Keresés

Részletes keresés

Moll Flanders Creative Commons License 2012.05.24 0 0 82

Norman Mailer: A hóhér dala

 

Gary Gilmore-ról szól, akit 1977-ben kivégeztek gyilkosságért Utah államban. Nem éppen novella és új könyvként elég borsos ára is van, de antikvár könyvként is tökéletes.

 

 

Grisham: Az ártatlan ember c. könyvét már említették lentebb, ezt én is csak ajánlani tudom. Nagyon jó könyv.

gitana19 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 81

Egy német nyelvű könyv a kávé- és / vagy kávéházfüggőknek: Birgit Schwaner - K. - M. Westermann: Das Wiener Kaffeehaus.

A kávéról kávéházakról, az abszolutizmusról, a biedermeierrről, a Jugendstilről, kereskedőkről, törökökről, Monarchiáról, művészekről, pincérekről. És egyben Bécs-útikönyv is.

napsutott Creative Commons License 2011.11.05 0 0 80

Jó ez a topik. Írjatok még könyveket.

blogger Creative Commons License 2009.11.04 0 0 79
Ajánlom:

A tudomány határai
KUTROVÁTZ Gábor – LÁNG Benedek – ZEMPLÉN Gábor
blogger Creative Commons License 2009.07.13 0 0 78
Ha valaki tud még ehhez hasonló könyvet, ami ilyen szórakoztatóan és tartalmasan írja le a dolgokat, akkor szóljon:

Jared M. Diamond
HÁBORÚK, JÁRVÁNYOK, TECHNIKÁK
http://www.libri.hu/konyv/haboruk-jarvanyok-technikak.html
kocian Creative Commons License 2009.06.14 0 0 77

Egyik kedvencem Bánffy Miklós Erdélyi Története. 3 dologról szól, az erdélyi arisztokrácia egy részéről, magánéletéről, és az akkori parlamenti életről, politikai csatározásokról. A lényeg az, hogy valós dolgokat ír le, és nem hiszem, hogy fikciók lennének benne, de a nevek nyilván meg vannak változtatva. Érzékletesen írja le azt amit látott és átélt. Az utolsó 2 oldal pedig nagyon-nagyon elszomorító.

  Nekem a Révai kiadás van meg, 1937. A 3 rész címei: Megszámláltattál, És híjjával találtattál, Darabokra szaggattatol.

kocian Creative Commons License 2009.05.31 0 0 76

A rabszolga kereskedelem részleteit tulajdonképpen alig ismerjük. Nos, ez a könyv ellát minket a  részletekkel, és még olvasmányos is:

 

 Daniel Mammix és Malcolm  Cowley:   Fekete elefántcsont     Kossuth kiadó  1980

inwear Creative Commons License 2009.05.30 0 0 75
jé, most kezdtem el olvasni, kíváncsi vagyok
Előzmény: blogger (22)
kocian Creative Commons License 2009.05.28 0 0 74

Ráth-Véghnek nem minden könyve tartozik a legjobban megírtak közé, de az alábbi frissen, fiatalosan íródott a levéltárakból összeszedett régi eseményekről.

 

Ráth-Végh István:      Anektodák furcsaságok        Móra kiadó     1958

kocian Creative Commons License 2009.05.25 0 0 73

Az alábbi könyv a háborús német kémhálózatról szól, nagy terjedelemben, de kellő részletességgel, és gördülékenyen. Minden bekezdése érdekes.

 

  Ladislas Farago       A rókák játszmája      Fabula kiadó    1991

eumenesz Creative Commons License 2009.05.20 0 0 72
Igen részletes feldolgozása a témának, tényleg ajánlani lehet mindenkinek.
Előzmény: kocian (71)
kocian Creative Commons License 2009.05.20 0 0 71

 

 Nos, van itt egy könyv, mely valós, olvasmányos, érdekes, minden ami kell. Szerintem sokunknak meg van.

 

   Pierre Berton:      Aranyláz Alaszkában       Kossuth kiadó   1983

kocian Creative Commons License 2009.05.19 0 0 70

 

 

    Megvettem  Castelot Napoleon könyvét. Tetszett. Olvasmányos, bár a párbeszédek jó része valószínűleg csak kitalált, de nyilván igazodik az eseményekhez.

szferi82 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 69
Geoffrey Regan: Az első keresztes vitéz. nem feltétlenül kell egyet érteni a szerző minden megállapításával, de nagyon-nagyon olvasmányos.
kocian Creative Commons License 2009.05.11 0 0 68

 

 

    A következő 2 könyv érdekes, mert mindennapi eseményeket mond el, noha a szerzők egyéni rálátása szerint. Ha valaki hajlandó "beleélni" magát a történésekbe, még élvezetes is.

 

  Degré Alajos:   Visszaemlékezéseim    Szépirodalmi kiadó   1983

 

  Saint-Simon herceg:   A Napkirály udvarában       Szépirodalmi kiadó    1970

Taira Creative Commons License 2009.05.09 0 0 67
Mindenesetre ha a Felekibe belebújsz, egy éven belül nem jössz ki belőle. Elképesztő mű!
Előzmény: eumenesz (65)
asztrovacsek Creative Commons License 2009.05.09 0 0 66
 Én meg pont most olvasom Castelot-tól Josephine-ről írt könyvét, nagyon jó. A napóleont még nem olvastam, de az lesz a következő.
Előzmény: eumenesz (65)
eumenesz Creative Commons License 2009.05.07 0 0 65
Én Castelot könyvét olvastam Napóleonról, az is van vagy hét-nyolcszáz oldal, de elejétől a végéig roppant lebilincselő. Feleki könyvét nem ismerem, de azt hiszem Bonaparte olyan rendkívüli személyiség volt, hogy róla csak valami tehetségtelen író lenne képes unalmas könyvet írni, ezért én azt mondom, róla bátran lehet olvasni szinte mindenkitől. ( Ha valaki tud kivételt, feketelistára a nevét!)
Előzmény: kocian (64)
kocian Creative Commons License 2009.05.07 0 0 64

 

 

  

  A polcon sorjában most érkeztem el egyik kedvencemhez,

 

  Feleki László:  Napoleon, a csodálatos kaland               Magvető kiadó     1976

 

  Erre a könyvre szoktam mondogatni, hogy noha számos könyvet írtak már össze a világon Napóleonról és én egyiket sem olvastam, a Feleki könyv mégis a legjobb.

 

  Igaz, hogy nagyon részletesen ír kevésbé érdekes dolgokról, de benne van Napcsi összes csatája és még egyebek az akkori francia történelemből, jóízű szarkazmussal leírva. Igaz, hogy az 1200 oldalnyi anyag bizony nagyon "sűrű", egyből nem nagyon lehet kiolvasni.

 

 

Előzmény: blogger (63)
blogger Creative Commons License 2009.05.05 0 0 63
Elkezdtem olvasni O'Connell-től a A kard lelkét, amit lejjebb ajánlottak. Eddig nagyon bejön, lebilincselően ír a háborúskodás fejlődéséről.
kocian Creative Commons License 2009.05.04 0 0 62

 

 

    Michael Pearson:   A diadal könnyei      Kossuth kiadó   1982

 

    Igen részletes beszámoló a francia ellenállásról 1944 júliusától. Talán nem éppen lendületesen olvasmányos, de a történelem egy kis része.

 

  üdv    

kocian Creative Commons License 2009.04.28 0 0 61

 

 

   A Paléologue könyvet én is megvettem, amint a kezembe került egy antikváriumban

Előzmény: asztrovacsek (60)
asztrovacsek Creative Commons License 2009.04.28 0 0 60

Sziasztok!

 

Az utóbbi időben olvastam három, nagyon érdekes történelmi témájú könyvet, amely beleillik a topic indító által adott leírásba.

 

Paléologue: A cárok Oroszországa az I. világháború idején

 

Az író francia nagykövet volt Miklós idején, a könyv az ő naplóját teszi közzé. Nagyon érdekesen, jó stílusban mutatja be az udvar tagjait, a cárt, cárnét, Raszputyint stb. Intrikák, éles szemű megfigyelések, a történelem és a mindennapok bemutatása.

 

Albert Speer: Hitler bizalmasa voltam

 

Ebben a könyvben is - számomra - elsősorban az író által adott személyiségrajzok az érdekesek. Speer jó tollú emlékirat író, aki spandaui fogsága idején írta a könyvet. Első kézből ismerhetjük meg a náci vezetőket, gondolkodásukat. Jól ábrázolja azt a lélektani folyamatot, ahogyan ő maga - az intelligens, tanult, jó családból származó építészmérnök - Hitler hatása alá került és karrierje és bálványa kedvéért kiiktatot a tudatából minden olyan tényt, orra előtt játszódó eseményt, amely erkölcsi kételyeket ébreszthetett volna. A könyv számos, Hitler halálával foglalkozó film, dokumentumfilm forrása volt.

 

Gitta Sereny: Albert Speer harca az igazsággal

 

Az előbbi könyv "folytatása". Az írónő éveken át folytatott beszélgetéseket Albert Speerrel kiszabadulása után. Hosszú évek munkájával sikerült rászorítania olyan tények beismerésére, amelyekkel még fenti emlékiratában sem volt képes szembenézni, amelyeket kitörölt a tudatából és amelyek miatt Spandauban felakasztották volna.

kocian Creative Commons License 2009.04.19 0 0 59

 

 

 

     Az alábbi két könyv nagyonis valós, de olvasmányos-e ?

 

         Bél Mátyás         Buda visszavívásáról            Zrínyi kiadó  1986

 

 

         Bourgogne strázsamester emlékezései Napóleon oroszországi hadjáratáról     

 

                                                                                       Európa kiadó   1986

 

         üdv

Taira Creative Commons License 2009.04.10 0 0 58
Egyetértek, talán sohasem olvastam még egy olyan, az abszolút teljesség illúzióját nyújtó nagymonográfiát, mint amilyen Runciman műve. Hatalmas élmény.

Howarth Templomosai is jobb, mint Readé.
Előzmény: szferi82 (56)
szferi82 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 57
De megígérem Churchillnek nekifutok még egyszer.
Előzmény: Taira (53)
szferi82 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 56
Az számomra is kiderült, hogy nem unalmas adathalmozás, inkább unalmas, terjengős ömlengés. De kinek a pap, kinek a papné :)

Viszont, hogy valami újat is hozzak a topicba, múlt héten elkezdtem olvasni Steven Runciman könyvét a keresztes hadjáratokról. Száz oldal után azt kell mondjam, hihetetlen jó! Igaz, nem egy rövid mű, és elég sok adatot tartalmaz :), de a stílusa nagyon jó, és nem csak leírja az eseményeket, de el is magyarázza, mi hogyan és miért történt. Plusz ad egy körképet a korabeli kereszténységről, az európai lovagvilágról, az európai és közel-keleti politikai viszonyokról, stb. részletes, átfogó, érdekes feldolgozása a témának.

Közben kapcsolódó anyagként metrón olvasgatom Stephen Howarth: a templomosok titka című könyvét. nem annyira jó, és terjedelménél fogva jóval felszínesebb is, viszont ez is olvasmányos, érdekes, már-már ifjúsági irodalom kategória.
Előzmény: Taira (53)
kocian Creative Commons License 2009.04.09 0 0 55

 

 

 

    Szerintem a legjobb Lehár életrajz az alábbi:

 

    Otto Schneidereit:   Lehár        Zeneműkiadó  1988

 

 

    A következő is  könnyedebb műfaj, de nyilván nem könnyű műfaj. Székely István filmrendező életének eseményeiről:

 

    Székely István:   Hyppolittól a Lila ákácig         Gondolat   1978

 

blogger Creative Commons License 2009.04.07 0 0 54
Egyébként a könyvtárban ezotéria címszó alatt volt. Filozófia = ezotéria?
Előzmény: blogger (49)
Taira Creative Commons License 2009.04.06 0 0 53
Olvasd végig, megtudod. Többek közt attól, amiért a hivatásos hadtörténészek műveinek 95%-a elviselhetetlen: hogy egy percig sem unalmas adathalmozás, óriási áttekintése van nemcsak a téma egészére, hanem gyakorlatilag minden fontos szereplőt bensőségesen ismer --- nem utolsósorban pedig mert tanítani lehetne belőle a híres angol fair-mindednesst: méltányos mindenkihez, nem szapulja a leghülyébbet sem, hanem türelmesen illusztrálja, miért volt hülyeség, amit csinált. Plusz: úgy ír, mint az angyalok. Nem véletlen az a Nobel.
Előzmény: szferi82 (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!