Keresés

Részletes keresés

stat rosa pristina nomine Creative Commons License 2008.10.01 0 0 94

A szomorkás hírhez egy aranyos komment az elhunyttól: “I picture my epitaph,” he once said. “Here lies Paul Newman, who died a failure because his eyes turned brown.”

Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2008.09.29 0 0 93

Hja.

Tóth Béla hírlapíró, a Pesti Hirlapban publikált esti levelek (és a Magyar anekdotakincs, Mendemondák, Szállóigék, Magyar ritkaságok, stb.) szerzője írt is erről anno egy ironikus hangvételű esti levelet "Hungarians" címmel. Ha valakinek megvan otthon a később köteben is kiadott 100 esti levél, érdemes megkeresni ezt és elolvasni....
:-)
Előzmény: Derek (83)
bloki Creative Commons License 2008.09.29 0 0 92
Rosszul emlékszem? Dereng, hogy Svédországhoz volt valami köze, Olof Palme ifjúkori barátja, diáktársa volt. (A politikai pálya lehetősége is felmerült, de végül színész lett.) Tud erről valaki valamit?
kalóczy Creative Commons License 2008.09.29 0 0 91
Nem izgulok, jól megvagyok én a kukában is.:)
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (90)
Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2008.09.29 0 0 90
Nem.

Csak jumor vót, ne izgujjá! :)
Előzmény: kalóczy (89)
kalóczy Creative Commons License 2008.09.29 0 0 89
Nem azt akarod mondani úgy-e , hogy én csak a magyarokat sajnálom?
Csak nevetségesnek tartom, hogy úgy kapaszkodtok ennek a kékszemű félig német félig zsidónak a magyarságába, mintha attól függene a magyar kultúra sorsa.
Szabad nekem azt írni, hogy zsidó? Mert most majd ezen az alapon fogtok kimoderálni.
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (88)
Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2008.09.29 0 0 88
Most olvastam, hogy elhunyt Jászai Joli.

Nyugodjék békében!

Magyar származású volt.
Előzmény: kalóczy (87)
kalóczy Creative Commons License 2008.09.29 0 0 87
Kac-kac.
Tegnap kimoderáltak, mert azt mertem mondani, hogy hanyagoljuk már a származást a topikban. Sőt törölték az egész topikot.
Mosolyogva látom, hogy miután törölték az első topikot, a másodikban még mindig ezen folyik a púrparlé.
Még egyszer megkérdem, kockáztatva, (bár már tanulmányoztam a tacepaot) hogy kinyírnak, hát nem mindegy hogy milyen származású volt?
fenevad Creative Commons License 2008.09.29 0 0 86

Paul Newman magyar sz'rmaz's]nak tartotta magát.

 

Átvágó meg ki3.14csa és minek tartja magát? És ha igen, kit érdekel?

Előzmény: Törölt nick (16)
Derek Creative Commons License 2008.09.29 0 0 83

Az a helyzet hogy amikor felvidekrol tomegesen vandoroltak ki, az amerikai hatosagok mivel az MO terulete volt akkor a bevandorlokat egyszeruen magyarnak regisztraltak es nem foglalkoztak olyan aprosagokkal,hogy szlovak, vagy magyar.Igy aztan a Louisinaban az Arpadhon nevu magyar telepulesen is az ottani "magyarok" legalabb fele szlovak volt. Ok is a felvidekrol vandoroltak be eloszor a kanadai hatar melle de aztan tomegesen lekoltoZtek az louisianai Albany kornyekere, fakitermeleseken dolgoztak es ok honositottak meg itt a foldiepertermesztest Ket templomuk is van az Arpadhazi Szent Margit katolikus, es egy evangelikus es igy ket temetojuk is.

 

 

Előzmény: FriendlyFire (76)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.09.29 0 0 82

Akkor apai vagy anyai ágon magyar? Ezt sem ártana tisztázni. :-)

 

(Amúgy tízezer számra élnek Magyarországon hasonló felmenőkkel rendelkező, magyar emberek, de ők azért magyarok, mert itt élnek.)

Előzmény: Törölt nick (80)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.09.29 0 0 81

ja, az igen

 

pl: http://index.hu/politika/belfold/reiner6945/

 

Herzl-re is furcsán néztek a magyarzsidók, nem értették azt a cionizmus dolgot.

Előzmény: Törölt nick (79)
orpheline Creative Commons License 2008.09.29 0 0 78
Hmmm..

Ez a Wiki annyira tényszerű, hogy az már nem is igaz...

Egyébként Bradányi Ivánnak jobban hiszek....hiszen Ő egy évet foglalkozott a témával... nem úgy, mint a szedett-vedett portál....

de ez egyáltalán nem fontos, és a témát ezennel be is fejeztem.
Előzmény: FriendlyFire (76)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.09.29 0 0 77
speciel jozónak igaza van. az anyja szlovák volt, nem magyar. én is kicsit száninak érzem azt, hogy akinek bármilyen kapcsolata volt a történelmi Magyarországgal, azt azonnal magyarnak tekintjük.
FriendlyFire Creative Commons License 2008.09.29 0 0 76

Messze van, mint Peticse Makótól.

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Peticse

 

1900 és 1910 között a falu sok lakója vándorolt ki a tengerentúlra, köztük a híres amerikai filmszínész Paul Newman családja is.

Előzmény: orpheline (74)
üveges Creative Commons License 2008.09.29 0 0 75
Imádtam (imádom) a játékát...
R.I.P.
orpheline Creative Commons License 2008.09.29 0 0 74
Üdv.

Most nem mindegy, hogy milyen származású volt ez a kiváló tehetségű színészlegenda?

Részlet B.I. életrajzi könyvéből:
".. Különböző életrajzírók különböző neveken említik ezt a hölgyet. Susan Netter írónő Fetzer Teréznek hívja, Joe Morella és Edward Z. Epstein Fetskóként beszélnek rőla. Szerintem Fecskó Trézsi lehetett az igazi neve, és az elírások abból származhattak, hogy az első világháború előtt Ellis szigetén a bevándorló hatóság alkalmazottai minden újonnan érkezettnek úgy jegyezték fel az idegen hangzású nevét, ahogy azt az angol nyelvhez szokott fülük " kihallotta ".
Trézsike négyéves volt, amikor családja felcserélte Makót Ohióval. A család Clevelandbe költözött, abba az amerikai városba, ahol már az első világháború előtt annyi magyar élt, hogy az angol nyelv - fontossági sorrendben - szinte másodhelyre szorult.
Természetesen, ahol magyarok éltek, ott német származású zsidókat is lehetett találni, hiszen az üzlethez ők sokkal jobban értettek. Joe Neumann sportkereskedést nyitott a forgalmas városközpontban. Öccse, Arthur csatlakozott a vállalkozáshoz, és hihetetlen szorgalmával elérte, hogy az üzlet igazán felvirágozzon...."

Egyébként szintén ebből a könyvből idézve- a magyarokat, a filmtörténelemből:

Fred Astaire, Bánky Vilma, Bartók Éva, Benedek László, Bordszky Miklós, Cukor György, Tony Curtis, Michael Curtis, Czinner Pál, De Tóth András, Duna Steffi, Eggerth Márta, Éles Sándor, Gaál Franciska, Gábor Éva, Gábor Zsazsa, Mitzy Gaynor, Richard Gere (!)
, Halas János, Leslie Howard, Korda Sándor, Korda Vince, Korda Zoltán, Kozma József, Kovács László, László Ernő, László András, Lengyel Menyhért, Peter Lorre, Lugosi Béla, Lukács Pál, Márton Endre, Máté Rudolf, Metzner Ernő, Pál György, Gabriel Pascal, Joe Pasternak, Sigmund Romberg, Rózsa Miklós, Székely István, Szőke Szakáll, Vajda Ernő, Zukor Adolf......

( és akkor még Goldie Hawn-ról, és a többiekről szó sem esett.....)

és ami az előszóból a legjobban tetszett:

"..A harmincas évek elején az egyik stúdió éttermében ez a felirat függött a falon:

" Itt nem elég magyarnak lenni, itt dolgozni is kell!"
...."

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 73
Nyeglén nézve tényleg mindegy, viszont miután őmaga bizonygatta minduntalan a zsidóságát, nem egészen mindegy.
Előzmény: Törölt nick (71)
kalóczy Creative Commons License 2008.09.29 0 0 72
Na örülök, hogy az uj topik megintcsak a származásról szól:))
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 71
Nem kurvára mindegy, hogy milyen származású volt Paul Newman?
Mert őneki szerintem tök mindegy, ő egy nagy amerikai színész volt.
FriendlyFire Creative Commons License 2008.09.29 0 0 70
A történelmi Magyar Királyság területéről származott, felmenői ennek az államnak a polgárai voltak, de mint zsidók és szlovákok.
Előzmény: FriendlyFire (69)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.09.29 0 0 69

"in the former Kingdom of Hungary, now in Slovakia,"

 

ettől még akár lehetne magyar származású, de mégsem az.

 

"A tény annyi, hogy a szülei a történelmi Magyarország területéről vándoroltak ki az USA-ba, de nem magyar nemzetiségűek voltak."

Előzmény: Törölt nick (42)
Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2008.09.29 0 0 68
Ezen beíráson kívül honnan lehet tudni, hogy német zsidó volt az apja? Pusztán a Neumann név ehhez nem elég.
Előzmény: FriendlyFire (66)
Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2008.09.29 0 0 67
Ne legyél mán olyan szigorú. Akkor is róla beszélünk, ha a származásáról beszélünk. Bár kétségkívül fontosabb a művészete. Amiből én sajnos eddig kevésbé részesültem.
Előzmény: Törölt nick (65)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.09.29 0 0 66

"Jeho otec bol nemecký žid , matka bola Slovenka, rodáčka z Ptičie, neďaleko Humenného."

 

Apja német zsidó volt, édesanyja meg kelet-szlovákiai szlovák nő.

Előzmény: FriendlyFire (62)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.09.29 0 0 62
Szlovák származású volt. rip
Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2008.09.29 0 0 61
A kék szem lappangó (recesszív) tulajdonság. Azaz lehet, hogy generációkon keresztül csak barna szeműek születnek egy családban, aztán az egyik csemete mégis kék szemű lesz. A rendelkezésre álló adatok szerint Paul Newman genetikailag kb. félig volt zsidó, annál inkább lehetett kék szemű.
Előzmény: Törölt nick (56)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2008.09.29 0 0 60

"Ethnically, Newman is one-quarter Polish and three-quarters Hungarian. His mother, the former Theresa Fetzko, was born in Hungary. His father, Arthur S. Newman, was the U.S.-born offspring of a Hungarian father, Simon Newman, and a Polish mother, Hannah Cohn."

 

http://www.imdb.com/name/nm0000056/bio

 

 

Előzmény: twilo (32)
péterkém Creative Commons License 2008.09.29 0 0 55

Te valszeg - nem is kissé - konfúzus vagy a szem-színek alapján való kategorizálás tekintetében! Felvilágosítalak: az én szemem sötétbarna, ezt alföldi (közelebbről: szögedi) születésű nagyszüleimtől örököltem, akik kun (vagy hun) származású cselédek voltak. És - láss csodát - barna hajú és kék-szürke szemű is előfordul a családban! Sőt szőke hajú és barna szemű is! Ez a nagyszerű ebben a magyar nemzetben!

Ha szemitázni akarsz, kicsit művelődj előbb! Ne a Budaházi/Toroczkai-féle továbbképzésre akarj beíratkozni!

Előzmény: RobUr (53)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.28 0 0 52
Na ezt most nem értem.

Eőször is: RIP.
És nagyon sajnálom, mert nagy veszteség érte a filmvilágot, és egyáltalán az emberiséget a halálával.

De: mindezt már tegnap elmondtam, több részletben is, bővebben is, és az a topic nincsen meg. (Vagy nem találom???) Lehet hogy törölték, mert ott is bizonyos egyének azon filóztak, hogy akkor ő most magyar származású e avagy magyar származású zsidó, avagy egyáltalán... és ebben a topicban is visszajön ez, szóval nem értem.

MAGYAR SZÁRMAZÁSÚ ANYA ÉS FÉlIG MAGYAR SZÁRMAZÁSÚ APA FIAKÉNT JÖTT A VILÁGRA. Így vezették fel a hiradókban is, és kéretik mindenkinek ehhez tartania magát, ő a mi országunk vesztesége is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!