Keresés

Részletes keresés

enci80 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 23
szia köszi igazad van maradok a régi jol bevált csöpögtetésnél.köszi
magyar bucó Creative Commons License 2010.06.25 0 0 22
Nem ugyanaz. Roncsolja a szöveteket, ennek megfelelően habos, rostos lé jön belőle.
Egyébként nem értem a problémát.
Én tettem egy kampót a plafonba és egy (csak erre használt) fehér párnahuzatban szűrök. Beleöntöm, fellógatom, csöpög. Elvan magának, nem kell vele foglalkozni, ráérsz közben babázni.
Előzmény: enci80 (21)
enci80 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 21
sziasztok szeretnélek megkérdezni benneteket hogy ha a megtisztitott gyümölcsöt gyümölcscentrifugán engedem át és igy kapom a levet nem ugyanaz mintha gézen lecsöpögtetem,esetleg valaki csinált már igy szörpöt?két kis gyerekes anyuka lettem idén és kevesebb idöm van szörp eltevésre ezért gondolkodom gyorsabb modszeren.válaszokat köszönöm
Dharma Creative Commons License 2010.05.04 0 0 20
Sziasztok!

Már most elkezdek készülni a szörpök készítéséhez, mivel most kezdődik a szezon.

Találtam egy érdekes helyet, megosztom veletek:

szörpök receptjei

Nekem legérdekesebb volt első olvasatra az akácvirág szörp. Ilyet még nem ittam és hamarosan virágzik az akác.

Körteszörp ugyan nincs benne, de én biztosan fogok készíteni körtelét. Vízzel és kis cukorral.

Ittam idén zöld dió szörpöt, az is nagyon ízlett, azzal is megpróbálkozom az idén.
bice-bóca' Creative Commons License 2009.09.21 0 0 19
körte szörp receptet keresek, de sajnos nem találok, így most kísérletbe kezdek.Az eredményt közlöm.
titkoseva Creative Commons License 2008.08.18 0 0 17
Sziasztok!

Körtéből szeretnék szörpöt csinálni! Tudnátok segíteni hogy kell?

A boltban láttam valamelyik nap, 1035 Ft egy kis üveggel, nekünk meg
annyi körténk van hogy letöri a fa ágait... :-)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 16
azert koszonom :-)
Előzmény: Zitka (14)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 15
ez valami régi családi recept, cukorral, citrommal... de már nem igazán tudja
Előzmény: Zitka (14)
Zitka Creative Commons License 2007.11.24 0 0 14

Sárgarépából leginkább gyümölcscentrifugával szoktak répalevet csinálni (nyersen), szeritnem más módszerrel nem igazán nyerhető ki belőle lé...

De várjunk, hátha van valakinek korszakalkotó ötlete... :-)

Előzmény: Pirimidin76 (13)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 13
sziasztok!

anyosom rostos sárgarepalevet szeretne csinálni de nem emlékszik a receptjére. Tudna valaki segiteni?
civertan Creative Commons License 2006.12.02 0 0 12
kipróbáltam innen most rákattintva müködik nem tudom az elöző miért nem ment bocsika
civertan Creative Commons License 2006.12.02 0 0 11
http://gyumolcsszorp.lap.hu/  most az élőlinket másoltam be,pedig müködik több hónapja
Előzmény: Vork12 (10)
Vork12 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 10
Nem nyillik meg az oldal. Azt írja, hogy ilyen lapunk még nincs.
Előzmény: civertan (8)
Vork12 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 9

Sziasztok!!!

mi is szeretjük a szörpöket. Minden évben sok almánk terem. Szoktam csinálni alma levet. Nem tudom úgy megcsinálni, hogy ne barnuljon meg. A szőlő levem sem valami tiszta. Kissé zavaros. Tanácsotokat kérném, hogy a módszeremen tudjak javítani.

 

köszi.

civertan Creative Commons License 2006.11.30 0 0 8
Jó reggelt! Szeretném ajánlani a www.gyumulcsszorp.lap.hu oldalt amiben sok link foglalkozik  a topic témájával
rewa Creative Commons License 2005.07.30 0 0 7

Én minden szörpöt -és dzsemet- a követkető recept szerint teszek el.

1kg gyümölcshöz kb.60dk cukor -attól füg milyen édes, meg milyen gyüm- 3.5dl víz, 3kg-onként 1-1 kiskanál citrom vagy borkősav és Na-benzoát. A gyümölcsöt tisztítani, magozni, nagy edénybe tenni. Kézzel "összegyamickolni" Bele a fent leírtak, összekeverni, lefedve 1-2napig áll, közben ha arra járok megkeverem. Addig kell neki állni, míg a cukor el nem olvad. Ekkor leszűrni. (Én úgy szoktam, hogy először tészta szűrőn, majd olyanon mint a teaszűrő.) Ez a szörp, amit éppencsak, hogy felforralok, forrón üvegbe, hűtőtáskában, vagy paplanban hűl ki pár nap alatt.

A megmaradt sűrűből van a dzem. Ezt szintén felrottyantani -ha édesen szeretitek mehet bele még egy kis cukor- üvegbe, hűtőtáskába.

Előzmény: modato (-)
modato Creative Commons License 2005.07.29 0 0 6

 

 

 Mamoci !

 

  Köszönöm a recepteket.

  Az őszibarack ivólét már ki is próbáltuk, s végül így került a fagyasztóba is.

 

  Modato

Mamoci Creative Commons License 2005.07.29 0 0 5
Kedves Modato!

A s.barack uolyan finom ivólének mint az őszi! Sőt! / természetesen ha szeretitek!/

Ősszel, télen / ha addig kitart / a fagyasztott gyümölcshús különleges csemege megspriccelve tejszínhabbal, v. pudinggal összerakva - de bármikor kikaphatjátok a fagyóból ilyenkor melegben pl. fagyigombócok közé is ! Egy gombóc fagyi, egy gombóc gyümölcspép, ne mondjam rá egy tejszínhab, csokireszelék,..
Na mit szólsz hozzá?

Tényleg mélyhűtő kapac.kérdése, én úgy is tartósítok, hogy megfelezve fém tálcákon sorba rakva lefagyasztom,majd betasakolom. Mindkét barack ragyogóan bírja. Egyszerre annyit veszek ki, amennyi éppen elfogy!

Szerencsétek van, ha sok s.barackotok is termett, mert felénk még mutatóban is alig volt a fákon!

Évek óta minden gyümi - kezdve a málnától a birsalmáig bezárólag - a fagyasztóba kerül nálunk, a befőzési ceremóniát megspórolandó,és így igazi - tartósítószer nélküli gyümölcslé kerül a pohárba,sütibe... és csak úgy nassolgatni!

Örülök ha segítségedre lehettem!

Üdv.mamoci
Előzmény: modato (4)
modato Creative Commons License 2005.07.29 0 0 4

 

 

 Mamoci !

 

 Esetleg sárgabarackra van ötleted ( befőttön és lekváron kivül ) ?

 

 Abból is sok van :-))))

 

  köszi

 

 Modato

Előzmény: Mamoci (2)
modato Creative Commons License 2005.07.29 0 0 3

 

   Megmentettél minket attól, hogy őszibarackot együnk reggeltől estig. ( pedig  

   szeretjük csak ebben a melegben nagyon gyorsan érik ).

 

   Köszönjük !!!!

 

   Na megyek, mert vár a barack.

 

   Modato

Előzmény: Mamoci (2)
Mamoci Creative Commons License 2005.07.29 0 0 2


Őszibarackszörp / rostos/

A teljeseb érett barackot lehéjazod, kimagozod. / én szűrőkanállal egy pillanatra forró vízbe mártom, így "nyúzom", ha egyébként nehezen hámozható /
A gyümölcshúst szitán,v. parad.paszírozón /darálón/ áttöröd, és minden liter péphez teszel 3 dl vízben felforralt 25 dkg cukrot. Összekevered, mehet az üvegbe, rá egy kevés benzoesavas na. Forróvízben a gyöngyözéstől számítva 30 percig gőzőld és hagyd a vízben kihűlni.

Ha a hűtőkapacitásod engedi, ajánlom eltenni a következőképpen: / nálunk ez a szokásos/ hámozott-magozott gyümölcs leturmixolva, műa.dobozokban lefagyasztva,
hely takarékosság miatt lefagyás után nylonzacsiba tárolva, fogyasztáskor kiengedni és ízlés szerint turmixgépben cukorral,vízzel ízlés szerint hígítani.
Én az 50 dkg-os rama dobozát v. ekkora méretet használom e célra és ebből készítek 2 literes üvegbe ivólevet.

Gyorsabb, ízletesebb, tartósítószer nélküli.

Remélem időben kotyogtam közbe, sok sikert!
Üdv. mamoci
Előzmény: modato (1)
modato Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1

 

  Szia !

 

 Minden szörp receptet szívesen fogadok !

 

  Köszi

 

 

Előzmény: omega6 (0)
omega6 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 0
Bar szezonja epp odavan, de azert ha erdekel, holnap irok bodzaszörp receptet. Vagy mar ismert? Igenigen jo! Föleg ilyen "kellemes" melegben ;)

omega6
Előzmény: modato (-)
modato Creative Commons License 2005.07.28 0 0 topiknyitó

 

 

 Szörp készítéssel kapcsolatban várok ötleteket és jól bevált recepteket, most elsősorban őszibarackkal kapcsolatban ( ez van itthon sok ).

 

 Köszönöm a segítségeteket .

 

  Modato

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!