Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2010.06.12 0 0 48


Igazan gusztusosak, nem?
ZsuR Creative Commons License 2010.06.10 0 0 47
Kar lenne kihagyni - igazan finomat lehet csinalni par zoldsegbol.
Előzmény: homerx (46)
homerx Creative Commons License 2010.06.10 0 0 46
a multkor talaltam egy salatakat tartalmazo oldalt
ZsuR Creative Commons License 2010.06.10 0 0 45
Mustaros salata onteteket szereti valaki?

Itt egy kellmes es egyszeru:

Hozzavalok:

1/2 csesze olaj
1/3 csesze mez
1/4 csesze frissen csavart citromel
1 ekanal Dijon mustar

Tedd a hozzavalokat egy jol zarodo uvegbe, razd ossze. Hutoszekrenyben elall napokig.
ZsuR Creative Commons License 2007.12.18 0 0 44
Caesar Salata

i tojas sarga
3 ekanal frissen csavart citromle
1 ekanal torott fokhagyma
1/2 Worcestershire szosz
1/4 kkanal cseresznyepaprika darabok
1 ekanal Dijon mustar
2 szardella(anchovy) file
1/3 csesze oliva olaj
1 csesze mas olaj
so, bors izles szerint
1 fej Romaine salata, mosva, darabokra tepkedve
Parmezan sajt, nagyon vekony szeletekre vagva
2 csesze crouton

Egy talban keverd ossze az elso het hozzavalot.
Add hozza az olajat aprankent allando keveres kozben - mint a majoneznel.
So-bors izles szeritnt.

Crouton:
A szikkadt kenyer a legjobb erre - apro kockara vagni, olajjal, soval szaritani-piritani.
Lehet izeseiteni fokhagymaval, reszelt parmezannal, fuszerkeverekkel.

A salatadarabokat osszekeverem az ontettel - tanyerra szedem, sajtot "borotvalok" ra, crouton-t teszek ra. A tetejere meg szoktam 2-3 szelet anchovy-t tenni ra, mert nagyon szeretem.

Ha fo etelnek eszem, szoktam az anchovy helyett sult csirket tenni ra.
ZsuR Creative Commons License 2007.05.01 0 0 43
Kepzeld el, nekem a kedvencem a "rendhagyo salata". . .nem a leveles salata - vagy csak az - hanem az aprora vagott zoldsegek kevereke a kedvencem.
Igen, lehet "salsa"-nak hivni, lehet "relish"-nek hivni. Vagy nem? Mi lehet ezeknek a zoldseg eteleknek a neve?

Előzmény: Zitka (42)
Zitka Creative Commons License 2007.04.30 0 0 42
Ontopik műsorajánlat, aki szereti Váncsa stílusát, a Rádió hangos archívumából visszahallgatható:

(2007-04-27)

11:33
Hét az ezeregyből. Szemelvények Váncsa István szakácskönyvéből - V/5.

5.rész: saláta
Felolvassa a szerző
Szerkesztő-rendező: Sződy Szilárd (2004)
(5., befejező rész)

Itt lehet megkeresni a kívánt dátumot és időpontot a hangos archívumban:
http://real1.radio.hu/kossuth.htm


Nagyon érdekesen boncolgatja a témát, hogy mi is nevezhető salátának, szerinte pl. akár a brassói aprópecsenyét is lehetne annak hívni.... :-))))))))))
ZsuR Creative Commons License 2007.04.30 0 0 41
Tegnap lattam ezt a receptet a kedvenc duci szakacsnomtol - es nem is annyira az egesz recept fogott meg, mint a salata ontet. Ki fogom probalni!

"Bibb Salad with Basil Green Goddess Dressing" A cime egesz jol hangzik :))!

1 csesze majonez (lehet joghurttal helyettesiteni, foleg ha jo a joghurt!)
1 csesze ujhagyma
1 csesze friss bazsalikom level
1/4 csesze citromle (kb 2 citrom)
2 kiskanal aprora vagott friss fokhagyma
2 kiskanal szardella pasta
so, bors,
1 csesze tejfol
3 fej salata
2-3 paradicsom

Egy robotgepben keverd simara a majonezt, bazsalikomot, ujhagymat, itromlevet, fokhagymat, szardella pasztat, sot, borsot amig sima nem lesz.
Add hozza a tejfolt, csak eppen keverd el.
Vagd a salata fejeket negybe - szedd ki a kozepet, ugy, hogy a levelek szetjojjenek - 2 negyed egy adag. Vagd fe a paradicsomot is cikkekre - helyezd el a tanyerokon.
Ontsd a salata ontetet ra - lehet enni!


ZsuR Creative Commons License 2007.04.04 0 0 40
En is orulok, hogy idetalaltal!
Ez a recept az egyik legkedvesebb - a nagyfiam nem nagy salataevo, de ezt mindig megeszi.
Van egy nagyon jo helyi uzlet, ahol lehet venni etelt, vagy rendelni, es ezt a receptet onnan koppintottam. Vetekszik az "eredetivel" :)).
Szeretem nem salata level salatat is nagyon. Szinte mindent ossze lehet vagni bele - az egyik nagy "felfedezesem" hogy mennyire finom a nyers csemege kukorica!

Elvezem a salataontetekkel valo kiserletezest is. Probalok olyanokat keverni, amik karakteresek - nem pedig "mindent bele" fajtak. A legutobb nagyon jol sikerul - csak nem irtam le :)).
Előzmény: topan (38)
topan Creative Commons License 2007.04.04 0 0 39

Nem is kellett nagyon visszamennem, ezek az öntetek is szuper jónak tünnek. Már le is írtam őket, ha nem baj!

Úgy örülök, hogy idetaláltam:-)

 

Előzmény: ZsuR (22)
topan Creative Commons License 2007.04.04 0 0 38

Szia ZsuR!

 

Ez nagyon finom lehet :-))), ki fogom próbálni! Imádom az olasz ízeket és élelmiszereket is!!!!

Beleolvasok még pár receptedbe...majd jelentkezem!

Üdv!

Topán

Előzmény: ZsuR (23)
Pandus Creative Commons License 2007.04.02 0 0 37
én meg azt nem értem, hogy te mit nem értesz. Rucola magyarul borsmustárlevél, és nem rukkola.
Előzmény: freesleep (34)
ZsuR Creative Commons License 2007.04.01 0 0 36
Az avokadot negybe vagod, es vekonyra szeleteled.
Hagymat (lila, voros, pore, mind jo hozza) szinten felvagsz, lehet csikokra, lehet apro kockara.
Paradicsomot felbevagsz, kiveszed a levet, magjat, csak a husat hasznalod. Azt is negybe eloszor, es darabokra.
Citromle, majonez.

Osszekevered. So - bors izles szerint. Ha az avokado magjat a salataban hagyod, nem barnul meg.
Előzmény: freesleep (35)
freesleep Creative Commons License 2007.04.01 0 0 35
sajna nem nagyon van nekem, eredetileg azt kerestem itt, csak nincs itt se
Előzmény: ZsuR (32)
freesleep Creative Commons License 2007.04.01 0 0 34
pont erről van szó. a schola (ruccola) nincs magyarosítva, ellentétben az iskolával (rukkolával) - nem értem, mi olyan nehéz ebben. a nyelv változik
Előzmény: Pandus (33)
Pandus Creative Commons License 2007.04.01 0 0 33
olvasd már el, hogy mit írtam eredetileg..meg azt is, amit erre válaszoltál. és akkor rájösz, hogy saját magadnak mondasz ellent. rukkkola - schola - egyik sincs magyarosítva
Előzmény: freesleep (30)
ZsuR Creative Commons License 2007.04.01 0 0 32
Inkabb a salata receptet ird be. . .
Előzmény: freesleep (31)
freesleep Creative Commons License 2007.04.01 0 0 31
ez más kérdés, mert tulajdonnév, bár amilyen igénytelen picsa vagyok landon-ozni meg pari-olni se igen szoktam

salátázzunk inkább: pl nekem kéne egy jó avokádósaláta (v írjuk avocado-nak:?) -recept
Előzmény: ZsuR (29)
freesleep Creative Commons License 2007.04.01 0 0 30
na ja... remélem ragaszkodsz a scholához is:)
Előzmény: Pandus (28)
ZsuR Creative Commons License 2007.04.01 0 0 29
Amikor ide koltoztunk, meglepett, hogy az emberek (kollegatk, baratok) mennyi gondot forditanak arra, hogy pl a nevemet helyesen ejtsek ki. Vetteka faradtsagot ahhoz, hogy megkerdezzek, hogy akkor most "Budapest" vagy "Budapeszt" a fovaros neve.
Altalaban jellemzo, hogy hacsak nem egy meghonosodott szo, probaljak az eredeti irassal, kiejtessel hasznalni.
Most eppen a spanyol van eloterben.
Torekves, nem allapot. Jo latni!
Előzmény: Pandus (28)
Pandus Creative Commons License 2007.04.01 0 0 28
aki igénytelen...
Előzmény: freesleep (26)
ZsuR Creative Commons License 2007.04.01 0 0 27
Kosoznom.
Az internetes "jopofa" iras nem segit a helyzeten. Hozza az informaciot, ra lehet keresni (szinte) mindenre - ennek ellenere a ferditesek maradnak :((. Mi mar csak ilyenek vagyunk :((.
Előzmény: Pandus (25)
freesleep Creative Commons License 2007.04.01 0 0 26
én beszélek olaszul mégis jó nekem a rukkola - a te elveid alapján máig scholának írnánk az iskolát.
Előzmény: Pandus (25)
Pandus Creative Commons License 2007.04.01 0 0 25
Rocket angolul, borsmustárlevél magyarul. Rucola olaszuil, és onnan vették át (onnan importálják). A semmilyen nyelven nem beszélő magyarok meg az előrukkolni igéből átvéve, két k-val kezdték írni, és a félműveltek úgy gondolják, akkor ez most magyarul van. Igen röhejes. Olyan, amikor a piacon meglátod, hogy grepp (grapefruit), vagy camamber (camembert), esetleg lazannya (lasagne).
Előzmény: ZsuR (3)
ZsuR Creative Commons License 2007.04.01 0 0 24
Nem igazan salata - de nagyon kellemes friss zoldseg koret hus melle. Foleg akkor, ha valaki probal nem enni feher rizst es krumplit.

Foztem lencset. Foztem gerslit. Mindegyiket kulon.
Osszevagtam zellerszarat nagyon apro kockakra - megkozelitoen a lencse nagysagat, de lehet nagyobb, lehet mas forma, csak raferjen a villara, ne essen le.
Egy talban osszekevertem:
citromlevet, finom feher ecetet (fele-fele)
oliva olajat
sot, borsot, cumint orolve
es keves eroset (erospaprikat, aprora vagott eros savanyu paprikat, vagy osszemorzsolt szaraz erospaprkat)

Osszekevertem a zellerrel, a lehutott gerslivel es lencsevel. Holnap lesz ebedhez.

Ha van sok-sok friss petrezselyem az jo - talalas elott ratenni.
ZsuR Creative Commons License 2004.06.18 0 0 23
Mosarella salata

Firss mozarella labdak, kb fel kg
lila hagyma vekonyra szeletelve (fel hagyma)
kalamata oliva bogyo kimagozva (izles szerint0
friss bazsalikom level csikokra vagva
oliva olaj
cirtomle
so
Kb ket oran keresztul erlelni a hutoben.
Nagyon finom!

ZsuR Creative Commons License 2004.05.18 0 0 22
Hat akkor az ontetekrol is egy piciket.

Szeretem magam csinalni, mert a boltiban sok a kimondhatatlan nevu alkatresz.

Ezt edemes kiprobalni, kellemes friss ize van:
1 csesze yoghurt
1 evokanal aprora vagott mentha
3 evokanal citromle
1 gerezd fokhagyma

Turmixgepben simara keverni.

A masik kedvenc az egy kicsit kaloriadus:
1/4 csesze citromle
1 csesze tejszin
pici so, feher bors
Ez az alap recept, es lehet varialni.
Gyumolcssalatara lehet adni hozza mentha levelet (jol osszevagni es a citromleben aztatni mielott a tejszinhez adjuk kivenni a citromlebol, csak az ize marad benne).
Halhoz lehet kaprot tenni bele, az jo uborka salatara is, disznohushoz, csirkehez Dijon mustart.
A citromlevet addig kell keverni a soval amig feloldodik.
Utana a tejszint beletenni, es habverovel addig keverni, amig megsurusodik.

ZsuR Creative Commons License 2004.05.09 0 0 21
Sziasztok! Itt egy teszta salata recept - sajat talalmany, nagyon szeretem.
Egyik nap csirkemellet tettem a grillre- es sokat csinaltam, nem fogyott el. A maradekot koockara szoktam vagni es salatakra tenni - de mar kedett unalmas lenni.
Most csikokra vagtam, meteltet fotem hozza, es spargat paroltam (forro goz folott par percig, aztan jeges vizzel megallitottam a fozest, igy megorizte a szep zolt szinet).
Fott teszta, csirkemell, sparga, petrezselyem zold, sok-sok citromle, es oliva olaj. Picike feher bors a tetejere talalasnal.
Nagyon jo egytal etel lett belole.
ZsuR Creative Commons License 2004.05.07 0 0 19
Tegnapi vacsora: az alap vegyes salata levelek, arra ra lila hagyma (csak picike) paradicsom, mozarella golyok es grill csirke mell.
Az ontetet keszen vettem, egy hagyma izu kellemesen pikans, probalok valami receptet talani rola. Lusta voltam, mindent keszen vettem, meg a salata is a zacskoban keszre volt tepdesve. . . .csak a tanyerra kellett raknom. De hat jol esett, mert hosszu nap volt mogottem.
bogyó Creative Commons License 2004.05.06 0 0 18
Mondjuk egy hónapja ettem jófajta tésztát a Trattoria Toscanaban: nagydarab, hal alakú, helyben készült tészták voltak lazaccal töltve, kívül meg fokhagymás-vajas-tejszínes-garnélás-fűszeres szószban úszott az egész. Omlós volt, meg minden, szóval jó. Ezt a hal miatt választottam, de végülis nem csalódtam. És az is igaz, hogy ha úgy adódik, egy carbonarat megeszek én is, de egyáltalán nem _rajongok_ a tésztáért, ha érted mire gondolok. És ezért nem is nagyon értek hozzá.
Előzmény: Törölt nick (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!