Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2024.03.03 0 1 465

Egy ügyes amatőr megoldás,

https://www.ha5kdr.hu/2021/12/dolnek-a-bbc-hirei-a-telexgepbol

 

Az FT8 elterjedése miatt szinte megszűnt az RTTY használat, jóformán csak versenyekre használják már, alig van állomás,

ezért a digit módok profi fejlesztői feladták a rádióamatőr területet. A nem teljesen ingyenes Vara ezt nem pótolja.

' Megméredtünk és könnyűnek találtattunk ' . A többi mód is visszaesett, valamelyest megy a PSK31,

az Olivia 8/250 népszerű 20m -en egy szűk szegmensben. A CW és az SSB fónia persze örök. 

Azért sok helyen juszt is munkára fogják RTTY -ra a régi mechanikus távgépíró szerkezeteket, lásd a YTube csatorna ...

A mai RTTY összeállítás hangkártyás: FlDigi, MMTTY, N1MM - 2Tone .... néhány könnyedén hozzáférhető szoftver.

Az alap valóban 45 Bd, de néha létezik aktivitás 50 - 75 Bd -dal is.

Az androidos mobilokon futna ugyan a DroidTTY, de a kihasználatlansága miatt így csak telefonra jó az eszköz  :-)

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.29 0 0 464
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.23 0 0 463

Kaptál választ ?

Előzmény: kameleon2 (402)
heted7 Creative Commons License 2018.11.08 -3 0 462

Meglátjuk :) Köszi!

Előzmény: Qqberci (461)
Qqberci Creative Commons License 2018.11.08 0 0 461

10-re már elkel minden jobb cucc...

Előzmény: heted7 (460)
heted7 Creative Commons License 2018.11.08 -3 0 460

Hát ez az. Mi a koránnak a vége? :)

Előzmény: Qqberci (459)
Qqberci Creative Commons License 2018.11.08 0 0 459

Bárki bemehet és érdemes korán menni!...

Előzmény: heted7 (456)
heted7 Creative Commons License 2018.11.08 -2 0 458

Tényleg nem láttam, de most már igen, köszi!

Előzmény: boborjahn (457)
boborjahn Creative Commons License 2018.11.08 0 0 457

Szia!
Írtam levelet az itt megadott mail-címedre,de lehet,hogy azt ritkán nézed.
Ha megtalálod,írj vissza.

Előzmény: heted7 (456)
heted7 Creative Commons License 2018.11.06 -4 0 456

Oda bárki bemehet? Hánykor van ez?

Előzmény: Nán (455)
Nán Creative Commons License 2018.11.06 0 0 455

Üdv !

Még egy javaslat:     a hét végén, vasárnap (11-én) a budapesti Puskás Technikumban rádióamatőr és nosztalgia rádiós börze lészen megtartva.

Itt olyanok is megfordulnak, akik gyűjtik a katonai rádiókat, berendezéseket.....

Hátha.....

Előzmény: D-414 (454)
D-414 Creative Commons License 2018.11.05 0 0 454

Szervusztok! Keresek 2db Dalibor géptávírót egy Mechlabor rádiófelderítő kocsi felújításához.

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.15 0 0 453

köszi

Előzmény: elcé (452)
elcé Creative Commons License 2017.12.15 0 0 452

Holnap megnézem.

Előzmény: Törölt nick (451)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.14 0 0 451

Nincs itt valakinek egy felesleges 220V 1500rpm szinkron motorja? Asszem a telexekben volt ilyen... hátha valaki elbontott egy hiányos vagy rütökké rozsdált darabot...

Csocsobar Creative Commons License 2017.08.28 0 0 450

Üdvözlöm! 

Korábbi hozzászólásban olvastam, hogy tud leírást küldeni F2000 telexhez.

Ha megtenné, hogy átküldi nekem az xcs@freemail.hu címre, hálásan megköszönöm!

Ezekben  gépekben is volt akkumulátor? Gondolom ez olyan gombelem lehetett... 

 

Más: 

Rosytext számítógéppel kapcsolatban vannak esetleg információi?

Csak azért kérdezem, mert anyagokat keresek régi masinákról.

Köszönöm a választ!

Előzmény: heted7 (448)
Nán Creative Commons License 2017.03.29 0 0 449

Szervusz !

 

Fiók alján találtam.   Nem tudom melyik távgépíróhoz "rendszeresítették",  1988. körüli időben Gödöllőn kaptam.   (ma már nem használható fel, beszáradt....)

 

Ha érdekel, írjál egy e-mailt.....

 

Üdv:   hg5vr                  

 

Előzmény: k_endre (433)
heted7 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 448

Először is az Egyetem védelmében: ezt nem tanítom, csak mint érdekesség, bemutattam :)

 

Másodszor: duplán lemaradtál, mert tegnap cipeltük vissza a raktárba, ami elég komoly próbatétel a dolog súlyát, és a raktár szűkösségét tekintve. A tervek szerint most kb. egy évig ott is marad.

 

"Van ilyen felszerelésem,csak nem minden világos."

 

Kérdezz! Vagy hozd be :), össze tudjuk kötni egy emulátorral, és így ki lehet próbálni.

Előzmény: boborjahn (447)
boborjahn Creative Commons License 2016.03.02 0 0 447

Szia!

Erről sajnos lemaradtam :-(
Legközelebb mikor tartasz ilyesmit?
Egy élő eszközbemutatást szeretnék már évek óta.

Van ilyen felszerelésem,csak nem minden világos.

Ezek szerint sűrűbben kell ide benéznem :-)

Előzmény: heted7 (445)
oldgoldfox Creative Commons License 2016.02.19 0 1 446

Hű,  azta mindenit ,  irnék egy  olyan jót meg gyorsat mint a  gépadó ,  csak  nekem  már  messze van a Műegyetem , postain  is  meg  ékezetesen  is ,  szám  és  betüváltoval.....ki ott  billentyüvel....

Előzmény: heted7 (445)
heted7 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 445

Ha valakit érdekel esetleg, hétfőn (2016 febr.22) du fél 5 körül tartok egy kis telexes bemutatót a Műegyetem egyik előadójában. A műsoron egy RFT F2000, egy Zbrojovka / Siemens T100 és egy saját készítésű USB/távgépíró átalakító lesz. Zaj, olajszag, némi elméleti mesével előtte, opcionális lyukszalaglyukasztással utána :) Akit érdekel, írok pontosabb paramétereket. Ide írjatok, ne magánba, azt nem olvasom.

Chapadj Creative Commons License 2016.01.27 0 0 444

Hát igen kb 35-40 kg a gép.

Előzmény: heted7 (439)
heted7 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 443

Helló!

 

Ez az NDK csoda, ugye? A levehető ajtajú?

 

Van hozzá magyar nyelvű leírásom, átküldöm, ha adsz egy email címet. Van lokális üzemmódja, amikor kvázi írógépként működik. Szerintem ahhoz egy A4-es papír is elég. Ha van írt lyukszalagod, annak a tartamát pl helyben papírra ki kell tudd nyomtatni. Benne van a leírásban, hogy hogyan. Amúgy mit ír ki, amikor bekapcsolod? Nem azt, hogy lemerült az akku és nincs beállítva a dátum?

 

Üdv

H7

Előzmény: horvcsong (442)
horvcsong Creative Commons License 2015.12.21 0 0 442

Kedves Fórumtársak!

A minap hozzájutottam egy F2000-es telex géphez. Jelenleg takarítom, s próbálom beüzemelni. Alapjaiban épnek tűnik, de nem tudom kipróbálni, elrontani - ész nélkül állítgatni pedig nem szeretném. Indításkor kigyullad a két belső világítás, és az összes zöld-piros gomb, majd gombnyomásra csipog, de nem csinál semmit. A nyomtató rendszer elindul, valamit ki is nyomtat, majd az öszes lámpás fénye világít és leáll.

Sajnos megfelelő lyukszalagom és papírtekercsem nincs hozzá, csak egy-egy darabka, amivel kipróbálhatnám, ha ez így egyáltalán lehetséges.

Érdekelne, hogy ez helyes, vagy hibás működésnek számít -e?

Ki lehet -e próbálni a lyukszalag olvasását ilyen körülmények között?

Mit kell tenni, hogy további kár okozása nélkül tesztelni, próbálgatni tudjam?

 

Bárkinek hálásan megköszönöm, ha bármivel segít a témában!

Köszönettel: 

 

Előzmény: szunka (279)
Zeus SH Creative Commons License 2015.06.02 0 0 441

Hát sajnos tényleg nem könnyen mobilizálható, ráadásul én vidéken élek, szóval a Műegyetem még egy kicsit messze is van ide. ;)

Mindenesetre lehet hogy valamelyik nap megpróbálok áramot adni neki, hátha "mond" valamit.

Sejtettem egyébként, hogy ez egy olyan kicsi piac, hogy nem egyszerű árat szerezni erre. A német ebay-en 150 Euróért van fenn egy, de annak asztalkája is van, ez meg szegény csak üldögél a padlón...

"Mókásak" ezek a dolgok, más, szintén ritkának számító cuccom miatt például majd' minden évben megkeres valaki, hogy nem adom-e el, pedig soha még csak gondolati szinten sem merült fel, hogy én el akarnám adni. Sőt, azt sem tudom, honnan tudják, hogy van ilyenem... :D Mondjuk horror árakat kínálnak, de sajnos, vagy hál'isten nem annyit hogy meginogjak. Mert tudom, ha eladom, egész életemben bánni fogom.

Persze az más, az informatika, az azért pörgősebb dolog, egy ilyen nagy dög csataló már inkább a "luxus" kategória, hisz nem mindenki engedhet meg magának (minimum) fél négyzetméter helyet egyetlen készüléknek. Aki viszont mostanság ilyen régi cucc után érdeklődik, az már jobbára gyűjtő, s nem egy darab lesz belőle a lakásában...

Előzmény: heted7 (439)
heted7 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 440

Amúgy is, egyszer jópofa látni működés közben...

Előzmény: heted7 (439)
heted7 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 439

Kell hozzá némi varázslat... Azaz bizonyos funkcióit egyszerűen bedugva is tesztelheted: világítania kell és asszem hangosan csattogni. Ha behozod a Műegyetemre, akkor ki tudjuk próbálni, nekem vannak hozzá vackaim. Csak nem könnyen csapja a hóna alá az ember.

 

Hogy mennyit ér? Nos, amennyit adnak érte... Kicsi a forgalom ebből, így nincs kimondott ára...

Előzmény: Zeus SH (438)
Zeus SH Creative Commons License 2015.06.02 0 0 438

Kb mennyit lehet elkérni egy ilyenért?

Meg egyáltalán: hogyan tudom megnézni, hogy (legalább nagy vonalakban) működik?

Nem szeretném úgy eladni, hogy ez aztán ezer százalékosan jó, s közben nem működik... Bár ugyanígy alkatrészként sem adnám el, ha egy normálisan üzemelő készülék. Előzőt lelkiismereti, utóbbit anyagi okokból...

Persze ahonnan jött, ott letették a nagyesküt, hogy működő állapotban lett levéve a helyéről egész egyszerűen kihasználatlanság miatt. De akkor is nyugodtabb lennék, ha úgy hirdethetném jónak, működőnek, hogy arról személyesen is meggyőződtem.

 

Előzmény: heted7 (437)
heted7 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 437

Próbáld vaterán, jófogáson, esetleg ebayen is...

Előzmény: Zeus SH (436)
Zeus SH Creative Commons License 2015.06.02 0 0 436

Igen, sajnos a 12 hó garancia már lejárt, amit adtak rá. :D Mellesleg nem estek vele túlzásba annak idején.

Örülnék ha ráharapna valaki, mert a sok "kacat" kezdi ellepni a lakást, s úgy érzem, ideje lesz elbúcsúznom azoktól a dolgoktól, amikre nem tervezek a közeljövőben időt/energiát fordítani.

Előzmény: heted7 (435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!