Keresés

Részletes keresés

Dorien- Creative Commons License 2015.12.23 0 0 172

Aki olvasni szeretne a témában, annak pedig talán ez a legjobb könyv, amit ajánlhatok:

 

http://bioenergetic.hu/konyvek/bert-hellinger-a-forras-nem-kerdi-merre-visz-az-utja

 

Dorien- Creative Commons License 2015.12.23 0 0 171

Kicsit felélesztem a topikot. Egy éve tanulom a Hellinger-féle családállítást a Dr. Agócs Gabriella, Farkas Zita, Vágvölgyi Dóra által vezetett képzésen. Mindenkinek bátran ajánlom, szenzációs élmény-, tapasztalat- és ismeretforrás. :)

 

http://csaladallitokszovetsege.hu

 

Győrben pedig Weisz Ildikót tudom ajánlani, ha valaki családállításra jelentkezne:

 

http://csaladallitas.co.hu

NagySandor71 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 170

Én Angster Máriánál voltam (angstermaria.hu) - de ahogy látom itt már mások is :), de a többiek is nagyon jók lehetnek, csak velük nincs személyes tapasztalatom. Könyvet nem olvastam, jobban szeretem a gyakorlatias dolgokat. Ez is olyan, mint a bicaj vagy a szex - olvashatsz róluk 1000 könyvet, de hatni az hat, ha csinálod ( illetve elmész rá). Áthangoláson ajánlották, bennük megbíztam, mert jó tapasztalataim voltam, úgyhogy elmentem.

Nekem a családállítás során az volt a sejtésem, hogy az állítás szó abból eredt, hogy ott a csoport megszemélyesíti a családot, és akiket kiválasztottunk a körben űlőkből, azokból felállítottuk a családot megszemléyesítőket. A lényeg az volt, hogy a tudatalatti vagy tudatos sérelmek feltérképezésével, megélésével, majd elengedésével a módszer megszüntette a családdal kapcsolatos feszültségeket. Ha eltekintünk magától az energetikai résztől is, akkor is nagyon jó és érdekes volt úgy átélni helyzeteket, hogy valaki eljátszotta nekem a családtagokat.

Ha már módszer, akkor írok pár mondatot a másikról is, mert baromira tetszett az a korrektség, hogy nem fetisizálták magukat, hanem amikor szakmailag úgy találták, hogy más jobbat tesz nekem (mint kliensnek), akkor gondolkodás nélkül azt mondták, hogy keressek egy családállítót - és még nevet se mondtak, csak hogy a Google-ön akit találok és szimpi, ahhoz menek el. Mária honlapja volt elől, egy simerős is ajánlotta, amikor körbekérdeztem, hát elmentem.

Az áthangolás (www.athangolas.hu) a családállítással szemben egyéni foglalkozás volt, és több módszer integrált használata, emiatt hihetetlen hatékony. A hatása és hogy miket lehet elérni döbbenetes. Itt rezgésminták és a tudatosság energiájának növelésével egy testileg-lelkileg egészséges működést, tudatosságot hoznak létre. Az eredménye végleges, mert a probléma valódi okának végleges megszünésével érik el a változást - ezért is kattantam rá erőteljesen, mert már jó ideje kerestem egy olyan módszert, ahol 1x bemegyek, megoldják a problémám, kijövök, és nem kell utána se hónapokig meditálnom, se évekig visszajárnom és fizetnem.

Nekem testi és stresszes tüneteket egyaránt úgy megoldottak, megszüntettek hogy azóta is maxi jó egészségnek örvenek, és a kapcsolati, magán és munkahelyi, szakmai életemen is durván érződik az összes pozitív hatás.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 169

Van, aki nem képes fogni az adást (általában v az adott történetben, mert személyesen (meg)érinti), v nincs mit fogni, mert akit képvisel, elnyomta minden érzését. Ez is egy fontos jelzés.

Előzmény: gombóc63 (167)
FGy8 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 168

Több oka lehet: a legvalószínűbb, hogy akit megszemélyesítettél, nem érzett semmit.

Előzmény: gombóc63 (167)
gombóc63 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 167

És mi van akkor ha az égvilágon semmilyen érzés nem kap el? Mert velem ez történt....

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.07 0 0 166
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 165
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 164

"Hogyan működik a családállítás? Egyelőre nem tudjuk. Orvosok, fizikusok, bioló...gusok, pszichológusok kutatják a témát. Jelenleg nincs rá magyarázat, hogyan sikerül átérezni azt az érzést, ami egy olyan emberben munkált a múltban, akinek létezéséről semmilyen információnk nem volt. Mátrai László akadémikust idézném, aki egy konferencián a következő kérdést tette fel a résztvevőknek: Tudják-e a kolléga urak, mitől szól akkorát a karikás ostor? A válasz: akkor pattog, ha sikerül úgy megrántani, hogy a végén lévő bojt átlépje a hangsebesség küszöbét. Mióta tudjuk, hogy van szuperszonikus hangrobbanás? Nem régóta. Az ostor már ezer éve pattog...!" Dr. Angster Mária (Családi boldogság, családi pokol)

Alcyon2 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 163

Köszönöm szépen!

Előzmény: Barátocska :) (162)
Barátocska :) Creative Commons License 2010.11.19 0 0 162

Azt gondolom, hogy nem túl súlyos depresszió esetén kifejezetten hatásos, felrázó erejű lehet, de ennél komolyabb eseteknél már vigyáznék nagyon, elég mély rétegeket bolygat.

Előzmény: Alcyon2 (148)
Alcyon2 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 161

Igen, félre ment, mert az 1001 után pontot tettem. Lehet, hogy lassan  már kukucskát kell majd viselni.:)

Még egyszer köszi.

Előzmény: Törölt nick (160)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 160

Szívesen!

Nézz szét egy könyvesboltban, később majd talán mondok címet is, h neked melyiket gondolom.

(Az emil sztem félrement.)

Előzmény: Alcyon2 (159)
Alcyon2 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 159

Köszi, meg a szerzőket is!

Előzmény: Törölt nick (158)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 158
Előzmény: Törölt nick (156)
Alcyon2 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 157

Ment!

Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 156

De a gugli is biztos tud ezt-azt, nem is néztem mostanában.

Előzmény: Alcyon2 (153)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 155

tudod, mit, elsőre nem is címeket adnék, hanem szerzőket: Peter Orbant már ismered, aztán Thomas Schäfer. Persze maga Bert Hellinger, de ott van pl. Wilfried Nelles.

 

Ezekben nem annyir a a technikáról van szó, hanem a lelki, szellemi háttérről, de sztem úgyis ez a fontosabb, mint h hogyan állítják fel/be az embereket, hogyan zajlik az állítás, min van a hangsúly, mert az más-más állítónál változhat, mert többféle módja is van.

Előzmény: Alcyon2 (152)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 154

Dobj egy emailt, és előveszem a telefont, adok számot.

 

Meg addig szétnézek a polcon, melyik könyvet ajánlom :-)

Előzmény: Alcyon2 (153)
Alcyon2 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 153

Óh, nagyon köszönöm, valami webes cím? Honlap, stb.?

Előzmény: Törölt nick (150)
Alcyon2 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 152

Köszi, teljesen tájékozatlan vagyok a témában, ezzel a könyvvel találkoztam, így ez van.

A célját, elolvasva megtetszett, és az író más könyvét is olvastam már korábban.

Ajánlj valami jobbat, megköszönöm.:)

Előzmény: Törölt nick (149)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 151

Többnyire maradéktalan, néha viszont akkora a falat, h több részletben kell csinálni, mert 1x-re sok lenne, és akkor meg kell állni "félkészen", de ilyenkor se szokott lenni hiányérzet, mert így is hatalmas adag, ami "félútig" feldolgozásra került.

Előzmény: Barátocska :) (147)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 150

Javíthat, de ronthat is. Nagyon óvatosnak kell lenni, és nagyon alaposnak lenni az állításvezető személyének eldöntésében. Ára ellenére ilyen esetben ragaszkodnék AngsterMarihoz, mert ő pszichiáter is, és együtt is működik más pszichiáterekkel, és tud segíteni, ha úgy látja, h az állítás mellett kifejezetten pszichiáteri segítség is szükséges. Másrészt vitathatatlan a rutinja és a tudása. Mindemellett egy nagyon ember és rendkívül intelligens.

Előzmény: Alcyon2 (148)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 149

Ilyen szempontból a lehető legrosszabb könyvet fogtad ki....

 

Van sok más, ami egy kívülállónak jobb. Ha akarod, majd szétnézek a polcon.

 

Másrészt könyvből így is, úgy is olyan, mint vaknak a színekről olvasni.

Előzmény: Alcyon2 (146)
Alcyon2 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 148

Köszi, hogy megosztottad a véleményed velünk, talán még bátorítottál is picit, a kipróbálására.

Arról mit gondolsz, hogy a pszich..betegek esetébében használhat- e valamit? Mint a módszert megtapasztaló, és egészséges embert kérdezlek.

Előzmény: Barátocska :) (147)
Barátocska :) Creative Commons License 2010.11.17 0 0 147

Megmondom őszintén, nekem az elmélet túlságosan belemagyarázósnak tűnik (vagy inkább kicsit erőltetettnek), de a gyakorlat, nos: az minden képzeletet felülmúl. Olyan csatornák szakadnak fel a pszichében, amikről az embernek nem is volt tudomása. És onnan csak úgy ömlik rá a delikvensre a sok elfojtott érzelem, gondolat, érzés, amit persze aztán fel kell dolgozni, helyre kell rakni, és ezt szerintem egyedülállóan gyorsan és hibátlanul (értsd: maradéktalanul) meg lehet tenni ezzel a módszerrel. Én így látom.

Előzmény: Alcyon2 (146)
Alcyon2 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 146

Én is elkezdtem foglalkozni a témával - Peter Orbán:A Családfellállítás tankönye - alapján, így olvasva elég bonyolultnak tűnik, "élőben" ill. a gyakorlatban is ilyen, vagy úgy sokkal egyszerűbb, és átláthatóbb?

Előzmény: Barátocska :) (145)
Barátocska :) Creative Commons License 2010.11.17 0 0 145

Nincs viszonyítási alapom, eddig még csak háromszor voltam, és mindig nála, segítőként. Egyszer már majdnem volt állításom is, de utolsónak maradtam, és már nem volt idő :) Véletlenül :) Aztán azóta úgy alakult az életem, hogy "maguktól" helyrerázódtak dolgok, egyelőre nem szándékozom újra menni. Mindenesetre jó volt, sokat tanultam belőle.

Előzmény: Skar (142)
Thor Creative Commons License 2010.11.16 0 0 144

Olcsóbb mint Mari.

Előzmény: Skar (142)
ny63 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 143

Én is voltam nála egyszer, csak megfigyelőként.

Engem nem győzött meg.

Előzmény: Skar (142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!