Keresés

Részletes keresés

daddypapi Creative Commons License 2023.12.13 0 0 81693

Jajj latom mit csinaltatok, nagyon szepek lettek. Kepzeljetek a felesegem elhagyott a vén Kardosért. Mindig is tudtam hogy a feleségemre hajt az a nap lopó! A fene egye meg! Most új csirkét keresek ebbe az ólba. van köztetek egyedülálló? Az özvegy Csendike megutált, nem volt jo az entyempenytem, tudjátok mire gondolok én, hahahahahaha

daddypapi Creative Commons License 2023.12.13 0 0 81692

Szevusztok? Új vagyok itten e. Falun még csak most kototték be az aramot. Na mi a stájsz? Valaki nem tudja mit jelent a daddy szavacska? Az unokám mobiltelefonjaban lattam, hogy valekinek ezt pöttyögte. Jajj, itt van unokám is, Jukundusz. El akar vinni az otthonba. Rafinált ez a gyerek.

kaschka Creative Commons License 2020.12.13 0 0 81691

helló!

 

vagy én vagyok tiszta hülye ?? inkább ez , elhalt a facebookom, meg a messenger is, tegnap még pár percig tudtam írni, ma már azt sem !!

biztosan frissíteni kellene a programot, de erre most nincs keret !

 

 most , hogy a héten volt ez a  világ méretű gebasz, nálam nem jött vissza semmi, próbálkoztam már mindennel, de semmi, a telóról tudok írni meg feltöltöttem oda a messengert, igaz, hogy a telóm is állandóan kiírja, hogy tele a tárhely, de mivel nem értek hozzá, csak azt törölöm amit biztosan nem használok !!

 

egyébként meg szar az élet ! most nem akarom itt ragozni !

 

vigyázzatok magatokra ! aki véletlenül erre jár !

Előzmény: kaschka (81690)
kaschka Creative Commons License 2020.12.11 0 0 81690

nagyon aranyosak !!

 

mérges vagyok, tiszta hülye lett a facebook, egyáltalán nem tudok írni sokszor, a messenger meg teljesen eltűnt, valami gond van világszerte tudom, úgy hogy  ki is kapcsoltam onnét, 

 

de hát az értesítések jönnek, csak nem tudok válaszolni rá !  

na majd lesz valahogy annyira nem fontos ! meg nem is értek hozzá, meg régi a programom, de most nincs más lehetőség, a fogam a fontos, arra kell a keret, aztán majd a gép !

 

 

ezért  ezt még megmutatom milyen szépen sikerült újra virágoztatni a tavalyi dendrobium orchideát és nagyon jó illata is van !! puszi  vigyázz magadra

Előzmény: valimami (81689)
valimami Creative Commons License 2020.12.09 0 0 81689

A legújabb alkotás, amit a Borostyánosokkal csináltunk. A bordó sapkás az enyém

 

A méretek érzékeltetésére itt van az előtérben a régi, hungarocell kúpból készült manó (A vékony lábú volt az első, kísérleti példányom, a második már jobb lett)

valimami Creative Commons License 2020.12.07 0 0 81688

Jó reggelt!

Kihasználtam hét végén a két szép napos napot, bár tegnap szél is volt hozzá, feltakarítottam a maradék leveleket. Ami ezután hullik, az már ott is marad tavaszig. Visszavágtam a bokrokat, kihúztam a durván nagy gazokat. Estére megmozdulni se tudtam, ma pihenő nap lesz. Na de ma az idő se csábít kimenni...

 

Lombseprés közben igazi "decemberi virágokat" láttam nyílni, úgy mint tátika, harangvirág

  

ibolya és kutyatej

 

Emlékszik még valaki annak a szónak, kifejezésnek a jelentésére, hogy fehér karácsony????

 

Előzmény: kaschka (81687)
kaschka Creative Commons License 2020.12.02 0 0 81687

Szép estét kívánok !

 

ma szép idő volt, igaz elég hideg, de sütött a napocska a sok csúnya szürke nap után !

 

Szépek a fények a fáidon, emlékszem milyen pici volt az a fenyő, hogy megnőtt ! Csak hosszabb nézelődés után találtam volna ki, hogy Baba a világító fény az udvaron ! :-))

 

nagyon sajnálom, hogy megint elestél, szerencsére nem lett nagy baj, de vigyázz magadra, nézzél a lábad elé, én is azt csinálom, mindig lefelé nézek előre, meg hát tényleg ez a maszk is bezavar, nekem ugyan nincs szemüvegem, de nekem meg csúszik fölfelé és beleáll a szemembe, mikor szabadulhatunk meg ettől vajon ????

 

én sem idegesítem magam a karácsony miatt, mikor a férjem meghalt és utána még vagy 6 évig bejártam dolgozni, addig mindig egyedül voltam itthon szenteste, anyukám mondta mikor már itt volt nálunk, megöregedett, hogy minek csinálok ekkora felhajtást, ugyanolyan nap ez is mint a többi, persze mikor fiatalok , gyerekek voltunk, ő is azt csinálta, tőle tanultam, hogy millió dologgal készülünk karácsonyra, de hát aztán már nem volt annyira fontos, azt hiszem én is így vagyok evvel

mi egymásnak évek óta nem veszünk semmit, csak a gyerekeknek, se a fiaméknak, se a húgoméknak , se Zsuzsáéknak, úgysem az a fontos, meg mindenkinek mindene van már, porfogó meg nem kell egyiknek sem, maradt a jó hangulatban kellemesen eltöltött ebéd, ez az ajándék !!

azt hiszem az idén ez nem lesz meg ! legalábbis ezt beszéltük meg, hogy idén elmarad az ebéd ! gondolom a fiamékhoz majd átmegyek szenteste, de ha nem változik a menetrend akkor sok értelme annak sincs, mert 8-ra még a fiamnak is haza kell érni, a délutáni "szenteste " meg a vacsora az meg milyen ? Bár tudom nem tanácsolják , hogy együtt töltsék a karácsonyt akik nem együtt laknak, hogy a jövő karácsonyt is együtt tölthessük, de hát hinni már miben és kiben lehet ?

 

na majd meglátjuk !

 

vigyázz magadra, minden jót kívánok !!

Előzmény: valimami (81684)
valimami Creative Commons License 2020.11.29 0 0 81686

Egy kis adventi világítás a kertemben:

 Ez kis cserepes fenyő volt, amikor ide költöztem és második évben szinte minden levelét ledobta. Akkor ültettük ki, még egy esélyt adva neki. Itt látszik, hogy magasabb mint a garázs

 Mert ugye Babának mindenütt ott kell lennie...

valimami Creative Commons License 2020.11.29 0 0 81685

Egy kis hangulatjavító a rekordsok ferőzött ellenére

https://www.youtube.com/watch?v=HHY76oC-tYs

 

valimami Creative Commons License 2020.11.29 0 0 81684

Jó reggelt, Neked is, meg aki még erre jár, Advent első vasárnapján!

Bizony nekem sincs semmi hangulatom. Majd egy kicsit összekapom magamat ma és teszek fel némi díszítést, főleg fényeket, hátha jön vele egy kis hangulat is. 

 

Tegnap itt volt a fiam, segített a kertben a fákra feltenni az égőket. Múlt vasárnap akartam, de aztán elment a kedvem, mivel megint elestem. Kétszer is, szombaton is meg vasárnap is. A fiamnak nem is mertem csak egyet megmondani, mert megtiltja, hogy kimozduljak, na de az egyik elesés az utcán volt, a másik viszont a saját kertemben, szóval elmenni se kell hozzá.

 

Tőlünk a második ház előtt a rég kiszáradt fák gyökere alaposan felnyomta az aszfaltot, ráadásul ott a leveleket se szokták takarítani, jól betakarták a púpot. Mióta utcán is kell maszkot hordani, egyébként is féltem az eleséstől, mert úgy bepárásodik a szemüveg, hogy semmit nem látok. A maszk meg alul vesz el a látótérből, szóval az esés óta szemüveg nélkül megyek az utcán. Annyira látok, hogy az autókat nem fogom fellökni, de az órámon a pontos időt már nem, mert közelre nem látok a műtét óta.

 

A vasárnapi esés meg a fagyott és félig felolvadt föld miatt történt, hajoltam előre hogy feltakarítsam Baba termékeit és csak azt vettem észre hogy megy szanaszét a lábam és abban az iszapban képtelen vagyok megállni, bele a sárba, a takarítandó olvadt kutyakakiba. Látod én most is hiába vettem lottót, még ez sem segített hogy nyerjek:-)))

 

Szerencsére mindkét alkalommal megúszta a protézisem, a másik oldalra estem és a nyári esésemmel ellentétben jól be is feketedett a csípőmnél. Viszont amíg a nyáron hetekig nem tudtam ráfeküdni, ez most már nem is fáj, csak lila, már az is halványodott. Viszont pókhálózásra meg a szekrények, lámpák letörlésére a fiamat kértem meg, mert valahogy nem akaródzik most létrára másznom.

 

14 fog! Nem csodálom, hogy beleroggyantak az idegeid, nekem olvasni is sok. Tényleg érdemelsz valami díjat, meg azután egy használható fogsort is megérdemelnél.

 

A karácsonnyal nem foglalkozom előre. Készülök, mintha minden rendben lenne, ajándékok, főznivaló. Aztán majd akkor meglátjuk. Ha előre idegeskedem, azzal csak magamat készítem ki, változtatni úgyse tudok. Tudomásul vettem, lehet hogy egyedül leszek, na bum. Csak az emberek csinálnak ebből olyan nagy problémát, hány más estén vagyok egyedül. Nem kell azzal foglalkozni, hogy mások mit csinálnak, együtt ünnepelnek. Mindig abból van a baj, hogy másokhoz hasonlítgatjuk magunkat. Tudomásul kell venni, hogy ez az év más. Mindenben más... sajnos. Meg kell próbálni ennek ellenére kellemesebbé tenni, egyedül is.

 

Én tavasszal kaptam ilyen dendrobiumot a fiamtól, akkor tele volt virággal, de azóta csak két új ágat növesztett, virág nincs rajta. A karácsonyi kaktuszokat elajándékoztam, csak azt a fehéret hagytam meg, ami mindig virágzott, most is tele van bimbóval és mióta behoztam, szépen nőnek a bimbói, de még nem nyíltak ki.

 

A levelek felsöprésével talán 60%-ban vagyok kész, már másnapra vastagon tele lett a fák alatt és azóta elég hűvös idők vannak, vagy más elfoglaltságom van.

Előzmény: kaschka (81683)
kaschka Creative Commons License 2020.11.28 0 0 81683

szebb estét kívánok !  nagyon csúnya idő volt ma, de lehet, hogy holnap még csúnyább lesz !

 

a kedvem sem virágos, lassan jön a karácsony és ki tudja milyen lesz ??

 

előrejelzések szerint várhatóan szomorú és magányos, nem tudom meg merjük-e kockáztatni, hogy  összejöjjünk , mint eddig, a húgomékkal már megbeszéltem, hogy ők nem jönnek át, most én lennék a soros a karácsonyi ebéd készítéssel, de az elmarad , Zsuzsáék sem jönnek át, azt hiszem egyedül leszek Karácsonykor is !

 

a névnapomra és a kis unokám szülinapjára, ami tegnapelőtt volt arra sem jöttünk össze, senki nem volt itt, nem tudom mikor, de talán a gyerekekkel még megünnepeljük valamikor !  az a baj, hogy nem velem laknak és járnak suliba, dolgozni, már nem lehet tudni, ki mit hoz haza ?? én is járok vásárolni általában egy héten egyszer, onnét is hozhatok bármit, sajnos nem biztató a helyzet, szomorú vagyok !

 

 a fogorvoshoz járás elvileg egy időre abbamaradt, a kihúzandó fogak  ki vannak húzva, a kossuth-díjat odaadományozom magamnak 14 fog !!! kibírtam, igaz az idegrendszerem kicsit beleroggyant, a két alsó szemfog megmaradt, de még az sem biztos, még jövő héten ki kell mennem, a doktornő ránéz, hogy gyógyul körülötte az íny, mert az egyiknél van egy kis fogíny sorvadás, de lehet , ha nincs mellette már másik fog, akkor meggyógyul, ha nem akkor azt is ki kell húzni ! január vége felé kezdi majd a protézist, addig remélhetőleg minden begyógyul

 

kilencven százalékban összesöpörtem a leveleket a vadszőlőről, még van egy kevés, de ma nem volt kedvem kimenni

vigyázzatok magatokra , mindenkinek szép adventi ünnepeket kívánok, holnap az is megkezdődik, aztán , hogy éljük meg majd kiderül !

 

tavaly vettem ezt a kis kaktuszt magamnak, a színe miatt, túl sokat nem nőtt, de legalább tele van virággal

 

 

ezt is tavaly vettem ez egy másik fajta orchidea a dendrobium, hál istennek virágzik újra, most is, még sok bimbó van rajta

 

kaschka Creative Commons License 2020.11.21 0 0 81682

Mit írtam itt a vége felé ???? A mobilról vagyok , bocs !!!

Előzmény: kaschka (81681)
kaschka Creative Commons License 2020.11.21 0 0 81681

Sziasztok !

Itt vagyok ėn is nėha néha,  egyetértek Valimamival  sajnos nem sok minden van amit meg tudnánk osztani

Még ėlūnk és viszonylag jól vagyunk talán ez a legjobb hír

Lassan véget érnek  a " kínzások ", már csak 2 fogam maradt keddre 24.-e,aztán egyelőre vėge

Január végén kell majd ismét mennem, ha már minden begyógyul,  talán a lelkem akkor sem, de hát ez az öregség a muszáj az nagy úr !!nem csak én gondolom,    így a drnő is ezt mondta  muszáj az nagy úr !!

Majd meglátjuk most még elképzelni sem tudom milxen lesz a protézissal enni, mnkinwkeg egyáltalán !!

Minden jót kívánok mindenkinek aki erre jár !

 

Előzmény: valimami (81680)
valimami Creative Commons License 2020.11.19 0 0 81680

Jó reggelt, Neked is, meg aki még erre jár...

Tényleg nem tolongunk... Éppen a napokban írtam egy levelező társamnak is, hogy lassan nincs miről írni. Nem történik velünk semmi említésre méltó, talán jobb is, mert ha történne, biztosan csak rossz dolgok lennének. Még nem kaptuk el a vírust, ennek örülni kell és vigyázni továbbra is, hogy így is maradjon. Nálad legalább a fogaid számát illetően van változás, nálam még ez se :-)))

Viszont a kaktuszaid nagyon szépek :-))

 

A kertben se sok a látnivaló, sok lehullott sárga levél meg néhány krizantém. A rózsák utolsó virágait levágtam a fagyok előtt, itt bent legalább illatozott pár napig.

Az egy fehér karácsonyi kaktuszt meghagytam, a többit elajándékoztam, hátha másnál fognak nyílni. A fehér most is tele van apró bimbókkal, remélem nem dobálja el őket azután, hogy behoztam. Ha megmaradnak, most is jóval karácsony előtt el fog nyílni.

Babáról meg annyit, hogy sok olyan kutyám volt, akik kihúzták a párnát, pokrócot a kutyaházból, de csak most van olyan, aki behúzza oda a párnáját. Egyik este kikéredzkedett, de mire kimenem a meleg vízzel, hogy lemossam a lábát, már nem volt sehol, aztán a kutyaházból került elő. A teraszon lévő párnája is eltűnt, gondoltam azt is kihúzta a kertbe a sárba, mint megtette a nyáron is, hogy kényelmesebben feküdjön kint napozáskor. Másnap reggel láttam, hogy nincs a kertben a párna, hanem behúzta magának a kutyaházba... Fő a kényelem

 

Előzmény: kaschka (81679)
kaschka Creative Commons License 2020.11.14 0 0 81679

Szép estét kívánok !!

 

nincs nagy tömeg ! :-))

 

aranyosak ezek a kis manók !! azt hiszem az idén nem sok minden kell a Karácsonyhoz, örülünk talán ha a család összejöhet ! még az sem biztos, hangulat meg biztos nem lesz hozzá, nekem meg fogam se, már csak 4 van amit húzni kell, alsó négy elöl, az alsó két szemfog most úgy néz ki megmaradhat, kedden megyek meg az utána következő kedden, és vége a húzásoknak ! majd január vége felé kell mennem újra, addig be kell gyógyuljon teljesen az ínyem, most még tele van " kráterekkel " enni alig tudok, de ez nem is baj, legalább fogyok, elég szépen már a két hónap alatt mióta húzgálja a fogam 7 kg fogytam, január óta összesen 12 kg-t, most az a baj, hogy sok a vérnyomáscsökkentő gyógyszer, pedig már negyedelem az egyiket, a másikat nem lehet, így azt minden másnap veszem be, így is alacsony a vérnyomásom időnként, ma is pl. söpörni akartam, előtte még pakolgattam be a garázsba, hajlongtam lefelé, az elég is volt, be kellett jönnöm, hogy még beérjek a szobába , eldőltem, feküdtem egy darabig, aztán föltámolyogtam megmértem a vérnyomásom 106/60 és 60 volt a pulzusom is, úgy hogy söprés elmaradt

majd holnap, de nem veszek be semmi gyógyszert

kellene másik gyógyszert íratni, gyengébbet, de én most el nem megyek ezért, nem is lehetne, örülök, ha megtalálom, hogy írja meg a receptjeim, majd valahogy itthon én megoldom, gondolom

 

aztán ha kicsit begyógyulnak a sebek, úgyis fogok enni valami jobb kajákat, mert evvel a sok papival már a hócipőm tele van, azt mondják a szomszédok ínnyel is ragyogóan lehet enni , majd most kiderül

 

vigyázzatok magatokra amennyire lehet, puszi mindenkinek aki erre jár néha

a karácsonyi kaktuszaimról teszek föl képet

 

Előzmény: valimami (81678)
valimami Creative Commons License 2020.11.01 0 0 81678

Ott van középen a hungarocell kúp

Előzmény: valimami (81677)
valimami Creative Commons License 2020.11.01 0 0 81677

Jó reggelt! Végre hallani Rólad! Már nem is nagyon jövök erre, mert csak Katival levelezünk itt időnként. Vele meg telefonon is beszélhetünk.

Erre a manóra gondolsz?

Kreatív boltokban lehet kapni hungarocellből készült kúpokat, különböző magasságúakat. Erre kifordítva rátekerem az anyagot, hátul összevarrom, majd levágom a fölösleget. Visszafordítva ráhúzom és a talpánál összehúzva körbe varrom. A kúp talpa méretére levágott kerek kartont ugyanígy bevonok anyaggal majd rávarrom a testre, hogy a két behúzás belülre kerüljön, a talp sima legyen. Tehetek közé filcből egy kis lábfejet is. Két kis kart készíthetek összetekert anyaból, de el is maradhat.  A lánynak fonalból copfot készítek, a fiúnak szőrméből szakállt. A karokat, copfot még a sapka felrakása előtt rögzítem, A sapkát ugyanúgy összevarrom hátul, mint a testet, kifordítom és ragasztva vagy apró öltésekkel rávarrva rögzítem. Egy darab kerek anyag szélét beráncolva megtöltöm vattával, ez lesz az orra.

Előzmény: csillagyfény (81676)
csillagyfény Creative Commons License 2020.10.31 0 0 81676

Jó reggelt kivánok☕

Valaki volt kedves kitiltani.biztos tudom,hogy nem ti voltatok.

De akárki volt szégyelheti magát.

 

Baba még mindig meglep 🥰

 

Olvasom sok virusos van felétek vigyázzatok magatokra.

Valika: régen csináltatok.manókat az egyesületben véletlen nincs meg a lrirás

 

 

valimami Creative Commons License 2020.10.25 0 0 81675

Ma is szebb napot! A változatosság kedvéért ma is esik. Pénteken itt voltak a gyerekek, szép idő volt szerencsére. A fiam a garázsban rakta ela visszahozott szerszámokat, egyebeket, felkészülve a télre, amikor oda kell bevinni telelni a növényeket. A párja meg a kertben segített rendet rakni. Levágtunk és összekötöztünk vagy 5 csomag ág félét meg egy zsák levelet, egész rendezett lett a kert.

Viszont tegnap rossz hírt kaptam. Egyik kézimunkás lány, aki hozzám jár, koronás lett, a férje hívott tegnap, mindketten betegek. Az egyesület is bezárt, többen betegek. Ott nem követelték meg a maszk viselést, mert állítólag maszkban nem lehet kártyázni. Érdekes, nálunk tudnak. Én 10-11 napja találkoztam vele, akkor még nem volt tünete, de azért figyelem magam, nálam jelentkezik-e valami változás. Eddig szerencsére nem.

Te is vigyázz magadra, már amennyire lehet. Nem tudhatod, amikor találkozol valakivel, hogy ott lappang-e benne a vírus vagy amit megfogsz, ha elmész otthonról, nem köhögött-e rá pár perccel azelőtt egy beteg. Most ilyen időket élünk, de azért nem állhat meg az élet. Csak sokkal jobban oda kell figyelni a higiéniára.

 

Baba nélkül nincs bejegyzés. Egyik nap a fiamékkal vásárló körúton voltunk, a temetővel kezdtük és csak délután értünk haza. Baba egész nap egyedül volt. Másnap jönnék ki a szobából, ő éppen befelé tartott, a párnájával a szájában. Gyorsan letette a párnát a lábamra és mindjárt rá is feküdt, mint aki azt mondja, ma innen nem mész sehova. Át kellett lépnem rajta, hogy a telefonért menjek, de már csak az ajtóban fekvő kutyát tudtam lefényképezni.

Ez a párna hurcolás még mindig az egyik kedvenc elfoglaltsága, már egészen tökélyre fejlesztette, egész nap ide-oda hurcolja őket, én éppen hol vagyok. Két-három párna egy kupacban, ő meg kitekeredve fekszik rajtuk. Miért olyan jó ez, nem értem.

A kertben a krizantémok vették át a főszerepet és a rózsák hoznak pár elkésett virágot

Előzmény: kaschka (81674)
kaschka Creative Commons License 2020.10.12 0 0 81674

Szebb napot kívánok !

Próbálom gyūjtögetni , de alig iszik valaki, -:)) majd a szomszédot is megkérdezem aki szokott segíteni !

Ez a fogászat egy "fogas kérdés" , nem is tudom, hogy vettem rá magam ! Muszájból azt hiszem

És még van vagy 7-8 fogam amit húzni kell,  nem annnyira rosszak, csak õreg 40 éves tömések,  koronák, semmi nem lehet már velūk kezdeni, arra építeni bármit is, értelmetlen lenne mondta a doktornő, sajnos ezeket csak húzni lehet ,  és protézis ezért ő tud felelősséget vállalni,  ezekkel a fogakkal nem !

Én is érdeklődtem sokaktól sőt a szüleim is zsebükben hordták, itt a szomszéd nénik is, legalább 60%- ban ilyeneket találtam én is ! Aggódom is rendesen, de az az igazság ezek mind sztk-ban készūltek mostanában is meg annó is ! Akik nem ott csináltattak nagyon meg vannak elégedve, igaz nem olcsó de használható,  remélem én is tudom majd használni ha még átvészelem ezt az inkviziciót , még min.5 fogam van fõnt gondolom azt is a kalapácsos-vésős technikával fogja kiszedni, mert nem mozog egyik se állnak, mint a beton

Szerdán még temetésre kell mennem elvisz a fiam, meghalt a húgom anyósa is, szegényt nagyon sajnálom, szerettem én is! Nem vagyok túl vidám mostanában, már a derekamról meg a térdemről nem is szólok a vírusról meg pláne!!!

Vigyázz magadra te is, nem kõnnyű a sõvényvágóval dolgozni, emelni, mikor nehezen megy, sajnos !!!

Előzmény: valimami (81673)
valimami Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81673

Gyűjtsed csak, még nem lesznek fagyok, addig nem kell leeresztenem a tartályt. Jövőre kettő is lesz, idén már nem állítom fel, amit a pályázatra kaptunk az Önkormányzattól.

 

Sajnálom hogy ilyen kellemetlen a fogorvosi téma, akkor neked is ilyen gyökereid vannak? Csak aztán olyan fogsort kapj, amit használni is tudsz. Rengeteg ismerősöm mondja, hogy kiveszi ha enni akar, mert feltöri a szájpadlását, zsebükben hordják, stb.

 

Nehezen viselem ezeket az időjárás változásokat, szelet, fejfájást, pedig rengeteg dolgom lenne kint. A napokban megformáztam öt tiszafát, a kutyakertben a lefejezett fák olyan terebélyesek lettek, hogy már nem tudtam eljárni a fal és a fa között az ablakom alatt. A hatodik fához, ami már régen is ilyen formázott volt, ahhoz hozzá se kezdtem, mert már így se éreztem a karomat. Pedig nagyon jó ez az elektromos sövényvágó, amit vettünk, nem is nehéz, de azért csak van súlya és magasra is kell emelni. Tudod hogy amúgy is rossz a vállam.

Előzmény: kaschka (81672)
kaschka Creative Commons License 2020.09.30 0 0 81672

Jaj, nem gyűjtöm a palackokat ,   mostanában nem jutott eszembe a vízgyűjtés, de ha tudnál adni valamennyit annak örülnék, az orchideáknak nagyon jót tesz ! Akkor majd gyűjtök párat még talán egy darabig nem lesz fagy, de csak másfél literesek lesznek , én más ūdítőt nem iszok, vendégek sem voltak mostanában, a fiamék meg vettek szódagépet, ott se nagyon lesz, de majd beszélek vele, 

A fogamról ne is beszéljūnk, jaj...., hétfőn voltam , amikor villámlott, hatalmas zivatar a fiam kivitt a sarokig, most csak egyet húzott a szemfogamat 17  percig pont szemben a falon volt az óra , vésővel, kalapáccsal, mondta előtte ne ijedjek meg, kellemetlenebb lesz mint a másik 2 volt, de megpróbáljuk kivenni, hát szorítottam a karfát, nem fájt ugyan, de tényleg kellemetlen volt, recsegett, ropogott, fogta az asszisztensnő a fejem másik kezével ő ūtötte a kalapáccsal a doktornő irányította a vésőt,  kis szünetekkel többször nekifogtak, de sikerült egyben kivenni,  hát mit mondjak még a nyakam a fejem hátul is belefájdult, aztán még tíz percet várt , hogy mennyire vérzik, tett új tampont, itthon én is tettem még estig kétszer óránként, szivárgott estig, de nem fájt ez sem

Majdnem ülve " aludtam", de reggelre mintha  elvágták volna, nem vérzett, nem fájt, nem dagadt fõl, mondta, hogy jegeljem ha hazamegyek, hát jegeltem vagy 2 órát kisebb megszakításokkal

Azt hiszem hozzá kell szoknom mert van még jó pár fogam amit húzni kell , egyszer csak vége lesz ! Utána jõn majd a fekete leves, a protkó, elképzelni nem tudom, hogy fogom megszokni

Majd csak 15.- én megyek , hogy addig begyógyuljon

Előzmény: valimami (81669)
kaschka Creative Commons License 2020.09.30 0 0 81671

Nagyon jók a fotók is, de Baba is nagyon szép, látszik rajta, hogy nagyon hálás neked és minden mozdulatodat lesi !  Még nagyon sok ilyen gondtalanul boldog perceket így összebújva kívánok nektek !

Előzmény: valimami (81668)
kaschka Creative Commons License 2020.09.30 0 0 81670

Szia !

Jó, hogy írtál, már megszoktam a 12 év alatt, ha jól számolom kb., hogy valaki csak van itt jó látni képeket hallani valamit másokról is

Most is csak erre jártam és meglepetés , hogy írtál

Nagyon szépek az orchideák , az enyémek most pihennek, szinte január óta folyamatosan nyíltak

A kert az szörnyű nálam is, egy begóniám  nemrég kezdett nyílni, későn érő tipus :-))

Előzmény: valimami (81666)
valimami Creative Commons License 2020.09.29 0 0 81669

Jó reggelt! Túlélted a fogorvost? Tudtál aludni is? Jól vagy?

Tegnap délután-este megint volt jó kis zuhé, tele a vízgyűjtő. Erről jut eszembe, gyújtöd az üvegeket? Valahogy majd csak megoldjuk, hogy megint legyen egy kis locsoló vized télire. Egyébként holnap hozom el az önkormányzatnál megpályázott esővízgyűjtő tartályt, bár lehet hogy az idén már nem lesz felállítva. Ősszel lesz annyi eső, ami a kertnek kell, a bentieknek meg elég az a víz, ami van a régiben.

valimami Creative Commons License 2020.09.28 0 0 81668

Képek az előző négy kanapés élményéről... mindenütt bújik, mint egy cica...

valimami Creative Commons License 2020.09.28 0 0 81667

Persze nem múlhat el jelentkezésem Baba hírek és képek nélkül sem.

 

A múltkori elesésem és Baba önálló hazatalálása után ha lehet még ragaszkodóbb lett a kislány. Este majd fellökte a kanapét, annyira bújt hozzám. Gondoltam egyet és 3 év után először felhívtam magam mellé, miután leterítettem a plédjével, amit fürdés után szoktam használni neki takaróként. Most frissen volt kimosva, hát gyerünk.

 

Először nem is akart feljönni, de aztán megértette, mit mutatok, felugrott és azonnal elhelyezkedett félig az ölembe. Nagyon boldognak tűnt. Viszont néhány perc múlva leugrott és elhelyezkedett a saját párnáján. Láthatóen ezt csak valami jutalom simogatásnak vélte. Később is hiába hívtam, ha nem volt leterítve a plédjével, akkor nem jött fel. Azóta is csak 2-3 ilyen különleges alkalom volt, amikor sokáig egyedül hagytam vagy vendégek miatt nem tudtam eleget foglalkozni vele, akkor este igényelte az ilyenfajta közelséget.

 

Mint tegnap este is. Bár voltunk reggel sétálni, napközben dolgoztam, nem sokat foglalkoztam vele. Este elkezdte méregetni mellettem a kanapén lévő szabad helyet, de nem jött föl, hanem leült a lábfejemre és a fejét olyan magasra nyújtotta, amennyire csak tudta, felért egészen a nyakamig és úgy dörgölődzött hozzám, mint egy macska, miközben a tágra nyílt szemeit rám függesztette. Amint nyúltam a plédjéért, riszálni kezdte hozzá a hátsó részét is, hogy végre megértetted, mit akarok. Amint a pléd a kanapén volt, már mászott is fel, de szorosan mellém ült, a fejét szinte a vállamra hajtotta és hálás szemekkel nézett rám, végre vele foglalkozom.

valimami Creative Commons License 2020.09.28 0 0 81666

Az a helyzet, hogy egyre kevesebb említésre méltó dolog történik velünk, amit ide írhatnánk. A többit meg megírjuk egymásnak magán levélben, vagy megbeszéljük telefonon. Amíg többen voltunk itt, jó volt olvasni a többiekről, hogy vannak, mi hír feléjük, mi is értesítettük őket a dolgainkról, de már csak ketten maradtunk, szépen lemorzsolódott mindenki.

 

A kerben sincsenek olyan csodák, amit megoszthatnék, kiégett ami csak tudott, abban sincs sok öröme az embernek, csak a gaz nő mindenhol, rendületlenül.

Most ugyan hosszú szünet után magukhoz tértek az orchideáim, de ezek sem a kertben vannak, hanem bent a lakásban. Nem is tudtam jó képet készíteni róluk, mert ha kintről fényképeztem, akkor az üvegben visszatükröződött az utca túloldalán lévő ház. Bentről meg elég sötétek lettek.

 

 

Előzmény: kaschka (81665)
kaschka Creative Commons License 2020.09.23 0 0 81665

Akkor vége a dalnak ??? Akarom mondani a  nettereknek ?  Vagy csak nem értél rá ??

Ha gondolod ez a búcsú, jó volt ide feljönni néha, mi van a többiekkel, ezek szerint ma már nem érdekel senkit, szép lassan lemaradt mindenki ! Sajnálom ! De megértem, mindenkinek nagyobb a gondja, mint , hogy ide írogasson!  Ha valaki még ír persze biztos lesz válasz, néha csak benézünk !

Puszi mindenkinek aki írt itt valaha, vagy csak olvasott, boldogságot kívánok mindenkinek !

 

Előzmény: kaschka (81664)
kaschka Creative Commons License 2020.09.15 0 0 81664

még néhány virág, ami most kezd élni, a többség már nagyon érzi az őszt, hiába van ilyen szép idő !

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!