Keresés

Részletes keresés

MissBeau Creative Commons License 2015.03.03 0 0 226

Ha valaki érdeklődik a rajzolás iránt szívesen fogadom látogatását, kérdéseit :)

 

https://www.facebook.com/BeaudN 

onesta11 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 225
Rosila Creative Commons License 2014.09.28 0 0 224

Sziasztok! Látom nem pörög az oldal, bár örülnék, ha valaki adna tanácsot. Melyik tanfolyamra érdemes elmenni? Nem tudom ismeritek-e Faragó Lilit, érdekelne a véleményetek, hogy milyen. Én jót hallottam róla, de nem láttam fent a munkáit. A Művészháznak is tetszik a bemutatkozása,  de a rajzok nem győztek meg igazán. Csak profi csapat érdekelne, ha már az ember ennyi pénzt beleöl. várom a javaslatokat.

Kessel76 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 223

Sziasztok! Budapesten keresek most induló hétköznapi jobbagyféltekés rajztanfolyamot. Tud valaki ilyet?

Akár mai vagy holnapi indulással. Sajnos ahogy néztem mindegyik hétvégén van.

köszönöm

Edelweis Creative Commons License 2013.08.21 0 0 222

Sziasztok!

Szegeden lesz mostanában elfogadható áron jobb agyféltekés rajztanfolyam? Esetleg színes...?

Köszi az infókat előre is.

nadet3 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 221

Sziasztok!

 

 

 

Úgy tudsz a legegyszerűbben képsíkot csinálni, ha veszel az Auchanban egy A/4 es méretű  kapcsos képtartót üvegből ( 500 Ft) ,benne találsz egy üveglapot. Az lesz a képsík.

 

Ezután egy A/4-es fekete kartonlapból kivágsz egy akkora nyílást a közepére, hogy minden oldalán 3 cm-es keretrész maradjon. Szükség lesz még egy A/4-es géppapírra, amit megfelezel függőlegesen, és vízszintesen ceruzával. Erre helyezd a keretet, ragaszd is össze. Erre jön az átlátszó üveglep, amit csúsztatgathatsz is, így kiválaszthatod a legmegfelelőbb kompozíciót.

 

 

A felmerülő kérdésekre szívesen válaszolok.:    

 

 

 E-mail: nadet3@gmail.com

 

 

Én jobb agyféltekés rajztanfolyamot oktatok évek óta  Budapesten és környékén, talán a legolcsóbban is, 10 ezer Ft Piliscsabán, Budapesten 15 ezer Ft.

 

 

 

Honlapom: http://jobbagyfeltekesrajztanfolyam.webnode.hu/

 

 

 

Szeretettel várak Benneteket a tanfolyamra!

 

 

                                                                       Berni

krysztasz Creative Commons License 2013.02.03 0 0 220

Nekem könyvem van, ezt kezdtem el. Már rajzoltam néhány feladatot, de még elég gyatrák... Említi a képsíkot elkészítését, amit nem értek. Valaki legyen szíves megmagyarázni, köszi előre is.

Azt írják, hogy 2 db kell, 20x25 cm. Majd vágjunk bele 10,8x13,34 cm és 15,24x19,37 cm széles téglalap alakú nyílást, lásd az ábrát. Az ábrához pedig odaírják, hogy vágjunk 2,54x3,17 cm széles kis téglalapot. 

 

Most akkor 2 db 10 cm körülit vagy 2 db 2 cm körülit? Nem értem. 

MissBeau Creative Commons License 2012.08.18 0 0 219

Ha valakinek a csizmája tele van a „gyorstalpaló Picasso tanfolyamokkal” szeretettel várom, és megbeszéljük, mit lehet tenni , hogy életet lehetjük azokba a rettenetes, merev, fényképről másolt képekbe:)  

www.beau.hu

 

kreativkucko Creative Commons License 2012.08.11 0 0 218

Sok szeretettel várunk mindenkit jobb agyféltekés rajzolás és színes rajz-festés tanfolyamainkon!

 

Rendszeresen indítunk kiscsoportos jobb agyféltekés rajztanfolyamokat.

A tanfolyamainkon készült rajzokat és festményeket megtalálod honlapunk galériájában, valamint videós összefoglalóinkban is YouTube csatornánkon: YouTube.com/jobbagyfeltekes.

Ezentúl várunk facebook és Google+ oldalunkon is, ahol további érdekességeket, akciókat,, játékokat és mindig friss híreket találsz:

 

A tanfolyamról és a jobb agyféltekés rajzolásról minden információt megtalálsz honlapunkon: www.jobb-agyfeltekes-rajzolas.hu.

 

Kreatív Kuckó: jobb agyféltekés és színes rajz-festés tanfolyamok - SZÉP kártya elfogadóhely

Egérke-Minnie Creative Commons License 2012.07.23 0 0 217

kedves Edii79!
Én Sárbogárdi vagyok és eddig azért nem tudtam elvégezni a tanfolyamot, mert messze tartanak csak....
Alap viszont elég közel, de interneten nem találok semmit, se telefonszámot, se e-mail címet, se árat.... SEMMIT!
Tudnál nekem segíteni megválaszolni ezeket a kérdéseket?
Előre is köszönöm! :)

Előzmény: Edii79 (199)
nadet3 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 216

Sziasztok! 

 

 

Takács Bernadett vagyok, képzőművész tanár. Minden hónapban indítok kiscsoportos tanfolyamot a 12.-dik kerületben. A tanfolyam négy napos (két hétvégés), a hangulat hangulat családias, laza, és minden körülmény a belső lelki egyensúly helyreállítását ( természetközeli helyszín, meditáció, aromaterápia, kellemes zene) szolgálja.

 

A tanfolyam díja: 23 ezer forint. ( Előleget nem kérek.)

 

Honlapom:  http://jobbagyfeltekestanfolyam.nethu.net/

 

Várlak Benneteket szeretettel! Bernadett

 

 

mi.katalin Creative Commons License 2012.04.10 0 0 215

Rendszeresen indulnak kiscsoportos jobb agyféltekés rajztanfolyamok Budapesten, a XIV. kerületben.

Folyamatos kedvezmények diákoknak, pedagógusoknak, nyugdíjasoknak és csoportos jelentkezőknek.

Válogatás az eddig készült alkotásokból, valamint a tanfolyam részletei és jelentkezés a honlapon: www.tudokrajzolni.lapunk.hu.

Sok szeretettel várunk mindenkit!

mulher Creative Commons License 2012.03.22 0 0 214

Orgoványi Anikó tartja az Inoffice nevu helyen.

most hetvegen lesz a 4 nap masodik fele, ugyhogy meg mindig nem tudok nyilatkozni tul boven, de annyit azert elmondanek, hogy anno egy bonyolultabb draperia lerajzolasa grafitceruzaval nekem eltartott 5-6 oran keresztul, mire a reszletes tonusozas meg minden popec lett, mult vasarnap delutan kevesebb,mint egy ora alatt megvoltam vele kulonosebb megeroltetes nelkul :) szoval egyelore minosegben nem, de sebessegben mar erzem a kulonbseget.

Galgabi Creative Commons License 2012.03.21 0 0 213

Engem is nagyon érdekelne :) én a könyvet szereztem meg és abból próbálok tanulgatni. Hova mentél melyik tanfolyamra?

Castia. Creative Commons License 2012.03.19 0 0 212

Érdekelne a történet folytatása, hogy sikerült végül, elégedett vagy-e, milyen tapasztalataid vannak. Ha van kedved, írd meg. :)

Előzmény: mulher (211)
mulher Creative Commons License 2012.03.17 0 0 211

Sziasztok! Ma voltam egy negy napos kezdo kurzus elso napjan. meg evekkel ezelott elvegeztem egy ket eves OKJ-s alkalmazott grafikus kepzest, ahol nagy hangsulyt fektetettek a kezirajz fejlesztesere. ez utan az iskola utan kis ideig probalkoztam elhelyezkedni, de aztan kulonbozo okok miatt mas iranyt vett az eletem. nemreg azoban ugy dontottem, visszaterek a rajzhoz, es par honapos neha sikeres, neha keserves otthoni gyakorlas/probalkozas utan beiratkoztam egy jobb agyfeltekes tanfolyamra. ilyen hatterrel fogalmam sincs, mennyit fog javulni a tudasom. azt hiszem, azoknak, akinek mar van valamilyen szintu hagyomanyos "bal agyfeltekes" rajztudasuk, nem feltetlenul konnyebb ez a technika, mint az abszolut kezdoknek. soksok beidegzodes van bennem, melyek unos-untalan beleszolnak a tanulasi folyamatba.

 

a bal agyfelteke (legalabbis az enyem) egy kockat pl nem kockanak, hanem egy kockat alkoto racsnak lat, amit perspektiva szabalyainak megfelelo rovidulesekkel abrazol gondos merest kovetoen, majd ha mindezzel megvan, akkor oldallapjait arnyekolja.

 

a jobb agyfelteke ellenben lat egy tombot, amelynek hatarai egy bizonyos format kihasitanak az ot korulvevo terbol. namost elegge nehez elhallgattatni az okoskodo bal oldalt, foleg, ha elotte evekig hagytak a temaban hozzaszolni egyetlen szakertokent. :)

 

a fejlodesem valoszinuleg nem lesz olyan latvanyos es oromteli, mint azoknak, akik eddig pont-vesszo-keszen-va-a-fejecske szinten rajzoltak, de azt gondolom, hogy annyira talan jo lesz, hogy a rajzolas atalkuljon egy konnyedebb, lazabb folyamatta, es ne feltetlenul egy szellemileg izzaszto, analizalo, megterhelo esemeny legyen.

 

mindenesetre erdekes volt idaig es varom a tovabbi fejlemenyeket. szep estet mindenkinek!

Senki Alfoncc Creative Commons License 2011.12.22 0 0 209

Hol találtál 10-20-ért 4 naposat? amiket én láttam, ennyiért azok csak 2 vagy 3 vagy 2.5 naposak voltak. 

 

Előzmény: oshenon (208)
oshenon Creative Commons License 2011.12.17 0 0 208

Másrészt, többekkel együtt alkotni sokkal felemelőbb élmény, látni, hogy mások mennyivel másképpen dolgoznak (nem csupán jobban vagy rosszabbul, hanem másképp), és megállapítani, hogy te is tudsz egyedit rajzolni, ezért nagyon megéri. Ma már lehet 10-20ezerért is négynaposat végezni, szóval aki ennél drágábban tanít, ahhoz én nem mennék, mert a 30-35ezres annyival többet nem tud adni, így is úgy is te hozod létre a műveket.

Még valami. Tényleg egy csoda ez a négy nap, abból a szempontból, hogy a hagyományos rajztanítás nem tud ilyen gyorsan ilyen szép eredményre juttatni, sőt sok esetben inkább elveszi a kedvet a rajzolástól. És ha valaki tényleg ŐStehetség, akkor neki ez a négy nap pálfordulatot is okozhat az életében. DE. Ha valaki csak hobbiból rajzol és nem kiemelkedően, akkor neki csak akkor tartós a csoda, ha otthon is van ideje legalább heti két-három portrét, vagy bármit megrajzolni. Ez alatt csak szintentartás. Jobb agyfélteke dolgoztatás. Vagy nevezzük, aminek akarjuk. :)

 

Nah, hát akkor jó rajzolgatást!

oshenon Creative Commons License 2011.12.17 0 0 207

Keress rá erre: "Tanulj meg rajzolni" - van egy sorozat is ebből, amit meg lehet vásárolni, de két kötet (a legjobbak, amit gyerekeknek is ajánlanak) letölthető, sajna a linket nem tudom. De a google találati listán első vagy második oldalon rajta lesz.

 

Én is voltam rajzolni jobb agyféltekésen, most végzem másodszor. Nem azért mert elsőre nem sikerült, csak itthon egyszerűen nem tudok leülni összfüggően három-négy órára. Márpedig kezdetben egy portré 6-7 óra, vagy több is, ha bonyolultabb.

A tanfolyam több okból is jobb, mintha csak otthon könyvből tanulná az ember. Először is, hogy van egy - jó esetben - tanult kontroll, aki csak ránéz a rajzodra, és megmondja, ha nagyon neem jó felé haladsz. Egy-egy apró milliméter különbség is óriási lehet és ha egy részen félrevisz a szemed, esetleg az egészet leronthatja a végén...

Előzmény: Törölt nick (206)
yenrob Creative Commons License 2011.10.18 0 0 205

Sziasztok! 

 

 

Négy napos ( két hétvégés) jobb agyféltekés rajztanfolyam indul minden hónapban, a 12.-dik kerületben. A kis csoportos tanfolyamok max.6 fősek, képzett rajztanár vezeti. A hangulat családias, laza, és minden körülmény a belső lelki egyensúly helyreállítását ( természetközeli helyszín, ,meditáció, aromaterápia, zene) szolgálja.

 

A tanfolyam díja: 23 ezer forint. Előleg nincs, csak bízalom.:)

 

Honlapom:    http://jobbagyfeltekestanfolyam.nethu.net/

 

Várlak szeretettel! Bernadett

             



mi.katalin Creative Commons License 2011.06.30 0 0 204

Szeretettel várok mindenkit az általam megtartott jobb agyféltekés és színes rajztanfolyamokon!

Tanfolyamok folyamatosan indulnak: 3 és 4 naposak egyaránt (a leadott anyag és az össz óraszám megegyezik).

Az év folyamán többször is ifjúsági tanfolyamot tartok kifejezetten tizenévesek számára (elsősorban a nyári szünetben).

A tanfolyam részletei, galéria és az eddigi résztvevők véleménye a honlapon: www.tudokrajzolni.lapunk.hu.

Kövesd a legfrissebb információkat (új időpontok, tanfolyamok, akciók, stb.) a Facebookon is: www.facebook.com/jobbagyfeltekesrajz.

 

Üdülési csekk elfogadóhely! A tanfolyam díját akár részben, akár teljes egészében üdülési csekkel is fizetheted!

nadet3 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 203

 

Sziasztok!

 

Én most indítottam jobb agyféltekés tanfolyamot Budapesten.:)

 

http://jobbagyfeltekestanfolyam.nethu.net

 

Ha bármilyen kérdésetek van a módszerrel kapcsolatban szívesen válaszolok, és ha van kedvetek eljönni a tanfolyamra szeretettel várlak Benneteket.:)

 

Üdv.:Bernadett

 

fasor6 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 202

Kedves Edit!

 

Örülök, hogy jól sikerült a tanfolyam, és eredményes is volt, és hogy elégedett voltál a tanárral is.

Egy ilyen tanfolyam egy nagyszerű eszközt ad a kezedbe, amivel tovább haladhatsz. Innentől már majdnem minden rajtad múlik. Gondolom előbb-utóbb felmerül benned az igény a színes festésre is. Az is csodás dolog.

Én már régóta festek, de az akril technika sosem vonzott igazán. Nemrég ajándékba kaptam egy 12 db-os készletet, így elhatároztam, hogy belevágok.

Két hete, hétvégén elkezdtem, szakkönyv alapján, Az a taktikám, hogy most sok-sok akril képet csinálok majd, részben könyvek útmutatása alapján, részben élet vagy fotó alapján, és gondolom, apránként rájövök a különféle trükkökre, titkokra.

 

Neked is sok szép alkotással töltött órát kívánok:

 

Elvira

Előzmény: Edii79 (199)
Tompus999 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 201

Én a tanfolyamot ajánlanám. Szerintem nagyon sokat számít.

Előzmény: MagicAndi (200)
MagicAndi Creative Commons License 2011.05.16 0 0 200

Sziasztok!

 

Letöltöttem a könyvet és a munkafüzetet, szerintetek ebből meg tudom tanulni valamennyire vagy mindenképpen tanfolyamra kell menni?

Edii79 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 199

Szia Elvira!

 

Na túl vagyok a tanfolyamon, remek volt. Magam sem gondoltam volna, hogy sikerülni fog, de tényleg rengeteget fejlődtem!! :) (Bár nem volt nehéz a nulláról fejlődni). Agyilag nagyon fárasztó, de megérte. Az ismerőseim is elámultak a végeredményen. Azóta már itthon is rajzoltam, és elég jól sikerültek.

A tanfolyam Alapon volt (Sárbogárd mellett). Egy nagyon szimpatikus tanárunk volt, aki elvégezte az összes tanfolyamot és most oktatja.

Köszönöm érdeklődésedet, szép napokat kívánok neked: Edit

 

Előzmény: fasor6 (198)
fasor6 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 198

Szia!

 

Biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog neked a hétvégi rajztanulás! A statisztika szerint  muszáj működjön!

Majd számolj be az élményekről!

Hol és kinél tanulsz?

 

Elvira

Előzmény: Edii79 (197)
Edii79 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 197

Sziasztok!

 

Mindig is szerettem volna rajzolni, de nincs meg hozzá a tehetségem (sajnos), ezért most a hétvégén fogom elkezdeni a jobb agyféltekés rajztanfolyamot, amit nagyon várok. Kicsit tartok a dologtól, mert mi van, ha nálam nem működik?!

Csalódni csak nem fogok, elnézve a 4. napon készült képeket.

 

fasor6 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 196
Kedves rajzkedvelő társaim!

Hogyhogy ennyire leült, ellaposodott, és elhanyagolttá vált ez a topik?
Mindenki megtanult rajzolni, vagy senkinek sem sikerült?
Vagy begyűrűzött a politikai és gazdasági válság?

Én ha nem is szóltam hozzá, de annál többet foglalkoztam a vizuális művészettel az elmúlt 3 hónapban. Csak rajzolásról átálltam a festésre.

Beleszerettem a tájkép festésbe, és a különféle felhők is izgatnak.

(persze a jobb agyféltekés tanulást már korábban befejeztem, tanfolyamon. Én arra szavaztam, az önálló tanulással szemben)

Üdv mindenkinek
oiuz Creative Commons License 2010.09.16 0 0 195
Tisztelt Tuskó Úr!

Megkérdezném, hogy hogyan áll a rajzolással? Ugyanis én magam kissé elhanyagoltam (kb. 2 hónapja egy vonalat sem húztam), és szükségem lenne egy kis pozitív példára, melyet magam elé állíthatok.

Amennyiben Ön sem halad, akkor kérem azt írja meg...

Addig is.... addig is....


Üdv
oiuz

Ui.: nem tudom, hogy miért is magázódva írtam ezt a hsz.-t, de ez most ilyen és kész....


Ui.: Ja megvaaaaannnn!!!!! Azért írtam magázódva, mert egy nagy művészt csak magázni szabad egy kívülállónak aki nincs benne (még) a körben.


Előzmény: TuskóHopkins2 (194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!