Keresés

Részletes keresés

Gothpaladinus Creative Commons License 2024.04.06 0 0 208

Peti817172M topiktárs a közelmúltban megújította a Fogaskerekű pályát. Én meg gondoltam egy nagyot és az új verziót is tovább alakítottam. Néhány kép a felpolírozott 60-as villamosról:

Nem mellesleg itt jegyzem meg, hogy én immár Steam Deck-en használom az openBVE-t is, mint úgy nagyjából mindent, ami asztali számítógéppel kapcsolatos. Ezeket a képeket is már a Deck-en futtatás során készítettem, ezzel jelezve, hogy remekül játszható az openBVE a népszerű hordozható konzolon Linuxos létére is. Egyedül az OS ATS plugin nem tetszik a WINE-nak, de elvileg az is csak a 64 bites módban futtatás miatt - 32 bites módban az a rész is mehet rajta jól.

Gothpaladinus Creative Commons License 2022.12.24 0 0 207

Sziasztok! Egy kis meglepetéssel készültem így Karácsonyra. Letölthető a MÁV 1-es vasútvonal első kiadása, első körben Hmmsim-re. A pályán még nagyon sok javítani és fejleszteni való van, de 2023-ban is még sokat tervezek fejleszteni rajta. A vonal Budapest-Déli és Biatorbágy között vezethető, a valóságban is létező 4444-es S12-es személyvonat menetrendje szerint, Bombardier Talent motorvonattal. A letöltés itt érthető el. Sok virtuális kilométert kívánok hozzá! Aki szeretné, innentől kezdve csatlakozhat a vasútvonal projekthez fejlesztőként, ill. tesztelőként. Minden segítséget, kritikát, modell beépítési javaslatot szívesen fogadok. Boldog Karácsonyt Kívánok mindenkinek így 2022 végére! Üdv, Marci

Gothpaladinus Creative Commons License 2021.02.11 0 0 206

Az elmúlt bő három évben nem igazán írtam ide, pedig azóta is hoztam ki újabb járműveket és javításokat a virtuális gyártósorról. A legutóbb még 2017 végén az M4-es metró frissítéséről írtam, az azóta tőlem érkezett tizenegy főbb BVE-s hírt pedig alább sorolom, időrendi sorrendben.

  1. Megjelent a MMZ 81-740 típusú, Ruszics metrószerelvény javítása OpenBVE-hez, ami a BVE Klub múzeum részlegén szereplő BVE 2-es jármű továbbfejlesztése kompatibilitási és fizikai hibák javításával és pontosabb hangzással.
  2. Frissült az MMZ 81-71.25 típusú, Uzsgyi dízel motorvonat, az 1.5.x OpenBVE verziókhoz kompatibilitási és fizikai javítást kapott. (Megjegyzés: a járműfizikát sajnos ismét át kell dolgoznom, mivel az újabb OpenBVE verziók valahogy szembetűnően másként kezelik ugyanazt, mint ahogyan az 1.5 csinálta, illetve a korábban gond nélkül működő UkTrainSys beépülő körül egy rejtélyes hibát észleltem az újabb OpenBVE verziók alatt, mégpedig hogy hiába van feloldva a fék és nyugtázva az éberségi, akkor is hiába kapcsolok menetre, nem indul meg a jármű, a beépülő ugyanis nemes egyszerűséggel letiltja. Erre egyelőre nem találtam megoldást, ezt nagy valószínűséggel programhiba okozza, erre majd még később visszatérek.)
  3. Frissült a MÁV 70-es vasútvonal, Bveroli tt. áldásos munkája nyomán jelentősen részletesebben kidolgozott táj várja menet közben a virtuális járművezetőket, ill. javításra kerültek a kompatibilitási hibák, a pálya innentől kezdve OpenBVE és Hmmsim alatt is gond nélkül fog futni.
  4. Megjelent a MMZ 81-717.2/81-714.2 típusú metrószerelvény OpenBVE-hez, ami a ZsoltiEv3-féle BVE 2-es jármű továbbfejlesztése kompatibilitási és fizikai hibák javításával, új hangokkal és egyedi külső nézetes kocsimodellekkel.
  5. Megjelent a MMZ 81-717.2K/81-714.2K típusú, Panda metrószerelvény javítása OpenBVE-hez, ami élethű hangokat, pontosabb járműfizikát és javított ajtóanimációt is tartalmaz. Fontos: ehhez először a Bzmot332 oldaláról letölthető eredeti járművet kell feltelepíteni, csak utána töltsd le és írd felül az eredeti fájlokat az itteni javítócsomagban szereplőkkel!
  6. Megjelent a CAF Urbos 3 típusú közúti villamos motorkocsi, egyelőre vezetőállás és külső nézetes modellek nélkül, azokat úgyis többen is készítik már évek óta, egyszer majd csak meglesznek vele... (vagy nem)
  7. Megjelent a Ganz-MÁVAG UV típusú közúti villamos motorkocsi javítása OpenBVE-hez, ami a BVE Plusz Team-féle BVE 2-es jármű továbbfejlesztése kompatibilitási és fizikai hibák javításával, pontosabb hangzással, illetve nagy felbontású, animált vezetőállást is kapott.
  8. Megjelent a Bombardier Talent típusú villamos motorvonat-egység javítása OpenBVE-hez, ami a BVE Plusz Team-féle BVE 2-es jármű továbbfejlesztése kompatibilitási és fizikai hibák javításával és új hangokkal. Ez az újabb OpenBVE verziókban szereplő tartalomkezelővel egyszerűen telepíthető.
  9. Megjelent a DÜWAG TW6000 típusú Banán közúti villamos motorkocsi javítása OpenBVE-hez, ami a Rüdiger Hülsmann-féle BVE 2-es jármű továbbfejlesztése kompatibilitási és fizikai hibák javításával és új hangokkal.
  10. Megjelent a Studenka Bz típusú dízel motorvonat-egység javítása OpenBVE-hez, ami a BVE Fan 17-féle BVE 2-es jármű továbbfejlesztése kompatibilitási és fizikai hibák javításával és új hangokkal.
  11. Megjelent a MMZ-BKV Ev/AV/AM típusú Barbi metrószerelvény, ami a Pre-zli-féle BVE 2-es jármű továbbfejlesztése kompatibilitási és fizikai hibák javításával, új hangokkal, illetve megkapta az Enikő által készített nagy felbontású, animált vezetőfülkét és az új külső nézetes kocsimodelleket.

+1.: Bónuszként egy már mai, tehát teljesen friss és ropogós újdonságot is hoztam, amiről eddig sehol nem beszéltem nyilvánosan, tehát ez itt a legelső hivatalos bejelentés: megjelent a Stadler KISS típusú villamos motorvonat-egység javítása, ami új hangokat és javított járműfizikát tartalmaz. Fontos: először a BVE Klub honlapjáról letölthető eredeti járművet kell feltelepíteni, csak utána töltsd le és írd felül az eredeti fájlokat az itteni javítócsomagban szereplőkkel!

 

Mindenkinek jó játékot, sok örömteli és eseménymentes virtuális kilométert kívánok az új, ill. javított járművekkel!

 

Marci

Gothpaladinus Creative Commons License 2021.02.11 0 0 205

Írj rám Instagramon a témában, ott megbeszélhetjük.

Előzmény: Ákos Vonatos (201)
Gothpaladinus Creative Commons License 2021.02.11 0 0 204

Nem, és az nem is volt sosem kiadva. Mondjuk még ha ki is került volna, akkor is kétlem, hogy az 1.4.3-nál újabb openBVE verziókon megfelelően működne, hacsak azóta nem jött volna ki hozzá kompatibilitási javítás... Az újabb openBVE verziókban ugyanis a régebbi beépülők valamiért nem igazán szoktak úgy működni, ahogy kéne. Ha mégis érdekel a plugin, akkor KFMboy-nál érdeklődj, ő a fejlesztője.

Előzmény: Ken14 (198)
Gothpaladinus Creative Commons License 2021.02.11 0 0 203

Sajnos ilyenre jelenleg nincsen lehetőség a BVE világában, és nem is hinném, hogy várható belátható időn belül, hogy ez változna.

Előzmény: chowder20 (200)
Gothpaladinus Creative Commons License 2021.02.11 0 0 202

Sziasztok!

 

Hát, nagyon régen voltam itt is, de most úgy döntöttem, behozom a lemaradást.

 

A 30-as vonal Hmmsim-hez ITT érhető el.

 

(Megjegyzés: maximum Android 10-en működik a Hmmsim program, nálam az Android 11-en (One UI 3.0) már nem használható sem az 1, sem a 2... Android 10-en (One UI 2.5) még működött. Tehát ha valaki Hmmsim-el játszana, nehogy frissítsen Android 11-re, mert azzal bukja a kompatibilitást.)

Előzmény: AAmn (199)
Ákos Vonatos Creative Commons License 2021.02.09 0 0 201

Szia áttudodküldeni a pályát és a szerelvényt? ha igen itt az e-mailom :akosvonattrax@gmail.com

 

Előzmény: Gothpaladinus (152)
chowder20 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 200

Üdv!

 

Lehetne valahogy úgy módosítani a train.dat fájlt, hogy játék közben, a képernyő felosztásával egyszerre lássam a pályát, plusz még a bal és jobb oldalról is ami mögöttem van (egyfajta permanens visszapillantó tükör). Így nem kéne a kameranézeteket változtatni, ha hátra akarok tekinteni.

 

Ha valakinek van ötlete, megköszönném ha megosztaná.

AAmn Creative Commons License 2018.08.25 0 0 199

Kedves Gothpaladinus!

Tudna esetleg egy linket adni a 30-as vonal hmmsim2-es változatához?

Előzmény: Gothpaladinus (191)
Ken14 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 198

Sziasztok!

Csak egy röpke kérdés:

Valaki tudja, hogy letölthető-e valahonnan a BVE Metró csapat által fejlesztett openBVE AVR plugin?

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Gothpaladinus Creative Commons License 2018.02.06 0 0 197

Üdv, az F2-es gombbal kapcsolhatsz külső nézetre, majd a számbillentyűk segítségével bepozícionálhatod az utastérbe a kamerát. A bal oldali ajtók F5, míg a jobb oldali ajtók F6 gombbal nyithatók.

Előzmény: Farkas Fecó (194)
Cyroo Creative Commons License 2017.11.14 0 1 196

Kedves mylifeBKK!

 

Úgy emlékszem hogy nekem megvan WAV-ban az összes.

Este 23 óra után érek haza és megnézem.

Előzmény: mylifeBKK (195)
mylifeBKK Creative Commons License 2017.11.01 0 0 195

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni hogy a kettes metróhoz hol találok bemondásokat?

Farkas Fecó Creative Commons License 2017.10.23 0 0 194

 

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Hogy lehet úgy kamerát váltani hogy az utastérből lássam a játékot?

Melyik billentyűvel tudom kinyitni a jobb oldali ajtókat?

Előre is köszönöm.Fecó

 

Gothpaladinus Creative Commons License 2017.09.28 0 0 193

Ha még valaki esetleg errefelé nézne... Frissült OpenBVE-re a budapesti M4-es metróvonal, amin immár hiba nélkül töltődik be mindkét irányban a pálya, ill. némileg javítottam egyes állomási textúrákat (2 hatványainak megfelelő méretet kaptak, ill. optimalizált PNG formátumúvá konvertáltam őket) és a bemondások sorrendjét. A letöltéshez IDE kattintsatok.

Gothpaladinus Creative Commons License 2016.11.03 0 0 192

Frissült Hmmsim-re a budapesti M4-es metróvonal. Letöltéshez ide katt: https://drive.google.com/file/d/0B3dyn888QfB5cHZtX1VMcGtyT2c/view?usp=sharing

Gothpaladinus Creative Commons License 2016.10.19 0 0 191

Hú, de rég írtam már ide... Gyakorlatilag majdnem az általam követett topikok legaljára süllyedt a topik, pedig folyamatosan figyelem azóta is, hátha ír valaki. De hát ha senki, akkor max. én írok. :D

 

Szóval, egy-két videó a közelmúltból.

 

Dinnyés-Székesfehérvár szakasz a 30-as vonal Hmmsim 2-es változatában:

 

Bzmot-al Magyarszentpéter alsó és Mártonszállás között OpenBVE-ben:

 

Mercedes-Benz Citaro C2-S1G a fiktív 1-es buszon OpenBVE-ben:

 

Budapesti 14-es villamos timelapse Hmmsim 1-ben:

Gothpaladinus Creative Commons License 2014.04.01 0 0 190

Hűha, hát ez nem túl erős... Videokártyából milyen van? Azon múlik még rengeteg, ha az sem erősebb, akkor ott a gond...

Előzmény: Stronger155 (189)
Stronger155 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 189

Előzmény: Stronger155 (188)
Stronger155 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 188

Szerintem ez kell neked.

Előzmény: Gothpaladinus (187)
Gothpaladinus Creative Commons License 2014.03.30 0 0 187

Milyen géped van és milyen oprendszerrel?

Előzmény: Stronger155 (186)
Stronger155 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 186

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne openbve-vel kapcsolatban, hogy sd ejc-ről letöltöttem az új Alstom metrót. Az a baj, hogy a 2-es kamera állásra megyek (tehát a belső nézetre) egyszer csak elkezd szaggatni. A vezetőfülkébe semmi gond nincsen, de ahogy a belső nézetre megyek szaggat. Ha viszont a kamerát eléggé távol viszem a metrótól akkor megint nem szaggat. Gondolom a metróval van a baj, mert eddig nem volt ilyen.

Előre köszönöm, ha tudtok segíteni. :)

Gothpaladinus Creative Commons License 2014.02.06 0 0 185

A pálya első verziója kiadásra került és elő van készítve a kooperatív folytatáshoz, részletek és letöltés itt: https://www.facebook.com/groups/openbvehu/588928914515721/?stream_ref=3

Előzmény: Gothpaladinus (184)
Gothpaladinus Creative Commons License 2014.01.11 0 0 184

Az első próbavonat az új metróvonalon.

Előzmény: Gothpaladinus (183)
Gothpaladinus Creative Commons License 2014.01.10 0 0 183

BÚÉK mindenkinek, az új évvel elindult a budapesti M4-es metró építése OpenBVE-re: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.691416540902375.1073741872.100001021053771&type=1&l=72d3cad050

Gothpaladinus Creative Commons License 2013.12.31 0 0 182

Körkép a 2013-as BVE-s újdonságokról: http://www.bveklub.hu/2013/12/31/ez-tortent-2013-ban/

Gothpaladinus Creative Commons License 2013.12.09 0 0 181

Úgy döntöttem, hozzákezdek a Ganz G2 újabb átalakításához. Egy videó róla, amin már új hangok hallhatók: https://www.youtube.com/watch?v=8RJKS09WJWE

Gothpaladinus Creative Commons License 2013.10.29 0 0 180

Egy kis M2-es metró: https://www.youtube.com/watch?v=bQgWwpA0eg4

Gothpaladinus Creative Commons License 2013.10.03 0 0 179

MMZ Ev/A (Barbi) Örs Vezér terén: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=639572532753443&set=a.178740978836603.44531.100001021053771&type=1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!