Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Pisti75 Laguna Coupe GT Creative Commons License 2021.11.12 0 0 700

Sziasztok!

A piros spurit tervezem a közeljövőben kipróbálni, megírom majd a tapasztalataimat.

Octi19 Creative Commons License 2020.09.28 0 0 698

Simán elkeveredik némi idő elteltével!

Előzmény: tigerr_ (697)
tigerr_ Creative Commons License 2020.09.28 0 0 697

Sziasztok. Mennyire gáz, ha úgy csináltam, hogy  beleontottem a haromnegyedig töltött tankba a spurit, de utána nem tankoltam rá. 

Pityorka Creative Commons License 2020.05.05 0 0 696

Személyes kedvenceim az olajviták, nameg a fogyasztás viták. Oda pont jó a link. :)

Előzmény: Gyöször (694)
Pityorka Creative Commons License 2020.05.05 0 0 695

Az engedélyt természetesen megadom. :))) Nyugodtan, okulás, tanítás céljaira. :)

Előzmény: Gyöször (694)
Gyöször Creative Commons License 2020.03.12 -3 0 694

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuu aztaqrva neh ezt most első körben addig bírtam amíg fel nem tette a szemüveget, hogy megállíthatatlan pislogást okoz. Ígérem megpróbálom folytatni hamarosan, ha elmúlt a röhögőgörcs! Féligmeddig legalább.

Jah, had kérjek rá engedélyt, hogy alkalomadtán ide oda bedobjam, pld egy parázs szintetikus vs ásványi olajvita közepében odabaszna ;-))

Azt hiszem ez a fórum itt és most érte el a csúcspontját!!! Sztem ünnepélyesen kiveszem a "kedvenceim"ből, ne is lássam, hogy ír valaki.

Végigolvastam az elmúlt 10enpár évem, ahogy kezdtem az olyan aranyos volt. Vártam a csodát mint egy igazi kisgyerek karácsonykor. Nem jött el. Éljen a naftalin, dögöljenek a ruhamolyok, mindenkinek eredményekben gazdag jó spurizást kívánok, sziasztok!!!!!

Előzmény: Pityorka (693)
Pityorka Creative Commons License 2020.03.12 0 0 693
Előzmény: Gyöször (692)
Gyöször Creative Commons License 2020.03.12 0 0 692

A következő amit ki fognak írni, hogy koronavírus ellen is jó.

Máshol is hódít ez a marhaság, hogy adjuk az üzemanyaghoz az üzemanyag adalékok szent grálját a naftalint. Csak van olyan hülye csapat, gondolom amerikában, ahol ezt szilárd formában teszik ;-))

Tessék, művelődjetek:

https://m.youtube.com/watch?v=c_-kFYsJ_H4

Előzmény: cerkof89 (691)
cerkof89 Creative Commons License 2020.03.12 0 0 691

A hivatalos weblapjukon azt írják, hogy jó az E10-es benzin károkozása ellen.

Gyöször Creative Commons License 2020.03.12 -1 1 690

Ez így van ahogy mondod! Leszámítva azt, hogy soha egy deka alkoholt nem iszom! Hogyha a tepedelem szar bármimmel el akarok indulni megyén kívül akkor ne büntessen szarrá a rendőr. A 100 évet nagyon alulsaccoltad mert siman megvan 200 ha nem több! Csak b@zmeg egy trágyahalom láncfűrészről illetve egy retekbánya  MTZrűűűl volt szó! Ha lennél kedves észrevenni. Tdciitdtivtecmivecgdi motorok tulajdonosai mikor simább alapjáratról írnak, soha nem szoktam hozzászólni. Vagy ha igen akkor bocs.

Van egy söpredék vadi új koszfészkem, mostani eszmecsere elején venni akartam egy doboz ilyen bűzbarlangot, de zárva volt az a mocskos aut9sbolt, mert elment délbe enni. Baxxa meg, de egy Isteni jelnek tekintettem, és rohadtul meggondoltam magam nem baxom rá a pénzt, tönkreteszi a finom 100as molos benzint a tutkeráj csilivili autómban.

 

Na, megvolt a stílus, így tudunk dumcsizni pajti? ;-))))

Előzmény: Klagenfürt (689)
Klagenfürt Creative Commons License 2020.03.12 -2 1 689

Azt még tegyük hozzá, hogy elolvasva a 10+ éves termésedet itt, csak és kizárólag szoci 4 kerekű kotvadékokban meg mindenféle kézben meg udvarban tartott, ilyen-olyan kávédaralókban használtad, kb. a szocreál és egyéb környezetbe, úgy, hogy már kb. 4 nagyobb okádós gázfröccstől a kapualj - földút - néha aszfaltra is megyek viszonylatban +/-10% eltérést okoz, hogy mennyi kisfröccsöt vettél épp be, plusz persze jársz a szomszéd megyébe is, csak tömegközlekedéssel... és a hogy a gépeid összéletkora belenyal a 100 évbe.

ezek gyönyörű alapok egy tényleg tűpontos és mindent átfogó statisztikához.

Előzmény: Gyöször (687)
Pityorka Creative Commons License 2020.03.08 0 0 688

Régesrég próbáltam, de nem vettem észre semmit a használatával, még Swift 1,5-be használtam, nem ment se jobban, se rosszabbul. A fogyasztás a jobb lábban van. :)) Viszont tényleg nagyon büdös, meg kezelhetetlen. Nem mosnék benne ruhát sem. :))) 

Előzmény: Gyöször (687)
Gyöször Creative Commons License 2020.03.08 0 0 687

Én kifejezetten olyan láncfűrészt vettem, amit a mérnökök a várható üzemállapotoknak megfelelően terveztek meg. Ha kínai "stihled" van, amit nem Andreasék terveztek, akkor tegyél bele azt amit jónak gondolsz. De ezt már mondtam. Ne terjessz itt hülyeségeket, hogy a 2 üteműnek forró a hengerfeje. Mert nem.

Biztosan jó a spuri, vannak komolyan, szenzorokkal felvértezett drag meg versenyautók amikben ki lehet mérni a hatását. Vagy nem lehet. Én még nem láttam ilyen mérést. Én sem fogok ilyet csinálni mert nincs hozzá semmim. Így a spuriról nem tudok csak annyit nyilatkozni, hogy büdös, ha a kezemre megy sokáig érződik, ha a doboz oldalán egy csepp végigfolyik akkor nem lehet a kocsiban megmaradni, pont ugyan úgy ketyeg nekem minden mint előtte, semmi nem evett még kevesebbet töle (de többet se), egy grammal nem lett több semminek se a végsebessége, viszont kellemetlenségekkel jár a használata, akkor meg minek fizessek érte?

Max annyi elönye lenne, hogyha ebbe mosnám a ruhám, nem enné meg a moly. De így se eszi meg :-)))

 

Előzmény: citera (685)
Gyöször Creative Commons License 2020.03.08 0 0 686

A fél literes árára gondoltam. Látom megy a marketing, hogy ez a jó az E10hez. Mit vagyunk beparázva az E10től? Régebben szó sem volt erról, hogy az üzemanyagva ethanolt nyomnak. Csak észrevettük a számla alján, hogy 4,4% bioethanol van benne. Most nem néztem a blokkot de a hírekben úgy volt, jogy minimum 6,45% vagy mennyi. Az a 2 százalék meg majd tönkrevág mindent, amit eddig nem? Hagyjuk már, sztem csak azért lett ez a felhajtás, hogy vegyük a 100ast, meg esetleg az ilyeneket. Én veszem is a 100ast de nem az ETBE miatt, én nem rontanám el akármilyen pancsolt löttyökkel.

Előzmény: citera (684)
citera Creative Commons License 2020.03.01 0 0 685

Hááát, szerintem kétüteműnél mindig van értelme bármit is hűteni. A láncfűrészek rövidüzeműek, mert kicsi a tankjuk és nagy a fordulatszámuk, szeretnek jól megmelegedni. Van értelme, ha hűti az adalék.

Előzmény: Gyöször (683)
citera Creative Commons License 2020.03.01 0 0 684
Előzmény: Gyöször (683)
Gyöször Creative Commons License 2020.03.01 0 0 683

Én egyszer felhívtam a számot ami a dobozon van, hogy mivel qrvára nem történik semmi, ha beöntöm / hanem, legalább mondja már el mi a fenére jó ez, azon túl, hogy megtollasodnak az ilyen hülyéken mint mi vagyunk akik vesszük?

Hosszasan sorolta az úr, hogy a transporter 500ezret megy el stb, nem érdekelt nem dízelezem. Unokatesomék jelentették, hogy a dízel cé-elizélt nem dobál hibakódokat spurival.

Amúgy a jg2 az 'jégbenzin' mondá az úr, meg hogy ne öntsek sokat mert elhűlik a hengerfejem.

Namost kinek jó a hideg hengerfej kérdem én tőletek? Maximum a drag motorosnak. Van aki dragozik zetorral mtzvel meg láncfűrésszel, de sztem ti nem így tök fölösleges a kék. Mennyibe kerül most? Én valami 4,5ezerért vettem 10 éve. Nekem T16 gépeim vannak, 2 hengeres, és a habiban 16 ezer volt egy henger dugó gyűrű csapszeg, és 11 egy szerelt hengerfej szeleppel himba nélkül.  Tény, hogy a hengerfej jó szar volt. De egy felső felújítás megvolt 52ből. Szoruló gyűrűm nekem egyébként sem volt. Sosem. Miért szorul? Korom. Gyűrűt úgyse cserél a spuri meg hengert se fúr. Ha szar meg kell csinálni. Meg kell hagyni a löttyöt a rallysoknak.

Láncfűrészt kitisztítja nagyon jó szintetikus olajjal az arol2t után? Ki persze. A szintetikus olaj az kitisztít. Zetorra ráhúzod a hűtőtakarót? Rá is kell ha hideg a víz meg az olaj. Mi lesz ekkor? Olajad eléri a kívánt hőmérsékletet, és lesz kenés illetve nem csak buggyug az olaj a fúvókákon diszkréten, hanem odaspriccel ahová kell és megtörténik a korom elszállítása. Spuri kell ehhez? Nem.

Én is 50es keveréket hasznâlok mindenbe. A hondacr250be is. Pedig a könyv 1:33at ír. Spuri nélkül persze.

Na de nekem 'oszt teljesen nyóc mibe öntitek meg mennyit...

 

Előzmény: kavicsos64 (679)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.03.01 -1 0 682

Én úgy gondolom leégeti lassan . A zetoron volt ilyen gondom hogy szaporodott benne a motorolaj ,lekerült a gázolaj az égéstérből ,én a dugattyú gyűrűre gondoltam hogy a koromtól megragadt ! Bejártam aki ezekben jártasabb mint én és a boltokban is kerestem volna koksztalanító folyadékot ,régen volt amit melegen lehetett a hengerbe fújni és felszívta a koksz és leégett tőle de már azt mondták a boltban a kék spuri veri ezeket a szereket sokkal hatékonyabban tisztítja az égéstereket és a kipufogó rendszert ! És tényleg helyre jött a gép tőle ,de én vigyáztam hogy üzem melegen menjen amikor benne volt az üzemanyagban a spuri ,letakartam a hűtőt ! A 1025 MTZ-ben egyszer a porlasztó csúcs a 4 hengeren megragadt ,szinte nem is ment a henger ,vettünk a tankba egy kék spurit és egész nap eldolgozott vele és alig dobálta a füst pamacsokat ,ami tönkrement azt nem javítja meg, de épp nem kell miatta megállni ha a meló sürgős !

Előzmény: citera (681)
citera Creative Commons License 2020.03.01 0 0 681

Köszönöm a választ!
Akkor a lekokszolódott régi gépekbe indokolt lehet a kék Spuri használata? Hogyan szedi le a kokszot? feloldja, leégeti? Ugye nem darabokban potyog le?

Előzmény: kavicsos64 (679)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.03.01 -1 0 680

A fórumlakóknak meg helló !

kavicsos64 Creative Commons License 2020.03.01 -1 0 679

Láttam a másikon hogy írtál ,átléptem ide utánad ! Annyit tudok mivel én már rég öntögetem mindenbe a spurit hogy a piros általánosan használható a kék viszont kifejezetten belső koksztalanító autóba inkább ! A megragadt gyűrűt is kiszabadítja ezt autó szerelőtől hallottam azok is ajánlották a traktorhoz nekem . A kék sokkal erősebb anyag mint a piros ! Dizelnél pontosan kell adagolni mert a cetánszámot megemeli ,de az oktán számot is növeli valamilyen szinten ! A korom képződéseket meg gátolja ez biztos ! Sőt a kipufogó belseje is a láncfűrészen ,kaszán kitisztul olyan barnásra ég és teljesen száraz lesz a folyamatos használattól ,de csak 50-es keverékkel full synt olajjal ! Még sosem sült meg egy motorom sem pedig 50-es keveréket használok mindenbe .

Előzmény: citera (678)
citera Creative Commons License 2020.02.29 0 0 678

Üdvözletem mindenkinek!
A láncfűrészes fórumban linkelték be nekem ezt a topikot. Príma!
Én kétütemű gépekbe használom a piros Spurit, láncfűrész, fűkasza, lombszívó stb.
Azt írja, hogy égésjavító, ólompótló felső kenőanyagot tartalmaz, diszpergálja a vizet, oldja a lerakódásokat, koksztalanít, tisztítja a karbit, meg hogy hűti a motor felületét, miközben az égési hőt növeli, meg még sok jót ír magáról a flakonján, így indokoltnak látom használni, ha csak a fele igaz is, főleg mióta eszi a fene ezt az E10-et.
 Ebből van piros,amire mindezek fel vannak írva,  és van belőle kék, kicsit drágábban, amire ugyanaz van írva. Tudja valaki, mi a különbség a kettő között?

Robika892 Creative Commons License 2020.01.12 0 0 677

Szia! 

 

Én használtam spurit dpf-es autóba, ez egy bmw e90 volt még. Nem autópályáztam, csak főutakon közlekedtem, városban alig. 750 km-erenként égette 

a kipufogó rendszert spurizás előtt, aztán nekiálltam tankolni bele rendszeresen, fél év múlva már 900-1000 km-erenként volt égetés, télen is, szervizben is megjegyezték, hogy egész jó értékekkel bír. 

Elégedett voltam vele, jobban nem ment az autó, de legalább nem kormot annyira, dpf-eseknél pont hogy előnyös. 

Előzmény: Octi19 (675)
dakobacsi86 Creative Commons License 2020.01.07 0 0 676

Köszi akkor nem verem magam plusz költségbe feleslegesen.

Előzmény: Octi19 (672)
Octi19 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 675

Többnyire nekem is csak tapasztalati tudásaim vannak. Én is itthon úgy használom a benzint a fűnyíróba mint te, csak annyi különbséggel, hogy akkor veszek 5 litert amikor elfogy az előző. ...mondjuk én éves 10-15 litert használok el csak.

Nekem sem volt még bajom ilyesmiből.

Legjobb tudomásom szerint a kútról vásárolt benzinnek 6 hónap a tárolási maximuma, utána legkésőbb akkor fel kellene használni. Nekem néha többet is áll a benzin a kannában, mert általában az utolsó 5 litert augusztus vége felé veszem és az májusban szokott elfogyni. Nekem ezzel még bajom nem volt és nem is láttam még ilyen kékes, sőt ha bele gondolok, akkor semmilyen lerakódást sem.

Elméletileg a biokomponens nem szabadna, hogy "kipárologjon" a benzinből! Idővel állítólag "szétesik" a folyadék alkotó elemeire, de én még ilyet sem láttam.

Elméletileg az oktánszámnak nem szabadna változnia, ha az etanol eltűnik a benzinből...

 

Én a helyedben nem tárolnék ilyen nagy mennyiségben üzemanyagot, mert csak a gond van vele, veszélyes is, meg követni is kell, hogy melyik a régebbi és melyik a frissebb, stb... meg ott a megromlás kockázata is.

 

Spuri: ...hát őszintén nem tudom, hogy mi lesz a változás. Én azóta nem használok spurit mióta DPF-es autóm van. Nekem dízelnél voltak tapasztalataim, de azzal is csak olyanok amiket simán rá lehet fogni a placebo hatásra is, ha nemgyon akarom.
Egyszer tettem benzines fűnyíróba és egyszer egy csörlő-agregát V8-as 7,5 literes motorjába, (előbbi karburátoros, utóbbi befecskendezős) de mindkétszer azt figyeltem meg, hogy a kipufogónak "melegebb szaga" lett. Olyan szaga volt a kipufogó rendszernek, mint amikor valamit nagyon meghajtanak és úgy rendesen áthevül, akkor van egy jellegzetes szag. Sajnos mérni nem mértem egyszer sem, hogy valóban melegebb lett-e a kipufogó, de ha igen, akkor a motor teljesítményének is növekednie kellett!

Előzmény: Gyöször (673)
Gyöször Creative Commons License 2020.01.06 0 0 673

Octi mennyire vagy otthon ebben a bio témában?

Én nagyon rég óta kb egy évnyi benzint betárolok itthonra fűnyíró, rota, láncfűrész, permetező, olyan 60 L megeszik 1 évben. Akkor veszem mikor olcsónak találom, tehát anyagi okok miatt kezdődött. Az összes fém kannám külseje vállalhatatlanul néz ki, kék, mintha megpenészedett volna. Gondolom ez a bio komponens párolgása miatt van. Ha olcsó a benzin és van már 1-2 üres kannám, akkor veszek, így mindig kb 1 éves benzint használok. Viszont mindenki szív tavasszal, hogy nem indul be a fűnyíró, rota stb, nekem meg beindul minden gond nélkül és sosem xarakodom, hogy ki legyen járatva stb. Egyszer szívtam egy durvát, kellett volna a generátor, elment az áram, a kőművesek meg szerettek volna betont keverni. Előkaptuk az áramfejlesztőm, sűrűn nem indítom be, de hogy biztos jó benzin legyen benne, azt nem a kannákból tankoltam, hanem direkt a kútról majd kb fél évet állt, persze nem indult be, akkor találkoztam először a mindent betömítő kékes-zöldes trágyával karbiban. Addig takarítottam mire visszajött az áram.

 

Kérdés: Mennyi lesz az oktánszámom B10 95ös benzin esetén, ha most 10% etanolt párologtatok el 5% helyett?

Eddig a gépek teljesen jó teljesítményt nyújtottak, megbízhatóan üzemelnek. Az, hogy elpárolog az etanol és emiatt "drágul" a benzin a kannában, az elhanyagolható költség ahhoz, hogy nem kell minden tavasszal minden karbit kipucolni, pláne ha még membránt is kéne cserélni mert megeszi a 10% ethanol. A generátorral akkor kb 2-3 órát coptam. Azóta az is kannás minőségű cuccot kap :) És persze jó is.

Offtopic vége, kitaláltam, hogy veszek egy üveg spurit, ha már annyit szidtam megnézem mit tud egy modern turbós benzines motorban. Került a házhoz egy olyasmi. Merthogy a hagyományos régivágású karbis cuccokban kb semmit az biztos.

Előzmény: Octi19 (672)
Octi19 Creative Commons License 2020.01.05 -1 0 672

Nem, mert nem az a dolga! A biokomponens attól még benne marad bármit is öntesz hozzá. (illetve, ha azt amit beleöntesz szintén tartalmaz biokomponenst, akkor még több lesz benne)

Előzmény: dakobacsi86 (671)
dakobacsi86 Creative Commons License 2020.01.05 0 0 671

Sziasztok!

Sokféle furcsaság és tévhit kering az új e10-es 95 ös benzinről jelenleg. Nem szeretnék kísérletezni de az újfajta bio benzin + a spuri adalék vajon vállalható kombináció? Feljavítaná a "pacsmagolt" benzint?

cerkof89 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 671

Sziasztok,

 

Megosztani pár saját tapasztalatot a spurival kapcsolatban.

Másfél éve szinte folyamatosan használom a spurit VW Passat 1.9 TDI autómban. 21. Éves az autó nem mai gyerek.

 

Mikor nem jut időm venni spurit és nem rakok az üzemanyag a érezhetően lassabban pörög fel a motor. Nem lesz erőgép a spuritol a kocsi de érezhetően jobban megy.

 

A téli indításnal ha nem kerül spuri az üzemanyaga akkor később indul be a kocsi. Mindegy hogy sima vagy prémium üzemanyag volt benne, akkor sem volt jobb a hideginditas spuri nélkül (MOL,omw).

 

Másfél éve mikor elkezdtem használni, az EGR ki lett takaritva. Hétvégén újra ki szerettem volna takaritani, mert gondoltam már biztos koszos. Semmi, tiszta.

 

Én használom a kocsi mellett láncfűrészhez és fukaszahoz. Mindegyik kevésbé füstöl tőle.

 

Nekem bevált :)

 

 

 

Octi19 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 670

Szia!

 

Szerintem simán elkeveredik majd, pláne ha rátankolsz.

Előzmény: Törölt nick (669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!