Keresés

Részletes keresés

IvanBoi Creative Commons License 2022.02.07 0 0 2372

Jelszavak és könyvjelzők visszaimportálása 

 

Sziasztok! Hogy lehet importálni jelszavakat és könyvjelzőket a Firefoxból az Operába úgy, hogy azok ne duplán jelenjenek meg?

Sokáig használtam az Operát, ott szépen összegyűltek a könyvjelzők és jelszavak. Aztán néhány hónapig a Firefoxot használtam, de rájöttem, hogy az Opera mégis kedvesebb nekem. 

Verzió:83.0.4254.27

Ha importálom a html-fájlt, akkor a könyvjelzősávban megjelenik egy új könyvjelző fül "Importálva", azon belül rá kell kattintanom a Könyvjelzők eszköztárra, és akkor függőlegesen keresgélhetek. Szóval vannak a könyvjelzőim az előző használat idejéből szépen visszintesen, és most külön fülön az összes Firefoxos, ami tartalmazza a régi Operát is, mert oda tudtam importálni.

A jelszavak importálásáról egy szó sincs, itt csak könyvjelzők importálása történt. 

A leírásban az áll, hogy lehetséges választani, hogy másik böngészőből importáljunk, de én csak a html fájl importálását látom. Van ott ugyan egy gördülő menű, de azon is csak a html ismétlődik.

Totyi 55 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 2371

XNC ! Igazad lett !
Végül a Norton Anti.... oldotta meg az Opera böngészős gondomat!!

XNC Creative Commons License 2019.10.30 0 1 2370

Pedig vírus lesz ez.

Próbálkozz különböző vírusírtókkal.

Ha nem használ, lehet ki kell nullázni a rendszert; és újra húzni az egészet.

Előzmény: Totyi 55 (2368)
pobeda Creative Commons License 2019.10.30 0 0 2369

Nálam még nem fordult elő, sajnos nem tudom mi lehet. 

Előzmény: Totyi 55 (2368)
Totyi 55 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 2368

Sziasztok !
A következő a probléma. 
Megnyitom az Opera böngészőt, majd 1-2 perc után magától különböző oldalakat nyit meg. De ezt megteszi akkor is, ha nincs is szándékom megnyitni a böngészőt. Aktiválja magát és sorban új ablakokat - oldalakat nyit meg. 
Már töröltem, ismét telepítettem, semmi változás. A vírus irtó sem talált semmit. 
Windows 10.-n használom. 
Míg ezt a pár sor leírtam 4-5 oldalt nyitott meg.
Valami ötlet ?

svejkjozsi Creative Commons License 2018.10.29 0 0 2367

Ez a bejegyzés 4 éves és a régi Operára érvényes, de azért köszönöm. Az újnál hiába állítom át a helyesírás ellenőrzést, új megnyitásnál megint az angolra tér vissza és a pipa is visszajön. Ha az angol szótárról a magyarra akarok áttérni, akkor nem találja a magyar szótárat:

 

 

Előzmény: H_G (2365)
svejkjozsi Creative Commons License 2018.10.29 0 0 2366

A felelősség az enyém, de változtatnék, ha lenne egy hozzá hasonló levelező (sokat kipróbáltam, de egyik sem tetszik).

Előzmény: pobeda (2364)
H_G Creative Commons License 2018.08.14 0 0 2365

A Google tudja, miért nem őt kérdezted egyből? Nem a legegyszerűbb eljárás amúgy!

 

https://forums.opera.com/topic/8246/opera-mail-permantly-disable-check-spelling/2

Előzmény: svejkjozsi (2363)
pobeda Creative Commons License 2018.08.14 0 0 2364

Nem használom, de:
Az Opera Mail termék életciklusának végső szakaszába ért. Ez azt jelenti, hogy sem technikai támogatást, sem termékkel kapcsolatos vagy biztonsági frissítéseket nem biztosítunk. A termék továbbra is letölthető lesz, de csak saját felelősségére használhatja.
http://www.opera.com/hu/computer/mail

Előzmény: svejkjozsi (2363)
svejkjozsi Creative Commons License 2018.08.14 0 0 2363

Használ valaki Opera Mail levelezőprogramot? Hogyan lehet a helyesírás ellenőrzőt véglegesen kikapcsolni? Ha "Levél írása" alatt jobb klikk alján kiveszem a pipát a helyesírás ellenőrzés előtt, az csak a konkrét levélen érvényes, a következőkön újra visszajön az ellenőrzés.

Segítség!

dani-12 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 2362

Bocs H_G és kisspetya, de ezek csak hasonlóak, de nem épp olyan, mint ami nekem annyira tetszett. Rakj fel egy Opera12 portable-t és nyiss meg egy csomó oldalt és húzd egymásra a tabokat, majd nyisd szét csukd össze őket, illetve ha fülek alsó részét megfogod és lentebb húzod akkor megjelennek a megnyitott oldalak tumbnail-jei is a tabokon. De semmiféle fajta új panel nem nyilik meg ilyen hülye egymásba pakolgatható vackokkal. Ezeknél messze elegánsabb és egyszerűbb. És ezt alapból produkálta mivel szerintem is ez evidencia lenne egy intelligens böngészőnél, nem csak holmi plusz opcionális heckfícsör. Fel nem foghattom miért kellett ezt is kiherélni belőle, mikor újraírták.. 

 

Egyébként is utálom a google böngészőjét. Ez hozta be azt a hülye divatot hogy legyen minnél stupidabb a böngésződ. 'Stupidot a stupidok'-nak mert még összezavarja őket a sok menü meg a valamirevaló éppkézlább alapböngészős eszközkézlet. A többi idióta 'kreatív' meg átvette, mert összecsinálták magukat a böngésző statisztisztikák alakulásan. De az Opera is csak azt érte el vele hogy még annyian se használják, mint előtte.

 

(Itt az első fülbe össze van csukva több is, amit a mellette lévő nyiliacskával lehet szétnyitni, a következő 3 fül is egybe van csoportosítva de nyitott állapotban, remekül vizualizálva az alsó befoglaló sötétebb árnyalatú csoport-füllel. alsó kép: thubmnailokkal ugyanez. NA ILYEN megoldást küldjetek!)

 

 

kisspetya Creative Commons License 2017.09.15 0 0 2361

A Chrome mind tudja ezeket.
https://chrome.google.com/webstore/detail/toomanytabs-for-chrome/amigcgbheognjmfkaieeeadojiibgbdp
https://chrome.google.com/webstore/detail/set-character-encoding/bpojelgakakmcfmjfilgdlmhefphglae

 

(Az, hogy neked az a két kattintás, amíg hozzáadod az extensiont már a program 'lebutítása' inkább nem reagálok. Talán haladni kellene a korral...)

Előzmény: dani-12 (2359)
H_G Creative Commons License 2017.09.14 0 0 2360

Van "tab groups", csak külön kell telepíteni. De nem tudom, mennyire működik, én nem használom.

 

http://www.palemoon.org/tabgroups.shtml

Előzmény: dani-12 (2359)
dani-12 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 2359

Kösz a tippet. Egyelőre a portable verziót próbálgatom. A html5 támogatása nem a legjobb, de legalább van menü.  Egyébként nekem az Opera12 legjobb fícsöre az volt, hogy a tab-okat össze lehetett collapseolni csoportonként, minden külön szerkesztő vagy UI elem nélkül. Ez hűsbavágóan hiényzik, mivel vagy 50 oldal minimum nyitva van nálam mindig.

Előzmény: H_G (2358)
H_G Creative Commons License 2017.09.12 0 0 2358

www.palemoon.org

 

Sok kisérletezés után ennél maradtam (de azért az Opera 12-t naponta siratom én is). Menüsáv van, karakterkódolás választható. A toolbar olyan, amilyennek magad beállítod, én elég minimálisan szeretem.

 

Előzmény: dani-12 (2357)
dani-12 Creative Commons License 2017.09.12 -2 0 2357

Halihó, Tud valaki ajánlani egy épkézláb böngészőt desktop/laptop-ra, olyat aminek van normális menüsávja + toolbarja? A régi fullos opera szuper volt, de pár éve elkezték leépíteni és mostanra teljesen elsz@rták az egészet. Mostmár a character encoding opciókat se találom a menüjében, pedig utóbb még az legalább megvolt. és így nem tudom átállítani a hibásan dekódolt oldalaknál. Kész agyrém. Én nem tudom mi ez a buzi divat az utóbbi években hogy "legyen minden minél szimplább minél flat-ebb, alapból egy gyér nulla,. Plusz legyen hozzá kismillió gagyi félkész használhatlan nemfolytatott app extension" -filozófia, de konkrétan hányok tőle.. Minden programot egy bizonyos pont után amikor már mindent frankón beleraktak, elkezdik visszafejleszteni.. 

maeve28 Creative Commons License 2016.02.20 0 0 2356

Sziasztok! Operát kezdtem el használni,de vannak oldalak amiket nem tölt be teljesen! pl pelikán oldalán nagy képeket,repjegykereső nem aktív. Tud valaki segíteni mit érdemes hozzá letölteni hogy 100%osan fusson? köszi

aranyláz Creative Commons License 2015.02.22 0 0 2355

Nohát, akinek bejött a régi Opera, annak érdemes lehet kipróbálni az Opera  nyomvonalán elindult Vivaldi böngészőt.

Bővebben itt: 

Vivaldi: Az első benyomások

Telepítés Hol is kezdjem... A telepítő kb. ugyanakkora (30-40 mega között), mint az új Operáé. Ez nem is meglepő, mivelhogy Blink/Chromium alapokról van itt is szó. A telepítés menete is nagyon emlékeztet a régi és az új Opera telepítőire. Ismerkedés Első[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

H_G Creative Commons License 2015.02.21 0 0 2354

Én is teljesen leszoktam már róla, el kell ismerni, az Opera halott :( Ez a Chrome-alapú izé, ami manapság a nevén fut, sokkal lassabb volt nálam, mint maga a Chrome. Különösen az oldalak bezárásakor, vagy ha kattintással átváltok egy korábban háttérben megnyitott oldalra, kellett bosszantóan várakoznom. A korábbi gazdag szolgáltatáskészletet nem teszik vissza, a felület sem állítható be úgy, hogy kéznél legyen minden, mint a 12-nél volt. Akkor meg minek az egész? Nincs létjogosultsága az eredeti Chrome mellett.

 

Rájöttem amúgy, hogy a jó öreg Opera 12-re manapság leginkább hasonló böngésző, sok beépített szolgáltatással és hasznos beállítással, a Mozilla Seamonkey. 

 

Előzmény: Orion űrhajó (2353)
Orion űrhajó Creative Commons License 2015.02.21 0 0 2353

Nagyon régen használok Operát, de az Opera 27 nagyon nem jött be. Mivel netezés közben internet rádiókon hallgatok zenét, azt vettem észre, hogy a zene akadozik. Megnéztem több speedtest-et is és azt tapasztaltam, hogy lényegesen kisebb lett a letöltési sebesség. Átmentem a másik kedvencemre a SlimBrowser-re. Azon simán jött az előfizetett 120 Mbps letöltési sebesség. Nem tudom, hogy mit csináltak az Operával, de korábban a leggyorsabb, leguniverzálisabb böngésző volt. Ez megszűnt. A SlimBrowser kicsit nehézkesebb, de sokkal gyorsabb.

Előzmény: agy73p (2352)
agy73p Creative Commons License 2014.10.17 0 0 2352

Jó, igazad van, WebKites motor mindkettő. Sokat nem értek ám hozzá!!

 

Egyébként mobilon a mini-t még használom. ;-)

Előzmény: DJG (2351)
DJG Creative Commons License 2014.10.17 0 0 2351

Melyikre? Ugyanis az Opera már Chrome belül... Félre ne értsd, engem egyáltalán nem zavar, sőt, szinte minden szempontból csak örülök neki (akármilyen jó volt a Presto a maga idejében, már érezhetően nem bírták szinten tartani), csak nehogy cseberből essél vödörbe... ;-))

Előzmény: agy73p (2350)
agy73p Creative Commons License 2014.10.17 0 0 2350

Pár hónapja visszacseréltem sok év használat után a Chrome-ot Operára. Hihetetlen a mai Google uralom idején, de - bár, nem akarom elkiabálni - nem hiányzik. 

TUTKER Creative Commons License 2014.05.11 0 0 2349

Sziasztok!

 

olyan problémám lenne, h Opera Next 22.0 néha magától megnyílik a menü, valamint a" has no content to display" felirat szokott még megjelenni.

 

 

A segítséget előre is köszi!

Vgyuri Creative Commons License 2014.05.01 0 0 2348

Tetü lassan indul az Opera, ha az előző munkamenetet kell neki helyreállítani, a kilépéskor nyitva levő oldalakat kell neki újraindítani. Hogy lehet erről lebeszélni?

 

Ez a legújabb Opera 20 változat, a régi egy párbeszéd ablakkal indult, miszerint választhattam a kezdőlap, a gyorsindító és a visszaállítás között. Most automatikusan a visszaállítás van, ami sogóhasem akar elkészülni, eközben ha egy új fülön megnyitok egy új url-t, az viszonylag normális sebességgel elindul.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.14 0 0 2347

Ha esetleg vki nem tudná, de érdekli:

 

Idén április 19-én, azaz e hét szombatján rendezzük meg nagyszabású kütyüexpónkat, a Veletech 2014-et. Többek között az alábbiakkal készültünk:

A mobilos vonal szinte teljes pompájában kint lesz, az itthon hivatalosan is kapható márkák termékei egy kivétellel megtapogathatóak lesznek. Nagy erőkkel vonul fel a hardveres rész is, ahol nem csak a kiállított újdonságokat lehet megszemlélni, hanem a tehetséges hazai fiatal modderek által (át)épített számítógépek is versenyre kelnek, illetve megcsodálhatóak lesznek. A nagyközönség azt is nyomon követheti, hogy miképp lehet extrém körülmények között, folyékony nitrogénnel egy számítógép teljesítményét az egekbe rántani, az izgalmakat pedig a versenyautó-szimulátor és az Oculus Rift kipróbálásával fokozhatják.

A retró irányzat tavaly hatalmas népszerűségnek örvendett, így idén a régi (a helyszínen játszható) számítógépes játékok mellett a retró mobiltelefonok is kiemeltebb szerepet kapnak a Mobilmementók gyűjteményének jóvoltából, amihez a Mobilarena szerkesztői is hozzáteszik féltve őrzött kincseiket. Meggyőztük az iCentre-t, hogy régi Macintosh gépeikből ők is rendezzenek be egy tárlatot, mely szintén érdekesnek ígérkezik.

Veletech Moddingverseny is lesz, illetve sokat dolgoztunk rajta, hogy minél több, tényleg érdekes előadást láthassatok. Számos cég szervez ügyességi vagy éppen szerencsére bízott játékokat a helyszínen, s persze lesz 'központi' tombola is a nap végén, ahol értékes nyeremények várnak kisorsolásra.

Bővebb infókat a fenti linken találsz, ha pedig úgy érzed, hogy szívesen kilátogatnál, kérünk, regisztrálj a rendezvény Facebook eventjére.

Köszönjük, és szombaton várunk sok szeretettel!
A Mobilarena és Prohardver csapata

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.06 0 0 2346

Mondtam már, h ff-ből a 3.6-nál tartok? :DDDD Sürgősen visszatelepítettem néhány megrázó élmény után :D

És ezt is csak mindössze azért van, mert 1. az opera idétlenkedik a flashplayer frissítésével, és már qra untam, h nem akarja a tubust lejátszani. Mostanra jobb a helyzet, de még nem tökéletes, és most sincs kedvem, állandóan újraindítani az operát, amikor éppen eszébe jut a tubusnak, v vmelyik másik videónak, h nem elég friss a flashplayer. Ezt eleve nem értem, h ezt hogy csinálják, de sztem nagyon béna így, főleg, h volt, amikor napi 3x jelentette be, h már van frissebb, és azt akarja... De lehet, h az még a 11 volt. ?

IE meg nincs is, mert 2. vmelyik közmű honlapja nem hajlandó az operában futni, sztük IE kell, de abból sem akármelyik. n=8 v 9 volt, frissítés 2vel feljebbre, mert azon nem megy, de a frissen sem, email, majd közlik, h sem n, sem n+2 nem jó, csak n+1. Erre n+2 leszed, n+1 telepít, ill csak telepítene, de folyton közli, h már fenn van, ezért nem telepít. Nekem meg nincs kedvem vadászni, h hol vannak még nyomai. A ff 3.6 meg, ha nem is tökéletesen, elviszi a közművet. De azért rühellem, h ilyen bénán fejlesztenek, sosem engedték, h operával menjen, de h most már mással is alig...

Előzmény: H_G (2345)
H_G Creative Commons License 2014.04.06 0 0 2345

A FF-hoz és Chrome-hoz egyszerűen muszáj bővítményeket használni, anélkül merő szívás velük az élet. De szerencsére mostanra sok jó bővítmény elérhető, amikkel a FF már megközelíti az O12 funkcionalitását.

 

A legrosszabb az volt, amikor minden más böngészőben ész nélkül kattogtattam meg huzigáltam az egérgesztusokat :) de a FireGestures nevű add-on szerencsére ezt is megoldotta.

 

Előzmény: Törölt nick (2344)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.06 0 0 2344

Beállításra gondoltam, nem bővítményre, de azért köszi, megfontolom :)

Előzmény: H_G (2343)
H_G Creative Commons License 2014.04.06 0 0 2343

"Mennyit szívok, h a ff nem... Bár ott is be lehetne állítani ilyenre!"

 

Teljesen be lehet.

 

http://flashblock.mozdev.org/

Előzmény: Törölt nick (2341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!