Keresés

Részletes keresés

paithana Creative Commons License 2010.01.07 0 0 27
sikerült megtisztítani a felvételt a recsegéstől?
Előzmény: Isstike (25)
rjd2 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 26
http://www.helikonportal.net/files/Kossuthhangja.mp3
Isstike Creative Commons License 2009.10.16 0 0 25
Meghallgattam több helyen is, de mindenütt nagyon recsegős még a tisztított felvétel is. Hangmérnök vagyok, foglalkozom hangretusálással is. Ha valaki tudja honnan lehet letölteni, megpróbálom még érthetőbbé tenni, kicsit csökkenteni a recsegést.
fifikus_fizikus Creative Commons License 2008.06.23 0 0 24
Természetesen a YouTube-on is hallgatható, rá kell keresni "kossuth hangja" címmel. (Ha valakinek nem jönne be a pécskai URL.)
fifikus_fizikus Creative Commons License 2008.06.23 0 0 23
Igen, az egyik a törött, azért is nincs meg a hanganyaga...
Előzmény: Drkazmer (22)
Drkazmer Creative Commons License 2008.06.13 0 0 22

Bocsánat a duplázásért, csak ritkán szoktam ideírni, és nem volt meg a kód, aztán zűrök adódtak...

 

Egyébként a Széchenyi Könyvtár két tekercset ír. Az egyik lenne a törött?

Előzmény: Drkazmer (21)
Drkazmer Creative Commons License 2008.06.13 0 0 21

Én csak most láttam ezt a topicot.

Én egyszer hallottam egy TV-műsorban, és évekig nem hallottam róla utána. Aztán a neten ráakadtam végre. De hát tény, hogy recseg, az amatőr rádión a Szabad Európa. De nekem ez nagyon fontos volt, sokkal közelebb hoz egy ilyen lenyűgöző személyt, Kossuth Lajost, aki azon ritka kivételek közé tartozik a magyar történelemben, akit mindenki végtelenül tisztel és megbecsül.

Igazából ezt a felvételt ha jól tudom a Magyar Rádió archívumában üldögélő emberek hozták olyan formába, hogy legalább valamennyire érthető legyen. Azt nem tudom, hogy mit lehetne a mostani verzióval csinálni, de talán bizonyos szisztematikus zörejeket le lehetne szedni (például az a pattogás a közepétől). De sajnos nem értek hozzá. Mindig abban reménykedem, hogy mint a filmekben egyszer csak leszűrik a zajt a CIA szakemberei, és hipsz-hopsz Kossuth CD minőségben szól hozzánk.

De hát ez csak álomnak tűnik...

Előzmény: fifikus_fizikus (19)
Drkazmer Creative Commons License 2008.06.13 0 0 20

Én csak most láttam ezt a topicot.

Egyszer hallottam a felvételt egy TV-műsorban a Rádió hangarchívumából, és évekig nem hallottam róla utána. Aztán a neten ráakadtam végre. De hát tény, hogy recseg, mint az amatőr rádión a Szabad Európa. De nekem ez nagyon fontos volt, sokkal közelebb hoz egy ilyen lenyűgöző személyiséget, Kossuth Lajost, aki azon ritka kivételek közé tartozik a magyar történelemben, akit mindenki végtelenül tisztel és megbecsül.

Igazából ezt a felvételt ha jól tudom a Magyar Rádió archívumában üldögélő emberek hozták olyan formába, hogy legalább valamennyire érthető legyen. Azt nem tudom, hogy mit lehetne a mostani verzióval csinálni, de talán bizonyos szisztematikus zörejeket le lehetne szedni (például az a pattogás a közepétől). De sajnos nem értek hozzá, nem vagyok hangmérnök. Mindig abban reménykedem, hogy mint a filmekben egyszer csak leszűrik a zajt a CIA szakemberei, és hipsz-hopsz Kossuth CD minőségben szól hozzánk.

De hát ez csak álomnak tűnik...

fifikus_fizikus Creative Commons License 2008.05.26 0 0 19

A Szárnyaszegett c. Kárpátia-szám elején is ez hallható.

A teljes beszédnek ez csak az utolsó harmada, amelyet K.L. Torinóban mondott fonográfra Felner Károlynak és Barna Tivadarnak 1890. szept. 20-án.

Az apropó: az aradi vértanúk emlékművének avatása, ahol értelemszerűen ő nem vehetett részt, de a hangja igen.
(Akkor az éppen olyan futurisztikus lehetett, mintha ma valakit a még nem létező mozgólépes hologrammal vetítenének ki.)


A viaszhengerek élettartama 20-30 lejátszás. Az első világháború környékéig mégis több ezerszer játszották le, ezért recsegő.

 

Ekkor mindhárom elveszett, egy véglegesen, kettőt pedig 1974-ben megtalált HEGYI-FÜSTÖS ISTVÁN (ref. lelkész-író-ősrádiós). (Aki éppen a nagyapám, ezért hiteles a forrás.)

Az egyik hengert egy titkárnő a szeme láttára ejtette le a földre..., a harmadikon volt ez a felvétel.
Az Edison-féle hangrögzítés 100 éves évfordulójára, 1977-ben kislemezen adták ki (Hungaroton EP25055), a hengertok fotójával, a kéziratfotóval, és egy HFI-féle rövid leírással megspékelve.

 

Kossuth a maga precízségével leírta a szöveget, statisztikával is kiegészítve (szavak dbszáma, kiknek mondta, miért mondta), hogy hiteles legyen.

A kislemezen Ráday Imre mondja el érthetően a beszédrészletet.

A 100 éves Kossuth-évfordulóra (1994) megjelent egy bársonykötéses Kossuth-album, amely CD-mellékletén megjelent a hang BBC által tisztított változata, ezt hallhatjuk itt.

 

Tény, hogy lehetne még szűrni a recsegésből. Ha valakinek lenne ötlete, kérem, keressen meg, mert a jobb tisztítás nagyapámnak mai napig szívügye.

:-)

vinyo007 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 18

Hát jah ,elég röhej hogy nem csinálták meg a mai progikkal valami, elég jó minőségre,mert ez  szar.

 

http://www.pecska.ro/1848/1848/hang/kossbesz.wav

 

talán lesz valaki aki kicsit javít rajta............................

 

amugy azokat a hengereket nem lehet 15-20nál többször lejátszani,és mivel már rég megvan mp3ban ,gondolom a 21.századnak is letolták 1szer:S

 

mondjuk minek????szedték volna le ők is a netrőlRtl miatt -1be vannak:D:D:D

Zézé Creative Commons License 2008.03.19 0 0 17

az rtl leadta tegnap, eleg recsegos, szar minoseg

 

azt sugaltak, hogy c. 20x lehet lejatszani a viaszhengert, es ebbol a XXI sz. volt az egyik ... :))) lehet, hogy nem, de akkor minek hozattak ki, es jatszottak le ezt a vacak minoseget ...

 

most komolyan nincs meg valahol mp3-ban es digitalisan, normalisan - hallhatora - letisztitva?!?!?! vicc

Előzmény: horst_fuchs (16)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.08.22 0 0 16
valaki adna nekem egy aktuális linket?
khiri Creative Commons License 2005.02.02 0 0 15

Köszönöm szépen!!!

 

 

üdv khiri

 

http://khirikiraly.fw.hu

petey t Creative Commons License 2005.02.02 0 0 14
Hálás köszönetem! :)))))))
Előzmény: Bahn (13)
Bahn Creative Commons License 2005.02.02 0 0 13
Mindkettőtöknek ment a levél!
petey t Creative Commons License 2005.02.02 0 0 12

Tisztelettel jelentkeznék (már persze ha Bahn kollega idejét nem terhelem túlzottan meg vele...)

 

peteyy@freemail.hu

khiri Creative Commons License 2005.02.02 0 0 11

Sziasztok!

Át küldenétek nekem is az mp3 változatot?

Köszi szépen.

 

khiri@freemail.hu

Bahn Creative Commons License 2005.01.31 0 0 10
Oké,neked is ment a levél!
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.31 0 0 9
Lécci küldd el nekem is!
köszi :)
Előzmény: Bahn (6)
Bahn Creative Commons License 2005.01.31 0 0 8
Mail ment.
Előzmény: rettentó (7)
rettentó Creative Commons License 2005.01.31 0 0 7

Örök hála!

A fogler@praize.com címre küldheted.

Előzmény: Bahn (6)
Bahn Creative Commons License 2005.01.29 0 0 6
Üdv!
Nekem van konverterem és sikerült ebből az .ra-ból mp3-at csinálni.Ha érdekel,el tudom küldeni mailben.
Előzmény: rettentó (3)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5
kösz
Előzmény: polites (2)
seabeast Creative Commons License 2005.01.28 0 0 4
www.real.com,innen leszedheted a lejátszót.
Előzmény: rettentó (3)
rettentó Creative Commons License 2005.01.28 0 0 3

Köszi!!!

Be kell szereznem egy lejátszót, amelyik tudja ezt.

Azért mp3-ban is várnám.

Előzmény: polites (2)
polites Creative Commons License 2005.01.28 0 0 2

Ha nem is MP3-ban, de Real Audio-ban:

http://hungary.ciw.edu/kossuth/koss1.ra

 

"A világ bírája a történelem fog e kérdésre felelni. Legyenek a szentemlékű vértanúk megáldottak poraikban, szellemeikben a hon szabadság Istenének legjobb áldásaival az örökkévalóságon keresztül; engem ki nem borulhatok le a Magyar Golgota porába, engem október 6-a térdeimre borulva fog hontalanságom remete lakában látni a mint az engem kitagadott Haza felé nyújtva agg karjaimat a hála hű érzelmeivel áldom a vértanúk szent emlékét hűségükért a Haza iránt, 's a magasztos példáért, melyet az utódoknak adtanak; 's buzgó imával kérem a magyarok Istenét, hogy tegye diadalmassá a velőkig ható szózatot, mely Hungária ajkairól a Magyar Nemzethez zeng. Úgy legyen Ámen ! Turin September 20 1890. Kossuth Lajos"

close652 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1

Jól emlékszem, hogy amerikai körútján vették fel?

bujdos Creative Commons License 2005.01.28 0 0 0
"0"
rettentó Creative Commons License 2005.01.28 0 0 topiknyitó
Örülnék, ha meglenne valakinek ez a phonográph-fölvétel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!