Keresés

Részletes keresés

Kiragn Creative Commons License 2008.08.18 0 0 412

 

Szia!

 

A Kusadasiban lévő Adaland aquapark és delfináriumba nem szerveznek a helyi utazási irodák fakultatív programot? Esetleg meg tudot mondani, hogyan lehetne Marmarisból eljutni oda?

 

Milyen Törökország közlekedése, mármint a távolsági járatokra gondolok.

 

Tudnál esetleg pár tengerparti szálloda nevet adni, ahova érdemes lenne menni.

 

Előre is köszi!

 

Kiragn

Előzmény: Satinette (411)
Satinette Creative Commons License 2007.10.26 0 0 411

:))))

Csincsi,

asszem, akkor érdektelenségbe fulladtam ....

Most meg csak úgy, véletlenül, erre bóklászgatva... :)

Előzmény: csincsi741 (404)
Icka002 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 410

Szia Pugi85!

Bocsi, de szabadságon voltam, így a fórumokat sem látogattam ez idő alatt, ezért nem válaszoltam eddig.

 

Túl sokat nem tudok Neked mondani, mert én is még csak először megyek Töröko-ba (aug.30-án). Viszont térképen néztem és néhány 10 km-nyi távolságra van Alanyától Managvat. 

Szerintem csak úgy be lehet sétálni. Fizetni a hajókázásért stb. kell.

 

Pamukkale valóban elég messze van, de mi semmiképpen nem szeretnénk kihagyni. Majd jó korán elindulunk, az időnkbe belefér. Amúgy is (Görögo-ban  pl.) szoktunk autót bérelni, mert mi már fakultatívra egyáltalán nem járunk. Nem 1x megszívtuk, h. egy vagyonért kb. 10 szállodánál szedték fel az utasokat, amivel egy csomó idő eltelt (különösen, hogy szinte mindig várni kellett 1-2 emberre, aki nem tudott időre kijönni a szálloda elé!) aztán a kirándulásra alig maradt idő.

 

A koktélokat én is sajnálom, de sztem nem tartoznak bele (ugyanis az összetevői külföldi eredetű italok! Ezeket általában az AI+ jelzéssel ellátott utak szokták tartalmazni). Viszont a helyi sör (EFES) a raki (helyi pálinka) ilyesmik biztos.

AI-re én is az idén megyek először, de ismerősünk volt tavaly Kemerben és ódákat zengett az AI. ellátásról! Lehet, h. nekünk nem is éri meg annyira az AI. (majd az idei lesz a próba), mert nem vagyunk azok a tengerparton tespedő alkatok.Tavaly Rodoszon is szinte minden nap voltunk valahol kirándulni, talán 2 napot töltöttünk csak kimondottan  fürdéssel-napozással a 3 hétből.

Előzmény: Pugi85 (408)
csincsi741 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 409

pamukkalét sztemazér érdemes megnézni, bár valóbanmessze van, és a fürdő ami ott van a kleopátra az sztem nagy élmény és főleg felüdítő...

 

Előzmény: Pugi85 (408)
Pugi85 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 408
Köszi a hozzászólást, és az infókat:)

Próbálkozik az ember:)

Manavgatot nagyon szeretném miostmár megnézni, csak a hogyanját kell kitalálni (milyen messze van?....mivel természetvédelmi terület, ha jól gondolom ott oda be lehet csak úgy menni sétálni?)
Pamukkáléről már valóban megtudtam, h messze van:D Megoldjuk.
Az all inclusive ezen jelentését értem, csak azt nem tudom még, hogy mik a helyi italok (pl. gondolom sajnos a koktélok nem fognak beletartozni...de legalább a sör:D)

Előzmény: Icka002 (406)
Icka002 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 407
Bocs! Aig, hogy elküldtem az e-mailt és átmentem a Töröko. top 10-re, észrevettem, hogy már Te is szerepelsz rajta.
Előzmény: Pugi85 (405)
Icka002 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 406

Szia Pugi85!

Ajánlom Neked a Törökország Top 10 topikot, ugyanitt az Indexen. Ott sokkal nagyobb "élet van". Jó ötleteket meríthetsz a különböző leírásokból! Szerintem Eurot érdemes vinni. Még én sem voltam, csak utánaolvastam (Internet, útikönyv, Töröko-ról szóló DVD.) Szerintem Manavgatot ne hagyjátok ki, gyönyörű természetvédelmi terület, vízesések, pisztrángos stb. Ez sztem Kemerből is könnyen elréhető.

Javasolnám még Pammukkale-t, de az elég messze van (kb. 600 km, esetleg a Google-n rákereshetsz, hogy lásd milyen csodálatos!) Oda csak autóbérléssel, vagy fakultatív kirándulással érdemes menni, mert tömegközlekedés szerintem oda nincs.

Az all inclusive azt jelenti, hogy a helyi alkoholos és alkoholmentes italok, valamint bizonyos szolgáltatások (pl. sportfelszerelés, napágy, napernyő stb.) benne foglaltatnak az árban. Az all inclusive ellátás azonban szállodánként eltér egymástól. Van ahol több, van ahol kevesebb ilyen szolgáltatást tartalmaz az ár.

Üdv.

Előzmény: Pugi85 (405)
Pugi85 Creative Commons License 2007.06.16 0 0 405
Sziasztok!

Most júliusban készülünk a párommal Törökországba már nagyon várom, főleg hogy életemben először fogok ott járni:)
Kemerben töltünk majd el 10 napot (Valeri Beach Hotel).
Nagyon szeretnék megnézni néhány kis (eldugott) öblöt vagy természetvédelmi terültet, nemzeti parkot... szóval vmi vadregényes zöld tájat a tengerparti fürdőzés mellett.
Tudnátok ajánlani vmit? (autót nem tudunk bérelni, nincs jogsink ill. a fakultatív programok sem annyira nyerők diák zsebpénzből ...300 euróból).
Tudnátok ötletet adni, mit érdemes megnézni és hogy lehet odajutni?
Megpersze egyéb parktikus kérdéseim vannak:D
- Akinek van tapasztalata a szállodáról, kérem írja meg, ne fogja vissza magát;) (all inclusive: bár nem tudom mit jelent gyakorlatilag, hogy csak a helyi italok vannak ingyen)
- Valószínű Kemerben maradunk, de nem tudom mennyire kiépített a környék... eurót vagy lírát érdemes-e vinni (inkább bazárban vásárolnék)?
- Apropó, aki ismeri a környéket, merre lesznek vajon a bazárok?:)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget:)
csincsi741 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 404
Satinette, még mindig lógsz a képekkel :)))
Satinette Creative Commons License 2006.12.20 0 0 403
Ó, hol is van Marmaris???? :(
Satinette Creative Commons License 2006.11.06 0 0 402

Na, látjátok, ezért írtam anno éjt nappalá téve, mert tudtam, hogy egyszer eljön a "világvége"...........

 

Tudom, hogy még lógok mesékkel, képekkel, de..... de..... de....,

Satinette Creative Commons License 2006.09.16 0 0 401

Sehol senki?

Kár.

Én sem valék...

Pedig még lógok sok-sok képpel.

Hm...

 

Satinette Creative Commons License 2006.09.06 0 0 400

Én köszi, hogy megosztottad velünk!

 

Sajnos más forrásból nincs hírünk, ezek szerint most kevesebben mennek Marmarisba?

hm....

 

Örülök, hogy Ciprus is megfelelt a szüleidnek, nagyon klassz hely, voltam :), minden jót neked, azért nézz be máskor is hozzánk!!!!

 

Előzmény: hzolee (399)
hzolee Creative Commons License 2006.09.06 0 0 399
sziasztok, korabban nyafogtam itt a szuleim nem-visszavalthato nyaralasarol, meg a bomba-aggodasrol. Megoldodott a dolog, ugyanis az iroda kinti (vagy itteni? mar nem is emlekszem) partnere visszamondta az utakat. Ezert az adott utazaskozvetitonek mas ut utan kellett nezni, es abszolut kedvezmenyes modon a 2 het Marmaris + apartman helyett kaptak 2 het Ciprus + 3-csillagos hotel felpanzio nyaralast... Jelenleg is ott vannak es minden szuper.
koszi megegyszer a hozzaszolasokat
udv
Zoli
Satinette Creative Commons License 2006.09.06 0 0 398

Bocsánat, még lógok sok-sok képpel, amiket ígértem, no meg més mesékkel is, de sejtettem anno, amikor az egészet lóhalálában írtam, hogy ez lesz a vége...

Elnézést mindenkitől, aki várja...

Lesssssssssz 1x...

Satinette Creative Commons License 2006.09.06 0 0 397

Gabibacsi,

 

aranyos vagy,

a párom fotós, és szerinte pocsék a technikám...

meg is mondom neki, hogy helycserés támadást javaslok...te jössz velem nyaralni :)) yoló :))

 

Sajnos érdemileg most nemtok hozzászólni, mert havazás van, munkailag, és nem szabad ittfelejteni magam, de 1x majd bepótolom!!!

 

Addig pedig csak mesélj, senkit sem untatsz, nyugi! :)))) Sőt!!!

Előzmény: gabibacsi (396)
gabibacsi Creative Commons License 2006.09.06 0 0 396

Szia Okusaba!

 

Örülök, ha tetszik :-)

 

A nejemnek pl. az idegeire megyek, amikor 40 fok melegben lelkendezek, összefüggéstelenül magyarázok, mutogatok, ugrálok és hadonászok a "romoknál". Cibálom át a susnyáson, mert felismertem valamit a korábbi olvasmányaimból. Lököttnek tart mert amúgy év közben meg tökre nem ilyen vagyok. Luxor romvárosa pl. kb. akkora területen van, mint Kistelek és ennek csak töredékét látogatják a turisták. Én meg az ebédet beáldozva, messze a túristaáradattól fél órán át vonszoltam magammal, "kígyós helyeken" cipeltem a nyakamban, hogy egy egykori út folytatását megmutassam neki 2km-el arréb :-)

 

Igen, Satinette-nek kitünő szeme van. Nagyon jók a képei. Engem is az ő fotói késztettek hozzászólásra...

 

Üdvözlettel:

Gabibácsi

 

 

Előzmény: Okusaba (395)
Okusaba Creative Commons License 2006.09.06 0 0 395
Szia gabibacsi!

Olyan jó olvasni a történeteidet.
Hiányos építészeti és művészettörténeti tudásom ellenére is élvezhető.
De lélekben ott vagyok és "látom magamelőtt" a hajdanvolt épületeket, szobrokat.
Na jó, segítenek Satinette képei.
Örülök, hogy itt vagy és mesélsz.
Előzmény: gabibacsi (393)
gabibacsi Creative Commons License 2006.09.06 0 0 394

Ej, most meg a képet hagyja le!?!?! Ez a gép itten útál engem! Majd jól kirántom a falból oszt jóóónapot! Egy okkal több hazamenni :-))

Előzmény: gabibacsi (393)
gabibacsi Creative Commons License 2006.09.06 0 0 393

Ez legalább átment...akkor folytatom :-)

 

Itt egy kép a makettről, a múzeumban fotóztam.

 

Hogy csalódás volt-e látnom azt az egyszál, hiányos oszlopot? Nekem nem, tudtam, hogy „csak” ennyi. El tudtam-e akkor és ott képzelni az Artemisiont eredeti állapotában? Magát a látványt igen, de ma már némileg más a viszonyom a templom „lakója”, a legalább 10.000 éves anyaistenhez, nevezzék őt Kübelének, Váruni-nak, Artemisnek vagy Diánának. Ráadásul a sornak ezzel nincs vége, mivel az anyaisten kultusza csak rövid időre szorult vissza a kereszténység és a többi monotheista vallás előretörésével. Ma is van neve, sőt keresztény megfelelője…(de…nem akarok 4x Pgdownt, úgyhogy ezt majd máskor…)

 

Igaz, a nagy piramis még elég jól tartja magát. Ám Rhodoson már csak az állítólagos helye létezik a kolosszusnak, az alexandriai világítótorony is leomlott, darabjait széjjelhordták. Halikarnasszosz mauzóleumának nyoma sincs, az olymposi Zeusz szobornak úgyszintén, Szemirámisz kertje pedig talán csak a legendákban létezett. Na ezekhez képest Efesben legalább ott van egy –igaz nem teljes- oszlop, meg néhány töredék. A kacsák/libák/gólyák már csak a ráadás :-) Meg ott volt az az érzés, hogy fizikailag ott állhattam, ahol korábban a hajdani utazók, ókori zarándokok tízezrei. Akik mind eljöttek ide szerte Ázsiából (egyik) ősi istenüket tisztelni. Mozaikjaik, használati tárgyaik, freskóik, szobraik alapján kb. ugyanazt akarhatták az élettől, mint mi mai emberek, vagy akár mint én a magyar mesüge. Szóval bennem valahogy így csapódott le…

 

A buszon volt velünk egy 9 fős család. Nagyon várták már az ebédet, Artemis templománál ki se szálltak. Mikor visszaértünk a buszhoz, kérdezik: - Na mit láttatok? Az Artemisiont – mondom. Csak lesnek. Tudjátok, az ókori világ egyik csodája. – magyarázom. – Búúúú ott a világcsoda! - forgolódnak az ablak felé, de nemigen tudják, mit nézzenek. Tíz másodperc múlva már ismét csak a mobiljukat nyomogatták. Belőlük meg ennyit váltott ki…

 

Üdvözlettel:

Gabibácsi

 

gabibacsi Creative Commons License 2006.09.06 0 0 392

Most meg valami "türelmi időkorláttal" kekeckedik...Grrrrrr!!!!

 

Szervusztok ismét!

 

Még mindig  én próbálok okoskodni itten :-) (Még mindig Pgdown 3x azoknak, akiket untatok…)

 

Felejtve végre az illemhelyes témát, -de még mindig Efes- akkor most az Artemision és annak oszlopa(i). Satinette (281-es hsz) fényképén két alaprajz is látszik. A felső minden bizonnyal a régi épület (amelyet anno felgyújtott az a zavart gondolkodású fiatalember). Ennek 106 oszlopa volt…

 

Nézzétek csak! Az újjáépítés során az épületet némileg módosították. Ennek alaprajza látszik az alsó ábrán. Először is egy lépcsősorral körbevették az alapot, ami által az egész magasabbnak hatott a réginél. Aztán a régi, hátsó szentély záró falát elbontották, vagy nem építették fel újra. Ehelyett ide 6 új oszlopot helyeztek el. Ezzel a templom hátsó homlokzata mélyebbé vált, így az oldalsó falak miatt egész nap árnyék vetült rá. Az első homlokzatot is mélyebbre építették át, egy új oszlopsor (8db) beiktatásával. Mindez persze a tető átépítését és az első homlokzat tümpanonjának áthelyezését is maga után vonta. Amúgy az oszlopszámolással úgy jártam, mint Szása a babakocsival: hiába lopta haza a gyárból alkatrészenként, hiába rakta össze többször is, a végén mindig csak tank lett belőle :-)) Az oszlopokat én is összeszámoltam balról jobbra, fölülről lefelé, de az csak 120 oszlop szerintem. És tényleg 127-et mond mindenki :-)

 

A mérettől eltekintve amúgy „szabvány” görög templomépületről van szó, csak ezúttal Ion és nem a szokásos Dor oszlopokkal kivitelezve. Ezen sincs mit csodálkozni, Efes/Epheszosz az antik Ionia területén fekszik. Az igazi építészeti blikkfang a középső udvar, amely –mivel nyitott- természetes világítást kap felülről. Itt helyezkedett el az Artemis szobor. Meg kell hagyni, a látvány ugyancsak hatásos lehetett: Éjszaka, hajnalban megérkezik a zarándokló tömeg. Letelepednek, megpihennek, várakoznak, közben ki-ki bőven fogyaszt kedvenc tudatmódosító szeréből. Felkel a nap, de a sűrű oszlopok miatt sötétbe burkolózik a bejárat. Aztán feltárul a hatalmas deszkakapu és –húúúúazannya- ott ragyog belül Artemis. 20m magas márványszobor, aranylemezekkel borítva, pazar ruhában, felékszerezve, ajándékokkal körülvéve-elborítva. És persze az antik Kreatív igazgatóság sem tétlenkedett, mehetett a show ezerrel. Zene, füst, fényeffektek, ahogy azt kell.

 

Jövök még, csak most meg nehogy a sorlimittel legyen a baj.

 

Üdvözlettel:

Gabibácsi

 

gabibacsi Creative Commons License 2006.09.06 0 0 391
Nah, ez nem jött össze :-) Technikai málőr...Még jó, hogy elmentettem az igen bölcs gondolataimat. Namégegyszer...
gabibacsi Creative Commons License 2006.09.06 0 0 390
Szervusztok!

 

No, megint jöttem okoskodni egy kicsit :-) (Pgdown 3x azoknak, akiket untatok…)

Gabibácsi  

Előzmény: Satinette (281)
Satinette Creative Commons License 2006.09.02 0 0 389

Denitm,

 

köszi a híreket, örülök, hogy jól éreztétek magatokat,

de lécci írj még, mesélj mindenről,

tegyél fel képeket, ha tudsz!

Örülök, hogy ti semmit nem érzékeltetek a robbantásokból!!! :)

 

Ha valami nem tetszett, azt is nyugodtan megírhatod itt, hogy mindenki okuljon belőle!!!

 

Nekem még rengeteg "mesém" és képem van, csak időm nincs... :(

 

 

Előzmény: Denitm (388)
Denitm Creative Commons License 2006.09.02 0 0 388

Sziasztok,

 

ma hajnalban érkeztünk meg Marmarisból, nagyon jó nyaralásunk volt! Már másodszorra voltunk Töröko.-ban, de még mindig lenyűgöz a szépsége, az ottaniak kedvessége és persze a jó idő :-)

 A robbantásokról csak itthonról értesültünk, odakint elég komoly elhallgató-elkenő kampány folyik, senki nem mond semmit.

 Az egyik robbantás egy dolmuson történt, a másik kettő az old town- felé egy McDonalds előtt, ill. Icmeler központjában. Pont a robbantás előtt sétálgattunk a központban. Viszont utána semmilyen nyomát nem láttuk a dolognak.

 A velünk egy gépen utazó magyarok, akik Icmelerben szálltak meg, hallották a robbanást és végignézték az azt követő pánikot is - nekik sokkal rosszabb volt, mint nekünk.

 Azért a félelem mellett próbáltuk jól érezni magunkat - a lehetőségekhez képest sikerült is! Voltunk szép kirándulásokon - Pamukkale, Rodosz, Quad.

 Elmentünk az újonnan nyílt Aquaparkba is, ez az Icmeler felé eső McDonalds-nál van a hegytetőn- gyönyörű a kilátás az öbölre és nagyon jó cuccaik vannak.

 A Caprice Beach hotelben voltunk, a szálloda, a környezet, a szoba, az ellátás és a személyzet is tökéletesen megfelelő volt!

Ha bárkinek kérdése van, szívesen válaszolok!

 

Üdv. és köszönet ezért a topicért és a korábban elhangzott infokért (amikből sokat profitáltunk)

 

Deni

 

Satinette Creative Commons License 2006.08.30 0 0 387

Szia, Csincsi,

köszi a képeket és a hsz-ket, nekem lenne kérdésem, lesz is, de most nemtok itt lenni.

Tartsátok helyettem is a frontot!!!!

Pá-k :)

(majd jövök)

Előzmény: csincsi741 (386)
csincsi741 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 386
csincsi741 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 385

 

ez első nap éjjel egykor vagy kettőkör volt...:)

háát kb. ennyit tudnék most élménybeszámolni, ha kérdés van állok rendelkezésre :)

csincsi741 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 384
csincsi741 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 383

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!