Laci6802 Creative Commons License 2021.11.20 0 0 868

 

Nem értem hogy jön ide a gyomorsav

 

Előzmény: Jani62egész5 (867)
Jani62egész5 Creative Commons License 2021.11.20 0 0 867

Érdemes lenne az előző hozzászólásomat újból elolvasnod, és értelmezned. Ugyanígy érdemes lenne utánaolvasnod a "hipoglikémia" nevű betegség/tünetegyüttesnek.

Annyira elképzelhetetlen, hogy kipróbálj valami gyomorsavlekötőt?


Sajnálom, hogy nem tudod/akarod értelmezni, amit írok.

Előzmény: Laci6802 (866)
Laci6802 Creative Commons License 2021.11.19 0 0 866

Gyomorsav problémám nincs,az a gyomorszáj tájéki "fájdalom"az éhségérzet fokozódásával nőtt.Az injekciót e hét elején ujból elkezdtem,látványosan kevesebbet ettem ,nem kivántam annyit,de 3-ik 4-ik napon már kellett a cukros üditő mert annyira ki voltam éhezve.Az a baj hogy mindenhol a szénhidrát csökkentését mondják,de ha már szédül,remeg ,leizzad az ember úgy nem lehet dolgozni,járművet vezetni,stb,és ilyenkor az evés semmit nem segit.Úgyhogy megint abbahagyom,és majd megkeresem az orvost ujból.

Előzmény: Jani62egész5 (865)
Jani62egész5 Creative Commons License 2021.11.14 0 0 865

Ez nem hangzik túl jól, sajnálom, hogy szenvedsz.

Szeretném a figyelmed felhívni ugyanakkor, hogy a szervezetnek időre van szüksége, hogy a szénhidrátban dús táplálkozásról átállással alkalmazkodni tudjon. Mint sok minden másnál, a szénhidrátnál is létezik az elvonás jelensége, elvonási tünetek formájában.

Ha elég nagy a súlyfelesleg, akkor az első időszakban működhet a tiédhez hasonló gyors súlyveszteség, de ez hosszú távon nem tartható. Tudomásom szerint hosszú távon ÉVENTE csak 10-20 kg súlyvesztéssel érdemes kalkulálni, ha szeretnéd a jojót elkerülni.

Ha folytatni szeretnéd ennek az injekció használatát, a gyomorsavval külön is érdemes lenne valamit kezdeni, ugyanis ez a túltengés, amit említettél szokott a leírások alapján előfordulni ballon esetében, és akár fekély is lehet belőle.

Én nem vagyok orvos, így lehet egyáltalán nem megalapozott, amit mondok, de a helyedben én először kisebb adaggal próbálkoznék ebből az injekcióból, hogy lásd, rád hogyan hat. Az adagot pedig az étvágyra gyakorolt hatás figyelembe vételével választanám meg. A panaszokat okozó esetleges többlet gyomorsavat ekkor is érdemes valamilyen módon, például lekötővel kézben tartani.

Az injekcióval való fogyás gyorsaságát azért sem érdemes túlzásba vinni, mert gyors fogyás, és főleg fizikai aktivitás nélkül a szervezet az izmok leépítésével jut energiához.

 

A jelenség, amit a végén leírtál szerintem a szénhidrátmegvonás miatti nagyon alacsony vércukorszint miatt volt. Természetesen ezt egy szénhidrátbombával (cukros üdítő) időlegesen rendbe lehet tenni.

Viszont nem is tudom, hogy létezik-e nagyobb glikémiás indexű szénhidrát az oldott bármilyen cukornál. Magyarán a vércukor szintet hirtelen valagba rúgja, erre a hasnyálmirigy kidob egy csomó inzulint, és a csomó cukor már megy is a zsírraktárakba. Ezt hívják úgy, hogy jojó. Ha így csinálod, szerintem csak hízás lesz a fogyókúrából.

 

Emiatt írtam feljebb, hogy én úgy adagolnám az injekciót, hogy legyen annyi hatása, ami egy lassabb ütemű súlyvesztéshez elegendő (ha kell, a gyomorsavat külön kordában tartanám), emellett némi fizikai aktivitást igyekeznék fenntartani.

 

A fizikai aktivitások között a kerékpározást inkább térdkímélőnek, a lépcsőzést pedig a térdet igénybe vevőnek tartják. Erről inkább kérdezz meg orvost, de elméletileg a biciklizés kímélőnek számít, ha nem viszed túlzásba.

Előzmény: Laci6802 (864)
Laci6802 Creative Commons License 2021.11.14 0 0 864

Hmm..Néhány évvel ezelőttig fizikai munkát végeztem,munkahelyen napi 4-5-6 ezer kg-ot megemelgettem ,aztán egy idő után nem birta a derekam és a terdem (lépcsőzni kellett a súllyal) .Eddig is heti 2-3 alkalommal bringával mentem dolgozni ami napi 50 km tolnai dombokon plusz hétvégén egy 100-200km közötti táv. Ekkor még 120 kg körül voltam de azon kivül hogy a közérzetem jobb volt ,fogyás nulla! Most van egy lumbago isiásszal amivel bármilyen hajolással járó terhelés után elégfelegyenesedni.A térdemben az egyik porcgyűrű teljes hosszában elszakadt,igy mostkb 2/3-ad részehiányzik.Ezt2019 tavaszán műtötték,aztmondta a doki hogy legközelebb protézis jöhet szóba.Ezzel januártól július közepéig táppénzen voltam és ezalatt hiztam ,voltam 142 kg is.Féltettem a térdem,igy az elmúlt két év bringázása elmaradt,idén kezdtem ujra.Térdem még megvan,bringázást birja emelkedőket próbálom kerülni,de érezhetően halad a protézis felé.Most 135 kg vagyok.Háziorvos javasolta hogy fehérkenyér helyett vegyek teljes kiőrlésű termékeket.már több mint egy éve ilyeneket esek de semmi eredmény.Idén felkerestem egy dietetologus dokit aki felirt egy injekciót :saxenda néven ami állitólag teltségérzetet okoz,étvágyat csókkenti.0.6 MG- OS léptékben hetente növelve az adagot.Egy hét 0.6 mg-al,majd következő hét 1.2 mg-al.Igy 8-10 nap alatt fogytam 4 kilót,de életemben nem éheztem még ennyire,szinte fájt a gyomorszáj tájék,annyi erőm volt hogy egy óvodás gyerek is fel tudott volna lökni.A doki szabadságon volt,igy háziorvoshoz mentem ,ő azt tanácsolta vagy hagyjam abba mig nincs orvos vagy csökkentsem vissza az előző adagra. Gyalog sem tudtam egyenesen közlekedni,szédelegtem ,autóval meg még ennyire sem.Szóval megittam fél liter cukros üditőt és minden probléma megszűnz!

Előzmény: Jani62egész5 (860)
Jani62egész5 Creative Commons License 2021.11.11 0 0 863

Miben?

Előzmény: Tibor02,11 (862)
Tibor02,11 Creative Commons License 2021.11.07 0 0 862

Van itt valaki aki tud segíteni?

Előzmény: ettika75 (796)
Jani62egész5 Creative Commons License 2021.10.03 0 0 861

Sziasztok!

 

A topic átolvasása, és saját utánajárás után szeretném néhány dologra felhívni a figyelmet, ami itt nem hangzott el, vagy nem tiszta.

 

Itt szeretném megjegyezni, hogy az írás célja nem a kötekedés, és a bicskanyitogatás.

A megfogalmazásmódot ne vegye senki sértésnek.

 

A gyomorballonokból többféle létezik:

- gázzal, vagy folyadékkal töltöttek,

- egy, vagy több ballonból állók,

- fél, vagy egész évre valók,

- változtatható, vagy nem változtatható térfogatúak. (utólag térfogatot változtatni csak akkor lehet, ha kifejezetten olyan került behelyezésre, ami ezt lehetővé teszi!)

 

Ezekből jelenleg 5, vagy 6 gyártmány van forgalomban (legalábbis én ennyit találtam). Ezekért különböző árat kérnek.

Azt, hogy egy adott szolgáltató mit alkalmaz, tőle függ, így az árak csak gyomorballon-gyomorballon szinten nem hasonlítható össze.

 

A hozzászólások alapján alapvető hibának tűnik a behelyezés utáni első héten szilárd táplálék fogyasztása, vagy a fokozatosság figyelmen kívül hagyása, az erőltetés.

Ugyanígy hibának tűnik az is, ha a savtúltengést figyelmen kívül hagyják, és nem kezelik, mert valószínűleg gyomor-, és/vagy nyelőcsőfekély lesz a vége.

Büfögés valószínűleg túlevésre, vagy nem megfelelő élelmiszer fogyasztására utal.

 

Úgy tűnik, néhányan nem értik meg, hogy a ballon nem csodaszer,  és nem fog helyettük diétázni.

Azt valószínűsítem, hogy a ballon behelyezéskori megtöltésénél van egy viszonylag keskeny sáv, ahol utána a diétát megfelelően segíteni tudja. Ezalatt mintha ott se lenne, efelett, meg elviselhetetlen, és az eredmény korai eltávolítás.

Mivel a vélelmezett optimális sáv viszonylag keskeny, azok akik "örömevők", és egyébként is hajlamosak betegre enni magukat, gyorsan túltágítják a gyomrukat azon a ponton, ami után már nem is érzik a ballont.

Itt meg kell jegyezni, ha véletlen nem a személyes szükségleteknek megfelelő mértékűre sikerül a feltöltés, akkor szintén nem fog segíteni.

Jani62egész5 Creative Commons License 2021.10.03 0 0 860

Sajnálom, de ezek szerint te vagy, aki igazából nem akar lefogyni.

 

Ha más egészségügyi problémád nincsen, ami a hízást okozta volna, akkor az a "szükségesnél" több energia bevitele miatt következett be.

 

A fizikai leépülés pedig akkor is bekövetkezik, ha beviszed a sok kalóriát, de nem mozogsz.

 

A kijelentésed amúgy sajnos hamis. Megfelelő fizikai aktivitás mellett lehet súlyt veszteni leépülés nélkül.

Előzmény: Laci6802 (848)
NickEmese69 Creative Commons License 2021.07.30 0 0 859

Szia, Szent Gellért Maganklinikan 

Előzmény: skamka (858)
skamka Creative Commons License 2021.07.29 0 0 858

Szia! Az lenne a kérdésem, hogy Szegeden hol csináltattad? Köszi és kitartást! :)

Előzmény: NickEmese69 (854)
NickEmese69 Creative Commons License 2021.07.20 0 0 857

Szia, köszi a válaszodat, túl vagyok a nehezén, benn marad minden, de óvatosan csak folyadékot fogyasztok. Péntektől johet a pépes, meglátom akkor mi lesz. Nem merek mérlegre állni, nem tudom fogytam-e, talán szombaton, az lesz a 8. napom. Te hogy erzed magad?

Előzmény: ettika75 (856)
ettika75 Creative Commons License 2021.07.19 0 0 856

Szia, Én beültetés után kb 2 napi alig ettem. Minden kijött, csak hánytam és aludtam. Hétfőn volt a beültetés és csütörtökre lettem jobban, akkor már jól esett a leves leve. bébi étellel próbálkoztam, de nehezen ment. Salvus vizet ittam au elején és kis üveges joghurtot actimelt.

Előzmény: NickEmese69 (855)
NickEmese69 Creative Commons License 2021.07.17 0 0 855

Szeretném megkérdezni, hogyha kihánytam a reggeli savlekötőt vehetek be másikat utána? Kb negyed óra után kijött. Víz mellett lehet már enni húsleves levet? Tegnap volt a beültetés, reggel 9- kor.

NickEmese69 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 854

Sziasztok bátor ballonosok! Új vagyok, holnap megyek beultetesre Szegedre. Nagyon izgulok! Vegigolvastam a bejegyzeseiteket, némelyek nagyon bátorítóak, egyesek lehangolóak, de mindenkit nagyon bátornak és ügyesnek tartok, hogy megcsinálta. Innen merítettem egyre nagyobb elhatározást, hogy én is nekifutok! 52 éves nő vagyok, 152 cm és 72 kg. Nincs pajzsmirigyem (gyógyszerrel potolom) de van viszont magas vérnyomásom és csípő protezisem. Az eletmodomat jelentősen szeretném változtatni, mert így a járás kezd fájdalmasan nehéz lenni.

Nagy álom Creative Commons License 2021.07.08 0 0 853

Szia ! 

 

Köszönöm a biztató soraidat , ami kissé bátorított. Holnap 07.09-én lesz a beültetésem Kis József dr -nál Bp-en. 

Előzmény: khaled888 (667)
Irma00 Creative Commons License 2021.07.02 0 0 852

Szia màr elküldtem neked egy hete :)

Előzmény: annabell2592 (850)
Laci6802 Creative Commons License 2021.06.29 -1 0 851

Hát nem tudom.... Ahhoz biztos nem fogok hozzaszokni hogy éhség esetén remegve, izzadva, félig aleltan üljek autóba, munkagepre. 

Előzmény: Lukréciaszanti (849)
annabell2592 Creative Commons License 2021.06.28 0 0 850

Szia Irma! Kértelek,hogy küldd el nekem is a diétás receptet vagy a youtube címét annak a diétának amitől Neked sikerült lefogynod.Sajnos nem kaptam

meg.Megkérnélek még egyszer,hogy legyél szíves minél hamarabb elküldeni,mert most lenne lehetőségem elkezdeni.Köszönettel Annabella.

E-mail: reizende58@yahoo.de

Előzmény: Irma00 (840)
Lukréciaszanti Creative Commons License 2021.06.27 0 0 849

Én is így gondoltam amíg bele nem vágtam. De ha a gyerekekre gondolok ugyanez van, ők is alig esznek és állandóan mozognak, futkároznak. Én se tudtam elképzelni, hogy lesz erőm még mozogni is a diéta mellett, de van. Az eleje volt nehéz az első 1 hónap, na akkor tényleg nem volt erőm mozogni, de utána valahogy hozzá szokott a szervezetem. 

 

Előzmény: Laci6802 (848)
Laci6802 Creative Commons License 2021.06.27 -1 0 848

Nem gondolkodom semilyen beavatkozáson,csak fogyásra keresek valami alkalmazható megoldást.Azt nem tudom hogy sokan hogy tudnak egyáltalán létezni a szükségesnél kevesebb kalória bevitele mellett.Mert a csökkentett kalóriabevitel  a fizikai leépülésselegyenlő (legalábbis számomra)

Előzmény: Lukréciaszanti (847)
Lukréciaszanti Creative Commons License 2021.06.27 0 0 847

Szia, ha gyomorballonon gondolkozol szerintem engedd el, mert itt is diétázni kell. És ha nem tartod akkor nem megy le. Én pl nem tartottam kb 3 hétig, nem ettem sokat de az egyetemen most a vizsga időszakban nem figyeltem oda hogy mit eszek és cukrosat is ettem és egy dkg nem ment le. Én inkább a csőgyomor műtétnek néznék utána, mert azt tudom, hogy a cukor problémákra is jó hatással van. Persze ott is keveset lehet csak enni, meg ott is szigorú diéta van.

 

Jelenleg 2,5 hónapja van bent:11,5 kg fogytam

Előzmény: Laci6802 (846)
Laci6802 Creative Commons License 2021.06.26 -1 0 846

Fogyókúra: 180 magas ,13x kg vagyok. Doki is mondta hogy fogyni kéne és én is ezen a véleményen vagyok. Két éve porcszakadás miatt volt térdműtét,és abban az évben egyfolytában fél é táppénzen voltam vele mialattt feljött rám jó 15 kg.Mivel protézist helyezett kilátásba ,nem nagyon mertem terhelni igy kimaradt az elmult két év mozgás szempontjábol.Idén elkezdtem megint bringázni,térdem birja,viszont a kilók 3-4 kivételével nem mozdultak.Havi 1000 km körüli bringázás mellett nincs véltozás.100-200 km közti távokat el tudok menni,de az ilyen turákon sem kell több kaja mint máskor,viszont este kell a 0.5-1 liter cukros üditő mert különben kidőlök. Hiába mondják hogy nem kell a cukor ( nem is napi rendszersséggel fogyasztom )Egész pontosan van ugy hogy egy héten mindennap kell mert lemegy a cukrom,egy kóla,narancs 5 perc alatt rendbehoz,mig evéssel ehhez kell egy óra hossza.de van hogy egy hónapig sem kell .Az alacsony cukorszint evéssel nem hozható rendbe ,illete igen de ahhoz kell egy óra hossza mire érzek annyi erőt hogy fel tudok állni.Diétás étrenddel nem lehet dolgozni,max t előtt ülni,az embernek nem ad fizikai energiát. Diétával tartós alacsony cukor mellett nem lehet járművet,munkagépet vezetni,magasba menni stb .

Diacska.. Creative Commons License 2021.06.23 0 0 845

Sziasztok! A férjemnek előreláthatólag július 29-én lesz a ballon behelyezése. Azért írom, hogy előreláthatólag, mert már a 3. variációnál járunk. Eredetileg úgy volt, hogy Budapesten egy magánklinikán, július 30-án lesz a behelyezés. Az időpontot "foglaló pénz" is el lett nekik utalva. Ezután 1-2 nap múlva jött az értesítés, hogy másik orvos fogja elvégezni a behelyezést és nem Budaprsten, hanem Szegeden. Ok... elfogadtuk, mit is tehetnénk, a lényeg, hogy meglegyen. Erre, ma kapjuk az újabb hírt, hogy július 30-án mégsem tudja az adott orvos a beavatkozást elvégezni, asszisztens hiány probléma merült fel...  Nagyon bosszantó!! DE, Pécsett egy 3. orvos július 29-én el tudja vállalni, ha megfelel nekünk a hely és az időpont. 

Őszintén megvallva, már egy picit bizalomvesztett lettem a céggel szemben és nem tudom, hogy várható e még változtatás, de nem tartom kizártnak. Nálatok is volt ilyen kavalkád?

A kérdésem a következő lenne: végzett valakinek itt a csoportban gyomorballon behelyezést Dr Vincze Áron Pécsett? Ha igen, leírnátok a tapasztalataitokat  vele kapcsolatban? 

A férjem elég "majrés" típus, nagyon fél minden orvosi beavatkozástól, bármiről is legyen szó 😁

Ezért próbálunk informálódni a doktor úrról. 

Előre is köszönöm a válaszokat, ha kapok. 🙂

 

annabell2592 Creative Commons License 2021.06.20 0 0 844

Bocsánat lemaradt az e-mail: reizende58@yahoo.de

Előzmény: annabell2592 (843)
annabell2592 Creative Commons License 2021.06.20 0 0 843

Szia! Elküldenéd nekem is a diétát?Köszönettel Annabella.

Előzmény: Irma00 (842)
Irma00 Creative Commons License 2021.06.19 0 0 842

Szia Ettika örülök es gratulàlok az eddigi sikereidhez :)

A dieta amit irtam az egy nagyon könnyű es jo csak energiad nem nagyon lessz tőle.

De lehet egy ket mòdositàst vègezni.

Èn bàtran ajànlom mindenkinek.

Előzmény: ettika75 (841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!