Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 215

Buék.

:))

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.16 0 0 214

Üdv!

 

Már párszor néztem ausztrál futballt és roppant érdekesnek találom. Kedvenc csapatnak a Port Adelaide FC-t választottam! Még eléggé kezdő vagyok és még több meccset kell majd látnom! ;)

tamas75 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 213

Egy kis szakmai elemzés az AFL 2014-es alapszakasza után:

http://hosszabbitas.hu/csapat/ausztral-foci-csapat/kezdodik-a-play-off-elemezzunk-podcast

tamas75 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 212

Sziasztok !

 

Tegnap elindult egy ausztrál focival foglalkozó blog az alábbi címen:

 

http://www.hatharom.com/blog/ausztral-foci-blog

 

Tamás

Előzmény: Törölt nick (211)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 211

Bizony, a Gold Coast már tavaly se volt pofozógép, de azt nem gondoltam hogy a GWS így belecsap a lecsóba. Ezek után a gyengébb formában lévő melbourne-i klubok már egészen más taktival fognak Nyugat-Sydneybe jönni, nem lesz fix négy pont.

Előzmény: tamas75 (210)
tamas75 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 210

Hát én is rendesen meglepődtem az eredményen... De jót tesz a ligának, hogy a két "újonc" rögtön nyert az első körben, így már ők is veszélyesek lehetnek bárkire !

Előzmény: Törölt nick (209)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 209

Elindult a szezon, "derbi" Sydney-ben, nem is kicsit meglepő végeredménnyel: GWS-Swans 99:67

Pedig azt se lehet mondani hogy sokat gyengültek volna a Hattyúk, ez a "muszlimharcos-féle" a fotón Lance Franklin akar lenni az új mezében :))

 

tokotat Creative Commons License 2013.12.31 0 0 208

Köszi

tamas75 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 207

Fordulónként egy meccset szokott adni az Eurosport2- Többnyire szombaton reggel/délelőtt, de néha van pénteken dél körül is meccs. Kedden esténként van összefoglaló a fordulóról, szintén az E2-n.

Előzmény: tokotat (206)
tokotat Creative Commons License 2013.12.30 0 0 206

Szisztok emberek

Most akarok majd elkezdeni ausztrál focit nézni mert még régebben láttam egy meccset akkor nagyon tetszett 

Azt szeretném kérdezni hogy milyen gyakran és milyen időpontokban szoktak álltalában a meccsek lenni az eurosporton? (Tudom hogy csak márciusban kezdődik a szezon)

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.05 0 0 205

Hát hallod, AFL-párti vagyok (meg rögbi-fan) de azért kettéválasztanám az amerikai focival szemben felvázolt problémákat.
Ami a játékosokat illeti, semmiképpen nem gyávaságból öltöznek így, egyszerűen ilyen szabályok mellett profiszinten ajánlott minden porcikához külön védőelemet párosítani, az már más kérdés hogy a szabályokat olyan irányba is vihették volna az illetékesek hogy ne nézzenek ki ennyire röhejesen (vagy ahogy teccik sokaknak "kúlan") és akkor a többi angolszász fullkontakt labdasporthoz közelebb állnának.
Viszont sajnos mivel az amerikai foci az USA tömegkultúrájának szerves részévé vált ezért a mi szempontunkból már emészthetetlen elemeket is tartalmaz, főleg a cirkusz jellege miatt. A reklámokkal öncélúan kitöltött sok üresjárattal, a taktikai vakaródzásokkal, a fárasztó statisztikatengerrel meg a mindig középről rúgott jutalomrúgásokkal én sem tudok nagyon mit kezdeni, ezek nélkül sokkal követhetőbb lenne a játék. Ettől azért még meg-megnézek egy-egy igéretesebbnek tűnő meccset, de csak felvételről, mert abba bele tudok tekerni.

Azt meg hogy az NFL miért népszerűbb a "fotelszurkolók" körében mint a rögbi vagy az AFL, már egy párszor fejtegettük főleg a rögbis fórumokon, szerintem azért mert sokal jobb a marketingje faragóricsistül, maga az "amerika-majmolás" jelensége manapság talán nem nyom annyit latba.
(Amerikában jók a nők??? :) Inkább azt hallom mindenfelől hogy arányaiban eléggé gyér a felhozatal sok a kövér stb, nyomába se érnek a kelet-európai csajoknak :)

Előzmény: hu/cooper (204)
hu/cooper Creative Commons License 2013.11.05 0 0 204

Az AFL sokkal élvezetesebb mint az a trágya NFL. Lendületesebb, folyamatos, ebből fuck adóan látványosabb, nincsenek páncélba burkolózva mint a gyáva amerikai focisok és talpnyaló követőik.

Nem is értem, miért tolják annyira az NFL-t, traktálják itt magukat a világra. Biztos mert amerikai, és ami az, az alapból cool. 

Az AFL első nézésre is élvezhető, az NFL vontatott, gyáva szara meg sokadjára sem.

Miért is nem az AFL terjed a világban? ja tudom, mert nem amerikai.

 

Amerikában csak a nők és az NBA jó. Meg talán a hot dog.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 203

Sziasztok

VAlaki esetleg felvette az idei döntőt, sajnos lecsúsztam róla. Már jó pár éve nézem az Eurospor 2. Érdekelne magyar kommentárral.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 202

Fenn van mind a négy negyed,  itt az első:

 

Előzmény: fokuse (197)
tamas75 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 201

Egyelőre nem tudok róla. Ha lesz, megírom !

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.28 0 0 200

Hát ez a hajó is elment Lyonnak és a Freonak, de ilyen gyenge célzóteljesítmény mellett nincs is miről beszélni, egyértelműen a legjobb csapat nyert.

Olvastam hogy október végén lesz megint két ír-ausztrál meccs, lesz közvetítés?

Előzmény: tamas75 (199)
tamas75 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 199

Egy kis beharangozó a szombati döntő előtt !

 

http://www.hatharom.com/2013/09/27/sorozni-vagy-nyerni-esetleg-johet-mindketto

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 198

Talán a piratebay-en is fenn lesz, ha meg nem, akkor van egy jóember aki a youtube csatornájára 2-3 napos késéssel fel szokta töltögetni az AFL meccseket: http://www.youtube.com/channel/UCXZtpcdq4m_jK1P9FswSe2Q
De azért egy döntőt mégis csak HD-n az igazi nézni,  magyar kommentárral :)

Előzmény: fokuse (197)
fokuse Creative Commons License 2013.09.25 0 0 197

Valaki nem tudja esetleg hogy a döntőt le lehet majd tölteni valahonnan vagy esetleg online megnézni? Sajnos nem fogom tudni élőben nézni és az ismétlések sem éppen a legjobb időpontban vannak

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.23 0 0 196

Itt lesz a remek alkalom hogy Ross Lyon elűzze a múlt démonjait a feje fölül, talán harmadjára sikerül neki a bajnoki cím, ezúttal "underdog"-ként.

Előzmény: tamas75 (195)
tamas75 Creative Commons License 2013.09.21 0 0 195

Én ma megcsináltam a Dockers-Swans meccset, de nem ment ki adásba. jelen állás szerint ismétlésben sem látom... :(

Aztán lehet, hogy módosítanak majd. A szombati Bundesliga miatt nem tudtuk bepasszírozni a programba sajnos

 

A döntő viszont élőben megy majd szombaton !

Előzmény: Törölt nick (194)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.19 0 0 194

Úgy látom az endlőzung az lett hogy egyik elődöntő se lesz leadva, marad az összefoglaló :-(
Érdekes különben hogy a német Eurosport2-nek befért a szombat délutánba a Dockers-Swans, de ugye csak azért mert nekik nincs joguk a Bundesligához, ez aztán a paradox :)

Előzmény: Törölt nick (193)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.18 0 0 193

Nem lesz élő közvetítés pénteken és szombat reggel lesz felvételről?

Előzmény: tamas75 (191)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.13 0 0 192

Akkor szerencsére még valószínűbb hogy jövő héten is pénteki közvetítés lesz (Hawthorn-Geelong), hiszen a szombati meccs Perth-ben lesz nyugat-ausztrál (CET+6) időzónában. Ennek a mai meccsnek csak kb a második felét láttam, mert a műsormódosítás következtében átvariált EPG valahogyan belezavart a felvétel beálításába, de pont 47-47 állásnál voltak, úgyhogy így is megérte. A Port Adelaide idei feltámadása nagyon jellemző az ausztrál profi bajnokságokra, errefelé egy-egy rosszul sikerült szezon nem húzza mélybe a csapatot évekre, már egy szezon alatt is óriásit lehet fejlődni.

Előzmény: tamas75 (191)
tamas75 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 191

Igen, én is úgy látom, hogy a Bundesliga miatt tértünk át a pénteki meccsre !

Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.10 0 0 190

Nocsak, nem a szombati hanem a pénteki meccset (Geelong-Port) fogja 11.45-től élőben adni az Eurosport2. Úgy látszik a szombati meccs belelógott volna a délutáni Bundesligába.

szponzor Creative Commons License 2013.09.08 0 0 189

Hát igen, az a 175. hozzászólásban leírt jóslat tényleg nagyon-nagyon mellé ment. :-)

Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.08 0 0 188

De mennyire hogy kiszámíthatatlan! Alaposan felkopott volna az állam ha pénzben fogadtam volna, a 175.hsz-ból látni hogy semmi sem úgy alakul ahogy jósolgattam :)  De ahogy néztem, a fogadóirodák is óvatosabban árazzák a jövő heti meccseket: a Carlton győzelme Sydneyben csak 3x pénzt érne és a Port 1:4 esélye se hangzik rosszul, ahhoz képest hogy a Geelong fogadja őket Melbourne-ben.

Előzmény: szponzor (187)
szponzor Creative Commons License 2013.09.08 0 0 187

Tényleg nem semmi. Ahogy az sem, hogy idén mennyire nem csak Melbourne-ről szól a rájátszás. A még versenyben lévő 6 csapat között van perth-i, sydneyi és adelaide-i is. Ráadásul az idei rájátszás sokkal kiszámíthatatlanabbul alakul, mint ahogy az AFL-ben általában szokott: az első kör 4 meccsén 3-szor a rosszabb helyen végzett, idegenben szereplő csapat győzött.

Előzmény: Törölt nick (186)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.08 0 0 186

Carlton nyert a Richmond ellen az MCG-ben. A nézőszám 95 ezer volt, nem semmi...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!