Keresés

Részletes keresés

libabor Creative Commons License 2006.08.26 0 0 15

TUDJA-E ÖN, HOGY MENNYI MOST AZ ÁPOLÁSI DÍJ?

Annyi mint a GYES, vagyis a gyermekgondozási segély, hiszen ugyanazon célból igényelhetők!

Általában 25 800,- Ft/hó, amiből a nyugdíjjárulékot is levonják!

Az egészséges gyermek után járó gyermekgondozási DÍJ - a GYED - pedig általában 87 500,- Ft/hó, amiből nyugdíjjárulékot sem vontak!

"Kívánja-e Ön, hogy a Magyar Országgyűlés alkosson olyan törvényt, melynek értelmében a 24 órás felügyeletre és gondozásra vagy ápolásra szoruló, önmagukat ellátni képtelen súlyosan fogyatékos személyekre tekintettel megállapított ápolási díj az ellátás helyétől (bentlakásos intézetben vagy családban) függetlenül azonos mértékű legyen." ???

A fenti kérdéskör az ÉCSJE /ÉrtelmiSérült Családjai Jogvédő Egyesülete/ képviselőjétől benyújtott országos népszavazási kezdeményezés hitelesített aláírásgyűjtő ívén szerepel.

A sikerhez 200 ezer hiteles aláírás kellene.

Az ívek innen tölthetők le:

http://www.freeweb.hu/ecsje/index.php

 

Bárkit érhet súlyos baleset, bármikor kvázi egészségfogyatékos lehet!

Vannak azonban olyan családok is, ahol a súlyosan rokkant vagy beteg családtag - mint én - gondoskodásának a díja 0 Ft!

Állami intézményben viszont most kb 300 ezer Ft/hó a bekerülési összeg egy ilyen fogyatékosnak.

KÉRJÜK, SEGÍTSENEK ezt a diszkriminációt megszüntetni!

Minden közreműködőnek köszönjük a gyűjtést!

GoldnerIbolya Creative Commons License 2004.12.01 0 0 14

A gödöllői botrány kirobbanása kellett ahhoz, hogy végre - ha még csak félhivatalosan is , de elhangozzon a bejelentés. A támogatást nem a cégek, hanem a fogyatékosok fogják megkapni.

Amúgy a héten hozzámjutott svájci rendszerben is azt olvastam, ott is így működik.

 

ibolyka Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13

A mostani rendszer tényleg tarthatatlan. Minden bejelentett munkavállaló után minimálbér kétszeresét adják. De ez nem az érintetteket segíti.

 

Az rendben van, hogy ezt a rendszert megszűntetik.

Az nincs rendben, hogy előbb megszűntetik, és mást helyette nem. Mert az, hogy kevesebbet adnak nem jelenti azt, hogy ez viszont odamegy, ahova kell.

 

Egyesületünk beadott egy koncepciót, mit kellene tenni.

 

Igen tömören.

 

Diszkrimináció mentesen: ezt a támogatást ugyanúgy adni, mint pl. a gyesről visszatérők esetén. Ahol felveszik, oda a támogatást adni, függetlenül attól, hogy hányat vesz fel a cég. Azaz a jogosulthoz és nem egy céghez kapcsolódik.

Szemben azzal, hogy a sérültekét csak olyan cégnek adják, amelyik adott számút összegyűjt. Eleve kínálja az árnyélkcégek lehetőségét.

 

Ha valakit egyedileg pl. magánvállalkozó felvenne az nem kaphat támogatást.

 

A támogatásra az érintettnek semmi ráhatása nincsen. az övét használják nélküle.

Így, ha becsapják (pl. csak szerződnek vele, és hazaküldik) akkor nincsen lehetősége - támogatásával együtt - odébbállni, más céghez.

 

Ma az a helyzet, ha van egy 18 feletti súlyos fogyatékos, akkor a szociálisan érzékeny magyar kormány:

 

1) nem támogatja a foglalkoztatásukat

2) nem támogatja az őket ellátókat

3) 5-szörös összeggel támogatja - a nem megfelelő ellátást adó - intézményeket, annak a szűk rétegnek, akik intézménybe juthatnak (pechükre)

 

Ma egy értelmi sérült személy intézménybe kerüléséért 18 év

 

TIZENNYOLC

 

év a várakozási idő (és néhány év a kikerülési idő)

 

Goldner Ibolya

Értelmi sérültek és Családjaik Jogvédő Egyesülete, elnöke

Röné Creative Commons License 2004.11.23 0 0 12
Kevesebb támogatásra számíthatnak a fogyatékkal élőket alkalmazó cégek
2004-11-23

A Pénzügyminisztérium a döntést a rendszer ésszerűsítésével indokolta, eddig ugyanis sok munkavállaló fiktív szerződéssel alkalmazott fogyatékkal élőt, hogy állami támogatáshoz jusson. A szaktárca idei 64 milliárd forintos támogatási kerete jövőre 55 milliárdra csökken. Míg a minimálbér jövőre 53 ezer forintról 57 ezerre nő, az egy főre jutó támogatás viszont csak 50 ezer forint lesz.(MNO)
-----------------------

Értjük mi: a csalók ellen az a leghatásosabb fellépés, hogy a tisztességesen működő, fogyatékosokat foglalkoztató munkaadókat büntetjük elvonással.

Szakértő kormány, úgy biz'a!
BUDAPEST 2004 Creative Commons License 2004.09.18 0 0 11

Gratulálok!

 

És a többi fogyatékosok foglalkoztatásával mi a helyzet?

Előzmény: hurkazsírosnápolyi (10)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2004.09.17 0 0 10
Azért hosszas keresgélés után találtam egy címet: http://www.salvavita.hu/
Előzmény: BUDAPEST 2004 (9)
BUDAPEST 2004 Creative Commons License 2004.09.12 0 0 9
:(

Előzmény: hurkazsírosnápolyi (8)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2004.09.11 0 0 8

Köszönöm, de ahogy látom, a Motíváció Alapítvány palettájáról pont az értelmifogyatékkal élő, de munkavégzésre alkalmas emberek hiányoznak.

Előzmény: BUDAPEST 2004 (7)
BUDAPEST 2004 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 7
MOTIVÁCIÓ ALAPÍTVÁNY
Előzmény: hurkazsírosnápolyi (6)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2004.09.08 0 0 6

Ha tudsz olyan szervezetet, alapítványt, stb. amely képzett fogyatékkal élők elhelyezkedését, munkához jutását támogatja, segíti elő, szívesen felveszem veled a kapcsolatot személyesen is.

Negatív válasz esetén, meggondolandó lenne egy ilyen vagy hasonló szervezet létrehozása civil szerveződés alapon.

Előzmény: ibolyka (-)
BUDAPEST 2004 Creative Commons License 2004.09.08 0 0 5

Húúú! Ez nagy szó ami a címet illeti!

 

Sajnos ezek a fogyatékosok ténylegesen hátrányos helyzetben vannak, mind foglalkoztatás területén, mind pedig magánéletük területén!

 

És való igaz, hangsúlyozom: való igaz, hogy a fogyatékos embereknek nehezebb a munkahelykeresése, mint egy rendes, egészséges embereknek! Ha az egészséges embereknek - a mai életkörülményeket nézve - nehéz munkát találnia mert ugye nem említettem még az elbocsátásokról sem! akkor hogyan talál magának munkahelyet egy fogyatékos személy?

 

Azt, hogy egyes fogyatékos személy mire költi el a pénzét (feleslegesen), az a magánügye! Viszont egyes személyek miatt nem kell általánosítani!

buttha Creative Commons License 2004.09.07 0 0 4

Én viszont nyomorgó, és méltatlan körülmények között élő, elhanyagolt sérült embereket látok, akiknek a pénzét lelketlenül kezelik.

A járandóságok nem fedezik egy ember szükségleteit, egy speciális igényekkel bírókét pedig végképp nem.

Előzmény: phallus impudicus (1)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2004.09.07 0 0 3

Némi rálátásom van a fogyatékkal élők egy csoportjára.

Egy történet a közelmúltból.

 

B-i  általános iskolából kikerülve az enyhe fokban értelmi fogyatékos (mai használatban tanulásban akadályozott) diák egy un. szakiskolában talált lehetőséget a továbbtanulásra, mivel az számára már a koránál fogva is kötelező volt.

Üggyel-bajjal elvégezte a szakiskolát. Ilyen-olyan bizonyítványt is kapott OKJ-s képesítéséről.

Eljött a pillanat mikor az iskola végére már nagykorú "diák" bizony munkát kellett keressen, kiegészítendő az addig is szűkös családi bevételt.

Adva volt a lehetőség, a "jó nevű", szakmai képzést biztosító cégnél az elhelyezkedés, ahova a már képzett felnőtt el is helyezkedett többedmagával az iskolából.

Néhány nap múlva páros lábbal rúgták ki őket.

Magyarázat és minden lacafaca nélkül.

Érdekes, hogy a cég amíg munkájuk ingyenes volt szívesen foglalkoztatta őket néha, napi 8-10 órában is.

A mára felnőtt fogyatékkal élő hiába is keres munkát - legyen az bármilyen - elég, ha csak megszólal vagy bemutatja bizonyítványait, máris mereven elzárkóznak alkalmazása elől.

Nem rég hívott szülője, hogy gyermeke az öngyilkosság gondolatával járja útját munka után, minden egyes elutasítással megerősödve elhatározásában.

 

Most próbálunk neki segíteni valamilyen módon - "megtanítom halászni" -, de a gond az, hogy sokan állnak a sorban mögötte, szintén hasonló problémákkal.

Előzmény: ibolyka (-)
phallus impudicus Creative Commons License 2004.09.07 0 0 2

Nem lehet, hogy nagyon sok ugyeskedo van, akik lenyultak egy rakas tamogatast es szeretnek a kapukat bezarni?

Szerintem is itt lehet a kutya elásva. El se hiszitek mennyien kihasználják a fogyatékosokat.

Előzmény: nyman (0)
phallus impudicus Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1

Nyugdíjas anyám ügygondnokként dolgozik. Sérült emberek ügyes-bajos dolgait intézi (rezsi, ellátás, esetleg elmeszociális intézetbe helyezés stb.). Egyszóval ő kezeli a pénzeiket is. Ami az ellátáson felül megmarad, azt az önkormányzat betétkönyvekben gyűjti. Nagyon sok gondnokoltnál már millión felüli ez a betétállomány. A legszomorúbb az, hogy legtöbbször azok az örökösök élvezik ennek a hasznát, akik életükben nem sokat törödtek fogyatékos rokonukkal.

Hiszitek vagy sem a járandóságok meghaladják a szükségleteket. A betétállományok növekedése ezt igazolja.

 

Maradnak a rabszolgaként egy életen át ingyen dolgozó anyukák, feleségek?

 

Ezt nem értem. A gyermeknevelés nem foglalkozás, az otthon nem munkahely, a család az nem egy brigád. A gyermeket nem az államnak szüli az anya, hanem a családjának, akkor is ha nem úgy jön a világra, ahogy eltervezték.


Előzmény: ibolyka (-)
nyman Creative Commons License 2004.09.07 0 0 0

A fogyatekos szo mostanaban mar asszem nem politikailag korrekt.

 

sajnalom a kialakult helyzetet. Tobbszor vasaroltam olyan dolgokat, amit csokkent kepesseguek keszitettek, vagy csomagoltak. Nem tudom mennyi penz jut vissza nekik, de orultem hogy talan segithettem.

 

Mas orszagokban hogyan mukodnek ezek a dolgok?

 

Nem lehet, hogy nagyon sok ugyeskedo van, akik lenyultak egy rakas tamogatast es szeretnek a kapukat bezarni? Persze a furdovizzel a gyereket is esete..

Előzmény: ibolyka (-)
ibolyka Creative Commons License 2004.09.07 0 0 topiknyitó

Szokásomtól eltérően, de most személyessel vezetem be a témát.

 

 Mi már csak ilyen tempó tévedésben vagyunk mindig.

5-6 évvel ezelőtt - mikor épp 3-dszor kezdtem a karrierem újra - amúgy értelmi sérült fiacskám hirtelen mindkét szemére megvakult.
Éppen újra beindult karrier fuccs, ismét haza.
Akkor megtanult szőni, volt ahol szőhettek is, bérért.
Jött az xy kormány és kitalálta a minimálbért. Ezt nekik is kötelező volt megadni, mégha nem is hoztak (inkább vittek) profitot. A cég bezárt. Fiam megoporálták, lát, van képesítése (ő ráadásul szőni ügyesen tudott, lábbal hajtott gépen. Ezt mára mind elfelejtette).

Az elmúlt 5 évben azon voltam minél több mindenre megtanítani. Kemény, követelődző - és eredményes munkám után úgy éreztük itt az ideje kamatoztatni.

Épp most estünk túl egy vizsgálaton. Tud-e szociális foglalkoztatóban, speciális körülmények között feladatokat megcsinálni. Az 5 év eredményeként alkalmasnak találták. Épp most a hételején erre a péntekre beszéltük meg hova vehetik fel. Pénteken kellett volna ott jelentkezni.

Jött a törvénytervezet. A Civilműhelyben is megvitattuk. Ott nekem - és aggályaimnak - nem volt igazam. (!!!????)

Ma kaptam a telefont. Ahova felvetetni akartuk, ott ennek a rendeletnek a hatására befejezték a felvételt. Nemsokára gondolom el is fognak bocsátani.
Talán egy másik, lepusztultabb körülmények között működő helyre felveszik.

Összegezve:
se annyi nyugdíjjáradékot, segélyt, stb nem kapnak, amiből meg tudna élni.
az értelmes napi 4 órás elfoglaltságok eddigi szúk lehetőségei folyamatosan zsugorodnak.
sem az otthoni ellátásuk feltételeit nem biztosítják.

Maradnak a rabszolgaként egy életen át ingyen dolgozó anyukák, feleségek?

De legalább ne ragaszkodjunk a Köztársaság elnevezéshez!
Nevezzük nevén a gyereket!
Magyarország egy rabszolgatartó állam!

 

-----

Folyt köv. A témát hosszasabban is kifejtem.

Addig jó lenne, ha valaki a tervezetet belinkelné, hálás lennék.


Goldner Ibolya, Értelmi sérültek és Családjaik Jogvédő Egyesülete, elnök

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!