Keresés

Részletes keresés

nézek Creative Commons License 2013.12.16 0 0 39

na ez az...ma néztem az osanban, kétezerötszázért volt darabonként akciósan a piroskabátos sajt...a nejem hasonlóan vélekedett, úgyhogy ez a projekt felejtős...

 

 a csak simán édes élmény nevű vörösbor kannás áron viszont iható...persze ez egy édes bor, forraltaba kiváló...

Előzmény: újmóni (38)
újmóni Creative Commons License 2013.12.16 0 0 38

Láttam én is azt a cikket.

 

A véleményem: sz.rból nem lehet várat építeni. :-DDD

 

Na megvan!

http://444.hu/2013/12/14/igy-lesz-az-1000-forintos-trappistabol-5000-forintos-parmezan/

 

Az egyik kommentelő is előveszi a pikírtséget. :-)))

 

the illusion of choice • egy napja

 

Tavaly szilveszterkor a mérnök apukám a spájzban felejtett egy fél palack La Fiesta Édes Élményt, meg is nézem, azóta nem lett-e belőle modenai balzsamecet.

Előzmény: nézek (37)
nézek Creative Commons License 2013.12.15 0 0 37

ma olvastam egy tippet...

 

egy egész trappistáról lehámozom a piros fóliát, majd 4 órán keresztül tömény sóoldatban áztatom(5lit víz/2kg só)úgy, hogy teljesen ellepje.... négy óra(vagy több) elteltével kiveszem, letörlöm, majd rácsra teszem egy tíz foknál nem melegebb, de öt foknál nem hidegebb szellős helyen. nem penészedik, de tanácsos néha rákacsintani. négy-öt hónap várakozás(érlelődés) után csodafinom..legalábbis ezt állítja a szerző..ráadásul úgy jellemzi, hogy (majdnem)olyan lesz az érés után mint egy parmezán..ízre, állagra...

 

nos, eddg nem éreztem vonzalmat a trappista iránt, de ezt kipróbálom...fél év múlva megmondom mi lett a sajtból..egy ezrest, vagy picit többet megkockáztatok...buktam már többet is.

(a sólé meg eláll)

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2012.04.13 0 0 36

Bakony trappista, mint olyan, már nem létezik, mióta a Veszprémtej egyesült a Zalatejjel. Tihany trappista van, szerintem azt Répcelakon gyártják, még sosem kóstoltam. A Bakony trappista valóban jó minőségű volt, bár nem volt olcsó.

Gici még van, a jobb kategóriába tartozik.

Előzmény: Törölt nick (28)
H_G Creative Commons License 2012.04.13 0 0 35

Csak kínai utánzatokat! Nekem még hál'istennek ép az eredeti Moulinexem, csak a legkisebb henger (pont a sajthoz való) élessége nem az igazi már.

 

Előzmény: Berlusz Móni (34)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.04.13 0 0 34

A régi jó moulinex, ugye? :-)

Lehet még ilyet kapni...? A kb. 30 évvel ezelőtt vett darabom már régen eltört. :-(

Vettem már hasonlót legalább 3-4-et, de mind a kukában végezte. Az egyiknél az oldalán jött ki a cucc, a másik egy erősebb nyomásra szétment.

 

 

Előzmény: H_G (33)
H_G Creative Commons License 2012.04.13 0 0 33

Szinte bármelyik sajtot le lehet reszelni alkalmas eszközzel! Ezzel a típussal akár fetát vagy mozzarellát is le tudok:

 

Előzmény: dszysssz (30)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.04.13 0 0 32

De a nagylyukú (emmentáli, pannónia és klónjai) azért elég határozottan más ízvilág.... Nem minden ételbe jó.

 

 

Előzmény: zsuzska60 (27)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.04.13 0 0 31

Van, aki egész kerek sajtot vesz, és zsírpapírba csomagolva "utóérleli" szobahőmérsékleten. Penészedés ellen tömény sóoldattal körbeecseteli előtte.

 

Lehet, hogy ez egy megoldás, de még nem próbáltam.

Egy határral odébb (NY felé) vajon miért nem kell utóérlelni a legolcsóbb sajtot sem? :-(

Előzmény: dszysssz (30)
dszysssz Creative Commons License 2012.04.13 0 0 30

A félkemény sajtok (trappista, edami, ementáli tipusú (nagylyukú)) csakis szárítás után alkalmasak reszelésre - nagyanyáink mindig a már megszáradt sajtokat reszelték. Ezek a sajtok "szobahőmérsékleten" nyerik el igazi ízüket - még a "legalja" trappista sajt is élvezhető, ha fogyasztás előtt legalább 1 órával kivesszük a hűtőből.

Frissen reszelni a parmezán, vagy a kaskavall (juhsajt) a legalkalmasabb.

Előzmény: Berlusz Móni (26)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.13 0 0 29

Ja, bár azt nézem ez is több mint 5 éves cikk. :-(((

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.13 0 0 28

Közben ezt találtam:

 

http://hvg.hu/itthon/20060607sajt

 

Ebben a Bakony, Fino és a Gici trapistákat emlegetik mint jó példát. Valaki kóstolta ezeket?

zsuzska60 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 27

Az legalább reszelhető, ellentétben a trappistával.

Én inkább a nagylyukú sajtokat szeretem enni, vagy a friss házi sajtot.

Előzmény: Berlusz Móni (26)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.04.12 0 0 26

Mi már elég régen áttértünk az Edami-ra - mint "általános" sajt. Tudom, nem ugyanaz az íz, de megbízhatóbb minőség és árban se túl rossz...

 

Leszoktunk a trappistáról, mert nagy átlagban olyat lehetett kapni (még a drágább márkák alatt is), ami morzsálódott, éretlen, színtelen volt. :-(

 

 

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.12 0 0 25

Régen 4-5 éve nagyon szerettem a Trappista sajtot. Egy fél friss zsemle és egy szelet friss párizsi tetejére téve isteni uzsonna volt. Azonban néhány éve a kapható trappista valahogy se ízben, se puhaságban, se színben nem olyan mint régen volt. Persze ahány tej üzem annyi típus.

 

Melyik az amelyik még a legjobban hasonlít a régire szerintetek? Kipróbálnám...

magyar bucó Creative Commons License 2010.05.28 0 0 23
Egyszer ettem hollandiában finom trappistát. Itthon ez a sajtok legalja, se íze, se bűze.
Előzmény: bcontact (-)
magyar bucó Creative Commons License 2010.05.28 0 0 22

Nálam a "sajt" ott kezdődik, hogy egy évig érlelt...

 

Akkor sok jó sajtot nem eszel.

Friss juhsajtok, camembert, kékpenészes sajtok... kár lenne kihagyni.

Előzmény: Törölt nick (16)
bcontact Creative Commons License 2010.05.27 0 0 21
Pörgős topik.
Nem tudtam, hogy ilyen sok trappista rajongó van.
H_G Creative Commons License 2010.05.20 0 0 20
Vagy lehet befőttes üvegben is tartani, olajjal feltöltve, a sajt sokkal tovább bírja és az olaj is még fölhasználható marad.



Előzmény: bcontact (19)
bcontact Creative Commons License 2010.05.19 0 0 19
Egy-két dolgot azért meg kellene tenni szerintem ez ügyben:
1. teljes hűtőfertőtlenítés
2. hőfok ellenőrzés (10 fok alatti kell legyen)

Minden márka penészesedik nálad?
Vegyél kevesebbet, ami elfogy 4 nap alatt.
Előzmény: Törölt nick (7)
Stingary Smith Creative Commons License 2010.05.18 0 0 18
"Nem tudom, mit értesz gumiszerű alatt..."
Azt, hogy olyan rágógumis. Mégcsak nem is olyan az állaga mint a normál "guriga" Tolle trapinak, hasonlíts csak össze egy alapból szeleteltet egy korongból vágott szelettel. Tök más a kettő. Nemtom, talán a védőgáz teszi mivel túl nyers. Érdekes módon a keményebb Sole szeletelt trapi nem gumiszerű, valszeg azért mert nem olyan nyers. Persze ízlések és pofonok, de ha már reszelésről van szó, a Tolle az igencsak 2-es osztályzatot kap tőlem. :)
Előzmény: Törölt nick (17)
Stingary Smith Creative Commons License 2010.05.18 0 0 14
Hááát, szerintem nagyjából betartják. Ráadásul trappistából rendszerint túlkészleteznek a gyárak, mivel kvázi "raktárnak" használják a trappistát. Úgy is szokták mondani, hogy trappistába öntik a fölös tejet. Úgyhogy szvsz nem emiatt penészedik mert félérett. Ugyanis nem az.

Más. A szeletelt Tolle milyen mostanság? Még mindig olyan gumiszerű? Régebben az volt.
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 13
Tudom házilag utóérlelni, hogy a szükséges idő másik fele is meglegyen?
Előzmény: Törölt nick (12)
kabalaa Creative Commons License 2010.05.18 0 0 11
Mindenkinek más... nekem a tolle.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 10
Nagyon köszönöm, megpróbálok a tanácsod szerint eljárni.
Előzmény: Stingary Smith (9)
Stingary Smith Creative Commons License 2010.05.18 0 0 9
Azért annyira nagy szakértő nem vagyok. :) De egy biztos, amikor megveszel egy trappista (vagy akármilyen) sajtot akkor az otthon tovább érik. Amint kibontod és leveszed a fóliát, megvágod, akkor két dolog történhet utána. Az egyik, hogy a vágási felület elkezd kiszáradni, illetve a sajt a pára lecsapódás miatt elkezd penészedni, meglátásom szerint a lágyabb, éretlenebb trappista sajtok hajlamosabbak a penészedésre (pl. Tolle). Én sima alufóliába szoktam csomagolni ha megvágtam, mivel nálunk egy "guriga" - mondjuk 1,4 kilós - trappista nem tart tovább 1,5 hétnél, így nagyon nem kell foglalkoznom a penészedés veszélyével. Viszont ha nálatok nem fogy ilyen gyorsan akkor érdemes légáteresztő fóliába csomagolni, a vágási felületre pedig gondosan rá kell simítani. Így talán megúszható a penészedés. Meg még annyi, hogy a hűtő mondjuk 6-7-8 fokra legyen állítva.
Előzmény: Törölt nick (7)
Utazó72 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 8
A fiam szerint a Minna. :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7
Úgy tűnik, nagy trappista-szakértő vagy. Kérlek, segíts nekem egy kérdésben, amire már régóta keresem a választ. Miért van az, hogy a trappista egy hét alatt megpenészedik a hűtőben? Márkafüggő? Vagy a tároláson múlik? Van olyan márka, amelyik eltartható? Milyenek az ideális tárolási körülmények?
Előzmény: Stingary Smith (5)
Stingary Smith Creative Commons License 2010.05.17 0 0 6
No, csakhogy ne húzzam le ennyire a Tolnatej-et. Az ömlesztett cikkelyes sajtja kifejezetten jó, trappistából van.
Előzmény: Stingary Smith (5)
Stingary Smith Creative Commons License 2010.05.17 0 0 5
Hát, ha így kérdezed. A Spar márkatermékes a S-Budget-t azt a Tolnatej gyártja. Mondjuk én a Tolle-t nem szeretem mert nem túl érett, túl "nyers". Reszelni sem jó. Azt hiszem az Auchanban akciós msot 999-ért kilója. A Penny-s trappistát - Sissy - a Sole-Mizo gyártja, az már jobban bejön, a Sole mindig is valamivel érettebben adta ki a trappistát, keményebb is, reszelni is jobb, meg kicsit sósabb mint a Tolle. A CBA azt hiszem szintén Sole. A Lidl-ben szlovák trappistát láttam, ízre nem jön be meg állagra sem, mintha le lett volna fagyasztva, vagy nemtom, olyan furcsa mázgás volt a felszíne. Persze ez a helytelen tárolási hőmérsékletből is adódhatott. Aldiban még nem voltam, Reálba nem járok. Ami még trappistában bejön, az az Óvártej trapija, de sajnos nem a legolcsóbb. Ami még nekem bejön az a Drávatej trapija, csak nem sok helyen lehet kapni. Néha az Auchanban vagy Cora-ban, de ott is csak akkor ha éppen akcióznak.
Előzmény: bcontact (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!