Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.04 0 0 192
Idén is van még ez a B125 képzés? Vagy már csak A1?
bohrer Creative Commons License 2012.09.03 0 0 191

Nem kell jogsi ? és inni is lehet, mármint alkoholt?  Miért nem ezzel kezdted?

 

bocsi, de én is csak zuhanyhíradóból értesültem arról hogy nem kell rendszám, számomra is büdös volt a dolog, gondoltam rákérdezek. de így is kihámoztam a válaszaitokból.

Előzmény: Biovadász (190)
Biovadász Creative Commons License 2012.09.03 0 0 190

Sőt, jogosítvány se kell és inni is lehet. :))

 

Ha elfogadjuk végre, hogy nincs "B125", mert ez csak egy sima A1, aminenek az oktatását nem kell végigjárni, akkor máris a helyére kerül minden.

Előzmény: bohrer (187)
bohrer Creative Commons License 2012.09.02 0 0 189

Hallottam olyat hogy nem kell rendszám, de már utána olvastam , és úgy tudom hogy mégis kell.

Előzmény: Hattori Hanzo69 (188)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2012.09.02 0 0 188

Micsoda ?

Fussunk ennek neki mégegyszer ...

Előzmény: bohrer (187)
bohrer Creative Commons License 2012.09.01 0 0 187

B 125-el ha megvan, rendszám nélkül lehet menni, és gondolom nem kell eredetvizsga, forgalmi stb költségek?

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 186

Irigyellek, hogy már kipróbáltad.

Amúgy nem kell aggódni: kb. olyan messze állok egy ilyen birtoklásától, mint Győzike a kémiai Nobel-díjtól.

Előzmény: foveon (183)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 185

:-)))))

Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 184
Legfeljebb 500-600 kubikos túragépet tervezek én is, afelett kvázi öngyilkosnak hinném magamat. Remélem, hogy az is ilyen gyorsan megy majd.
Igen a tetkó kurvára fontos, nyilván én is tervezem a jakuzavarrást, mert anélkül nem is lehetsz igazi motoros, fontos a megfelelő sztereotípiák kielégítése is, hogy ne lógjunk ki a sorból. A következő lépés jövő nyáron a Harleyn Cba-s, becsempészett sör, illetve előredobozolt rizsáshús, csak a feeling miatt.
Előzmény: Hattori Hanzo69 (182)
foveon Creative Commons License 2012.07.14 0 0 183

azert probald ki mielott beleugrasz. en mar mentem vele parszor, nagy elmeny, de a vaz es fek nagyon harmatos foleg a mai motorokhoz kepest, 100-110 felett menni vele mar nem elmeny hanem kin, de 80-100 korul baromi jo, foleg orszaguton. az ara meg egy dolog, kell par ev mire lesz belole hasznalt olcsobban (ha ugyan mo-n lesz mert nem egy nepmotor).

 

Előzmény: Hattori Hanzo69 (182)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 182

1. sor: DETTÓ

2. sor: ugyanezt tervezem... ;-)

 

Sok értetlen nem kalkulálja be, hogy családapaként, - "anyunak" otthon csak  OTP-részletekben lehet beadagolni a mocis vizsgá(ka)t.

Alapállás) A motor = válóok !

1.)"Anyukám, tudod, csak egy pöcsköszörű 125-ös..." 2.) "Ne hagyjuk már ki a különbözetit... Idén még mehet... Szinte ingyé'"

 

Autószerelőm meglátása a B125 sikeres vizsga után: "Lesz még ebből nálad tetkó, meg chopper".

Nagyot téved ! Mer' ez lesz (a tetkókat meg utálom / legfeljebb "rágópapíros" tetkóm lesz, de az viszont sárkányos, VAGY halálfejes ;-)

:

Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.13 0 0 181

Sikerült is elsőre minden, így kb egy hónapra volt szükség az "egyszerűsített" eljárás során. Mondjuk én ennek is örülök. Elkezdem a különbözetit is, mivel jövőre megváltozik az egész oktatási rendszer, eu-szabvány kategóriák lesznek, és úgy hallottam, hogy akkor már nem lehet különbözeti vizsgával korlátlan jogosítványt szerezni ezen a módon, illetve a minimálisan előírt motortérfogat, kilowatt számok is emelkednek.

Előzmény: Törölt nick (176)
Biovadász Creative Commons License 2012.07.09 0 0 180

Felesleges foveon-t tapasztalatokkal traktálnod, ő már eldöntötte, hogy nem jó és kész. :)

Előzmény: Hattori Hanzo69 (179)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 179

Óriási tévedés: árban kb. ugyanannyi (kicsit kevesebb), időben meg sokkal jobban jön ki.

Idézek egy kollégát, akivel nagyon egyetértek:

"Én éppen most csináltam meg a B125-öt. Kreszből nem volt oktatás csak a vizsga, utána 1 óra rutin, és 1 óra városi, a vizsga előtt 2 nappal. Ha megjön a határozat megyek tovább "A" korlátlanra, ami 6 óra rutin és 6 óra városi vezetés után egy különbözeti vizsga csak gyakorlatból. Ja és mindez összesen 70e Ft-ért, persze, ha egyből átmegyek a különbözetin... Ha az "A" korlátlant csináltam volna egyből, akkor az 126e Ft lett volna, és végig ülhettem volna 28 óra kreszt 17 éves vezetői tapasztalattal. Miről beszélünk, hogy nincs értelme a B125-nek???? Persze csak ebben az évben éri meg, mert jövőre már nem lesz egyszerű a kategória váltás."

Én is hasonlóan csinálom; Most tartok a felénél (B125 megvan). A 70E azért nálam kicsit több lesz, de nem éri el az "egyből-A-korlátlant", időben meg SOKKAL jobb. Azt nem csinálod meg 1+1+6+6 órából, inkább 28+10+10,- ha jól tudom... (de, ha nem jól tudom, akkor is sokkal több idő). erre munkavégzés mellett nem futja...

Előzmény: foveon (177)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.07 0 0 178

Nyilván A különbözetit jelent, azt hittem triviális volt e tekintetben. Bocsánat.

Előzmény: foveon (177)
foveon Creative Commons License 2012.07.06 0 0 177

annak mi teteje hogy leteszed aztan utana elmesz korlatlanra? igy masfelszer annyi mintha egybol arra mentel volna.

 

Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 176

Péntek 13-án vizsgázom. Így, ha sikerül 1 hónap alatt sikerül abszolválni. Kurvára időigényes, költséges, és magyar módra túlszabályozott az egész. Igazán hozzácsaphatnák a B-hez. Egy előnye van, hogy egyből lehet korlátlanra menni utána, így nézve gyorsabb, olcsóbb egyszerűbb az A korlátlan, természetesen az adott feltételeknek megfelelve.

Biovadász Creative Commons License 2012.06.25 0 0 175

"De lehet, hogy ha számolni kezdesz, az 50-es sem éri meg, csak a bringa"

 

Mivel egy kétütemű 50-es kb egy literrel többet fogyaszt mint egy négyütemű 125-ös(gyakran többel is), nyugodtan lehet számolgatni hogy melyik éri meg jobban, nem csak a bringa lehet gazdaságosabb az ötvenesnél.

Persze mindenki egyedileg számolhat, mert erősen függ attól, hogy mennyit használja.

Előzmény: lapar (174)
lapar Creative Commons License 2012.06.25 0 0 174

Önmagában csak a gazdaságosságot nézve csak akkor éri meg, ha napi 20-50 km-t mész vele. De lehet, hogy ha számolni kezdesz, az 50-es sem éri meg, csak a bringa. Ki hogy számol. Ha úgy kezded, hogy 5-600-ért veszel egy robit, már nem éri meg.

A 125 költségei elenyészőek, bár most a vizsgadíj emeléssel nagyot akarnak szopatni rajtunk.

Előzmény: Törölt nick (161)
MZ125i Manó Creative Commons License 2012.06.13 0 0 173

Te miről beszélsz? Nekem már meg van legálisan sikeresen! Hőzöngj csak! Egoista!

Előzmény: foveon (171)
Biovadász Creative Commons License 2012.06.12 0 0 172

Mond, neked mi a bajod? :)

Elmondod, hogy a könnyített A1 hülyeség, mert szabálytalanul meg lehet csinálni az A-t is rövidítve. És? Akinek ilyen vágyai vannak, az vegyen egy jogsit, az a legkönnyebb. Itt nem arról meg a beszélgetés hogy trükközve mi az egyszerűbb. :)

Előzmény: foveon (171)
foveon Creative Commons License 2012.06.12 0 0 171

te egy lokott vagy, miert ne sikerulne a kresz? ugyanolyan a vizsga mint mindenkinek, kozponti vizsga, szamitogep stb. ezen mit nem ertesz? ugyanugy tudni kell minden valaszt, csak mondjuk nem bent ulsz a tanfolyason 3 heten ta, hanem otthon a gep elott es gyakorlod a netes webkreszen vagy konyvbol stb. (ja amugy 1 hibam volt a vizsgan.)

ugyanez van a forgalomban meg a rutinon, ugyanaz a vizsga ugyanugy vizsgabiztos, stb, o nem tudja (nem is tudhatja) hogy nem voltal ott minden kotelezo oran. el is vagjak azt akinek nem megy rendesen, volt ott eleg sok bukas.

de nem ertem hogy te obegatsz aki szinten 1 ora elmeleten es 2 ora gyakorlaton vesz reszt? az mivel jobb, mert 125-os? csak mert legal, mit szamit? ugyanaz a gep csak nem megy annyira mint egy 600-as, ami varosban nem is nagyon szamit, max nem nyelezel. raadasul itt paros vizsga van, figyelni kell a parra is.

 

 

Előzmény: MZ125i Manó (165)
MZ125i Manó Creative Commons License 2012.06.12 0 0 170

Széles utat gumi fákat!

Előzmény: Biovadász (169)
Biovadász Creative Commons License 2012.06.08 0 0 169

Nah, megvan. :)

 

Szinte napra pontosan két hónapig tartott (várakozás a vizsgaidőpontokra Budapesten elhúzza) és néhány önkéntes pluszórával együtt 42.000 Ft. Pluszórázás nélkül 30.000 lehetett volna.

 

Most már csak a hivatalnokokon múlik, hogy mikor lesz a kezemben a jogsi. :)

MZ125i Manó Creative Commons License 2012.06.02 0 0 168

Szia! Mentem már Burgmannal de az 400-as volt jó húzós robogó! Mást igazából nem tudok rólla talán még annyit hogy keveset fogyaszt és elég húzós az alkatrész ára! De ha vizsgázol javaslom hogy váltós motorral vezess éss vizsgázz mert igy robogót és váltósat is vezethetsz de ha csak automatával vezetsz és vizsgázol csak olyat vezethetsz! Sok sikert a tanuláshoz és a vizsgához!

Előzmény: d.balazs (167)
d.balazs Creative Commons License 2012.05.22 0 0 167

Épp most tervezek beszerezni egy 125-ös Burgmant. Olvastam ezt-azt a jogosítvány szerzés könnyítéséről, úgyhogy vagy így, vagy úgy de most már megcsinálom. Valaki használ ilyen típust? Milyen tapasztalatok vannak vele hosszabb távon?

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 166

Hagyd már szegényt , veri a sors és még te is ! :-))

Előzmény: MZ125i Manó (165)
MZ125i Manó Creative Commons License 2012.05.21 0 0 165

TE NAGYON SEMMIBE VESZED A SZABÁJOKAT! mINEK EZ A HŐZÖNGÉS! A hozzád hasonlók okozzák a legtöbb balesetet! És ha már befizetted a pénzedet akkor miért nem tanultál! Szivesen kitöltetnék veled egy kresz tesztet kiváncsi lennék hogy sikerülne! Széles utat!

Előzmény: foveon (163)
Biovadász Creative Commons License 2012.05.21 0 0 164

Oké, de most a szabálytalan dolgokba ne menjünk bele.

Ahol nekem volt a kötelező egyalkalmas elméleti okítás, majd infarktust kapott az előadó hogy hol van az én papírom (iroda nem küldte át neki) és az volt az első hogy mindenkivel aláiratott, mert állítólag nem régen bukott egy ellenőrzésen.

 

Úgyhogy ne érveljünk már azzal, hogy ha valakinek az illegál módszer is sok, akkor neki se menjen. Ennyi erővel vegyen egy jogsit jó pénzért, és sehová se kell mennie. :)

 

Jelenleg Budapesten három hét alatt semmi sincs meg, mert nincs vizsgaidőpont ennyi idő alatt sehogyse, akármilyen gyors is volt az oktatás.

 

Ez jelenlegi tapasztalat, mert ugye a változások idén voltak. 20 évvel ezelőttit én is tudok, amikor a kötelező autóra a 30 órát csak beírták nekem, de valójában tíz se volt. De már aki tavaly vizsgázott, annak is elévültek a tapasztalatai.

Előzmény: foveon (163)
foveon Creative Commons License 2012.05.21 0 0 163

"Biztos vagyok benne hogy van akinek úgy jön ki jobban, ha végigüli a nemtomhányóra"

 

nem kell masutt sem vegigulni. ahol en voltam ott lehetett hetekig jarni kreszre, rutinra, forgalomra, de volt alternativa is minimal bentlettel (nem szep). penzben persze ugyanannyi hisz +van a minimal oraszam amit le kell igazolniuk es ki kell fizetni.

egyszer voltam kreszen (ami valojaban a beiratkozas volt, plusz adtak egy fenymasolt papirt ami a motoros dolgokat osszefoglalta es megkerdeztek van e kerdesem, oszt agyo), kovetkezo heten mar vizsga, a rutinon 2-xer ha voltam (hetfon kreszvizsga, kovetkezo heten hetfon rutin vizsla). aztan forgalom, talan 3 alkalom, de volt aki 1-et csinalt es kovetkezo heten hetfon vizsga. igy 3 het alatt es orarajaras nelkul megvolt az egesz. ha valakinek ez is sok es  ennyire se kepes az telleg nem motorozzon. persze ez a modszer semmit nem er mint tanfolyas. aki gyakorlatban van, vezet, motorozik (robogo) nap mint nap, annak menni fog, de nagy aranyu volt a bukas es aki bukik annak elegge elhuzodik mert azt mar az oktato nem engedte vizsgara amig nem lett vizsgakepes.

 

Előzmény: Biovadász (159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!