Keresés

Részletes keresés

Siphersh Creative Commons License 2007.11.18 0 0 1181
A könnyűdrog téma nagyrészt ebben a topikban megy, de az tény, hogy az ópiát-függők kezelése drámaibb kérdés. Eléggé gáz, hogy nem jut rá több erőforrás.
Előzmény: CRI (1180)
CRI Creative Commons License 2007.11.18 0 0 1180

Azt hallottam ismerősöktől hogy a methadon fanntartó kezeléseken, a napokban végleges stoppot hirdettek, nem vesznek fel új jelentkezőket. Olyan nagy a létszám, vagy a pénzük fogyott el, vagy csőd az egész program... nem sokat cikkeznek erről az újságok, pedig többezren járnak a Nyirőbe a napi fenntartó adagjukért és sokan vannak szerintem akiknek szükségük lenne ellátásra, de még a dolog közelébe se mernek menni, vagy ha mennének is pszichologushoz, orvoshoz, már nincs további lehetőségük bekerülni.

 

Állitólag jövő évtől valami más anyaggal próbálkoznak, nem tudom hogy mivel.

Hallottatok erről? Tudja valaki mi lesz az új szer?

Levo-acetomedalol ( LAMM ) ?

buprenophin ( Suboxon ) ?

 

Könnyüdrog fronton is teljes a csend a médiákban. ÉS ITT IS, HEEE!

Nyárnak vége, nem látni már legalise cannabis pólókat se, kenderleveles fejkendőket se, besüpped a téma mint a 3. negyedévi gazdasági növekedés? :)

CRI Creative Commons License 2007.05.25 0 0 1179

Még részben az előző hozzászólásom ikiegészitéseként! Tudtátok h Indiában hivatalosan az Opium fogyasztása engedélyezett, viszont a Hasis ill. Marihuana fogyasztását 5 év börtön büntetéssel tiltja a törvény?!?

Ez elképesztő és nagyon jellemző Indiára.

Jártam ott, persze a törvényeket arrafelé senki nem veszi komolyan, legalábbis ezek az "álllami" törvényeket nem - a vallásiakat már más kérdés - beszivnak a rendőrök is - nem mintha ez feltétlenül követendő példa lenne.

Találtam egy érdekes linket, hivatalosan engedélyezett lehet ez a törököknél.

http://www.bozcaada.info/gelincik/redpoppy.html

Érdekes továbbá miféle magokat lehet az interneten rendelni... elképesztő!

A mai világban szerintem reménytelen a különféle növényi hatóanyagok - klasszikus értelemben ezek a "drogok" - termesztését, fogyasztását államilag tiltani, szabályozni, az állampolgár minden dolgába beleugatni. De továbbra is azt mondom, mire ezt ebben az országban belátják, mi már alulról szagoljuk az ibolyát.

CRI Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1178

Nem azért, de az egyetlen igazi sztem ott az SZDSZ es pali volt - a politikusok között - aki nem képviselő, hanem v.mi kiskáder. De a pártja neveben prüntyögött, ezt felvállalni nem kis dolog ebben a begyepesedett orszagban, ahol a többség seggét nyalni és baromságokat hazudozni 17 éves kényszer.

 

Más téma, tudjátok h én füvet, élénkitőket és halucinogéneket nem fogyasztok, más a stilusom és érdekes módon még mindig élek, mert mindent lehet modjával csinálni, nincs könnyü drog meg kemény drog! 1 Kiló könyü drog jobb mint egy tizedgramm kemény? Az igazság az, h olyan emberek vannak akik tudnak élni v.mivel és akik nem. Tudnék én mutatni a városban olyan szeszegeret aki roszabbul néz ki, mint egy 10 éves kemény heroinista és ismerek olyan füvest is akinek bár a szemei kicsit zavarosak, 5 éve napi szinten gramokat sziv, olyant is aki félévente szippant egyet, v. például iszik de csak pénteken, mindenki más. Mindenkinek más jön be, máshogy éli meg, más hatást gyakorol rá, hagyni kéne ezt a "drog" rangsorolást, üldözést, statisztikázást a fenébe, persze ez egy teljesen irreális idealista álom, de az én véleményem.

Kicsi a tolerancia itt az extrém, különbözó, más, idegen dolgokkal szemben, ha nem is magyar, de középeurópid reflex ez, nehezen fog megváltozni.

 

A TV vita összképe sztem biztató volt mégis.

 

Előzmény: Siphersh (1173)
NattyDread Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1177
Én támogatnám ezt :o)
Előzmény: LegottTegel (1176)
LegottTegel Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1176
Van egy ötletem. Be kellene vezetni a drogtilalom-adót. Minden magyar állampolgár TB-jét mondjuk plusz 1%-kal meg kellene növelni.

Az így befolyt pénzt az állam szigorúan és kizárólag a drogok üldözésére fordíthatná. Diszkórazziákat finanszírozzanak belőle, rendőröket képezzenek, építsenek új börtönöket, tartsák fenn az elterelési rendszert.

Tűzzenek ki irányszámokat. Mondjuk ha 2009-ig nem csökken lényegesen a drogfogyasztás mértéke, akkor természetesen az azért van, mert nincs elég pénz a drog üldözésére, tehát akkor a drogadót növeljék meg 5%-ra.

Persze végig kommunikálják azt, hogy "Természetesen mi fejet hajtunk a társadalom azon igénye mellett, hogy a kábítószerfogyasztást az állam üldözze, de akkor a tisztelt társadalom fizesse is meg ennek a költségét."

Ha ezt a jelenlegi kormány tenné, akkor az ellenzék igencsak furcsa helyzetbe kerülne. Vagy egyetért a kormánnyal (ami ugye önmagában is eredendő bűn), de akkor adóemelést támogat (hopp, ez is magas labda a koalíciónak), vagy nem ért egyet a kormánnyal, de akkor az pofátlanul lecsap rá: hohó, nem tetszenek egyetérteni a tilalmi adóval? Akkor önök a legalizálást támogatják??

És remélhetőleg beszopnák ezt a másodfokú változást azzal, hogy számukra nem a legalizáció a kérdés, hanem hogy a saját akaratuk érvényesüljön a baloldallal szemben.

Tehát a valódi másodfokú változáshoz azt kellene elérni, hogy a Fidesz akarja a legalizálást...

na, ezt megpróbálom majd jobban is megfogalmazni, de sztem jó ötlet :))
Előzmény: Siphersh (1175)
Siphersh Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1175

Szeirintem eléggé bíztató irányokban gondolkoznak ezek az emberek. Kivéve mondjuk a KDNP-s meg a Fidesz-es résztvevőt.

 

Csak össze kell adni a matematikát. A drogstratégia megvan, csak nincs meg hozzá a pénz. Az üldözésre 8 milliárd megy el, a kezelésre és a prevencióra meg 2 milliárd. Az üldözés költségeinek a nagyrésze a fogyasztók üldözésére megy el. Egy meg egy az kettő.

Előzmény: CRI (1172)
Siphersh Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1174
Ja, meg lehet nézni a zinterneten. Teknika. Jól megnézem, akkor. Úgy kezdődik mondjuk, mint egy kibeszélőshow.
Előzmény: Siphersh (1173)
Siphersh Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1173

"Az SZDSZ es ürge egyértelműen kiállt a drogfogyasztok eljárásba vétele ellen, szóval teljes dekriminalizációról, mint minimumról beszélt, de konkrétan felvetette h meg kell azt is vizsgálni h a legalizáció milyen következményekkel járhat."

 

Nidda mánd! Ilyet mondott, e? Mellik vont az? A kezire ja rácsapok! Ez olyan, mint amikor az Orbán Viktor pár éve egy beszéde után a kérdésekre válaszolva azt mondta, hogy nem a fogyasztót kell büntetni, hanem a terjesztőket. Az SZDSZ meg a legalizációs hatásvizsgálat? Az MDF meg a dekriminalizáció? Biztos, hogy jól emlékszel?

Előzmény: CRI (1172)
CRI Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1172

Mit szóltok a tegnap esti ( Kedd21 ) Tv -s vitához??

 

Én nem is tudtam, h a Kendermag Egyesületnak hivatalosan az az álláspontja, hogy a fű káros ( nem fizikailag, hanem pszichésen, megnöveli a skrizofénia kialakulásásának esélyét - ha jólhallottam ennyi ami bizonyitott ) Valami társadalomra káros devianciák kialakuásáról is szó volt, ami szerintem még téma szinten is röhely, ( lásd félmillió alkoholista ) Szóval nekem ez uj volt, amire a kendermagot képviselő úriember pedig rábólintott.

Szó volt arról is h társadalmi devianciákra hajlamosit, és hogy a fogyasztás növekedését "kezelni" kell, meg h ez egy nagyon komoly probléma amit "meg kell oldani"

Az SZDSZ es ürge egyértelműen kiállt a drogfogyasztok eljárásba vétele ellen, szóval teljes dekriminalizációról, mint minimumról beszélt, de konkrétan felvetette h meg kell azt is vizsgálni h a legalizáció milyen következményekkel járhat.

Még az MDF részéről szereplő joviális uriember is a egész törvényi háttér átgondolásáról, hatástanulmányok megvizsgálásárol, a dekriminalizáscióról beszélt - ilyen közegben keményebben kellett volna nyomulni a az egyesület emberenek!

 

Szóval az nem teteszett, h még a kendermagos pali se mondta ki egyértelműen, h

nem elegendő a drogfogyasztás dekriminalizásása magyarországon, hanem legalizációt szeretnénk ( már itt a forumon levők többsége aszthiszem )

 

LegottTegel Creative Commons License 2007.02.27 0 0 1171
Igen, én is ismerek egy csomó embert, akikre egyszerűen nem hat sehogy, pedig majd megfulladnak, annyira próbálják letüdőzni. Alkat kérdése.

Én szoktam érezni a feszültségoldó hatást (pláne mióta erről vitatkozunk itt a fórumon, volt, hogy tudatosult bennem a dolog, és hamár, akkor elvigyorodtam, hogy jé, tényleg nyugi van :), de valahogy soha nem ez volt a fő dolog. Pl. soha nem vágytam arra, hogy majd este jól beszívok és akkor nyugi lesz. Arra inkább az alkohol van, néha érzem, hogy jó lenne meginni pár sört vagy páleszt a haverokkal, szépen berúgni és szarni a világra. Na az feszoldás.
A fű nem. Az inkább elgondolkodtat, de mindenképpen aktív, szemben az alkohollal, ami passzív. De ezek természetesen csak a saját egyedi szubjektív élményeim.
Előzmény: Tzp (1170)
Tzp Creative Commons License 2007.02.27 0 0 1170

"Ok, hadd kérdezzem meg, szívtál már valaha marihuánát?"

 

Igen. Bár sose találkoztam egyértelműen azzal a határral amikor azt mondthattam, hogy most hat a fű. Pedig nem egyszer érintkeztem vele.

 

"Mindegyik embernél (najó, egy kivételével) csökkent a feszültség valamilyen formában, de ami a legfontosabb közös vonás, hogy a 13-ast leszámítva mindannyian pozitív élményként élik meg a fogyasztást. Kérdés, hogy azért, mert a feszültségcsökkenés jelen van, elégséges magyarázat-e ez a pozitív élményre, vagy van valami más, valami több is, ami miatt újra füvezni fognak, és nem valami sokkal erősebb nyugtatót vesznek be (ami ráadásul legális is...)"

 

Ezen még gondolkodok, bár elsőnek úgy tünik a feszoldás az, ami itt érvényesül vmilyen formában.

Előzmény: LegottTegel (1168)
Tzp Creative Commons License 2007.02.27 0 0 1169

" Az elmúlt 50 évben senki nem foglalkozott a fogyasztás motivációjának vizsgálatával?"

 

Szerintem ezt te tudod jobban.

Előzmény: LegottTegel (1167)
LegottTegel Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1168
Ok, hadd kérdezzem meg, szívtál már valaha marihuánát? Beszélgettél már marihuána hatása alatt álló emberrel? Mik a tapasztalataid? Hogyan és miben nyilvánul meg szubjektíven a feszültség oldódása? Ugyanúgy értékelhető-e ha az egyik ember átvigyorogja az éjszakát, a másik mindenkivel barátságos lesz, a harmadik befeléfordulva elmélkedik, a negyedik zenét hallgat, az ötödik ír és olvas, a hatodik tévét néz, a hetedik játszik a számítógéppel, a nyolcadik éppen telezabálja magát, a kilencedik szeretkezik a párjával, a tizedik órán van, a tizenegyedik focizik, a tizenkettedik fest, a tizenharmadik élete legrosszabb paráját éli át, a tizennegyedik pedig békésen alszik.

Mindegyik embernél (najó, egy kivételével) csökkent a feszültség valamilyen formában, de ami a legfontosabb közös vonás, hogy a 13-ast leszámítva mindannyian pozitív élményként élik meg a fogyasztást. Kérdés, hogy azért, mert a feszültségcsökkenés jelen van, elégséges magyarázat-e ez a pozitív élményre, vagy van valami más, valami több is, ami miatt újra füvezni fognak, és nem valami sokkal erősebb nyugtatót vesznek be (ami ráadásul legális is...)
Előzmény: Tzp (1166)
LegottTegel Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1167
"Nem tudom, hogy vizsgálták-e már a fűfogyasztás okát. Ha ismernék, nyílván azt felhasználnám."

Aha. Az elmúlt 50 évben senki nem foglalkozott a fogyasztás motivációjának vizsgálatával?
Előzmény: Tzp (1165)
Tzp Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1166

Arra gondoltam csupán, hogy eltér a kettőnk nézőpontja. Te fekete dobozként kezeled az embert és felmérésekkel szerzel információt róla és modellt állítasz fel. Én viszont keresem azokat a folyamatokat, amelyek alapvetően meghatározzák a rendszer működését. Pl részben szerzett ismeretek alapján, részben empírikus úton, de tudom, hogy az emberekben keletkezik feszültség és azt oldják is vhogy. Nyílván nem ez az ember létét meghatározó egyetlen dolog, de jelentős befolyása van az ember működésére. A fű hatásai között meg épp kiemelkedik a feszültség kezelésére/befolyásolására vonatkozó hatás. Pl a marihuána fájdalomcsillapító hatása nem beteg embernél eltörpül a feszoldó/kezelő hatás mellett. Így joggal feltételezhetem, hogy a fájdalomcsillapító hatáshoz képest többen fogják használni feszoldásra a marihuánát, mint fájdalomcsillapításra.

Nyílván a két nézőpont ugyanarra jut, ha jó mindkettő megközelítés.

Előzmény: LegottTegel (1164)
Tzp Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1165
Persze hogy a meglévő ismereteink lehetnek tévesek. De ha már megszereztük őket vmilyen módon, akkor ki is indulhatunk belőlük. Elvégre azért vannak. Ha pedig kiderül, hogy nem jók, akkor változtatunk. Fű esetén logikusan hangzik, hogy a fogyasztók töbségénél szerepet játszik a fesz kezelése. Nem tudom, hogy vizsgálták-e már a fűfogyasztás okát. Ha ismernék, nyílván azt felhasználnám.
Előzmény: LegottTegel (1163)
LegottTegel Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1164
"Így már amúgy értem miért a felmérésre helyezed a hangsúlyt és nem a már megszerzett ismeretek alapján felállított rendszer működéséből indulsz ki."

Na én ezt végképp nem értem.

De nagyon kíváncsi vagyok, mert a szög a zsákból ott bújik ki a lóláb, hogy írd már le légyszives ezeket a "megszerzett ismeretek alapján felállított rendszert".

Ha kérhetem egész pontosan legyenek definiálva a rendszert alkotó fogalmak, és világosan láthatóak legyen a fogalmak közötti kapcsolatok, hogy le lehessen ellenőrizni.

Annak is örülnék, ha hivatkoznál, hogy a rendszert mikor, ki alkotta meg, hol publikálta, stb.

Egy szónak is száz a vége, a te állításod az, hogy "a füvezés feszültségoldó hatású" és ennek bizonyítására azt mondod, hogy ez azért van így, mert a rendszer működéséből az következik, hogy a "füvezés feszültségoldó hatású".

Logikailag ez így rendben is van, ha olyan a rendszer. Ha pedig nem olyan, vagy az empirikus tapasztalatok ellentmondanak a rendszer működéséből következő predikcióknak, akkor érdemes elgondolkozni a rendszer validitásán.

Előzmény: Tzp (1161)
LegottTegel Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1163
Nana, a meglévő ismeretek is bizonyulhatnak tévesnek. Természetesen lehet rá támaszkodni, de a tudományos igényesség ugye azt is figyelembe veszi, hogy ezek a meglévő ismeretek honnan származnak.

A feszültségoldó hatást lehet mérni objektíven (mondjuk a személy arousal szintjének regisztrálásával), és lehet mérni a szubjektív élményekre alapozott beszámolókkal.

Még mindig várok tőled valami hivatkozást arra nézve, hogy milyen vizsgálattal tudnád alátámasztani, hogy az emberek többsége feszültségoldásra használja a marihuánát.

Az nem elég, hogy annyit mondasz, hogy van egy ilyen hatása. Igen, van ilyen hatása, de azon kívül számos egyéb hatása is van.
Előzmény: Tzp (1160)
Tzp Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1162
Ne fárassz :) Arra gondoltam, hogy sokan inkább isznak, füveznek, templomba járnak akkor is amikor a probléma megoldásához vmit tenniük kéne inkább. A templom erőt adhat a megoldáshoz, nem megoldást. De egyesek mégsem így csinálják.
Előzmény: NattyDread (1159)
Tzp Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1161

Azért csak óvatosan mosolyogj. A hajszolásnak is megvan az oka és az igény és az ok között igen szűk a határ.

 

Így már amúgy értem miért a felmérésre helyezed a hangsúlyt és nem a már megszerzett ismeretek alapján felállított rendszer működéséből indulsz ki.

Előzmény: LegottTegel (1149)
Tzp Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1160

Az analógiád nem jó, mert a keresztnévben található magánhangzók és a fűfogyasztás között nem tudnál kapcsolatot mondani. Míg én a fűfogyasztás és a feszültség feldogozása között tudok kapcsolatot mondani.

 

Amit hiányolsz, a tudományos igényesség, az valójában megvan. Ugyanis én a kiindulási pontot nem önkényesen választottam, hanem tulajdonképpen tudományos ismeretek alapján választottam ki. Az emberröl elég sok mindent tudunk már és a marihuána hatásairól is. Ezek alapján viszont az a logikus elképzelés, hogy a feszültség feldolgozása egy döntő tényező a fű fogyasztásakor.

Olyan ez mintha kiásnának egy új dinoszaurustfajt aminek a szájában sorakoznak az éles fogak. Feltesszük a kérdést, hogy vajon mivel táplálkozhatott? De abból fogunk kiindulni, hogy húsevő volt, mert a húsevők használnak általában éles fogakat. Nem zárunk ki más lehetőséget, de kiindulási alapnak azt használjuk. A fűről tudjuk, hogy többféle szerepben tud a feszültség kezelésében részt venni, méghozza jelentős hatással. De emiatt sokan fogják arra használni, mert ilyen az emberi természet. Viszont akkor logikusan jön a feltételezés, hogy ahol sokan fogyasztanak fűvet, ott a fesz kezelése központi szerepben van. Nem zárunk ki más okot, csak joggal támaszkodhatunk a meglévő ismereteinkre.

Előzmény: LegottTegel (1148)
NattyDread Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1159
"de tényleg sokan vannak, akik az önálló gondokodás helyett ezeket válasszák."

Tiéd a nap Muhaha-díja.
Előzmény: Tzp (1158)
Tzp Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1158

"marihuana  olyan, mint a vallás , mindkettő = kábszer"

 

Érdekes, de átgondolva van igazság abban, amit írtál. Bár ez a kijelentés nem mond önmagában semmit a marihuánáról vagy a vallásról, de tényleg sokan vannak, akik az önálló gondokodás helyett ezeket válasszák.

Előzmény: Törölt nick (1145)
NattyDread Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1157
Mellesleg... :o)
Előzmény: NattyDread (1156)
NattyDread Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1156
Mellegleg én ezt úgy oldanám meg, hogy minden tejen fel kellene tüntetni a zsírtartalom mellett a THC-tartalmat is, és lenne THC-mentes tej is, ahogy van koffeinmentes kávé és alkoholmentes sör is :o))))
Előzmény: NattyDread (1154)
NattyDread Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1155
Igen, ezt utálom, hogy a magyar nem szokta meg, hogy a más dolga, az a más dolga addig, amíg engem nem bánt, nem korlátozza valamilyen jogomat.
A kommunizmusban pl. mindenki tudta a másikról hogy mennyit keres, és ha egy kolléga 200 Ft-tal több fizetésemelést kapott, a többi ment sírni és mószerolni a főnökhöz, ez nem vicc, így volt!!!
Sokan erről még nem szoktak le, sajnos :o( De tőlük nem szabadna függővé tenni sok ember sorsát, hanem meg kell hozni a tisztességes törvényt, és ők meg majd feldolgozzák magukban kb. 3 nap alatt, mert ha senki nem tüzeli a népet (pl. médiákok), akkor ez a 3 nap minden csoda éltettartama.
Előzmény: CRI (1153)
NattyDread Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1154
Ezt csak azért nem értem, mert éppen Svájcban a leglazábbak a cannabis termelésének és forgalmazásának feltételei. Hektárszámra termel egy-egy gazda ott füvet, sokszor rendőrök, fizetéskiegészítésként :o)) Svájc a leglazább ebben, akkor mit veri magát a miniszter, nem értem. Bár az lehet, hogy a gyerekek miatt van ez, akkor még aránylag meg is értem.
Előzmény: LegottTegel (1150)
CRI Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1153

Nagyon igaz... szerintem előbb utóbb itt is toleránsabb lesz a többség hozzáállása a dolgokhoz. Szokni fogja a sok gyepesagyú :) nem csak a kinaiak higitanak majd, de majd jönnek szépen a bangladesiek, thailandiak, stb... jártál esetleg Bécsben, Münchenben mostanában?

Egyenlőre viszont ott tartunk h a magyar átlagember toleranciaszintjet egy akármilyen, az átlagtól eltérő életfelfogású szerény X is kiüti. Még csak drogot sem kell használni hozzá, elég az ha valaki pl. nem dolgozik és mondjuk onlinepokerből él...

Előzmény: NattyDread (1130)
KukacAV Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1152
Bizonyára a tehenek is heroinfüggő junkie-kká válnak, ezért kell őket megóvni a cannabis veszedelmeitől. Mit lehet ezen nem érteni?
Előzmény: LegottTegel (1150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!