Keresés

Részletes keresés

nagyvárosi anzix Creative Commons License 2023.05.23 0 0 105

http://www.blogszolnok.hu/felenk_bringaval_a_korhazig

 

Bringával a kórházig

 

Bringával a kórházig Nagyjából egy éve kezdték építeni a szolnoki kerékpárút-hálózat legújabb szakaszát, amelynek köszönhetően a 402-es főút mentén, azaz a Temető és a Tószegi úton is bringaúton lehet tekerni a kórházig.

Nagyjából 1,5 kilométer kisebb szépséghibákkal és nagyon hiányzó folytatással.

 

Hivatalosan idén tavasszal adták át a Marcipán cukrászda előtti lámpáskereszteződéstől a Hetényi Géza Kórház főbejáratáig tartó kerékpárutat, amit ideje volt kicsit jobban is szemügyre venni.

Dermice Creative Commons License 2023.05.19 0 1 104

 

https://www.szoljon.hu/helyi-eletstilus/2023/05/reggelizo-biciklisekkel-telt-meg-a-szolnoki-kossuth-ter-videoval

 

Reggeliző biciklisekkel telt meg a szolnoki Kossuth tér

 

"Vidám hangulat, friss kávé és finom reggeli fogadta péntek reggel fél héttől a bicikliseket a szolnoki Kossuth téren.

 

– Szinte mindig kerékpárral közlekedem, kivéve akkor, amikor esik az eső. Nagyon szeretem, hiszen kell a mozgás minden korosztálynak, főleg idősebb korban –mondta a reggeliért sorban álló Szekeres Éva.

 

Nagyon meg vagyok elégedve a város kerékpárútjaival, hét éve költöztem ide Budapest mellől, már akkor elég szépen ki volt épülve, de azóta is fejlődött

– ezt már Kiss Béla mondta, aki elektromos kerékpárjával rendszeresen közlekedik a városban."

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.16 0 0 103

Egy autó elgázolt egy biciklis férfit Szolnok belterületén, az Abonyi út és a Kacsa út kereszteződésében.

A férfi olyan súlyosan megsérült, hogy a helyszínen meghalt.

A rendőrség még vizsgálja a baleset pontos körülményeit, az érintett utat teljes szélességében lezárták.

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.16 -1 0 102

Kerékpárút, vajon melyik szervezethez tartozik!

 

"Kérdéseinkkel ezek után a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-hez fordultunk. Pécsi Norbert Sándortól, a társaság kommunikációs osztályának vezetőjétől azt a választ kaptuk, hogy sem a védmű, sem a ráépített kerékpár­út nem a tulajdonuk, így érdemben nem tudnak reagálni a megkeresésünkre."

 

"Végül az önkormányzatnál kopogtattunk. Gyuricska Éva, a polgármesteri kabinet sajtómunkatársa hírportálunknak elmondta, hogy a város ismeri a problémát, és keresi is rá a megoldást.

Hozzátette: jelenleg jogi egyeztetések vannak a három fél (Kötivízig; Közút NZrt., város) között, hogy kinek a feladata a kerékpárút javítása. Az önkormányzat ugyan nyitott a helyreállítási munkában való részvételre, igaz, a forrásokat is meg kell arra találni – jegyezte meg a sajtóreferens."

Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 -1 0 101

Ma a városban sok csoportos kerékpárossal találkoztam. Volt valamilyen rendezvény?

Pirtus Creative Commons License 2014.10.03 -2 1 100

Köszi az infót.

A Mária út végén a templomnál nincs ilyen tábla.

Előzmény: Bobyford (99)
Bobyford Creative Commons License 2014.10.03 0 1 99

Csak ha a behajtani tilos tábla alatt van kiegészítő tábla a kerékpárosokra vonatkozóan. Ha jól tudom, akkor a Mária utcában nincs ilyen kiegészítő tábla. Ha nem így van, akkor elnézést.

Előzmény: Pirtus (98)
Pirtus Creative Commons License 2014.10.03 -2 1 98

Sokszor találkozom a Mária utcában biciklisekkel, akik szembe jönnek.

Ilyenkor le kell lassítanom, és jobbra húzódom, hogy elférjenek.

Kérdezem, szabályos egyirányú utcában szembe a forgalommal, biciklivel közlekedni?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 -1 1 97

A hírek szerint a polgármester is elindul a kerékpártúrán.

Azt, hogy csapatával vagy egyedül erről nincs információ.

 

A "Két kerékre Szolnok!" program is csatlakozott az 51. TISZALIGETI NAPOK rendezvényeihez, kerékpártúrára invitálja az iskolák háromfős csapatait a város frissen épült bicikli-útvonalainak megismerésére.

Találkozó: Szolnok Tiszaliget Sportcentrum bitumenes pálya, 8:00 –kor

Helyszíne: Szolnok Tiszaliget – Belváros

Útvonala: Tiszaliget, SPC kézilabda pálya - Tiszaligeti sétány - Tiszavirág híd - Szapáry út,

Baross u. - Mátyás K.u. - Levente u. - Irgalmas u. - Csokonai u. - Egyetértés u., Zagyvaparti sétány - Várkonyi tér - Boldog S.I.krt. - Szapáry u. - Béres J. Sétány,

Városi Tiszahíd - Tiszaligeti sétány - SPC bitumenes pálya

Táv: 10 km

A túra időpontja: 2014 szeptember 20., Szombat

Kezdés: 8:30 (időtartam kb. 60-70 perc)

Sarkany Creative Commons License 2012.09.20 -1 0 96

Meghívó

 

Az „Autómentes Nap” alkalmából a Civil Városmarketing Kerekasztal kerékpáros körutat szervez Szolnokon 2012.09.22-én 15.00.órai kezdettel. Gyülekező a Kossuth téren 14.30-tól, ahol a biztonságos kerékpáros közlekedésről, a városban meglévő kerékpárutak használatáról és állapotáról valamint a tervezett kerékpár sávok és utak megépítéséről hangoznak el tájékoztatók.

 

Első ütem útvonal: Kossuth tér – Baross u. – Mátyás kir. út – Thököly út-Széchenyi krt.-Pozsonyi út- Szántó krt.- Várkonyi tér- Szolnok Ispán krt. –Pólya T. út - Szabadság tér – Kossuth L. utca – Kossuth tér

 

Második ütem útvonal: Kossuth tér - Szandaszőlős, Lengyel Antal tér – Vörösmező út - Kossuth tér

 

A szervezők – AURIGA SSK, GÖRDÖGÖK SE, Ejtőernyősök Szolnoki Szervezete - nevében kérem, hogy a rendezvény sikeres lebonyolítása érdekében a tájékoztatót minél több ismerőséhez jutassa el. Segítségét és támogatását előre is köszönöm.

BringaMatyi Creative Commons License 2012.09.18 -1 0 95

http://bringamania.hu/cikk/kresz/17-uj-kresz-es-nem-csak-kresz-a-kerekparosok-vedelmeben

 

Új KRESZ (és nem csak KRESZ) a kerékpárosok védelmében…Új KRESZ (és nem csak KRESZ) a kerékpárosok védelmében…

pafa Creative Commons License 2012.09.05 0 1 94

Autómentes napra én az alábbit kaptam:

Gyülekező a Kossuth téren 14 órától.

Tájékoztató Szolnok város kerékpárút hálózat fejlesztésének aktuális feladatairól.

15 órakor indul a belvárosi körtúra/Széchenyi lakótelep felé/.

16 órakor körtúra Szandaszőlős irányába.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt !

BringaMatyi Creative Commons License 2012.09.04 -1 0 93

Egy személyes megjegyzés: teszek rá, hogy mit szól az autós, ha nem húzódom le! Egy kis dudálásba nem lehet belehalni. Legfeljebb felemelem a középső ujjam.

BringaMatyi Creative Commons License 2012.09.04 -1 0 92

Szolnokon néhány kivételtől, pl. Ady, lehet az úttesten közlekedni. Ez biztonságosabb, mint bármi felfestés, ami csak tompítja a figyelmet: légy résen! Az útpadkától legalább 1 méterrel beljebb közlekedj bringáva. Így kikerülöd a csatvízelvezt, a lehullott ágakat, van helyed korrigálni, az autós is kikerül. Hidd el, senki nem akar elgázolni! Járdán normális bringás nem közlekedik, veszélyesebb, mint az úttest.

pafa Creative Commons License 2012.09.04 0 1 91

A Baross úton még az is probléma, hogy az esővíz -nyelők nagyon mélyen vannak,

Ez szerintem a mi specialitásunk lehet...van belőle pl. a Mártírok, Indóház..stb. , ha pl az sutósok nem tudnak erről és a bringásnak rójják fel, hogy a sávban kicsit bentebb kényszerül. Rendkívül veszélyes!!

 

Autómentes nap!!Bringás felvonulás.!!

 

Előzmény: Vízivó (90)
Vízivó Creative Commons License 2012.08.23 -1 0 90

Ilyen piros sáv nagyon szép lenne a Baross úton és más olyan helyen is, ahol veszélyesebb lehet a biciklizés és a biciklisek is tudnák, hol a helyük. A Baross úton még az is probléma, hogy az esővíz -nyelők nagyon mélyen vannak, nem jó rábiciklizni, főleg gyorsan, kikerűlni, meg csak balra, az autók irányába lehet. Erre van egy egyszerű ötletem: rögzített vasráccsal be kell fedni, hogy rájuk lehessen hajtani és az eső is bele tud így folyni. @-@

Előzmény: pafa (89)
pafa Creative Commons License 2012.08.22 0 1 89

Azt javaslom mint napi bringás, hogy figyeljük a kerékpáros tájékoztató fórumokat..és ha valóban azt akarjuk, hogy meglegyen a beigért út és egyéb, ezeken vegyünk részt.

Nagyszámú részvétellel javító ötleteikkel..a döntéshozókat is presszionálhatjuk, hogy valóban fontos a kerékpárosoknak a biztonságos eljutás A-ból B-be

pafa Creative Commons License 2012.08.22 0 1 88

Voltam egy kerékpáros fórumon : az ott elhangzottakból levonva a tanulságot..talán! remélni lehet, hogy mielőbb megoldódik a városban a kerékpárosok út-problémája.  (valami anyagi gond adódott)

 

Mint mindig most is felmerült a pl. Baross úti állapot: hiába az autóút van kijelölve, sokan a járdán közlekednek.

Miért nem lehet megoldani a brigasáv felfestést??ezer éves kezdeményezés! Mindig volt kifogás, nehézség..stb

Magam is láttam hajmeresztő és veszélyes helyzeteket..és sok bringás sem elég óvatos..., no meg az autósok sem figyelmesek..de !! Bizonyára többünknek vannak példái:

pl. Ausztriában Kufstein városkában a sáv nem probléma, pediglátható mennyire szűkös a hely. A leglehetlenebbnek tűnő helyeken is megoldják, hogy a bringások viszonylag biztonságosan közlekedhessenek..és ez nagyon fontos! 

szilviaa77 Creative Commons License 2012.03.30 -1 0 87

Láttam a Szolnok Plazában! Pont ma!!!! :D Van ott egy utazásos kiállítás, tele ilyen eszközökkel. Ha szolnokiak vagytok gyertek el, nagyon jó lett! Nem gondoltam volna, hogy itt írtok róla :D

Előzmény: szilviaa77 (86)
szilviaa77 Creative Commons License 2012.03.30 -1 0 86

Jaj tuudom!

Katus78 Creative Commons License 2012.03.30 -1 0 85

hóhó

Ramónaa89 Creative Commons License 2012.03.30 -1 0 84

Nem, hol hallottál róla? Hétvégén kellene egyet kirándulni valamerre...ötlet?

 

Előzmény: veracsek (83)
veracsek Creative Commons License 2012.03.30 -1 0 83

Én tudok! Zsinórhajtású? :) Tudod milyen az?

Ramónaa89 Creative Commons License 2012.03.30 -1 0 82

Tekerős társak, Engem a spéci bicajok érdekelnek! Bármiről hallotok, jöhet az infó! ;)

Vízivó Creative Commons License 2011.08.25 -1 0 81

Sikerült?

Előzmény: SZEGECS (77)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 -1 0 80

biciklizésre

Előzmény: Timique (79)
Timique Creative Commons License 2011.08.10 -1 0 79

Mire van esélye?

Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 -1 0 78

 Mivel harminc alatt vagy, van esélyed. Gratulálok.

Előzmény: SZEGECS (77)
SZEGECS Creative Commons License 2011.08.10 -1 0 77

Küldtem e-mailt az itt megadott címedre.

 

Előzmény: Timique (76)
Timique Creative Commons License 2011.08.10 -1 0 76

sziasztok!

 

Van valaki szolnokról vagy környékéről, aki szivesen eljönne velem biciklizni? lány vagyok és 18 éves. Csak sajnos a közelemben mindenki lusta, egyedül meg nem jó... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!