Keresés

Részletes keresés

Kilroy Creative Commons License 2013.05.21 0 0 79

Kösz a tippet, ha lesz érkezésem, megkóstolom. A minap amúgy újra megkóstoltam a Strongbow-t, még mindig savanyúnak, mégis finomnak találtam. Az új mézes verziót is megkóstoltam, mézet nem éreztem benne...

Előzmény: manta-z (78)
manta-z Creative Commons License 2013.05.20 0 0 78

Ha neked a Sommersby ízlik akkor feltétlenül kóstold meg a Kopparberget.

Előzmény: Kilroy (77)
Kilroy Creative Commons License 2013.03.11 0 0 77

Végülis értem... de van hivatalos definíció esetleg a 'cíder' elnevezésre, hogy ti. hány %-tól használható? Vagy ilyesmi? Nekem amúgy a Strongbow valahogy túl savanykásnak tűnt (de azt hiszem, itt az ideje újból megkóstolni :-D), a Somersby édesebb (lehet, hogy több cukor van benne), talán ezért jobban bejött. Szerintem azért nagyon erős a kannásbor párhuzam :-) Kíváncsi volnék egy 100%-os gyümölcstartalmú cíderre... lehet, hogy azért az mégis jó lenne, mondjuk mint a 100%-os almalé? :-D

Ami a polcot illeti, ha a közértekre gondolsz, még Somersby-t nem láttam, csak Strongbow-t... már ahol néztem, megfordultam persze.

Előzmény: Nyersike (76)
Nyersike Creative Commons License 2013.03.11 0 0 76
Annyi elég, hogy a Somersby 15% gyümölcstartalommal bír, Strongbow Gold 50% körülivel... Azért érdemes 100% környékén meghúzni a határt, nem? :) hacsak nem borból is a kannásat veszed ;) nézz körbe a polcon, vannak ott igazi, jó, minőségi ciderek is
Előzmény: Kilroy (75)
Kilroy Creative Commons License 2012.06.18 0 0 75

Ez nyilván definíció/személyes vélemény/akármi kérdése. Ráírva az van. Te hol húzod meg a határt és miért ott, mire alapozva?

Előzmény: Kola (74)
Kola Creative Commons License 2012.06.18 0 0 74

A Somersby az nem cider.

Előzmény: Kilroy (73)
Kilroy Creative Commons License 2012.06.14 0 0 73

Sajnos a márkára nem emlékszem (mea culpa)

 

Somersby (azóta van már áfonyás is, egy egész picit kevésbé jött be nekem)

Előzmény: Kilroy (68)
cider.lap.hu Creative Commons License 2012.06.01 0 0 72

A www.cider.lap.hu oldalon számtalan világszerte fellelhető cider fajtát lehet találni, beszerzési és fogyasztási helyeket Magyarországon, lelkes bloggerek cider tesztjeit. Sok ciderrel foglalkozó fórumról olvasni….

Nyersike Creative Commons License 2012.01.01 0 0 70

Kopparberg rulez, mindet alázza :)

Előzmény: weigertj (67)
Logofet Creative Commons License 2011.12.26 0 0 69

Ez bizony korrekt értékelés, mélyen egyetértek vele.

Előzmény: weigertj (67)
Kilroy Creative Commons License 2011.12.14 0 0 68

Októberben a Ráday utcai Jaffában ittam cídert (szvsz életemben először), almásat és körtéset, isteni finom volt. Úgy "tálalták", ahogy itt a topikban olvastam, jégre öntve. Cool :-) Sajnos a márkára nem emlékszem (mea culpa), el nem ítélhető módon viszont a honlapjukon sincs feltüntetve az itallapon.

Most viszont Strongbow Goldot iszom (tegnap meglepődve láttam a sarki közértben, hogy van és gondoltam, ma bepróbálom). Ez kevéssé jön be, kicsit túl savanyú nekem. Meglehet, a korábbi tapasztalat játszik be, de hát ez van :-D Igaz, energiaitalt is iszom közben, de meggyőződésem, hogy ettől függetlenül is savanyú lenne az ízlésemnek.

weigertj Creative Commons License 2011.05.31 0 0 67

További jegyzeteim az elmúlt éveből...

 


Thatchers Gold - kicsit kiábrándító, nem találni az igazi karakterét.

Szénsavas, de vízízű, híg cider. 500ml, 4,8% - 6 pont

Suffolk Cyder - Hall Farm Aspall (medium dry) 500ml, 4,6%

Erősen szénsavas, kellemesen iható cider. Enyhén vízízű, de megfelelően almás. 8 pont

Friels 100% Pure Apple Cider 568ml, 4,9% - 10 apples in every pint.

100% tiszta. - kellemes almás íz, Vízízű enyhén. 7 pont

Frosty Jack 7,5%, 2 literes kiszerelésben.

Olcsó cider, édeskés íz, kesernyés utóízzel. Előíze édesítőszer jellegű, utóíze a rossz minőségű házi fehérborokra emlékeztet. - 4 pont

Kopparberg Pear cider - 500ml 4,5%

Erősen körteízű, telten édes és erőteljesen szénsavas cider. gyömölcsös, illatos, tökéletes. Amit mindenki egyaránt szerethet.  10pont

Rozel Rosé pear cider - 0,75l, 4%

- ízlésesen, borosüvegbe csomagolt rozéborszínű cider. Körtés előíz, málnás utóíz. Komplex, lecsengéses. Erőteljes, nagyon finom.  10pont

Henney's Dry Cider - made 100% form juice - 500ml, 6%

Erőteljes, kesernyés, fanyar, kissé westonsos ízvilággal. A Blackthorn és a Westons ízvilágának keveréke - 7 pont

Henney's Vintage 2009 cider - still cider, 500ml, 6,5%
Erőteljes, nagyon hasonlít a Henney's dry ciderre az ízvilága, de mintha kicsit összeérettebb lenne az íze.  7,5 pont

Churchwards Original Cider - 4,5%, 568ml - teljesen természetes
A Magners jutott az eszembe róla, csak kicsit gyengébb kivitelben. Mesterkéltnek tűnik az ízvilága. 7 pont

Churchwards Pear Cider - 4,5%, 568ml - teljesen természetes
A Magners jutott az eszembe róla, csak kicsit gyengébb kivitelben. Kissé mesterkéltnek tunik az ízvilága. Egy fokkal jobb az almásnál  8 pont

Thatchers Green Goblin oak aged cider - 500ml, 6%

Hordóízű, cefrés enyhén kesernyés karakteres ízzel - 8 pont

Thatchers KATY rosé 5,4%, 750ml

Közepesen pezsgő, enyhén kesernyés, elég karakteres cider - 9 pont

Aspall Peronelle's Blush suffolk cider - 5,4%, 500ml

Blackberry likőrrel ízesített cider. Savanyú, de megvan a pezsgős jellege. Gyengébb a szokáss Aspall minőségnél - 8 pont

Bulmers Red Apple Premium Quality cider - limited edition 4,5%, 568 ml Vörös almából készül.
Rendkvül harmonikus, szénsavas. Se nem savanyú, se nem keserű, se nem édes. Kiváló. 10 pont

Merrydown dry cider - 7,5%, 750ml - teljesen természetes, étkezési almából készül.
Rendkívül savanyú, emellett kesernyés is. Enyhén fura, kellemetlen utóízzel. - 6 pont

Brothers festival Pear Cider 7%, 500ml
Savanykás, semmi körteíz, kesernyés utóíz jellemzi. Se a könnyed üdítőjelleg, se a komolység nem található meg benne. 5 pont

Bulmers Apple and Pear summer blend - 568ml, 4,5%
Enyhén vízízű, tipikus Bulmers cider. Nem érezni rajta a mesterségességet, nagyon enyhe a keserű utóíze is, Egyébként egész kiegyensúlyozott. 8 pont

Jacques - cider with fruit 750ml, 5,5% (tartalmaz 13% fruit juice-t)
Remdkívül édes, üdítőszerű cider, enyhén kesernyés utóízzel. 8 pont

Aspall Classic Organic Suffolk Cyder - 7%, 500ml
Kesernyés, enyhén savanyú cider. 8 pont

Thatchers Katy - medium dry SOmerse cider 7,4%, 500ml
Jellegzetes Thatcsers, de jobb a Goldnál. Magas alkoholtartalma ellenére nem igazén keserű, erősen szénsavas - 8 pont

Lambrini - slightly sparkling perry - 7,5%, 750ml
Enyhén kesernyés, kellemes cider. Nem igazán jellegzetes - 8 pont

Thatchers Old Rascal - full bodied medium dry Somerset cider 4,5%, 500ml
Letisztult, szilvás ízhatású, enyhén cefrés cider. Kellemesen hűsítő, kellemes ízű cider kereserű utóízhatás nélkül. Enyhén vízízű. 8,5 pont

Kopparberg premium cider with mixed fruit - 4%, 500ml (apples + a touch of blackcurrant and raspberry)
Üdítőszerű cider, a maga kategóriájában kiváló.

Kopparberg  Premium cider with eldelflower and lime - 4%, 500ml (apples + a touch of eldelflower and lime)
Üdítőszerű cider, a maga kategóriájában kiváló.

 

Rekorderlig - Premium Wild Berries Cider, svéd - 500ml, 4%
Nem a szokásos cider jellegű ital igazán. Málnaszörphöz hasonló, nagyon édes ital.

Nyersike Creative Commons License 2010.12.30 0 0 66

sőt, a Corában is láttam már párat...

Caipi Creative Commons License 2010.08.19 0 0 65
A TESCO (vagy legalábbis az 'extra' a Fogarasi úton) hétfajta cidert tart, az azért már derék. :-)
Nyersike2 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 64
Auchanban is kaphatóak már ciderek, elég szép választék van
Nyersike2 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 63
igen, az is jó, főleg, hogy a Stassen fejlesztette ki azt is, és a mai napig ők is gyártják
Caipi Creative Commons License 2010.04.03 0 0 62
Megkóstoltam ma a Stassent, természetesen az almásat, és over ice :-), de továbbra is a Strongbow-nál maradok.
weigertj Creative Commons License 2010.03.15 0 0 61
HAZAI CIDER TESZT - 2. FELVONÁS

A legutóbbi trió újabb tesztre ült le. Ezúttal a Stassen és a Westons itthon kapható termékskáláját próbáltuk végig, de a jó öreg Magnerst is bevettük a kóstolóba, referenciaalapként. Mindig szem előtt tartjuk, hogy italok közt igazi rangsort csakis úgy tudunk kialakítani, ha egymás mellett kóstoljuk őket: a célra két nap bizonyult ideálisnak.


STASSEN GYÜMÖLCSÍZŰ CIDEREK

Belga termék, alapvetően más karakterrel és célközönséggel, mint az angol almaborok.
Túlnyomórészt hagyományos, almából készült cider és gyümölcslék keveréséből készül e termékcsalád. Mind az öt változatról elmondható, hogy rendkívül ízletes, üdítőszerű ital, gyenge alkoholos tartalommal. Kifejezetten jó nyáron, hűsítő gyanánt, kötelezően jéggel. Aki nem kedveli az alkoholt, ill. gondolunk itt a lágyabb ízek kedvelőire és a hölgyekre, azoknak ideális választás lehet. Zoli tesztkolléga felesége a Westons és Magners helyett egyértelműen a Stassen gyümölcsös cidereit részesítette előnyben.

Stassen Barack 0,75 - 5%
Kellemesen édes íze van, amiben fanyarságnak vagy keserűségnek nyomát se tapasztaltuk.
90% (Kategóriáján belül 100% is lehetne az értékelés, hisz hibátlan a maga nemében, de az árakat és a Westons cidereket is figyelembe véve maradtunk a 90%-nál).

Stassen Licsi 0,75 - 5%
Kellemesen édes íze van, enyhe fanyarsággal.
88%

Stassen Egzotikus 0,75 - 4%
Az eddigi legédesebb, igen magas gyümölcstartalommal. Leginkább nyáron, egy tengerparton tudjuk elképzelni az életet vele. Jellegzetes koktélparti ital. Mindenképp felrázva fogyasszuk.
86%

Stassen Erdei Gyümölcs Koktél 0,75 - 5%
Édes, főként az eper és szederfélék zamata érződik rajta.
84%

Stassen Bodza 0,75 - 5%
Az almához legközelebbi ízt talán ez nyújtja, jól sikerült.
88%




ALMABOROK (WESTONS, MAGNERS, STASSEN)

Számunkra a Westons szó egyet jelent a minőségi cider fogalmával. Szerencsére meglehetősen széles a Westons termékskála, így mindenki találhat magának megfelelőt. Vannak kesernyésebb, mustosabb, alkoholosabb változatok, de olyan is, amelyikben a szénsav kevesebb.


Westons 1880 Extra Strong Premium Cider 500ml 8,2%
Már az illata is lenyűgöző, karakteres íz jellemzi. Komoly, alkalmi jellegű kategória akár egy üveg Tokaji Aszú. Az alma erjedt ízét adja vissza, enyhén kesernyés zöngével. Gyors lecsengésű.
94%


Westons Premium Cider 330ml 4,5%
Nem erőteljes, inkább üdítőszerű. Nem kesernyés, ellenben enyhén savanykás. Ízvilága tiszta, nem kifejezetten komplex cider. Könnyű fogyaszthatóságával tűnik ki, de mégis érinti a felsőkategóriás italok minőségét.
88%


Westons Stowford Press félszáraz cider 330ml 4,5%
Igazi nemes ital. A ciderivók egyik kedvence lehet, hisz mindhárman egyetértésben jelentettük ki, hogy a mai nap egyik legjobbja. Mindenki kedvelheti: az is, aki az édesebbet, és az is, aki a keserűbbet keresi. Enyhén savanykás, hordós jellegű íz jellemzi. Könnyedebb, de jellegzetes Westons mind minőségben, mind karakterben.
95%


Westons Old Rosie cloudy scrumpy 330ml 7,3%
Erjedt, mustos, erős ital az átlagosnál nagyobb alkoholtartalommal - alkalmakra kiváló, magas minőségű.
85%

Westons Oak Contitioned Medium Sweet 500ml 4,5%
Tölgyfahordóban érlelt szénsavmentes, borhoz hasonló jellegű cider. Barackos iceteahez hasonlítható az íze. Édes lecsengésű, könnyedebb fajta.
90%

Westons Premium Organic Cider 500ml, 6,5%
Az átlagosnál magasabb az alkoholtartalma, 2% különbség is nagyon érezhető. Erőteljes, pezsgő. Enyhén fanyar utóíz jellemzi.
85%


Stassen Belgian Apple Cider 0,33 6%
A Westons Premiumra hasonlít talán ízvilágban leginkább. Viszonylag könnyedebb, enyhén semleges utóízzel.
70%


Magners Irish Cider Original 330ml 4,5%
Könnnyedebb, hölgyek számára is fogyaszthatóbb, üdítőszerűbb cider. Ízvilága letisztult, nem keserű. Az egyik legjobb itthon is kapható alambor – a viszonylag alacsony pontszám csak az erős mezőnynek köszönhető.
80%


KÖRTÉBŐL KÉSZÜL CIDEREK

A Stassennek a gyümölcsízű cidereit tartjuk a legjobbnak, körtékben inkább a Magners és a Westons organikus cidere az uralkodó.

Stassen Pear 330ml 6%
Kicsit kesernyés, körteízt inkább csak nyomokban érzünk fogyasztásakor. Kellemesen szénsavas. Véleményünk szerint az enyhe ízű cidereknél alacsonyan kell tartani az alkoholszintet. Továbbra is azon a konszenzus, hogy a Stassennek a 750ml-es gyömölcsös ciderei a legjobbak.
70%

Magners Pear 330ml 4,5%
Könnyedebb, kellemesen enyhe ízű cider édeskés, enyhén savanyú utózöngével. 85%

Westons Organic Pear Cider 500ml 6%
Enyhén cefrés íz ad karaktert neki. Rendkívül zamatos termék, enyhén mustos, hordós utóízzel. A vélemények megoszlanak ezúttal: János szerint a legjobb Westons, ellenben ketten a Stowford Pressre szavaztunk.
95%



VERDIKT

Ketten a Westons Stowford Press cidere mellett tettük le a voksunkat. A teljes Westons termékskálát figyelembe véve ezt tartottuk a egyik legkiegyensúlyozottabb italnak. Ráadásul az ára is kedvező és könnyebb hozzájutni Magyarországon (ha jól tudom, a Tesco is forgalmazza). Harmadik tesztalanyunk a Westons organikus körteciderét tartotta a mai nap legjobbjának.
Hölgyeknek, ill. a kellemesen édes ízek kedvelőinek egyértelműen a Stassen gyümölcsízű ciderei jelenthetik a nyerő választást.

Tesztgyőztes: Westons Stowford Press
Ajánlott vétel: Westons Organic Pear
Különdíj: Stassen Gyömölcsízű ciderei
BlueBird Creative Commons License 2010.02.24 0 0 60

A Tesco-ban (Budaörs) háromféle cider-t lehet kapni, "K", "Olde English" és még egy fajtát, 360 ft-től 390-ig.

weigertj Creative Commons License 2010.02.13 0 0 59
Sajnos, nem vagyunk szakértők és nincs meg az a kifejezéstárunk, amivel le tudnánk írni egy-egy fajta jellegzetességeit precízen. Nameg akkor több üveggel is kellene fogyasztani.
Az értékek annak ellenére, hogy hárman pontoztunk, lehet kicsit inflálódottak, azaz túl magasak. De a végén jöttek a legjobb ízek és egyre magasabb számokat kellett kiosztani.

Mindenesetre jó dolog ez a cider, csak a minőséget meg is kell fizetni.
Előzmény: Nyersike2 (58)
Nyersike2 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 58
tudnátok esetleg kicsit jobban is részletezni az eredményeket?
Előzmény: weigertj (57)
weigertj Creative Commons License 2010.01.29 0 0 57
Én Londonban találkoztam először a ciderrel. Ott elég népszerű, mondjuk a sör után a második. Egyes márkákat gyakran nők isznak (ők amúgy is sűrűbben isszák a sörnél), mint pl. a Bulmerst, míg a Strongbow inkább a férfiak által kedvelt. Amikor legutóbb hazajöttem Magyarországra, úgy döntöttem két haverral, hogy csinálunk egy tesztet az itthon kapható ciderekről A British Store-ban épp kapható összes ciderből vettünk legalább egy üveggel/dobozzal, mémelyikből többet is. Ehhez a kollekcióhoz hozzácsaptunk még egy Londonból frissen hozott Aspallt és Henry Westons Premiumot is. A két napig tartó tesztet hárman végeztük el és érdekes módon a véleményünk meglehetősen egyezett arról, melyik termék mennyire jó.

Íme a teszteredmények:


Blackthorn - nagyon ecetes 6
Gaymer's Olde English savanykás, de elég karakteres - 7 (kiváló az ár-érték aránya, mert olcsó és 500ml!)
Bulmers Original - édeskés, de kicsit híg 7,5
Gaymers Pear 8,5 - finom, letisztult, de kissé drága
Strongbow savanykás, de elég erőteljes és pezsgő - 7 (ár érték arányban nem túl jó)
Westons Stowford Press - enyhén cefrés, hordós jelleg - 9 (drága, minőségi termék).
Aspall Dry Premier Cru - pezsgőszerű, karakteres, kellemesen fanyar. száraz jellege ellenére kevés a savtartalma. az egyik legjobb cider 9
Magners Irish Cider (original) - zamatos, letisztult - 8
K - keserű és fanyar - 6
Magners Irish Pear Cider - kristálytiszta és érezhető, édes körteíz - 9,5 (sajnos drága)
Gaymers Orginal - tiszta, erőteljes, édes, kicsit vizes lecsengéssel - 8
Westons Old Rosie cloudy scrumpy - erjedt, mustos, erős - alkalmakra kiváló, magas minőségű - 8,5
Henry Westons Vintage Special Reserve - erőteljes, nemes, kicsit kesérnyés utóízzel - 9
Henry Westons Premium - gyengébb, édes, mustos kicsit túlerjedt hordós ízzel - 9,5
Westons Premium Organic Pear Cider - zamatos, kicsit mustos, hordós utóízzel - 9,7

Ebből is kiderül, hogy a Westons az egyik legjobb (és persze a legdrágább is) - aki kedveli a kissé erjedt, hordós, de mégis nemes ízt, azoknak tudom ajánlani. A körtések kifejzetten finomak voltak minden márkából. A Magnerset találtuk a legjobb kommersz cidernek, ami szintén elég drága. Így hát ha többet is szeretnénk elfogyaztani, marad a Gaymer's Olde English

homerx Creative Commons License 2010.01.25 0 0 56
a muvelt alkoholista idevago cikk elso resze, es a masodik.
Caipi Creative Commons License 2010.01.25 0 0 55

Nem hiszed el, de nem kerestem naponta rá.

Előzmény: William Bloke (54)
William Bloke Creative Commons License 2010.01.25 0 0 54
kapható az már vagy fél éve máshol is.
Google keresés
Előzmény: Caipi (52)
Káposzta Creative Commons License 2010.01.24 0 0 53
Caipi Creative Commons License 2010.01.24 0 0 52

Végre Strongbow! :-)

(Üveges, lelőhelye: AUCHAN, Dunakeszi)

digicat Creative Commons License 2009.10.10 0 0 51
A doux (édes) 2%-os, a brut (száraz, de alig) 4,5%-os. Mindkettő normandiai.
Előzmény: digicat (50)
digicat Creative Commons License 2009.10.08 0 0 50
A Match is forgalmaz Cora márkájú doux és brut cidret (ugyanaz mint a cider). 0,75 liter 789 Ft.
Kola Creative Commons License 2009.10.01 0 0 49
Már rendelhető a British Store-nál is, illetve megvárásolható az üzletükben-ben.
Előzmény: Strong Bad (46)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!