Keresés

Részletes keresés

Bofied Creative Commons License 2024.01.15 0 1 4263

Végülis megállapodtunk árban, és azt mondta az ember tán jön majd a tulaj Mo-ra februárban. 

Viszont még mindig fennvan a hirdetés az oldalon, sztetek szóljak neki valahogy hogy le kéne venni? mert ok, nem írtunk még alá semmit, meg foglaló sem volt, de ha megállapodtunk, ne árulgassa már.. Mind1, pár napot még várok.

Előzmény: Vezo228 (4261)
Replay Creative Commons License 2024.01.14 0 1 4262

Magyar bankszámlára utalás nem véd meg a csalástól. A csalásoknál arról rögtön továbbutalják a pénzt. A számlákat meg strómanokkal vagy hajléktalanokkal nyittatják. 

Előzmény: Bofied (4260)
Vezo228 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 4261

Szia!

 

Ez eléggé speciális helyzet, ilyen tapasztalata elég keveseknek lesz itt.

 

Az ügyvédek biztosan tudják, hogy mivel lehet egy ilyen távoli beazonosítást elvégezni, én nem tudom. Egyszerűen keress olyan ügyvédet, aki jártas ilyenben és mondd el neki az aggályodat, mégha drágább is lesz.

 

Két javaslatom van, de nem tudom, hogy bármelyikkel előrébb vagy-e?

  • Amúgy miért kizárt, hogy elutazzon az illető az adásvételhez? Én leginkább ehhez ragaszkodnék
  • Én lehet, hogy beiktatnék még egy kört a dologba, mondjuk egy kisebb összeggel lefoglalnám első körben és teszem azt, 60 napon belül fizetném ki a maradékot. Ezzel van esély rá, hogy a Földhivatali értesítését megkapja az "igazi" tulaj és jelentkezik. Így csak kisebb összeg után kéne szakadni. 10% a szokásos.

 

 

 

Előzmény: Bofied (4260)
Bofied Creative Commons License 2024.01.14 0 1 4260

Sziasztok!

 

Kinéztünk egy házat/nyaralót, ami külföldi tulaj nevén van. Nyilván nem fog ideutazni ezért, de olvastam hogy megoldható videohíváson keresztül. 

Kérdésem, hogy ez így nem kockázatosabb? Most itt egy magyar barátjuk vagy nem tudom kijük mutatta meg a házat, ő hirdeti. Csak ugye ott a kisördög aki azt mondja mi van ha a tulaj nem is tud róla h ez hirdeti? :) Csak be kell szerveznie valakit aki kiadja magát a külföldi tukajnak, csinálni egy hamis személyit neki, videon keresztül hogy ellenőrzöd? :) vagy ez megoldott? Lehet h hülyeségeket kérdezek, de nem értek hozzá :)

Másik kérdésem, ha megkötjük az üzletet, akkor én ragaszkodjak a ftban fizetéshez magyar számlára mi? Egyrészt az átváltással bajlódjanak ők, bár éppen wise-ról el tudnám utalni, másrészt ha netán mégis csalás lenne, egy magyar számlát talán könnyebb felderíteni?

Vezo228 Creative Commons License 2024.01.11 0 0 4259

Szerintem sem lehet gond.

Ez legyen a hatóság gondja, de biztosan utolér majd idővel Titeket.

Én még az érték megállapítást sem tartom problémás pontnak, mert általában nem a pillanatnyi állapotnak megfelelő értéket, hanem a piaci értéket veszik a visszterhes vagyonszerzési illeték alapjául. Gondolom, azt érzitek, hogy a szerződésben szerepeltetett vételár a piaci árral milyen viszonyban van, ebből lehet rá következtetni, hogy fennakadhat-e.

Ha nem fogadják el a szerződés szerinti összeget, úgyis simán feltolják. Ugye a különbség 4%-a a kérdés, hogy ezért az ember eleve tesz-e lépéseket, vagy elengedi.

Ha pedig ismét vesztek lakóingatlant, annak a szerzéséhez kapcsolódóan kérhetitek majd ennek az eladásnak az értéhez tartozó illeték a beszámítását, de gondolom, hogy ezt tudod.

 

 

Előzmény: Attes77 (4256)
Attes77 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 4258

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Előzmény: _lala_ (4257)
_lala_ Creative Commons License 2024.01.09 0 0 4257

Eladható-e egy ingatlan legálisan, amennyiben arra még nem lett kiszabva és megfizetve a vagyonszerzési illeték?

 

Sem az illeték ki nem szabása, sem a meg nem fizetése nem akadály.

 

 

Okozhat-e ez később bármiféle problémát amennyiben esetleg most eladjuk?

 

Egy eset lehetne: ha valamiért vita alakulna ki a hatóságokkal arról, hogy mennyit ér(t) az ingatlan, és demonstrálni akarnátok, hogy lám, milyen szar állapotú. Egyrészt ezt inkább eredeti fotókkal, extrém esetben valami felkért ingatlanszakértőval szokás intézni (hiszen az öröklés pillanatában érvényes állapotot kell nézni, nem pedig az évekkel későbbit), másrészt ennek leginkább még a hagyatékátadó végzés előtt van létjogosultsága.

 

Szóval összegezve: ezen a ponton már valószínűleg nem lesz belőle probléma.

 

Előzmény: Attes77 (4256)
Attes77 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 4256

Sziasztok!

 

Csak egy rövid kérdésem lenne. Eladható-e egy ingatlan legálisan, amennyiben arra még nem lett kiszabva és megfizetve a vagyonszerzési illeték?

Kicsit részletesebben: családban van egy örökölt ingatlan ami a földhivatal szerint 2023. nyarán került a rokonom tulajdonába, azóta még nem kaptunk értesítést a vagyonszerzési illetékről. Viszont a lakást szeretnénk eladni. Okozhat-e ez később bármiféle problémát amennyiben esetleg most eladjuk?

 

 

 

Köszönöm,

 

Attila

jwkllr Creative Commons License 2023.02.17 0 0 4255

Leendő pernyertes ügyvédet keresek.

Röviden: Falusi ingatlan, hivatalos megközelítése lehetetlen. /telekkönyv szerint mocsár van/ Minden oldalról elzárva, szolgalmi utat nem jelöl ki a polgi. Valószínűleg félti a szavazatokat. Tehát teljes értékében nem tudom hasznosítani saját célra. Eladni nem akarom, azért vettem meg, hogy az ember magasságú gaztól kitakarítsam a egészségem miatt. Ennek ellenére kiküldi a teljes kommunális adót. Amely ellen a természetes igazságérzetem tiltakozik. Ez ügyben keresem a segítséget. Lehetőleg a mezőkovácsházi járáson kívül.

xyznincs77 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 4254

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Az alap felállás: Bírósági per befejezésével a közös tulajdonjog megszüntetésre került egy lakóháznál. Még pedig a következő képpen. A tulajdonjogot megválltottam 100%-ban a tulajdonomban áll az ingatlan. A másik félnek van még rajta az ingatlan 20%-ára haszonélvezeti joga (nem a teljes ingatlanra. Mivel az ő gyermekének 20% volt a tulajdonjoga, azt váltottam meg) A bíróság kimondta nem kötelezheti a másik felet sem a haszonélvezeti jog lemondására vagy eladására. Nagyon barátságtalan a körülmény és ez 3 év volt a bíroságon mire 100% tulajdonom lett. De nem enged be a tulajdonomba, nem jelentkezhetek be, mert az ő belegyezése kell. Viszont ő törvényesen bárkit bejelnthet az ingatlanba (meg is tette). Rendőrrel bementünk (persze előre egyeztetett időben sem engedett be a saját tulajdonomba) és ellenőríztük az ingatlan állapotát. Kérdésem jogilag hogy lehet megakadályozni, hogy bárkit(ket) bejelentsen oda az engedélyem nélkül. (jogilag elkeserítettek én nem de ő igen bejelenthet bárkit). A másik kulcsot sem ad az ingatlanhoz, idézem amit a rendőr előtt mondott(" félti az euróit, hogy ellopom") Minden konstruktív dologhoz nagyon negatívan áll. Szeretnék törvényes megoldást, de meguntam a bíróságra járást. Törvényes szabályos megoldások érdekelnek. Soha nem mentem tanuk nélkül és bejelentés nélkül. Illetve van még a közmű. Az összes közmű az ő nevén van. Ezzel mit tudok kezdeni? Mert amennyire barátságtalan még tartozást hagy ott. És ugye ameddig tartozás van az ingatlanon elhelyezett közműn (víz,gáz, villany) addig hiába nem kérhetek a saját nevemre oda szolgáltatást. Megváltani sem engedi a haszonélvezetet, mert idézem "így addig lakok itt ameddig akarok és te nem tehetsz semmit". Ugye nem tudna hova menni lakni. A háztartásban van két 18. életévét betöltött gyermek akik nappali tagozaton tanulnak.

Az építő jellegű hozzászólásokat és a segítséget előre is köszönöm.

nabla_ Creative Commons License 2022.12.28 0 1 4253

Tisztelt Szakértők!
Hogyan kell számolni a pernyertesség mértékét?
Bérlő kiköltözött. Károkozás és kijelentkezés elmaradása miatt szerződés szerint visszatartottam a teljes óvadékot. Bérlő pert indított és követelte a kaució egy részét (235e Ft). Rá egy hónapra kijelentkezett, de ezt nem igazolta felém hitelt érdemlően, csak a bíró felé fél év múlva. Közben eltelt egy év, a kárigényem 100%-ban indokolt volt, mégis csak 59%-ban vagyok pernyertes, így részben (41%) nekem kell állnom a felperes ügyvédi költségét és a szakértői díjat (450e Ft + 181e Ft). Ezt arra alapozza a bíró, hogy a kaucióból valamennyi visszajár (92e Ft), bár én ezt sosem vitattam. Mikor kellett volna visszafizetnem a kaució visszajáró részét? Per közben, amikor már igazolta a bírónak, hogy kijelentkezett, de még nem született szakértői vélemény, hogy mennyi az okozott kár?
Érdemes másodfokra mennem? Eddig magamat védtem. Ide kell már ügyvéd? Tudtok ajánlani?
Minden segítséget köszönök!

Vezo228 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 4252

Ezt a szerződést így nem lehet értelmezni!

A leírás alapján lehet bérleti szerződés is, de ha a végén te abban vállaltad, hogy ő megveszi tőled, akkor az adás-vételi szerződésnek, előszerződésnek, vagy magam sem tudom, hogy minek tekinthető. Ez nem mindegy, mert ha a bérleti szerződés, akkor szja vonzata van.

 

Magánszemélyként 15% szja-t kell fizetni a bevétel (lakbér) után. Ha vannak számláid, amik ezzel kapcsolatos kiadásokat igazolnak, akkor ezekkel csökkentheted az adóalapot.

Választhatod azt is, hogy a bevételt nem csökkented számlákkal (mert nincsenek), hanem ún. átalány adót fizetsz, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a bevétel 90%-át kell csak figyelembe venni és annak a 15%-a az szja.

Azonban ez így a NAV felé is problémás, ha ezt nem tetted meg korábban.

 

Én azt javaslom, hogy azonnal keress meg egy ügyvédet, aki jártas ingatlan jogban és nézze át a hivatkozott szerződést. Ez alapján el lehet dönteni, hogy milyen módon lehet nekimenni az ingatlan visszafoglalásának jogszerűen.

Előzmény: Cintia0000 (4250)
murray Creative Commons License 2020.12.11 0 0 4251

Szedjék csak le a villanyórát ,áram nélkül nem bírja sokáig, menni fog.

Elmuhez menj be és beszéld meg velük hogy utána rendezed a tartozást. nem árt igyekezni mert kiadják a tartozást behajtó cégnek vagy ráterhelik az ingatlanra. 

A pénzt buktad.  A villanyórát nagy nyúg lesz visszarakni . ha magától kimegy az még jobb. 

Előzmény: Cintia0000 (4250)
Cintia0000 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 4250

Üdv.2011-ben megállapodást kötöttem egy "hölgyeménnyel"természetesen ügyvéd jelenlétében.Miszerint a házamat amin hitel van
"kiadom"neki úgy hogy csak a hitel összegét fizesse,meg a rezsit amit fogyaszt,és ha letellik a köcsön akkor átíratom a nevére az ingatlant.Tehát én ezen egy forintot nem keresek.Viszont fogalmam sem volt sokáig h adózni kell ezután.Ebben az esetben kell adózni?Még csak szó sem esett erről.Az ügyvédnek kellett volna tájékoztatnia erröl??Mit kell tudjak ezzel kapcsolatban? Megszületett a megállapodás viszont nagy problémák vannak a "hölgyeménnyel".Áramtartozása van,bármikor mehetnek leszerelni a villanyórát hacsak előtte ki nem fizeti az összeget és a visszakapcsolási díjat.Tartozik "lakbérrel" is.Természetesen nem tudja összeszedni a pénzt.Mostmár sokadik eset ez és nagyon szeretném kirakni.Milyen módon tehetem ezt meg?Nyilván rajtam vasalják be az összeget mivel az én nevemen van minden.

Violka13 Creative Commons License 2020.11.15 0 0 4249

sziasztok!

 

Ingatlankiadás - tételes adózásban tudna valaki segíteni? :)  Eddig – az albérleti díj mellett - bevételként kellett elkönyvelnem az albérlőtől  kapott gáz/villany/rezsi költségekre fizetett pénzt. Ezt tehát elkönyveltem BEVÉTEL és KIADÁS oldalon is. Jól értelmezem, hogy mostantól az áramot és a gázt (rezsit nem) már NEM kell bevételként feltüntetnem hanem csak kiadásként?  
Még egy kérdésem lenne: az ingatlan vételárából kiszámolt amortizációt minden hónapban elszámolhatom költségként?  (Tehát ha a vételár 8.3 M Ft volt, akkor 8.300.000*2%=166.000 /12= 13.833 Ft. havi amortizációt számíthatok kiadásként minden hónapban?)
Köszi :)

eccleston Creative Commons License 2020.09.05 0 0 4248

Sziasztok

Ingatlanos szerződést mondanék fel.Valaki tud valami jó sablont,mert ezek itt baromságokat hordanak nekem össze.

sanaxxx Creative Commons License 2020.08.16 0 0 4247

Szép napot,

 

Az lenne a kérdésem, lemondó nyilatkozatot ki ad, a lízingbeadó vagy lízingbevevő? A szitu a következő ikerház szomszéd adásvétel alatt, és most engem kérnek, hogy kérjek lemondó nyilatkozatot a lízingbeadómtól, mivel a tulajdonlapon ő a tulajdonos bejegyzésű, én csak tulajdonjog fenntartással vagyok rajta.

A vicces az, hogy ez már harmadik adásvétel, mióta ott vagyunk és 2x én írtam alá a nyilatkozatot, nem kellett semmi külön procedúra. A nagyobb gond, hogy külföldön vagyok, ez is megnehezíti a dolgot, mert nem mostanában tudok a bankba bemenni igényelgetni, az elővételibe viszont alá akarják íratni az eladókkal, hogy beszerzik tőlem ezt a nyilatkozatot.

Üdv.

 

Ugyanazanő Creative Commons License 2020.08.10 0 0 4246

Üdv mindenkinek!

 

A következő problémám kapcsán vagyok kíváncsi, hogy van-e bármi jogi lehetőségem:

 

Egy társasházi lakásban lakom (saját tulajdon). A szomszédos lépcsőháznak abban a lakásában, amelyikkel a leghosszabb szomszédos falam van, már több éve lakásfelújítást végeznek. Elviselhetetlen. Konkrétan nem lehet megmaradni a szobában, mikor az említett falat fúrják, már ha ez a helyes kifejezés arra, amit csinálnak. Édesapám fúrt fúrógéppel anno falat itthon, tudom, milyen hangja van, és korábban nyilván mások is fúrtak fel a falra egy polcot vagy akármit. Ilyesmi soha nem volt gond. Nem szenvedek túlérzékenységben vagy összeférhetetlenségben, ám ez az említett felújítás elviselhetetlen. Mintha egy ipari parkban lennék. Nem értek hozzá, csak az a feltűnő, hogy amint írtam, hallottam már fúrót közelről és akár egy szomszédtól is, de ez nagyon más. Más lehet az eszköz, és az a gyanúm, hogy le is fejthették (?) a falat az ő lakásának oldalán egy bizonyos rétegben. Nem tudom, létezik-e ilyesmi, de talán emiatt most már bármivel is fúr, nagyon közeli hatású és igen erős a hanghatás. Évek óta tart ez az áldatlan állapot. Nem mindennap, de sűrűn. És olyankor, mint írtam, nem lehet megmaradni a szobában. Kimenekülök a konyhába...
Próbáltam már közös képviselővel beszélni, sőt a rendőrséggel is egyszer. Az eredmény: ha 10-18h között csinálja, akkor joga van hozzá. Tényleg eszköztelen vagyok? Vagy van esetleg valami javaslatuk, mit lehet tenni ilyen helyzetben?

peliatan Creative Commons License 2020.07.04 0 0 4245

Ne keresd magadnak a bajt! 

Bérleti díj + rezsi és a szolgáltatónál nevükre íratni az órákat, saját magad címére kéred a számlát és havonként beszeded a pénzt. Ki fizeti a közös költséget????

A kisgyerekest nem tudod kitenni, azt csinálhat amit akar, a törvény a bérlőt védi.

A feltételeidet a szerződésben  tudod kikötni és közjegyző előtt kell megkötni. 

Keress olyan oldalakat a fórumon, ahonnan okulhatsz és a tapasztalatokból ötletet kaphatsz, mire kell nagyon odafigyelni. 

Előzmény: Tobias Rieper (4244)
Tobias Rieper Creative Commons License 2020.07.02 0 0 4244

Garzonlakást szeretnék kiadni, havi fix rezsivel. Hogyan (milyen szavakkal) tudom a bérleti szerződésben megtiltani a visszaélésszerű áramhasználatot?

 

Ilyesmikre gondolok: ne bányásszanak Bitcoint, ne üzemeltessenek szervert, ne tegyenek fel légkondit, ne használják fűtésre a főzőlapot, stb.

 

Kellően általános megfogalmazás kéne, ami alapján a bíróság nekem adna igazat, ha addig jut a dolog.

Kérdés81 Creative Commons License 2019.07.20 0 0 4243

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ingatlan adásvételénél adott foglalónál, ha a foglalóban nem határoztak meg az adásvételre határidőt, akkor milyen szabályok érvényesek?

Előre is köszönöm!
K81

bandikaa Creative Commons License 2019.06.12 0 0 4241

A javítás, helyreállítás költségét lehet követelni, viszont lehet ragaszkodni az ugyanolyan minőségű vagy konkrétan azonos termékhez.

 

Azaz: Ha annyira tönkrement az ajtó, hogy csak cserével javítható (állíható helyre az állapota) akkor akár egy ugyanolyan új ajtó árát lehet követelni.

Előzmény: Gyaloghuszar (4239)
Nikolas27 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 4240

Szivességi lakáshasználat címen volt szerződése páromnak abban az ingatlanban amiben 2 en laktunk, most a főbérlő felmondta, 15 nap határidőben, anno párom írta alá 30 ezer Ft ról amit rezsi fejében fizet, én eddig abban a tudatban voltam hogy albérleti szerződése van. Mi minden hónapban 60 ezret fizettünk a tulajnak amit tudunk bizonyítani is sosem volt elmaradásunk. Kaptunk haladékot a kiköltözéshez plusz 2 hetet, de azzal a kikötéssel hogy arányosan kifizetjük a 60 ezerhez képest az adott hónapot vagyis az a 2 hetet kB, viszont a a letanuzott aláírt szerződésünkben 30 ezer szerepel. Jogilag csak a 30 ezer után kérhetnék az arányos kifizetést. Ezzel az aláírt meghosszabított szerződéssel ha problémázik vagy  ki akarna tenni a lejárati idő előtt mikor én ki fizetném ki akarom fizetni a szerződésben foglaltakat de nem a 60 ezer után... megteheti? Vagy esetleg hívhatok rendör, ha ez a szerződés 2 tanuval aláirva plusz tulajdonos is aláirta nálam van megvéd ez a szerződés engem? még is ha ki akar rakni? hogy ő szegi meg a benne foglaltakat? Tudok ezzel ügyvédhez vagy rendörséghez fordulni? 

Gyaloghuszar Creative Commons License 2019.04.07 0 0 4239

Sziasztok!

Ha egy ingatlan bérlése során egy mára már 12 éves ajtóban kár keletkezik, a bérlőnek az új árat kell megtérítenie? Úgy általában, tekintettel arra, hogy a bérelt ingatlan nem új (a bérbe adás kezdetén sem volt), kötelezhető a bérlő az "új állapot" helyreállítására? És ha nem, hogy a fenébe számoltok ilyen esetben?

Előre is köszönöm a véleményeket!

Endrebácsi01 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 4237

Szia! Budapest környékén tudok segíteni, nyugodtan hívj  06-20-326-2133-as telefonszámon.

Előzmény: Annamária Ferbert (4228)
tibikat Creative Commons License 2019.03.30 0 0 4236

Ez lemaradt.

Előzmény: tibikat (4235)
tibikat Creative Commons License 2019.03.30 0 0 4235

Sziasztok!

A mellékelt fotón amit írnak mit jelent? Margaréta is vàlaszthatnà ezt az utat? Úgy értelmezem, hogy bejelenti valaki, kijönnek és hivatalból felvezetik?

Ilyen esetben nem bírsàgoljàk meg a tulajt?

Milyen esetben bontatjàk el a kivett beépítetlen terület lévő "nem létező" ingatlant?

Én éppen egy ilyen ingatlanra licitàltam, azért van ezer kérdésem... A végrehajtóval nem tudok kommunikálni. Térképmàsolatot ha lekérem és nem az üres telek áll ott, akkor volt építési engedély vagy azt még (terveket pl.) nem vezetik oda fel? Esetleg ha hàz àll a térképen, akkor lehet van használatba vételi engedélye is csak nem vezették fel a tul.lapra? Építésügyi hatóságnàl nem merek érdeklődni,nehogy le akarják bontatni! Mi tévő legyek?

Köszönöm,ha tud valaki segíteni.

Előzmény: kígyószisz (4214)
murray Creative Commons License 2019.03.28 0 0 4234

a mostani fele legalább. 

2013ban adtuk el a panelt.  békás 8M . most uez 28M  legalább. 

Előzmény: Denzer (4229)
murray Creative Commons License 2019.03.28 0 0 4233

a zárcserét hagyd. 

erről csináltass másolatot. 

kamerázd be a lakást, ezt jelezd a tulajnak.  fillérekből megvan. 

ha ezt is ellenzi , keress másik albérletet. 

Előzmény: Törölt nick (4230)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.21 0 0 4230

Sziasztok!

Frissen kivett lakásnál (egyedüli bérlő vagyok) a tulaj nem hajlandó 1-nél több kulcsot adni nekem. Először úgy volt, hogy a 3 kulcsóbl kettőt megkapok, de a második még a festőnél volt. A megbeszélt időpont után, amikor átadták volna a másik kulcsot is közölte, hogy mivel egyedül lakom ott, mégsem hajlandó ideadni a második kulcsot.

Alapvetően nincs ellenemre, hogy a tulajnál legyen 1db kulcs a lakáshoz. Viszont az, hogy több kulcs is van, számomra nem behatárolható helyen/személynél a lakáshoz, zavar. Rendes szerződést írtunk, kiköltözési nyilatkozattal együtt.

Zárcserét tervezek, mivel nem vagyok nyugodt amiatt, hogy nem tudom kiknek van kulcsa még a lakáshoz. Az új kulcsokból egyet szándékozom átadni a tulajnak, de csakis egyet. A szerződés kiköti, hogy a bérbeadó beleegyezése nélkül nem végezhetek semmilyen átalakítást a lakásbon. Kérdésem: Mi történik, ha én a tulaj beleegyezése nélkül cserélek zárat? A szándék továbbra is megvan, hogy a rendelkezésére bocsájtsak egy kulcsot, de minél jobban ellenkezik, annál kevésbé szívesen.

Ha a cserére hivatkozva felmondja a bérleti szerződést, akkor a kaució visszajár? Az én értelmezésemben, igen, mivel kárt nem okoztam és nem én mondtam fel a szerződést, a meghatározott időtartamon belül.

Köszönöm előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!