Keresés

Részletes keresés

zsofiphd Creative Commons License 2015.03.17 0 0 50304

Kedves Fórumtagok!

 

Egy meddőséggel és lombikbébi programokkal foglalkozó szociológiai kutatáshoz keresünk interjú alanyokat. Célunk, hogy jobban megismerjük a meddőségkezeléshez kapcsolódó kérdéseket és a páciensek tapasztalataira építve javaslatokat dolgozzunk ki. Tisztában vagyunk a téma érzékenységével, és pont emiatt tartjuk fontosnak, hogy beszéljünk a témáról, felhívjuk a figyelmet annak fontosságára! A kutatásról részletesebben itt (http://web.uni-corvinus.hu/szoc/reprotechkut.php) olvashatnak, de természetesen szívesen válaszolunk e-mailben is.

A projekt sikeréhez kulcsfontosságú, hogy elegendő alanyt találjunk. Kérjük, amennyiben 3 éven belül vett részt lombikeljárásban, fontolja meg, hogy lenne-e kedve segíteni kutatásunkat interjúalanyként! Az interjúk teljesen névtelenek, ezt a kutatók garantálják. (Az interjú lehet személyes, vagy Skype-on keresztül csak hangalapú internetes interjú).

A jelentkezőket a zsofia.bauer@stud.uni-corvinus.hu e-mail címre várjuk.

 

Előre is köszönjük!

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 50303

Ne haragudj Tündi, de az hogy topikokba írogatod  a problémádat nem segít.

Hívd fel a központot ahová jársz, és a megfelelő emberektől kaphatsz segítséget.

Előzmény: tundy852 (50302)
tundy852 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 50302

Sziasztok! Nekem másodszorra sem sikerült, nagyon el vagyok keseredve. a hcg szintem alapján megtapadt 511 volt az eredmény. Ma reggel elkezdtem vérezni. Tud valaki valamit tanácsolni mit csináljak hogy megmaradjon. Pécsre járok a Meddőségi központba. 

coriella Creative Commons License 2015.03.07 0 0 50301

Ez már nem igazán aktív fórum... de nagyon szép a Ti történetetek is, sok sikert és sok boldogságot! :-)

Előzmény: anyuka36 (50300)
anyuka36 Creative Commons License 2015.02.27 0 1 50300

 Sziasztok!

 

 Vannak még itt aktívan résztvevő tagok? :-)

  

 13 éve vagyok együtt a férjemmel és hat éve terveztük a gyermekáldást. 

 Az első csoda az életemben a kisfiam akit lassan 10 hónapja fogadtunk örökbe. :-) Életünk legjobb döntése volt. :-)

 Imádjuk őt :-)

 Jelenleg az 5. lombikon vagyok túl és úgy néz ki sikerült :-) petezsák mérete: 11 x 4,2 mm, halvány embrió árnyék látható ,CRL:  2,7 mm, szívcső pulsatio még nem észlelhető. Pozitívan állunk hozzá, hamarosan lesz szívhang is. :-) Hiszen az, hogy eddig  eljutottunk már a második csoda :-) 

 

 Szóval mindenkinek aki el van kicsit kenődve, fel a fejjel. :-) A felhők felett mindig kék az ég. :-) :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Babó72 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 50299

Sziasztok! Eladóvá vált GONAPEPTYL 0,1 mg/ml oldatos injekció a 5db maradt a 7-ből. Lejárat 2016.04. Természetesen hűtőben tartott.Sikeres lombikból maradt.

Stefi11 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 50298

Sziasztok!

Nekem már sajnos volt 2 inszeminációm, és 3 lombik beültetésem.

Jövő héten megyek a következőre, és nagyon tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek, hogy....!

Sokat pihentem és mégsem jött össze még eddig.

Sajnos PCO-s vagyok, véleményem szerint ez nehezíti meg, hogy megtapadjanak a babóim.

Aki volt már hasonló helyzetbe kérem segítsen!

Rigónéni Creative Commons License 2014.11.03 0 0 50297

Sziasztok! 

Sok sikert mindenkinek. Ha felmerül az örökbefogadás gondolata is, ajánlom a http://orokbe.hu/ blogot, én írom, nagyon sok hasznos anyag van fenn rajta az örökbefogadásról. 

regina80 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 50296

Szia Bea1981, megkérdezhetem mi lett az eredmény? Én a 4.lombiknál tartok, 1 hete volt a beulti meg nem csináltam tesztet. Előző alkalmakkor mindig csináltam és sajnos sosem lett pozitív. 

Előzmény: Bea1981 (50293)
regina80 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 50295

Szia sway, nagyon is az. Én a 4.lombiknál tartok. Sajnos wz van.

Előzmény: Törölt nick (50294)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 50294

sziasztok,

 

az mennyire törvényszerű, hogy az első lombik nem sikerül?

 

s

Bea1981 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 50293

Sziasztok!

 

Kérdezni szeretném, hogy Et. után a 12. napon vagyok, és van egy pici barnázásom, :-( a tesztem még negatív!! Legközelebb 14. napon tesztelek, kérdésem az lenne, hogy volt másnak is ilyen tünete? Ki hanyadik napon tesztelt? Ugye még nincs veszve semmi? :-)

 

Előre is köszönöm

Robynho Creative Commons License 2014.07.12 0 0 50292

 

sziasztok!

 

Petra vagyok, fizioterápia hallgató. Tudom, hogy nem szép dolog ismeretlen emberektől szívességet kérni, de nagy szükségem lenne Rátok! Az a célom, hogy a diplomadolgozatom keretein belül elemzem az összes hasznos és valóban eredményes kiegészítő meddőségi kezelést! Ehhez viszont szükségem van a segítségetekre! Van két kérdőívem és nagyon szeretném ha kitöltenétek mindkettőt. Pár kattintás és pár perc, de nekem hatalmas nagy segítség!

 

A női meddőség kezelése a fizioterápia eszközeivel:

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/92cdf361317e0142a5b85af3e50c935e

 

Észlelt stressz kérdőív meddőségben:

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/d9f4dca50682be00b7df2aa485c3081c

 

Ha kérdésetek adódna a dolgozattal kapcsolatban, írjatok bátran!

E-mail: pality.petra@freemail.hu

 

Sok-sok köszönettel és hálával:

Petra

jniki82 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 50291

Sziasztok!

 

Találtam már egy lombikos beszélgetést ezen a fórumon, de úgy látszik ott újakat nem igazán fogadnak be.Nem válaszolt seniki,hátha itt nagyobb szerencsém lesz.

Most találtalak benneteket, próbálok minél több adatot gyűjteni a lombikhoz, mert azt hiszem rám is ez vár!Röviden a történetünk. 1,5 éve próbálkozunk, de sajnos semmi.A hormonsoros vizsgálaton a dokim kiszűrte, hogy endometriózisom van amire a múlt héten megműtöttek!Elég gáz volt a helyzet, mert a hasam tele volt vele a petefészkekben lévő cisztákban is volt és összenövések is voltak!

Ezek utnán Gnrh kezelés kellene és utána a lombik!Mert az orvosom szerint nem eshetek teherbe természetes módon!

Olyanokat kérdeznék akik már több lombikon túl vannak, hogy abban az esetben, ha az első nem sikerűlt akkor a következőt előről kell kezden, tehát vizsgálatok meg injekciók, vagy csak a beültetés van akkor már?Olvastam,hogy az elsőnél lefagyasztják a megtermékenyített petesejteket és azokat használják fel a többi alkalommal.Még annyit akinek fagyasztottak le embriókat kellett fizetni a fagyasztásért és tárolésért?

Bocs ennyit írtam és kerdeztem, de teljes káosz van a fejemben!

Köszi, ha valaki válaszol!

kicsiborso.78 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 50290

Kedves Zejnep, coriella! Köszönöm szépen válaszotokat, illetve, hogy együtt éreztek velem. Őszintén, most már én is előbbre valónak érzem, hogy meglett az ok, nem szeretnék senkit besárazni.. Voltunk vidéki és budapesti intézményben is korábban. Ahova most járunk, ez egy budapesti meddőségi klinika, a Versys, nagyon profi csapattal dolgoznak szerencsére, úgyhogy nagyon bizakodóak vagyunk! :-)

sogam Creative Commons License 2014.04.07 0 0 50289

Én kis segítséget szeretnék kérni! A dokink utasítására lerendeltünk egy gonal f 300-ast, de nem került felhasználásra. Ha valaki abban a fázisban van lenne egy toll, természetesen hűtve eladó. Egerben van jelenleg egy gyógyszertárban. 

Aki tudna benne segíteni:sogam@freemail.hu

coriella Creative Commons License 2014.03.27 0 0 50288

Örülök, hogy megvan a gond, és sok sikert Nektek!

Előzmény: kicsiborso.78 (50286)
Zejnep Creative Commons License 2014.03.27 0 0 50287

Nagyon örülök,hogy meg oldódik ez a betegség,és így biztosan sikerül!Hol nem vették észre,hova jártatok??

Előzmény: kicsiborso.78 (50286)
kicsiborso.78 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 50286

Sziasztok, nem tudom, bárki járt-e már így, mint én, azért írom inkább le nektek a sztorim, hogy mással ne forduljon elő, mert a sikertelen lombik tényleg mindenkit nagyon megvisel.. Én már 3 helyen voltam, „eredmény” 5 sikertelen lombik..megvizsgáltak, de az igazi bajomat egyik helyen sem vették észre, pedig mint mostanra kiderült, egy párezer forintos vizsgálattal –amit nem értek, miért csak a Versysben lehet elérni?!-megállapíthatták volna, hogy mi a genetikai hibám. Robertson-transzlokációm van, aminek nagyjából az a lényege, hogy a kromoszómáim valamiért egyik és másik végükön helyet cserélnek..fogalmam sincs, hogy miért, pedig az orvosom olyan türelmesen, készséggel magyarázta el nekem…én csak annyit értek, hogy eddig emiatt nem lehetett babám..mégis, miért nem vették ezt eddig észre? Annyi szenvedést megspóroltak volna nekünk..ami még tetszik itt, hogy egyszerre egy csomó vonalon foglalkoznak velünk, hogy az újabb lombik most már tényleg sikeres legyen! Most kezdjük náluk a lombikot és többek között immunológus, endokrinológus, genetikus, sőt még pszichológus is foglalkozik velünk –amit egyesek lehet, furcsállnak, én ennek nagyon örülök, mert biztosra mehetünk- a nőgyógyászomon kívül. Sokat jelent, hogy végre megtaláltuk, mi a problémám fő oka és szinte el sem hittem, hogy itthon van erre gyógymód, vizsgálat, ami kiszűri a rendellenességem és végre tényleg lehet kisbabánk! Drukkoljatok kérlek. :-)

coriella Creative Commons License 2014.03.04 0 0 50285

Szia! A másik fórum némileg aktívabb, itt tedd fel a kérdésed inkább: link.

Sok sikert!

Előzmény: rolorcsi (50284)
rolorcsi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 50284

Sziasztok! 

 

Lombik előtt állunk, és a legnagyobb problémánk az intézmény választás. BMC vagy Kaáli Bp? Kinek milyen tapasztalata van? A Kaáliba állítólag várólista van, az első konzultáció után kb fél év, az első beültetés.... Ez tényleg így van? Előre is köszönöm a válaszokat.

vma Creative Commons License 2014.03.03 0 0 50283

Sziasztok!

Új vagyok itt, de csatlakozni szeretnék, mert sok jó dolgot olvastam Tőletek. Jó, hogy van ilyen közösség.
Az én történetem a következő: 2 elég komoly műtéten estem át, (1 egészséges petefészkem maradt ami kettő helyett dolgozik szerencsére). Ahhoz, hogy kisbabánk születhessen csak a lombik a járható út. Az ősszel elkezdtük, minden rendben haladt, karácsony előtt visszakaptam egy embriot ami első eredményre szépen megtapadt, de sajnos végül mégis elment :(  Most pénteken volt a második beültetés, két fagyibabát kaptam vissza. Fekszem, keveset mozgok, de holnaptól szeretnék többet mozogni. Mit tanácsoltok, mit szabad, mit nem, mik lehetnek a jó jelek, mitől tartózkodjak… Köszönöm előre is J

chelszy Creative Commons License 2013.03.21 0 0 50281

crossel!

 

Ne agódj! Nem olyan nagy dolog ez, mint amilyennek elsőre hagnzik. 

Én a Kaálit nem ismerem, de szerintem elsőre semiképpen nem ültetnek be 3-at. Főleg nem ilyen fiatalon. Nekem ugyan a BMC-ben 3-at ültettek be, de én 35 év felett voltam, azt hiszem ott húzzák meg a vonalat, az alatt, max. kettőt.

 

Biztatni én azzal tudlak, hogy ha a párod teljesen egészséges és csak 21 éves, azért nagy esélye van arra, hogy elsőre sikerül. Sokaknak sikerült elsőre (pl. nekem is), próbáljatok nagyon pozitívan nekiállni és hinni benne.

 

 

Előzmény: crossel (50277)
chelszy Creative Commons License 2013.03.21 0 0 50280

Szia korall!

Hogy vagytok? Olyan rég jártam erre, alig van időm a két gyerkőc mellett netezni. De azért nem felejtettelek el titeket! :)

Előzmény: korall1 (50265)
chelszy Creative Commons License 2013.03.21 0 0 50279

Mégleány, neked nem 4 éves a lányod csak 3? Teljesen úgy emlékszem, hogy mindkétszer egyszerre voltunk terhesek (lányunkkal és fiunkkal :)

Előzmény: mégleány (50275)
chelszy Creative Commons License 2013.03.21 0 0 50278

Nicky, én el vagyok! :-) Nekem nagyon bejött a BMC , 1. és 4. lombikom sikerült, van egy 4 éves lányom és egy 1,5 fiam. Szóval mindent bele!!!

Előzmény: Nicky1983 (50268)
crossel Creative Commons License 2013.02.15 0 0 50277

Sziasztok!

 

Én egy lombik program előtt álló aggódó leendő apuka vagyok.

Nálunk a probléma a spermákkal van, nagyon kevés, ezért kell a lombikhoz fordulnunk.

Mi a Kaáliba megyünk,Dr Szmatona Gáborhoz. Milyen vélemények tapasztalatok vanank róla? 

A párom teljesen egészséges, 21 éves én pedig 28. Remélem elsőre sikerül, mivel tudtok bíztatni?

Jó tanács kellene :)))

 

Mennyi a maximális amit beültetnek? Úgy tudom három darab. S milyen költségek lesznek?

Köszönöm a válaszokat.  Elég ideges vagyok. :) 

coriella Creative Commons License 2013.02.13 0 0 50276

babyteve, hogy vagy? Valaki más esetleg tud Róluk valamit?

Előzmény: babyteve2 (50273)
mégleány Creative Commons License 2012.02.14 0 0 50275

Babyteve, írtam korábban,de sehol a hozzászólásom :(

Sajnálom a rossz eredményeket, de azért ne add fel! Remélem, hamarosan felépülsz. Ez a fogyás nem hangzik jól :( hajrá-hajrá tényleg!

 

Bence dec. 12-én született. Majdnem 13-án :p és akkor pont egy napon születtek volna Bogival :)

Újaknak üdv itt, mihamarabb hasonló bodogságot.

MI BMC-sek voltunk, és az első lombikból sikerült a kisláynunk, aki most volt 3 éves, a másodikból a kisfiunk és majdnem egy napon születtek :))) (elvégre ikrek :P)

 

a Meddőség-Lombikbébiben sok a BMC-s...

Előzmény: babyteve2 (50273)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 50274

Remélem,hamarosan én is így nyilatkozhatok :D

Előzmény: babyteve2 (50273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!