Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fekvőrendőr Creative Commons License 2019.07.13 0 1 78

"Az Autoclub Travel irodáiban országszerte forintért megvásárolható a magyaron kívül a cseh, az osztrák, svájci és a szlovén autópálya-matrica! A közölt adatokért a Magyar Autóklub felelősséget nem vállal. Adatok továbbítása kizárólag forrás megjelöléssel!"

forrás: https://www.autoklub.hu/klub/klubinform/kulfoldi-utazasi-informaciok/

 

Előzmény: flizi85 (72)
kaposznyak Creative Commons License 2019.07.13 0 0 77

Sziasztok.

Valaki mostanában ment Prágába autóval?

Pozsony-Brno-Prága autópálya mennyire zsúfolt hétköznap?

4,5 óra hihető?

Kösz!

Mdave89 Creative Commons License 2017.07.08 0 1 76

Ha még valakit érdekel a téma, itt egy kis segítség: http://iranypraga.hu/praga-autoval/#autoval

leroyclub Creative Commons License 2015.12.12 0 0 75

Engem is érdekelne valami friss infó. Jövőhéten tervezünk egy rövid kirándulást.

Előzmény: mucden (74)
mucden Creative Commons License 2014.12.09 0 0 74

Esetleg van-e friss tapasztalata valakinek az útvonalat illetően?

Előzmény: ritchie02 (71)
JAWA CZ/SK Creative Commons License 2014.07.20 0 0 73
Előzmény: zar 116 (63)
flizi85 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 72

Sziasztok!

 

Most fogunk menni először Prágába, így szeretnék kérdezni 1-2 dolgot.  Autópálya matricákat hol tudom megvenni? Olvastam vhol ,hogy talán Mosonmagyaróváron meg lehet venni  a szlovák és a cseh utakhoz szükséges matricákat. Igaz ez? Ha igen, akkor pontosan hol tudom megvenni?

A szállásunk a város szélén lesz. Azt az információt kaptam,h vonattal tudunk majd bemenni a városba,3 megálló lesz. Ami érdekelne ezzel kapcsolatban, h tényleg a vonaton a kalauznál kell a jegyet megvenni?

 

Szállásunk: http://www.booking.com/hotel/cz/svornost.hu.html?sid=408a29100aabc76771c95d0b07523e5f;dcid=4

 

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

ritchie02 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 71

Szia! Időközben mi is hazaérkeztünk. A korlátozásokat tekintve rosszabbra számítottam, de annyira nem vészes a helyzet. Sőt néhány helyen már javított aszfalton lehet autózni. Azért a nagy része még mindig szörnyű "rázópad" de a belső sávban kibírható. Egyébként Prága még mindig gyönyörű, és most több idő jutott a sörözésre.  

Előzmény: F. Peti (70)
F. Peti Creative Commons License 2014.05.05 0 0 70

Szia ! Most jöttem meg Csehországból. Többek között Brno-Prága autópályán oda vissza.

Nem volt lényeges gond vagy torlódás. Igaz munkaszüneti napokon mentem arra.

Ha jól emlékszem ezen a szakaszon 5-6 helyen van 10km hosszú szűkítés, két keskeny sávval. Itt a max. sebesség 80km/h. Bár a csehek eléggé betartják a sebesség korlátozásokat, általában itt mennek azért 100 km/h sebességgel is.

A belső sáv eléggé szűk. Belül 50cm-es betonfal kívül esetleg egy teherautó.

Lényeg, hogy csak előre szabad nézni, oldalra sohasem. Így mentünk 120-szal is tartósan  a 100-as külső sáv mellett.  Szerencsére csak 10km hosszú egy-egy szakasz. Mire igazán bestresszelnél vége is van.

A felújítatlan szakaszok bizony néha olyanok mintha sziklás sivatagban tevegelnél. A belső sáv kevésbé ilyen. Ott kell menni. A csehek is így csinálják.

 

Jó sörözést !

 

 

Előzmény: ritchie02 (69)
ritchie02 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 69

Sziasztok! Ha valaki véletlenül olvassa.... Vasárnap indulunk Prágába és teljes bizonytalanságban vagyok, hogy autóval merre menjünk. Azt tudom, hogy Brno-Prága közötti D1-es autópályát elkezdték felújítani. Járt mostanában valaki arra? Mennyire macerás, érdemes bevállalni, vagy menjünk Ausztriában Linz-ig és onnan fel Ceske Budejovice és Tábor érintésével. Kb. 150km-el hosszabb de legalább van látnivaló. Nem rohanunk, de nem szeretnénk órákat eltölteni Brno után a leszűkített, amúgy is igen rossz minőségű autópályán mondjuk egy baleset miatt, és még menekülési útvonal sincs.

Minden véleményt szívesen fogadok, ha valaki tud infót kérem ossza meg velem. Előre is kösz!

Divinajan30. Creative Commons License 2014.02.15 0 0 68

Sziasztok, uj vagyok itt a fórumon, de látom, hogy nagyon régen szólt hozzá valaki. Szeretném megkérdezni, hogy a Hotel Herrmes-ben Prága, volt-e már valaki. Nagyon messze van onnan a belváros? Ez igen fontos kérdésem lenne, de infót szivesen fogadok. Április végén megyünk négy nap, három éjszakára, és szeretnék jó kis programot összeállítani. Várom válaszotokat, sziasztok Kati

Prágai magyar Creative Commons License 2012.12.04 0 0 67

Kedves Csehországba, Prágába utazók.

A www.pragaclub.hu oldalon remek és olcsó prágai és csehországi szálláslehetőségek, a www.hellopraga.hu oldalon, érdekes információk Prágáról, Csehországról.

Countrex Creative Commons License 2011.05.02 0 0 66

 

Szia!

 

nagyon jól hangzik, ami t írtál. Arra lennék kiváncsi hogy milyen áron sikerült szállást foglalnotok ? mennyire közel a központtól ?

 

A közlekedésre a városban nagyon figyeljetek oda, mert vannak utcák ahova napközben tilos behajtani, és erre nagyon élelmesek a cseh rendörök.

 

Zolee

Előzmény: lucien (65)
lucien Creative Commons License 2011.04.12 0 0 65

Sziasztok,

 

Májusban megyünk Prágába a párommal és néhány baráttal egy hosszabb hétvégére kocsival.

Megnéztük már a benzin árakat (360 körül van a gázolaj), az autópáya matrica árakat (2220 Ft - Szlovákia, 3325 Ft - Cseh k.), és találtunk kellemes szállást, kellemes áron.

 

Mire érdemes szerintetek még oda figyelni?

Miket érdemes megnézni?

 

Minden tapasztalatot, élményt, tanácsot szívesen fogadok!

 

Köszi,

 

-lucien

zar 116 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 64

Forintban
Előzmény: DDori (55)
zar 116 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 63
Brnoban, a nagy autópálya csomópontnál van egy nagy bevásárlő és szórakoztató központ, ott érdemes megállni pihenni és enni. Az összes ismert butiklánc is megtalálható ott. A cseh autópálya Prága felé oloyan, mint az M7 régen. Csak a belső sáv használható. Az autópályán kívül ügyelni érdemes a tankolásra, mert ritkán találkoztam komoly kúttal. Hazafelé érdemes útba ejteni Telc-et, gyönyörű a barokk főtere, és lehet jót ebédelni is.
Előzmény: jaraka (62)
jaraka Creative Commons License 2008.04.18 0 0 62
Hello!
látom kicsit régen volt már itt élet.de azért megpróbálom , hátha figyeli valakit.
szóval mi Május 8.án mennénk ki Prágába egy pár napra kocsival.
aztán 1-2jótanács kellene :) benzin mennyi kint?autópálya dijak?vagy esetleg jobban megéri ha nem pályán megyünk?km -ben + idöben biztos több.. de szép helyeken lehet menni?esetleg olcsobb?
meg , kint milyen kaja , pia árak vannak?meg szórakozóhelyek? :)
válaszokat elöre is köszi! :)
csehesszlovak Creative Commons License 2006.08.07 0 0 61
Prága kártya,tömegközlekedési bérletek, térképek, szép honlap..www.cseh-szlo.hu
microdrive Creative Commons License 2006.07.04 0 0 60
sziasztok valaki meg tudja itt nekem mondani hogy hogyan találom meg tömegközlekedéssel prágában a kinai piacot....nagyon fontos lenne köszi! várom válaszotokat! gghewtre
DDori Creative Commons License 2006.04.11 0 0 59

Senki nem tud segíteni? :((

2 nap múlva indulnánk

Előzmény: DDori (57)
cseh-szlo Creative Commons License 2006.04.04 0 0 58
Cseh és Szlovák utazási iroda www.cseh-szlo.hu jo szállás jó áron,tudom ajánlani
DDori Creative Commons License 2006.03.29 0 0 57

Rajka-Pozsony-Prága útvonalon milyen látnivalók vannak, amit feltétlen meg kell nézni?

Ez lesz az első útunk arra, így nagy a tanácstalanság a családban.

DDori Creative Commons License 2006.03.29 0 0 56
Sajnos nem működik még az oldalad
Előzmény: verponty (51)
DDori Creative Commons License 2006.03.29 0 0 55
Milyen pénznemben kell fizetni Rajkánál a Cseh és Szlovák matricáért?
Előzmény: verponty (51)
Nahar Creative Commons License 2006.03.08 0 0 54
Néha dolgozni is kell :D
Előzmény: verponty (53)
verponty Creative Commons License 2006.03.08 0 0 53
micsinász te reggel 3kor a gép előtt????????
Előzmény: Nahar (52)
Nahar Creative Commons License 2006.03.08 0 0 52

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Várom, hogy elkészüljön a honlapod, érdekesnek ígérkezik, s talán az út közben felkeresni érdemes helyekről is kapunk majd ott információt :-)

Előzmény: verponty (51)
verponty Creative Commons License 2006.03.07 0 0 51

Ha minden igaz, hétfőn már működik a honlap.

 

Addig is: bankkártyát vigyél magaddal, azzal mindenhol tudsz fizetni.

 

A sztrádíj 200 CZK (1600 ft) csehországban, és kb ugyanennyi szlovákiában is.  Ezért 15 napig autózhatsz.

 

Egyébként a Rajkánál (magyar-szlovák határ) meg tudod venni a cseh és a szlovák matricát.

 

Előzmény: Nahar (50)
Nahar Creative Commons License 2006.03.07 0 0 50
Még 1: EURO-t, vagy Cseh Koronát vigyek (+ Szlovák Korona?)?
Nahar Creative Commons License 2006.03.07 0 0 49

Ahoj! :)

Sajnos nálam nem működik az oldalad (Avant Browser)  :(

Pedig érdekelnének olyan dolgok, hogy mennyi az autópályadíj, ez mennyi időre érvényes, ugyanezek parkolásról.

Előzmény: verponty (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!