Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.05 0 0 23

Bankban? Műszaki vizsgánál? Akkora a konkurencia, hogyha kivágom az aduászt,

még az ügyintézőt rúgják ki. Főleg ha hisztizek egy TV-nél, újságnál és persze

főleg egy nagylátogatottságú blogon ill. fórumon. :)

Mellesleg nekem eddig mindenhol elfogadták.

Előzmény: megszokott (22)
megszokott Creative Commons License 2013.05.24 0 0 22

Pontosan fogalmazva:

Nem kötelező, nem követsz el bűncselekmény/szabálysértést ha nem nincs nálad, vagy nem is váltod ki.

(Valamilyen személyazonosító okmányod azért legyen!)

Magyarul passzív viselkedésben nem akadályoz - nem visz el a rendőr, ha éppen ez az irat nincs neked vagy nincs nálad.

De bizonyos esetekben, aktív cselekvésben bizony akadályoz ennek hiánya, pl bankban.

Olyan, mint az útlevél, ha nincs neked, nem probléma, de persze Amerikába nem tudsz menni nélküle.

Nem vagy köteles bankban sem átadni, de akkor a szolgáltatást nem veheted igénybe.

(Egyébként bankba sem kötelező menned.)

Ezek után döntsd el, szükséged van-e rá.

megszokott Creative Commons License 2013.05.24 0 0 21

Nem kötelező, nem kötelező. Süsd meg a nem kötelezőt, amikor vizsgáztatni kell az autódat és azt mondja az okoska, hogy személyit kérek. Hozhatod neki a paragrafusokat, bármit, elhajt, ha nem hozol neki személyit. Jól kibabráltál vele, de inkább magaddal. Van-e kedved vitatkozni, egy szerény képességekkel megáldott adminisztrátor hölggyel? Persze ha nincs más lehetőséged... De nem fogod meggyőzni. Ő már évtizedek óta csak a személyit fogadja el, nem fog ezen változtatni a te kedvedért, senki kedvéért, még a törvény kedvéért sem. Mert hidd el, nem úgy fizetik őt, hogy kecmeceljen egy jogosítvánnyal. Ha meg nagyon hangoskodsz, akkor még a személyre is azt mondja, hogy hamis. És köszönd meg, hogy nem értesítit a rendőrséget amiért ilyen szemtelenül, már-már pimasz módon próbálod öt vagy inkább ŐT kioktatni, aki szeretett vezérünket és a népet oly hőn szolgálja. Hidd el saját érdeked, hogy legyen nálad személyi, de ha szereted a kalandokat...

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.27 0 0 20

Nem kötelező 2001. óta feltéve, hogy van érvényes kártya formátumú jogosítvány!

Fontos, hogy a jogsin minimum két érvényességi dátum van, a fényképes oldali (előlap)

a személyi rész, a hátoldaliak pedig az egyes járműkategóriák érvényességi idejét jelzik.

Belföldön teljes egészében helyettesíti a személyit!

A schengeni övezeten kívüli, de EU-s országba viszont nem jogosít (nem is engednek át a határon),

de a schengeni övezeten belül (ahol nincs határellenőrzés sem) bár hivatalosan nem érvényes mint személyi

igazolvány, de több éves tapasztalom szerint a külföldi hatóságok nem igazán tudnak különbséget tenni.

Legalábbis ezekben az országokban biztosan nem: Ausztria, Németország, Franciaország és Nagy-Britannia.

Itt gond nélkül elvoltam vele, mint turista, pedig sokszor állítottak meg kocsival.

De ha keckedtek volna, akkor nagyon hamar elfelejtettem volna "külföldiül"! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 19

Kár is volt kérdezni, csak hirtelen meglepődtem, de most már utánanéztem, sőt ebben a topikban is le van írva.

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 18

Most akkor tényleg nem kötelező? Ha lejárt, ne is hosszabítsam meg? Vagy meddig érek rá halogatni?

 

Van jogosítványom is egyébként, azt nemrég hosszabbították.

denes82 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 17

sikerult megszereznem a magyar allampolgarsagot, honositassal. szeretnek debrecen kornyeken autokkal foglalkozni, visoznt meg nem gyult ossze annyi penzem, hogy lakast is vegyek. ha valaki segiteni tudna, hogy szemelyi igazolvanyhoz szukseges lakcimet biztositson, megkoszonnem.

persze semmit nem ingyen....

TheRainbowGirl Creative Commons License 2010.10.26 0 0 16
Nem kötelező
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 15
Jó reggelt! ;-)
Előzmény: santaclausiscoming (11)
csakegynick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 14

mármint pénzt kérhetnek, kimaradt egy n.

Előzmény: csakegynick (13)
csakegynick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 13

sziasztok,

 

nekem egy olyan elméleti kérdésem van, hogy meghosszabbítják a kemény fedeles személyit? vagy muszáj plasztikot csináltatni lakcímkártyával? 

 

csak azért, mert nyáron fog lejárni. viszont mondták az okmányirodán, hogy nem egyszerű, mivel mutter neve is rosszul van benne, ezért bányásszam elő az anyakönyvi kivonatom. plusz a lakcímkártyáért meg valami idióta módon először valami papírt kell kitöltetnem otthon mutterékkel, ahol már több, mint 30 éve lakom és oda vagyok bejelentve, hogy tényleg ott lakom-e és kell a tulajdoni lapnak a másolata is, amit pénzért kérhetek meg a földhivatalban...  hát miért kell nekem ezzel pötsölni, amikor nem én tehetek róla, hogy lejár a régi személyim...

larabama Creative Commons License 2010.03.29 0 0 12

sziasztok!

hat eve jott egy level nekem az okmanyirodatol,hogy menjek be a pvc alapu igazolvanyomat dijmentesen kicserelik pc alapura.azota meg nme volt idom ra.

most lejart a  szemelyi igazolvanyom.szerinteke megvna meg az az ingyenes igazolvany naluk?

merthogy ne adjak mar ki fleslegesen 1500 -at az ujra,meg 300o-et az ideiglenesre,amig kesz az uj.

 vagy szerintetek erdemesbb lenni azt mondani,hogy elveszett a regi,es akkor olcsobb lenne, vagy ingyen az uj igazolvany?

l.

santaclausiscoming Creative Commons License 2010.03.28 0 0 11
roszzul tudod. jogsival nem kozlekedhetsz eu orszagok kozott sem. Kell a szemelyi.
Előzmény: heted7 (5)
baltaarc Creative Commons License 2010.03.28 0 0 8
Szánalmas :))))
Előzmény: heted7 (6)
máregyszerkirugottnikk Creative Commons License 2010.03.28 0 0 7
Igen én is valami ilyen módon gondolkodom.
Előzmény: heted7 (4)
heted7 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 6
Jajjajjaj, bocs, hülye voltam, írtam csak, nem olvastam. A személyire igaz, amit írtam. A jogsival viszont biztos, hogy nem utazhatsz, azaz hogy pusztán azzal nem. Bocs.
Előzmény: heted7 (5)
heted7 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 5
"Külföldre utazáshoz szerintem nem jó a jogsi."

Az EU tagországaiba, plusz Horvátországba biztosan utazhatsz vele. (Lehet, hogy máshova is, azt nem tudom.) Ez nem vélemény kérdése, így van és kész.
Előzmény: baltaarc (2)
heted7 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4
Engem igazoltatott már rendőr (autót vezettem) és csak a kártyás jogsi volt nálam (plusz a lakcímkártya). Elfogadta (ahogy el kell neki), nem volt semmi gond ebből.

Amiért szerintem érdemes, az az, hogy ha valami hülye bürokratikus rendszer nincs felkészítve a jogsi elfogadására, akkor annak ellenére, hogy elvileg jó a jogsi mindenhova, lehet, hogy kellemetlen helyzetbe kerülsz. (Az ő hibájuk, de neked lesz rossz.) Mondjuk nekem még konkrétan nem volt ilyen, de sose lehet tudni. A másik, hogy valóban egy csomó országba lehet vele utazni, kisebb helyen elfér mint az útlevél: jöhet elvileg ez is jól.
Előzmény: máregyszerkirugottnikk (-)
máregyszerkirugottnikk Creative Commons License 2010.03.28 0 0 3
Köszi a válaszokat. Külföldre nincs szándékomban menni, Majd még meggondolom.
baltaarc Creative Commons License 2010.03.28 0 0 2
Külföldre utazáshoz szerintem nem jó a jogsi. Másrészt szerintem amikor bizonytalan az ember abban hogy szabályos-e, amit csinál, akkor Magyarországon érdemesebb hallgatni róla. Tehát mondjuk a rendőrnek OK azt mondani hogy csak a jogsi van nálad, azt meg nem OK hogy lejárt a személyid.
Előzmény: máregyszerkirugottnikk (-)
tmbg Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1
Előzmény: máregyszerkirugottnikk (-)
blogger Creative Commons License 2010.03.28 0 0 0
Nekem sincs személyim, mert amikor lejárt, nem kértem.

Lakcímkártya + jogosítvány/útlevél elég a személyazonosításhoz. Bankban és egyéb helyeken azóta a jogosítvánnyal igazolom magam, és mindenhol elfogadják.

Rendőrrel nem találkoztam, de neki is el kell fogadnia szerintem, valószínűleg nem ismeri a törvényt.
Előzmény: máregyszerkirugottnikk (-)
máregyszerkirugottnikk Creative Commons License 2010.03.28 0 0 topiknyitó
Üdv.
Tavaly decemberben lejárt a személyi igazolványom. Valamelyik állami honlapon megnéztem, nekem az derült ki hogy személyazonosításra alkalmas okmány:
-Személyi igazolvány
-Kártyás jogosítvány
-Útlevél
Nekem van kártyás jogosítványom. Az önkorinál azt mondták hogy nem kell a személyi, de nem árt ha van.?!
Nemrég megállított a rendőr és kérte a személyit, erre mondtam hogy nincs mert lejárt, erre ő meg azt mondta hogy kell.
Nem tudom hogy mit csináljak, nem az 1500ft. a lényeg, hanem ha hoznak egy törvényt, akkor az legyen egyértelmű.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!