Keresés

Részletes keresés

mz-per-y Creative Commons License 2022.12.28 0 0 250
A Pál utcai fiúk
Mikor a tanár úr feloszlatja a gittegyletet, elveszi a pecsétet és felolvassa: "Gittgyüjtő Egylet, Budapest, 1902"
Boka gyűlést tart a csata előtt, és közli, hogy a hadi kiadások miatt a gittegylet pénzére is szüksége van, ami pontosan 2 forint és 97 krajcár. Nem tudom, bakinak nevezzük-e, mert 1902-ben már a korona (váltópénze: fillér) a hivatalos fizetőeszköz, de sokan továbbra is forintban számoltak, ami nem volt túl nehéz, 1 forint 2 koronát ért.
sygma Creative Commons License 2012.09.27 0 0 249

> Ugyan miért lakik egy füredi rendőr Tihanyban egy szállodában?

 

Kidobta az asszony? :)

 

-Sygma

Előzmény: Ati88 (245)
hajnalka30 Creative Commons License 2006.02.23 0 0 248
sziasztok!Van közötettek aki forgatáson dolgozik?
parhuzamos Creative Commons License 2006.01.05 0 0 247

Mostanában volt valamelyik csatornán: Szent Iván napja.

 

Tetszett, amikor a főszereplő szülinapját a Gödör-ben ünneplik (a medence alatt), és amikor kilépnek az házból, az már a Millenáris park egyik épülete. 

 

Hüp-hüp. Barba-trükk.

Vagy:

Ott legyek, ahol akarok.

 

De persze sok-sok :):):):):):):)

És nem fikázás miatt írtam ezeket.

 

Amúgy tetszett a film.

 

Ja, mielőtt beírnátok valami bakit, érdemes megnézni, hogy írta-e már valaki: Fórumkereső - ebben a topic-ban 

Ayreon Creative Commons License 2005.09.06 0 0 246
Biztos Bujtor titokban utálta a gyerekeket:)))
Előzmény: Ati88 (245)
Ati88 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 245
Pogány madonna:
Ugyan miért lakik egy füredi rendőr Tihanyban egy szállodában?
Miért ad a gyerek kezébe egy hajszárítót és hagyja játszani a vízzel telt fürdőkád szélén?

Ezek a forgatókönyv bakijai, de bakik.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2005.05.22 0 0 244
Ez ugyan nem játékfilm: most ért véget a Magyar elsők sorozat Az első magyar női uralkodó c. része. Nagy Lajos leánykái, Mária és Hedvig apjuk halála után nem sokkal (1380-as évek) a padlásszobában titokban nyomtatott könyveket olvasgatnak... Ráadásul olyan kis helyes, kézbevaló kötetecskéket.
kroll Creative Commons License 2005.04.10 0 0 243

Csocsó avagy éljen május 1

 

Az 50-es években játszódó filmben feltűnik egy DACIA TX 1310-es típusú kocsi. A baj csak az, hogy az 50-es évek elején nemhogy ezt a típusú DACIA-t, hanem a francia eredetijét (R 12-es RENAULT) sem gyárották még.

 

Egyébként a MERKUR csak 1976-tó kezd forgalmazni DACIA-kat.    

Előzmény: gmatis (232)
Leadfoot Creative Commons License 2005.02.15 0 0 242

Ígértem a Moszkva Tér-ből képeket a korban oda nem illő autókról, nos van pár, csak kettőt raktam fel...

 

http://img.tar.hu/leadfoot_vts/img/10887148.jpg#3 - Itt Boci Mama feje mellett a hátsó ablakban látszik egy fhér opel Astra hátulja. De igazából jól látni a következőn lehet az anakronizmust (a kép felső részén): http://img.tar.hu/leadfoot_vts/img/10887149.jpg#3

negyvenketto Creative Commons License 2005.02.15 0 0 241

Már megbocsáss hogy ezt írom, de ezek aztán nagy felfedezések.

Ha neked 2 ékezethiba miatt már prekoncepciód alakul ki akkor vélelmezem, neked már elöljáróban is az volt.

 

Szerintem a film nem ezek miatt nem tökéletes amiket te írsz, mert ezek apróságok, csodálom, hogy azt nem figyelted, hogy vajon ugyanaz a busz hányszor jött meg.

 

A filmmel (habár ez nem filmkritikai hanem bakigyűjtő fórum) kapcsolatban szerintem pl. Herrer Sára (Annamária) semmilyen játéka vagy mondjuk a főszereplő túlzott felnőttsége (önfényezés?) éppúgy megemlíthető, mint a nagyszerű maszkmesteri meló, vagy mondjuk a film folyamán sokszor érezhető jó és rossz kettőssége.

 

Jobb lett mint amire számítottam.

 

42

 

 

 

Előzmény: rg7 (240)
rg7 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 240

Sorstalanság:

 

Nem tetszett a film.

(De éppen ezért nekikezdek a könyv elolvasásának. Eddig azért nem tettem ezt, mert nem szeretek a divathullám része lenni.)

 

Ami meghatározta a rossz szájízt már az elején: a főcím igénytelensége, a stáblistában lévő hibák: Rajhona Ádam, ...Sorstalanság címü...

Tehervagonokon felfedezhető "UIC St" jelölés (Nemzetközi Vasútegylet, standard=> ha jól emlékszem 1947-ben alapították) és a MÁV sárga négyzetei a kocsin (leltári jelölés)

thefilmmaker Creative Commons License 2005.02.12 0 0 239
Gondolom a testével. Ha egyszer fájdalmat nem érez, 3 másodperc múlva úgy is felrobban, rájaadásúl kurva kömény anyagból készűlt, gondolom így. Az ajtót nem arra tervezték, hogy szétroppantson minden alája beszorúlt tárgyat (terminátort).
Előzmény: poorbahrdew (235)
BoGar Creative Commons License 2005.01.30 0 0 238
Ha már reklámok az új autóillatosító reklámjában az autók jelzőlámpája érdekesen működik. Először a hátsó, majd az elsők villannak fel.
SosoSAAB Creative Commons License 2005.01.30 0 0 237
Üdv Mindenkinek !

Magyar reklámban olyan baki, ami pont a szlogent teszi tönkre :
Lakáshitel, fiatal lány megkapja, lakásavató buli, "Légy nagyvonalú" (vagy
valami ilyesmi szlogen), pezsgő ...... ööööö illetve csak pohár, mert amit a
lány osztogat a meghívottaknak "nagyvonalúan", mind ÜRES !!! Egy csepp
pezsgő sincs benne !
Egyébként valakinek már leeshetett a dolog, mert óriásplakátokon, újsághirdetésben
már van a pohárban ital.

Van egy amcsi film is "Gagyimami" amiben M. Laurence kap a főhősnőtől egy
nyakláncot kereszttel, mint "Nagymami". A filmben ezután végig viseli, úgy, hogy
többször egyértelműen látszik, hogy ugyanarról az ékszerről van szó, de hol
mamiként, hol rendőrként van rajta. Szegény hősnő ! Már hamarabb rájöhetett
volna, hogy átpallantják !
cyber.greg Creative Commons License 2005.01.29 0 0 236

A rendszámkereső vicces eredményeket hozhaz, emlékezzünk az élénkkék IFA-ra a Coca-Cola light reklámból :))

(A kabrió rendszáma volt CCL-001, ami igazából az említett teherautóé)

 

Most előbb a trélerről leguruló Polo rendszámát néztem meg, ami a reklámban piros, az adatbázis szerint világosszürke. És persze nincs forgalomban.

Előzmény: kerelyfe (234)
poorbahrdew Creative Commons License 2005.01.29 0 0 235

Nem magyar film, de ütős baki.

 

Terminátor 3. A végén svarcenegger (kissé megtépázva már ugye) a bunker lezuhanó ajtaja alá fekszik, hogy a főhös és partnere lejuthassanak a bunkerba. Közben magához tér a főgonosz hölgyemény, ekkor már lábak nélkül, és elkezd kúszni dzson konnor után, át a betonajtó alatt, amit svarcenegger tart. Svarcenegger művész úr egyik kezével megfogja a gép-hölgy figyegő drótjait, hogy ne tudjon tovább mászni, másik kezével pedig a mellkasához nyúl, hogy felrobbantsa önmagát, és egyúttal a főgonoszt is. De ha egyik kezével az ellenséget tartja, másikkal magán matat, mivel tartja az ajtót?

kerelyfe Creative Commons License 2005.01.28 0 0 234
Hogy még egy kicsit adjunk a Pannonos Trabis/Motoros/ reklám(ok)nak:

Rendszám: bjm-836
Gyártmány: TRABANT
Típus: 601 SPECIAL
Szín: KÖZÉPPIROS
A jármű körözés alatt áll? Nem
KGFB* adat: A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) állásfoglalása alapján adat nem adható ki
Egyéb: A lekérdezett jármű nincs forgalomban


Akkor, hogy engedték "száguldozni"?

Ennek bárki utána nézhet.
https://secure.magyarorszag.hu/ugyintezo/szolgaltatasok/gepjarmukereso

A másik.

Rendszám: uad-251
Gyártmány: PANTHER
Típus: PANNÓNIA P10
Szín: FEKETE
A jármű körözés alatt áll? Nem
KGFB* adat:
A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) állásfoglalása alapján adat nem adható ki
Egyéb: A lekérdezett jármű forgalomban van


A reklámban pedig jól kivehetően piros.
cyber.greg Creative Commons License 2005.01.28 0 0 233

Így van. Amikor nyilvánvalóan nem láthatónak szánt dolgokat látsz fent és lent, akkor ezt a hibát követték el.

(Megpróbálom előkeríteni a Hídember tévéváltozatát, hogy illusztráljam a múltkori hozzászólásom.)

Előzmény: Ayreon (230)
gmatis Creative Commons License 2005.01.28 0 0 232
A Szamba végén a fôhôs 80-as években gyártott kerek ikerlámpás Dacia TX-e valóban nem futhatott együtt a színészek farmotoros Ikarusával. A Világszám vége felé (1973-as jelenet) felt?nt egy gumisarkú lökhárítós Trabant. Ezt a változatot 1979-ben kezdtek forgalmazni.
Előzmény: El Che (7)
kika6 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 231
Még hogy lejátszotta Liptait a boroskancsó? Liptai szerintem jó a Magyar vándorban, sőt olyan jó a dekoltázsa, hogy eddig miatta észre sem vettem a boroskancsós bakit. 
Ayreon Creative Commons License 2005.01.27 0 0 230

Ez érdekes! Ezért van a hídember TV-s verziójában annyi belógó mikrofon és árnyék? Azért látthattam a Csupasz Pisztoly-t ORF 1-en úgy, hogy láttam a banánt a magas srác a szájából tolja ki? Ezért láthattam a Vaklármában, hogy a guruló kocsit egy tréller fogja vissza, és ezért láthattam a nőnek, akit Gene Wilder a felálló farkával tart sakkban a melleit, melyeket korábban moziban nem lehetett látni?

Hm.

Előzmény: cyber.greg (220)
kika6 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 229
A Meseautóban van a legdurvább mikrofonos belógás: töbször fejbesuhintja Stohl Bucit.
Előzmény: HRM KING GY I (168)
turani Creative Commons License 2005.01.26 0 0 228
Viszont az már nem baki...
Előzmény: Matt (227)
Matt Creative Commons License 2005.01.26 0 0 227
egy későbbi jelentetben leesik a lakókocsiról is. az már direkt azért volt benne.
Előzmény: turani (222)
Norbee__ Creative Commons License 2005.01.22 0 0 226
Áhh köszi !! Valóban ott is fent van ez a hiba , tehát nem csak én vettem észre ! :)
Előzmény: NMagister (225)
NMagister Creative Commons License 2005.01.21 0 0 225
OFF
A CSK sorozat bakijait is megtalálod a www.csillagkapu.hu oldalon. Van jó sok...
Előzmény: Norbee__ (224)
Norbee__ Creative Commons License 2005.01.21 0 0 224

Nem magyar filmes bakit szeretnek megmutatni, de azert remelem nem hurrogtok le :-)

 

Szoval ez a kep egy sorozatbol van , megpedig a Stargate (Csillagkapu) c. sorozatbol. Akik esetleg nem nezik azoknak elmondom , hogy a Csillagkapu segitsegevel mas vilagokba is eljuthat a filmbeli felderitocsapat. Azt meg tudni kell , hogy egy masik vilagba eljussanak ahhoz 7 darab szimbolumot kell a Csillagkapuval feltarcsazni. Nos kedvenc hoseink elkezdik feltarcsazni egy masik vilag Csillagkapujat. A kepen megfigyelheto jobb oldalt a szimbolumok melyek az adott bolygora vezetnek. A filmben mutatjak miutan a 3. szimbolumot is sikerult a szamitogepbe taplalni , illetve a 7. szimbolumot.  Erdekes modon itt az elso harom szimbolum mar nem egyezik meg az elotte 10 masodperccel bemutatott kepen mikor meg csak 3 szimbolumot tarcsazta fel a szamitogep :-)

 

 

 

 

Mirko Ruzic Creative Commons License 2005.01.21 0 0 223
Talán tavaly vagy tavalyelőtt október 23. alkalmából - volt egy film a tv2-n. Cime: Amerikai rapszódia. Mellesleg magyar-amerikai koprodukció. A történetet mindenki, aki nem látta, vagy látta de nem maradt meg benne (nem csodálkozom ez utóbbin sem), elolvashatja a http://www.intercom.hu/honlapok/amerikairapszodia/story.html cimen. Nekem is csak azért maradt meg a film, mert amellett, hogy ia készitői biztosan nagyon igyekeztek hitelesen ábrázolni a sztorit, rengeteg kisebb-nagyobb baki került a filmbe. Ezek közül szemezgetnék néhányat:

- A történetet őnéletrajza alapján iró és rendező Gárdos Éva el se tudta képzelni, milyen volt (számomra inkább lehetett) egy ötvenes évek eleji munkatábor. A filmben a (feltehetőleg az '53-mas változások idején) kiszabaduló nagymamáért odamegy a táborhoz autóval a család ügyvéd barátja. a., Táborokhoz civilek nem gyakran mentek közel. b., Akinek olyan ügyvéd barátja volt, hogy az illető autóval járhatott, az jellemzően nem került munkatáborba. Rendben, ez a kettő nüansz, kötözködés, a kivételek meg tudvalevőleg mindenütt erősitik a szabályokat. ;)

- A főszereplő kislányt nagyanyja ellopja nevelőszüleitől, hogy az USÁ-ba telepitse át. Elviszik a repülőtérre, amelynek homlokzatán ott diszeleg a Ferihegy 1 felirat. Akkoriban még nem volt kettő belőle, tehát számomra logikátlan a megkülönböztetés. Aki mégis látta a kettes terminál megépülte előtt jóval az egyest a homlokzaton, az szóljon, és abban az esetben ez a momentum is visszavonva. De azért ha levenni csak nem éri meg egyetlen tizmásodperces snittért, leretusálni azért le lehet... Az egyszeri kiutazásra érvényes útlevelet megnézik, majd felültetik egy helyre kis légcsavaros Tupoljevre, amin korai Malévos festés diszeleg. A Tupoljev akár még stimmelhet is. No de hogy Malév? 1956-ig Maszovlet volt a Magyar Népköztársaság légiforgalmi cégének neve, szovjet-magyar vegyesvállalkozásban (vagy hogy is hivták ezt akkoriban :), amint erre a név is utal. A család másik fele Los Angelesben telepedett le. Láthatjuk, amint a család erősen vár egy elég egyszerű repülőtéren ('50-es évek eleje, Los Angeles, és mint később láthatjuk, nemzetközi reptér - azért ez is furcsa, de nem számottevő), ahol egyszer csak bemondják, hogy a budapesti járat érkezik - és leszáll egy PanAm (vagy valami hasonló nagynevű társasághoz tartozó) gép. Vegyük sorra: a., Azokban az időkben ha indult is Budapestről gép közvetlenül az USÁ-ba, az nem esélyes, hogy a nyugati partra érkezett. b., Akárhogyan is, hogy lett a Malév gépből PanAm, vagy ha átszálltak mondjuk Washingtonban, New Yorkban, etc., akkor meg miért Budapestről érkezik az a nyavalyás? ;)

- A kislányból nagylány lesz, aki sokszor megmakacsolja magát a történet során, főleg amikor arról esik szó, hogy márpedig ő vissza akar menni Magyarországra. Végül a szülők engednek, és a sacc tizenhat éves lány repülőre ül, elmegy Párizsba (v.ö. előző bekezdés) azzal, majd onnan az Orient Expresszel Budapestre. Hogy hozzávetőleg hatvanhatban járt-e az Orient, nem tudom, de tételezzük fel. Befut a (számomra teljesen hiteles) vonatmatuzsálem a Nyugatiba. Ez az előtér. A háttérben pedig kicsit disszonáns látványt nyújt egy szürke csikos, feltehetőleg IC feladatkörbe beosztott GH (Ganz-Hunslet) kocsikból álló szerelvény. Ismereteim szerint akkoriban hazánkban még a manapság a szolgáltatás aljának minősülő lengyel gyártmányú kabinos és egybenyitott magyar (Ganz) kocsik sem léteztek.

- Tisztán logikus óvatosságból a városból sokat nem mutogattak, igy ezt ha jól emlékszem, egy darab, a képbe nem illő épület bekerülésével megúszták. ;)

És persze a politikatörténeti korrektség sem képezi markáns összetevőjét a filmnek, no de ez nem baki, hanem egy nézőpontból becstelenség, egy másik nézőpontból meg támogatandó eljárás, hogy rúgjunk minél nagyobbat a Kádár-korszakba. De ez már off, elismerem.

Ez eredetileg egy exportfilm. Annak is kellett volna maradnia.

És ha túlzottan szájbarágós, érdektelenül magyarázósra sikeredett volna a beszámoló, akkor bocsánatot kérek, de szükségét láttam, egy szerintem nem túlzottan közismert filmről lévén szó.

Valamint remélem, nagyon szőrözősnek sem hatott. ;)
turani Creative Commons License 2005.01.20 0 0 222
Üvegtigrisben baki az is, amikor Csuja Imre elvágódik a kismotorral (ízírájder öcsém!). A végleges változatban bennehagyták, de 3 órán át szedték össze a felállós jelenethez a színészt... :-)
Előzmény: Matt (221)
Matt Creative Commons License 2005.01.19 0 0 221
üvegtigris:
a film közepén Lali egy tuját néz, ami teljesen kiégett. később amikor Sanyi lepisili, már zöld a tuja. ezt egyébként meg is említik az audiokommentárban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!