Keresés

Részletes keresés

rogier doom Creative Commons License 2004.02.04 0 0 19
Mi rettenetesen szégyenkezünk hazug honfitársunk miatt!


rogier doom & agathe harmudth
doom és a holand-magyar kézműves szindikátus.


MEPHISTO. Creative Commons License 2004.02.04 0 0 18
eftárs Te nem vagy következetes. Ha elítéled azokat a kommunistákat és egyebeket akik kiszolgálták a totalitárius rendszert (most meg hirdetik a demokrácia igéit) akkor tulajdonképpen ítéletet mondtál Ferenczi-Báder-Lovas elvtársról is. Mit gondolsz eftárs, mivel érdemelte ki az állítólagos " politikai üldözött" hogy Kádár alkirályságában Kanadába távozhatott? 1992-ben
majd később is mindent megtett azért, hogy tájékoztatást kapjon arról: milyen egykori titkosszolgálati iratokat őriznek róla a Történeti Hivatalban... Nektek, a magyar nemzet hasznos idiótáinak kellene követelni, ha már kiváncsiak vagytok a múltra, azt, hogy a "nemzeti" Pistánk ismertesse veletek az egykori politikai múltját dokumentáló periratait. Nos, úgy gondolod, hogy most sem tudom, hogy miről beszélek?
Előzmény: eftárs (15)
originalqszi Creative Commons License 2004.02.03 0 0 17
Tudjátok, 50 év múlva az É-tenger szintje kb. 20m-rel lesz magasabb, mint most!!!!:(((( Magyarország kiváló zöldségtermesztésre alkalmas földdel rendelkezik és európaibb népe, sőt egy intelligensebb kisebbsége van, mint pl. Bulgáriának!!!!
Azt persze nem tudom, hogy 100 év múlva, amikor már az Atlanti oceánnak a szintje is majd 100 m-rel magasabb lesz, mint most, hová lesz az exodus???? Lehet, hogy Clevlandbe?:DDDDDDDD Ezeket a magyarokat sőjtja a turáni átok:(((((
Előzmény: eftárs (-)
Snakeins Creative Commons License 2004.02.03 0 0 16
A magyarok 95%-a megdöbbenne, hogy mennyire le se szarják határainktól néhány száz km-re Mo-t.
Hiába tartják művelt népnek a hollandokat, 99 % valószínüleg meg sem tudná mutatni országunkat a térképen, 90% nem is hallott még az Mo-ról, és ha valami katasztrófa folytán eltünnénk a térképről, annyira sem érdekelné őket a hír, mintha Braziliában megint kivágtak volna néhány hektár erdőt.

Szóval piszokul nem érdekel, mit irogat össze néhány újságíró az országról, bármilyen beállítottságú is.

A magyarságnak tettekkel kellene bizonyítania létezését, és létjogosultságát, nem botránypolitizálással.

eftárs Creative Commons License 2004.02.03 0 0 15
"kapcsolatunk is azért szakadt meg, mert nem tudtam, nem akartam lépést tartani az évenkénti köpönyegforgatásával! "

Nos miről beszélsz?

tudod kik a legnagyobb köpönyegforgatók?

azok a kommunisták, akik kiszolgáltak egy totaliárius rendszert, és most meg hirdetik a demokrácia igéit?
Aki akkor a Szu fenekét nyalták, most meg az USÁét.
Akik a Varsói szerződés hívei voltak, most meg a Natoé.

És az összes , legalábbis jelentős számú balliberális újságíró, aki szintén kiszolgálták Kádárékat, most meg szintén osztják a frankót a demokráciáról!

Na ők köpönyegforgatók.

Előzmény: MEPHISTO. (12)
eftárs Creative Commons License 2004.02.02 0 0 14
"S. J. Bos tovább szítja a ténykedése által kipattant botrányt
-
Lapunk január 14-i számában bő terjedelemben foglalkoztunk az Assist News Service (ANS) amerikai hírügynökséget – s emellett tucatnyi további külföldi médiumot – Budapestről tudósító Stefan J. Bos sajátos működésével. A holland állampolgárságú újságíró a Magyar Nemzetben személyével kapcsolatban megjelentekről, illetve az újabb fejleményekről egyes szám harmadik személyben (!) írt tudósításában az eddigi gyakorlatának megfelelően folytatja a külvilág dezinformálását.

Védelmet nyújt a holland nagykövetség az ANS tudósítójának, miután új állítások jelentek meg róla egy nagyobb jobboldali napilapban.
Stefan J. Bos, az Assist News Service különtudósítója [jelenti] Budapestről.

A budapesti holland nagykövetség védelmet nyújtott »ha szükséges« alapon az Assist News Service (ANS) tudósítójának január 15-én, csütörtökön, miután egy nagyobb jobboldali napilap azt sugalmazta, hogy egy Magyarország elleni zsidó összeesküvés résztvevője. Január 14-én, szerdán a Magyar Nemzet magyar napilap két oldal terjedelemben cikkeket közölt, számos ANS-tudósítást idézve.
A lap szerint ezek bizonyítékai, hogy Stefan J. Bost csak zsidó témák érdeklik, és rejtett témameghatározásával a nemzetnek okoz kárt.

Bos, a holland állampolgárságú tudósító az ANS-nek elmondta, hogy egy diplomata felhívta telefonon, és közölte vele, a nagykövetség szorosan követi az eseményeket, és készen áll arra, hogy segítséget nyújtson számára, »ha a helyzet rosszabbra fordul«, miközben gondok merülnek fel a magyarországi szélsőségesek erőszakos természetét illetően.
A Magyar Nemzetet (Hungarian Nation) – amely Magyarországon egyik legnagyobb napilapja – Orbán Viktor volt miniszterelnök legnagyobb, középjobb ellenzéki pártja és a jobboldali polgári körök mozgalma támogatja.

Cikkek.
Az egyik cikket Lovas István írta, aki január 11-én, vasárnap a budapesti székhelyű, alternatív Tilos Rádió ellen rendezett szélsőjobboldali tüntetésen is beszélt. A rádióban állítólag egy részeg műsorvezető keresztényellenes megjegyzéseket tett szenteste.
A zsidóellenesnek értelmezett beszédében Lovas hangsúlyozta, hogy egy »kis kisebbség« akarja Magyarországot irányítani.
Ugyanezen a tüntetésen a dühös tömeg elégetett egy izraeli zászlót, miközben a náci korszakból való zászlókat lobogtattak, és megtámadtak egy sajtófotóst.
Az izraeli nagykövetség helyettes vezetője, Aszaf Icsilevics közölte az ANS-szel, hogy mélyen aggódik ezen események miatt.

Izrael.
»Az izraeli nagykövetség elítéli a Tilos Rádió által hangoztatott keresztényellenes kijelentéseket, de nem érti, hogy milyen párhuzamot láttak Izraellel«, jelentették ki. »Elfogadhatatlan a XXI. században és Magyarországon, amely hamarosan az Európai Unió teljes jogú tagja lesz, hogy egy független, demokratikus ország zászlaját elégessék.«
Bosnak a médiával kapcsolatos problémái a múlt héten kezdődtek, amikor a Magyar Nemzet cikkezni kezdett, bírálva a magyarországi gyűlöletbeszéddel kapcsolatos ANS- és Amerika Hangja-jelentéseket, azt állítva, hogy ezek a világszerte terjesztett »félretájékoztatás vírusának« részei.
Azzal is vádolták Bost, hogy Mádl Ferenc magyar elnököt rasszistának nevezte, amiért múlt hónapban megvétózta a gyűlöletbeszéd elleni törvénytervezetet, és azt aláírás helyett az Alkotmánybíróságra küldte normakontrollra. Bos kifejezetten tagadta a vádakat a Magyar Televízióban és egy rivális napilapban.

Imák.
Bos felhívást tett közzé: imádkozzanak feleségéért, akit szintén megemlítettek a cikkben, és Tamas S. Kissért is, aki egy „újjászületett magyar keresztény újságíró”, és aki vele együtt írt az ANS-nek egy cikket a holokausztról és Raoul Wallenberg svéd diplomatáról.
A Magyar Nemzet Kisst »alaptalanul« olyan íróhoz kötötte, akinek hasonló a neve, és korábban antiszemita lapoknak dolgozott, jelentette ki Bos.
A Magyar Nemzet szerdai cikkei azon ANS-tudósítást is idézték, amelyben Bos azt állította, hogy sok magyar keresztény a jelek szerint nem fogja fel, miszerint Jézus a zsidó Szűz Mária szülötte, és hogy az első evangélikusok zsidók voltak.
Hívőként remélem, hogy végezetül Krisztus evangéliuma és igazsága kerekedik felül Magyarországon, amely egyértelműen megzavarodott nemzet, jelentette ki Bos az ANS-nek. Magyarországon mintegy százezer zsidó él. Magyarország a második világháború idején a náci Németország szoros szövetségese volt, amikor hatszázezer zsidó halt meg.
Ellentétben Németországgal, Magyarország még nem számolt el megfelelően múltjával. Több évtized kommunizmusa után ez jelenti az ország mai kihívását, mondta Bos a holland Business Nieuws Radiónak, amely a vitáról tudósít.” "


Emeric Creative Commons License 2004.02.01 0 0 13
"Magyarország éejáratása = Szdsz szemszöge? :O"

Te mondád :)

"és miért küld Hollandia ennyi tudosítót Magyarországra, amikor pl. a jóval nagyobb Franciaország ennél joval kevesebbet?"

Nem Hollandia küldi, nem tudom hogy ezek újságoknak kiküldött tudósítói, vagy szabadúszók, akik tudósítanak különböző médiáknak, ez a Bos az utóbbi fajta lehet, vagy az a nő is aki ingatlanközvetítéssel foglalkozik.
Mint tudjuk, Hollandia extrém liberális ország, és Európa egyik leginkább zsidó befolyás alatt álló országa (legalábbis Amszterdamra igaz ez). Itt lehet a qtya elásva.

Előzmény: eftárs (10)
MEPHISTO. Creative Commons License 2004.01.30 0 0 12
A Lovas- Stefan J. Bos vitát olvasva (ahol személyemet is belekeverték), megkerestem a Magyar Nemzet szerkesztőségét és az alábbi szövegű véleményemet kívántam közzétenni:

Tisztelt Szényi Gábor úr!
Lapjuk, a Magyar Nemzet Ön által vezetett rovata 2004. január 14-én (az 5.oldalon) publikálta Lovas István "Magánakciók közszolgálati köntösben" című írását, melyben - egyebek mellett-az alábbiak olvashatók:
"...Az internetes keresésre kijött következő anyag november 17-i keltezésű, melyet BOS egy
'Tamas S.Kiss'nevű úrral írt együtt, akinek a neve egybecseng SZEMENYEI-KISS TAMÁSSAL. Azéval, akinek írásai antiszemita lapoktól kezdve az Élet és Irodalomig meglehetősen sok helyen voltak olvashatók. Ő volt egyébként, akit FÓNAY JENŐNEK a bíróságra kellett vinnie Szemenyei-Kiss egyik különleges aljas rágalma miatt, és ő volt KELLER úr - mint DEMETER ERVIN édesapja elmondta - pénzelt tanúja ő ellene. A két ember tudósításának címe: ' A holokauszthős Budapest díszpolgára lett'..."

A január 14-én közöltekkel kapcsolatban kijelentem: az a SZEMENYEI-KISS TAMÁS vagyok, akiről a publicista Lovas István írt - az, akinek egy évtizeddel ezelőtt bírósági ügye volt FÓNAY JENŐVEL és aki tanúként szerepelt a DEMETER kontra KELLER polgári peres eljárásban - az sem vonható kétségbe, hogy írásom jelent meg az Élet és Irodalom hasábjain..., de antiszemita lapoknak aposztrofálni az egyéb orgánumokat (Népszabadság, Magyar Nemzet, Hetek, Esti Hírlap, Hungarians' Sunday /USA/, stb.), melyekben szintén írtam, meglehetős tájékozatlanságra vall. Lovas úr eme megállapítása nemcsak alaptalan, hanem rosszhiszemű és rágalmazó is. Nem írtam antiszemita lapokban, nem voltam és ma sem vagyok KELLER LÁSZLÓ (államtitkár) pénzelt tanúja - ugyanakkor teljes bizonyossággal jelenthetem ki: nem állok kapcsolatban STEFAN J.BOS újságíróval, vele soha semmilyen tudósítást nem írtam együtt, így az említett tudósítást sem.

Jómagam 1994 és 1998 között a Hungarista Mozgalom Hírszolgálata vezetőjeként ugyan publikáltam néhány írást úgy a belföldi, mint a külföldi orgánumokban az úgynevezett holokauszt-témában, de ezek mondanivalói szöges ellentétben állnak STEFAN J. BOS egész szellemiségével, írásainak közölnivalójával. Kettőnket összemosni több mint tájékozatlanság - az már egyenesen provokáció...
Úgy Lovas István, mint a Magyar Nemzet zsurnalisztái ismerik a címemet, telefonszámomat, ha ellenőrizni akarták volna a "két ember tudósításának" tényét, akkor azt könnyen megtehették volna. STEFAN J. BOS kollegával ellentétben éppenhogy LOVAS ISTVÁNNAL volt közös publikációnk az 1990-es években: a liberális Beszélő és a Kapu hasábjain, kapcsolatunk is azért szakadt meg, mert nem tudtam, nem akartam lépést tartani az évenkénti köpönyegforgatásával!

A Magyar Nemzet szerkesztősége, Szényi Gábor rovat-vezető és D. Horváth Gábor főszerkesztő-helyettes a nyilatkozatot megkapták, ígéretet tettek, hogy megjelentetik, de szavukat szegve,
úriemberekhez méltatlan viselkedést tanúsítva, nem közölték.

SZEMENYEI-KISS TAMÁS
újságíró

eftárs Creative Commons License 2004.01.30 0 0 11
"Stefan J. Bos, az egy ügyű világtudósító

Egyetlen médiumtól tart igényt megbízólevélre a Magyarországon dolgozó külföldi tudósító akkreditálásához a Külügyminisztérium – mondta el lapunknak a tárca tájékoztatási főosztályának illetékese annak kapcsán, hogy Stefan J. Bosról kiderült: számtalan külföldi sajtóorgánumot tudósít hazánkról, meglehetősen egyoldalú témák interpretálásával.
Az újságíró egy decemberi tudósítását két orosz internetes portál – mint később kiderült, pontatlanul – vette át, így az orgánumok rasszizmussal hozták összefüggésbe Mádl Ferenc államfőt.
A külügyi tárca munkatársa elmondta: az már az adott újságíró magánügye, hogy a megbízatását kiállító médiumokon kívül kiknek tudósít. A megbízólevélnek szakmai életrajzot kell tartalmaznia, amely rögzíti, hogy meddig alkalmazzák az újságírót, és ha az osztály úgy ítéli meg, akkor referenciaanyagot, publikációt is bekér az igazolás kiállításának alátámasztására. Mint mondta, ha valami nem vált egyértelművé a Külügyminisztériumnak az adott tudósítóról, akkor az őt akkreditáló hazájában lévő magyar nagykövetség beszerzi a kellő információkat mind az újságíróról, mind a kiküldő médiumról.

Ismert: Stefan J. Bos a belga VRT rádió és tévének, a holland Business Nieuws Radiónak, az ANP-nek (a holland távirati iroda), az evangélikus EO-TV-nek, a német Deutsche Wellének, az amerikai CBS rádiónak, az amerikai kormány által üzemeltetett Amerika Hangja Rádiónak, az ASSIST News Service-nek, a Market Place Radiónak, valamint az amerikai félközszolgálati NPR rádiónak, illetve a Vatikán Rádiónak dolgozik hazánkból. Felesége, Agnes Regossi Bos tudósítja a holland Business Nieuws, az 1395 AM Radio, a BBC orosz, valamint a Deutsche Welle orosz és ukrán adását.

Szakértőink szerint az, hogy egyetlen újságíró szinte a fél világ médiumainak egyoldalú képet festhet Magyarországról, nemzetbiztonsági kockázatot is felvet."

eftárs Creative Commons License 2004.01.30 0 0 10
"Sok külföldi tudósító az SZDSZ-es branccsal bratyizik nyilván, és az ő szemszögükből közvetíti a híreket"

Magyarország éejáratása = Szdsz szemszöge? :O

miket nem mondasz...

és az szdsz szemszöge ennyire egysíkú Magyarországról?
az szdsz Magyarországról mást már nem is lát? :o

és miért küld Hollandia ennyi tudosítót Magyarországra, amikor pl. a jóval nagyobb Franciaország ennél joval kevesebbet? :O

Előzmény: Emeric (9)
Emeric Creative Commons License 2004.01.29 0 0 9
Uncsi már ez a lovaspityu-féle kereszteshadjárat.
Sok külföldi tudósító az SZDSZ-es branccsal bratyizik nyilván, és az ő szemszögükből közvetíti a híreket. Ennek khm... szociológiai okai lehetnek. Pityu írja meg ha akarja, hogy miket írnak Mo-ról, de ez a hadakozás teljesen értelmetlen.
nezz_körül Creative Commons License 2004.01.29 0 0 8
MN
eftárs Creative Commons License 2004.01.29 0 0 7
A 4. hozzászólásban ölég sok hazugság olvasható.

Vajon Bos úr(?) az összeset cáfolta?

És olvastad a rólunk írt cikkeinek témáját?

Vajon teljes mértékben lefedi Magyarországról objektívan alkotandó képet????

:O

Vagy a hollandokat mindig csak ugyanaz érdekli hazánkról? :O

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.29 0 0 5
Bos hazugsággal vádolja a Magyar Nemzetet

NSZ • 2004. január 15. • Szerző: Munkatársunktól

Tárgyi tévedésekkel és „felháborító hazugsággal” vádolta Stefan J. Bos a Magyar Nemzetet (MN) annak kapcsán, hogy a lap tegnapi száma két, terjedelmes írásban foglalkozott személyével és magyarországi tevékenységével. Az 1989 óta Budapesten élő holland újságíró helyreigazítást kíván kérni a laptól, bár tapasztalata rossz. Lapunknak adott nyilatkozatában elmondta: korábbi kérelmét a Magyar Nemzet tegnap az „ellene irányuló kampányra” használta fel. Ha nem közlik álláspontját, megfontolja, hogy bírósághoz fordul.

Lapunk január 9-i, budapesti kiadása – Bos sajtóközleményére hivatkozva – rámutatott: a MN ellenőrizetlen forrásra hivatkozva híresztelte, hogy Lazarovits Ernő, a Mazsihisz külügyi vezetője rasszizmussal hozta összefüggésbe Mádl Ferenc köztársasági elnököt. A MN-ben tegnap megjelent „Köszönet helyett alaptalan vádak” című írás szerint Bosnak (és Lazarovitsnak) valójában örülnie kellene, hogy a MN „leleplezte”: két orosz nyelvű, izraeli internetes hírportál meghamisította az Amerika Hangja (VOA) eredeti tudósításában elhangzottakat. „Cikkünkből minden átlagos szellemi képességekkel bíró olvasó számára kiviláglik, a történtekért nem Stefan Bos és nem Lazarovits a felelős” – írta tegnap a MN.

Bos – a VOA budapesti tudósítója – rámutatott: a MN az utóbbi tényt csak az állítólagos „leleplező cikkek” után, január 9-én tette világossá, miután előző nap tudomást szerzett róla, hogy a Népszabadság is megkapta a holland újságírónak a MN-től helyreigazítást követelő közleményét.

A holland újságíró azon háborodott fel a legjobban, hogy Lovas István a „Magánakciók közszolgálati köntösben” című, szintén tegnapi kommentárjában azt híreszteli: „Cikkünket támadó nyilatkozatának első mondatában az 1967-ben született Bos azt írja magáról, hogy holokauszttúlélő”. – Ez hazugság. Soha nem állítottam ilyet. A sajtóközlemény felvezetése a holokauszt egy túlélőjéről beszél, s a szövegből félreérthetetlenül kiderül, hogy Lazarovits úrról beszélek – mondja Bos.

Előzmény: Törölt nick (3)
eftárs Creative Commons License 2004.01.29 0 0 4
"...Stefan J. Bos egy igazi „man for all media”. Tudósít a belga VRT rádió és tévének, a holland Business Nieuws Radiónak, az ANP-nek (a holland távirati iroda), az evangélikus EO-TV-nek, a német Deutsche Wellének, az amerikai CBS rádiónak, az Amerika Hangjának, az ASSIST News Servicenek, a Market Place Radiónak, valamint az amerikai félközszolgálati NPR Radiónak.
Nem semmi.

Ha ehhez hozzávesszük feleségének, Agnes Regossi Bosnak a „médialefedését” (a holland Business Nieuws, az 1395 AM Radio, a BBC orosz adása, valamint a Deutsche Welle orosz és ukrán adása) láthatjuk, a Bos házaspár olyan, akár a francia Larousse szótár emblémája: a pitypang terméseit minden irányba fúvó hölgy.

A házaspár kétség kívül sokakhoz juttathatja el üzeneteit.
Hogy ezek az üzenetek milyenek és mennyire tárgyszerűek, arról kaphatunk némi képet, ha rákeresünk az ASSIST News Service honlapjára, ahol Bos különösen gyakran szerepel.
Nos, ha nem kerestünk rosszul – és ha Bos saját maga kiegészíti a listát, azt hálásan fogadjuk –, akkor az elmúlt időkben a holland tudósító a következő témákat tekintette olyanoknak, amelyek, legalább is szerinte, egyrészt meghatározóak voltak Magyarország sorsát illetően, másrészt pedig, szintén szerinte, nyilván érdekelték e médium fogyasztóit.

Tavaly szeptember 14-én Bos arról küldött jelentést, hogy Zoltai Gusztáv, a Mazsihisz elnöke sürgette a magyar zsidókat: emlékezzenek gyökereikre.

Október 26-án pedig arról, hogy – idézzük a címet – „Tony Curtis újra felfedezi zsidó gyökereit Magyarországon.”

Bos november 8-án arról jelentett, hogy ifj. Hegedűs tiszteletest felmentették.

Az internetes keresésre kijött következő anyag november 17-i keltezésű, amelyet Bos egy „Tamas S. Kiss” nevű úrral írt együtt, akinek a neve egybecseng Szemenyei Kiss Tamással.
Azéval, akinek írásai antiszemita lapoktól kezdve az Élet és Irodalomig meglehetősen sok helyen voltak olvashatók.
Ő volt egyébként, akit Fónay Jenőnek a bíróságra kellett vinnie Szemenyei Kiss egyik különlegesen aljas rágalma miatt, és ő volt Keller úr – mint Demeter Ervin édesapja elmondta – pénzelt tanúja ő ellene.
A két ember tudósításának címe: „A holokauszthős Budapest díszpolgára lett”.

Az időrendi sorrendben következő tudósítás december 21-én kapott nyilvánosságot. Címe: „Magyarország valaha is legnagyobb hanukaünnepségei”.
Alcím: „Utcai partik az antiszemitizmussal kapcsolatos aggodalmak miatt”.
A beszámolónak egyik érdekessége az, hogy a „Menórák és keresztek” alcímet kapott részben a beharangozás ellenére egyetlen szó nincs a keresztekről.
Viszont a szerzőpár a tudósításban megemlíti a Hegedűs-esetet és a gyűlölettörvényt.

Bos ugyanazon a napon kiadott még egy jelentést Jeruzsálem/Budapest keltezéssel, amelyben az olvasható, hogy egy jeruzsálemi keresztény szervezet aggodalmát fejezte ki az antiszemitizmus globális növekedése miatt.
A cikkben a Hegedűs-ügy ismételten felbukkan, csakúgy, mint a gyűlölettörvény és Lazarovits Ernőnek, a Mazsihisz külügyi igazgatójának az a kijelentése, amelyben reményét fejezi ki, hogy a neonáci és antiszemita érzéseiknek hangot adókat a jövőben börtönbe zárják.
Ezek az események határozták meg tehát Magyarországot a fent lefedett időszakban Bos jelentéseiben.
Az Amerika Hangja honlapjának keresésekor sem jártunk nagyobb sikerrel.

Ott az elmúlt másfél hónap cikkeire keresve az derült ki, hogy Magyarországon két dolog történt, amely elérte az Egyesült Államok hivatalos adója itteni tudósítójának ingerküszöbét.

Az amerikai adóra hangolók december 11-én arról értesülhettek, hogy „Magyarországon elfogadták a gyűlölet elleni törvényt”, míg szenteste arról, hogy „A magyar zsidók aggodalmukat fejezik ki a gyűlölettörvény vétója miatt”.

Mint ismeretes, Mádl Ferenc köztársasági elnök nem vétózta meg a törvényt, hanem alkotmányos jóváhagyást („normakontrollt”) kért.

Mivel az Egyesült Államok hivatalos politikája – mint Nancy Brinker volt amerikai nagykövet is bebizonyította – a magyar polgári oldal antiszemita hírben tartása, Bos ezen jelentését az adó később sem helyesbítette és azt nem is fogja megtenni.

Megjegyzendő, hogy noha Brinker kijelentését követően lapunk több alkalommal megkérte az Egyesült Államok nagykövetségének sajtóosztályát, hogy idézzen egyetlen példát arra, amely szerint a magyar „politikai elit” antiszemita, vagyis amely a nagykövet kijelentését alátámasztja, a sajtóosztály kérésünknek nem tett eleget.
Bosnak egyébként az Amerika Hangjának adott tudósításában az idézett Lazarovits-kijelentés szintén szerepel.

Hogy Bos nem „véletlenül” keverte össze a normakontroll és a vétó fogalmát, bizonyítja tudósításának első mondata: „A magyar zsidó közösség kedden aggodalmát fejezte ki, amiért Mádl Ferenc elnök megvétózta a gyűlölet elleni törvényt.

De az elnök az Alkotmánybíróságot is felkérte normakontrollra…”
Bos idézte Lazarovitsot, akit „sokkolt” az államelnök döntése, és aki hozzátette: „Nagyon csalódott vagyok. Őszintén megmondom magának. És neki kell elsősorban megértenie ezt, mert igen nagy ügyvédnek tekinti magát. És, tudja, vallásos embernek is tekinti magát, stb. Mindig mindenfajta eseményen részt vesz különféle templomokban. Meg kell változtatnia véleményét, mert minden vallás minden gyűlölet ellen van.”

A holland tudósító azonban továbbra sem maradt tétlen. December 26-án, karácsony másnapján a Christian-Connection honlapján szinte szó szerint leadta az Amerika Hangjának már elküldött anyagot.
Hadd tudják meg minél több helyen, mi mozgatja Pannonföldet.

Mint az internetes ChristianNewsToday.com. olvasói, amely honlapján az amerikai és izraeli zászló és az Állj ki Izrael mellett felirat hirdeti: a honlap „A keresztények és zsidók nemzetközi ösztöndíjprojektje”.
E honlapon egy rejtélyes, Jeff Hook nevű úr írt egy olyan cikket a gyűlölettörvényről, amelynek mondanivalója és szerkezete kísértetiesen hasonlít Bos úr cikkeire és még kísértetiesebb módon benne található Lazarovits Ernő Bos által idézett kijelentése, még pedig szó szerint úgy, ahogyan azt Bos úr lejegyezte.
Még az idézet megszakítása is teljes mértékben egyezik a Bos-tudósításokban szereplővel.
Jeff Hookról a „rejtélyes” jelzőt azért kockáztattuk meg, mert a Google internetes keresőben egy ilyen nevű úrtól csupán ezt az egyetlen cikket találtuk.

A ChristianNewsToday.com szintén figyelemre méltó „keresztény” honlap.
Ha annak keresőjébe beütjük a „Hungary” (Magyarország) szót, meghökkentő eredmény ad: a Hit Gyülekezete ugrik ki az internetes varázsló kalapjából.
Hook úr ott hasonló cikkben tudatta az alaphírt néhány változatban, de máshol is (AR ACTION REPORT ONLINE és AXIS OF LOGIC).
Csakhogy e tudósításoknak a címe „ A magyar elnök nem hajlandó aláírni a zsidók bírálatát törvénytelenné tévő törvényjavaslatot”, és ebben az anyagban olvasható az a két ominózus mondat is, hogy a törvényt a zsidók akarják „átverni” a törvényhozáson és hogy Magyarországon, „a zsidó kommunizmus” idején egyáltalában nem volt szólásszabadság.

Nem csak a ló, a ChristianNewsToday.com is botlik olykor.
Az ASSIST News Service budapesti keltezéssel január 9-én számolt be igen hosszan a Magyar Nemzet és a Bos úr között kitört vitáról.
A hírügynökségnek vajh melyik embere utazhatott ide a nemzetközi olvasótábort minden bizonnyal oly égetően érdeklő belmagyar vitára, amikor ugyanez a közönség semmit nem tudhatott meg arról, ami még az Európai Uniónak is feltűnt? Például, hogy a „brókerkormány” ügyeit vizsgáló Szász Károlyt, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének elnökét fizikailag és „törvényileg” is el akarják tenni az útból. Vagy hogy mi történt és történik a magyar gazdasággal, nem utolsósorban a forinttal.
Bos úr viszont megszólalt az anyagban, és a Magyar Nemzetnek arra a kérdésre, hogy vajon foglalkozott-e a Tilos Rádió azon műsorával, amelyben a keresztények kiirtásáról volt szó, Bos kijelentette: „Ez két más téma, főként azért, mert Magyarországon 600 ezer zsidót mészároltak le a II. világháború idején, amikor az ország szorosan együttműködött a náci Németországgal.

A Magyar Nemzet azt akarta ezzel sugallni, hogy én csak az általa liberális, zsidó témáknak tekintett ügyekkel foglalkozom…
Magyarországon nem sok keresztény látszik megérteni azt, hogy a zsidó népnek köszönhetjük, amiért alkalmunk van a Megváltót fogadni. Hiszen Jézus a zsidó Szűz Máriától született és ezért úgy érvelnék, hogy az első evangélisták zsidók voltak.”

Lapunknak ugyanakkor azt ígérte, hogy „már a Tilos Rádió botrányáról is tudósítani készül”. Mint látjuk, Bos úr nemcsak a média terén minden évszak embere, de teológusként is prominens.
Ami a Tilos Rádió sorozatos botrányadásairól való tudósításokat illet, nem tudjuk, hogy Bos úr beváltot-ta-e fenyegetését. Ismerve őt, ebben nem kételkedünk. Az is biztos, hogy abból a Tilos Rádió jól fog kijönni. A megsértettek annál kevésbé.

Viszont felesége ugyanezt már megtette, egy szilánkot ismét lepattintva a BBC orosz nyelvű adásának hiteltömbjéből. Agnes Regossi Bos ugyanis a Népszabadság című lapról írva azt tudósítja, hogy Budapesten tüntetők követelték egy helyi rádió bezárását, majd izraeli zászlót is égettek.
„A hangulatot az szította fel, hogy több közterületen, karácsonyt közvetlen megelőzően szélsőjobboldali elemek hatalmas fakereszteket állítottak fel.”
A Bos házaspár azzal nem törődött, hogy a hanukagyertyák fölállítását kiötlő Salamon Berkowitzot korábban bűncselekmény elkövetése miatt egy év két hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték.
Az viszont fontos számukra, hogy a Jobbikot és a keresztet megszentelő klérus tagjait szélsőjobboldalinak nevezzék.
De ha ez a BBC orosz osztályának megfelel, nekünk is. És így az is, hogy a londoni adó azt hazudta: a tüntetők hangulatát a keresztek izgatták fel. De mivel Bosék vannak túlerőben, nyilván nekik van igazuk és nem a kisebbségben lévő tényeknek.
De menjünk tovább: „Most a vasárnapi tüntetés egyik résztvevője már majdnem direkt célzást tett: tudatos és rendszeres keresztényellenes politika folyik, amelyet egy mindenki által ismert kisebbség szervez a háttérből, a magyar keresztény többség leigázása céljából.”

A BBC idézőjelbe tett hazugsága helyett ez hangzott el a tüntetésen: „Magyarországon ma állami pénzen folyik a keresztény- és magyargyűlölet propagálása… Magyarországon a magyar nemzetet és a kereszténységet gyűlölő kisebbség immár öt évtizede sanyargatja, gúnyolja, szorítja ki a többséget a nemzeti erőforrások totális birtoklásáért folytatott harcában.”
A tudósítás az „öt évtizedet” szándékosan hagyta ki, hiszen abból is egyértelműen kiderül: az elhangzott szöveg arra a magyar- és keresztényellenes irányzatra utal, amely a kommunizmus évtizedei után a posztkommunizmus idején is a domináns irányzat.

Az már csak hab a tortán, hogy egy izraeli tulajdonú orosz hírportál, a MIGnews.com Magyarországon izraeli zászlókat égetnek címen írt tudósításában az MTI-t is meghazudtolva írja: „Mint a magyar hírügynökség közölte, a tüntetők többsége részeg volt”. A BBC-hez, az Amerika Hangjához és a Deutsche Welléhez (a német állam adója) hasonlóan borítékolható: Vincze Mátyás MTI-je nem kéri számon a hazugságot. Noha elemi érdeke lenne. A szolidaritás nagy úr. Nagyon nagy. Minden más szempontot felülír.
Az utro.ru orosz internetes portálon pedig már címként olvasható: „Részeg magyarok izraeli zászlót égettek”.

Ők sem fognak helyesbíteni. Ugyanis a tények mára kisebbségbe kerültek. Üldözötti státusba. Aki a tények megmásítói és a tények meghamisítása ellen felemeli szavát, eo ipso neonáci lesz.
A Magyar Nemzet korábbi, a hamis tényeket bemutató (lásd összefoglaló írásunkat a 4. oldalon – a szerk.) cikkünket támadó nyilatkozatának első mondatában az 1967-ben született Stefan J. Bos azt írja magáról, hogy holokauszttúlélő.
Minden cikke végén közölt rövid önéletrajzának első két szava pedig: „A díjjal kitüntetett…” Működése egyetlen díját egyébként a budapesti külügyminisztériumtól kapta. A Horn-kormány idején. Akkori munkája elismeréséül. Várható, hogy Kovács László megismétli 1997-es bravúrját. Hiszen Bos oly sokat tett Magyarország egyik oldalának és az egész országnak a hírneve ellen.
Ami pedig a tények üldözötti státusát illeti: hogy az orwelli világ 2004-re elérkezett, az majdnem tény."

Előzmény: eftárs (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.29 0 0 3
"Én nem írtam, ő nem mondta”
Stefan J. Bos szerint manipulált a Magyar Nemzet

NSZ • 2004. január 9.

Ellenőrizetlen forrásra hivatkozva híresztelte a Magyar Nemzet (MN), hogy egy zsidó hitközségi tisztviselő rasszizmussal hozta összefüggésbe a köztársasági elnököt.

A Magyar Nemzet ellenőrizetlen forrásra hivatkozva azt állította, hogy a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) külügyi vezetője rasszizmussal hozta összefüggésbe az államfőt azért, mert az Alkotmánybírósághoz továbbította a parlament által elfogadott törvényt a gyűlöletbeszédről.

Az információ kapcsán több írás is született a lapban. Csakhogy kiderült: az interjúalany nem mondott, a hivatkozott cikk szerzője pedig nem írt olyat, amit a lap nekik tulajdonított.

Stefan J. Bos, Budapesten élő holland újságíró most manipulációval vádolja a MN-t, és egyúttal helyreigazítást is kér a laptól. A Népszabadsághoz eljuttatott közleményében kifejti, „mélyen felzaklatta” az MN keddi cikke, amely szerint – mint Bos írja – „a tudósító azzal vádolta meg Mádl Feerenc magyar elnököt, hogy »rasszista«.”

Az MN több cikkben is foglalkozott azzal, hogy Lazarovits Ernő, a Mazsihisz külügyi vezetője – mint a MN azt tényként kezelte – azt „nyilatkozta” Bosnak, hogy az államfő „lojális a rasszizmus és az idegengyűlölet megnyilvánulásai iránt.” A MN – mint maga állítja – két orosz nyelvű hírportálról vette át a Lazarovitsnak tulajdonított szavakat, aki egyébként azonnal tagadta, hogy ilyet nyilatkozott volna.

(A MN a két hírportál súlyát azzal próbálja érzékeltetni, hogy azokat „mintegy 4-5 millió orosz zsidó olvassa rendszeresen, és fogadta el hitelesnek.” Ez egyébként durva tévedés, megközelítőleg sem él ennyi orosz zsidó a világon – aggokat és csecsemőket számolva sem. – a szerk.)

A hírportálok egyike az MN-nek elismerte, hogy az Amerika Hangja (VOA) internetes kiadásának anyagát vette át, márpedig ezt is – mint a MN nem teszi hozzá – Bos készítette. Az eredeti tudósításban – amely angolul, december 24-i dátummal olvasható a VOA honlapján – Lazarovits csalódását fejezi ki ugyan amiatt, hogy Mádl Ferenc megvétózta a gyűlöletbeszédről szóló törvényt, de semmilyen „lojalitással” nem vádolja, és rasszizmusról sem beszél.

– Egyáltalán semmi szükség arra, hogy a sorok között olvassanak a tudósításaimban. Semmi sincs ott, kivéve azt a fehérséget, ami elválasztja a sorokat – sérelmezi közleményében Bos.

Bos kérdésünkre elmondta: a MN nem kereste őt meg, pedig nyilvánvaló, hogy ő a Lazarovitscsal készült interjú eredeti szerzője. A MN továbbá szerinte nyomást gyakorolt Lazarovitsra, hogy olyan honlapok állításaira reagáljon, amelyek nem feltétlenül szöveghűen adták vissza az ő tudósítását.

A MN szerint Bos a magyarországi román közösség elleni támadásokról is beszámolt. Mint a holland tudósító rámutat – s a VOA honlapja ezt megerősíti, –, az eredeti szövegben „román” helyett „roma” szerepel.

Bost továbbá a BBC tudósítójaként aposztrofálják, – feltehetően összekeverve őt feleségével, aki a brit rádió orosz nyelvű adásánál dolgozik.

Arra a kérdésünkre, hogy miért nem fordult panasszal a Magyar Nemzethez, Bos elmondta: szerdán faxon és e-mailen elküldte közleményét a MN szerkesztőségébe. Lapunkat csak azt követően értesítette, hogy a tegnapi MN nem közölte álláspontját.

Tegnap esti megkeresésünkre Csermely Péter, a MN ügyeletes főszerkesztő-helyettese nem tudott ilyen üzenetről, a másik helyettes, D. Horváth Gábor pedig kijelentette: azért nem keresték Bost, mert nem tudták a telefonszámát.

(A telefonszám a lapunknak elküldött faxon két helyen is szerepel. A szerk.)

(Munkatársunktól)

A vitatott hír eredeti szövege a Voice of America honlapjáról:

Hungarian Jews Express Concern Over Veto of Hate Speech Law
Stefan Bos
Budapest
24 Dec 2003, 00:18 UTC

Előzmény: eftárs (-)
Ariel Creative Commons License 2004.01.29 0 0 2
nah.. lo*aspistirol is irhatna vki. izrael es a zsidosag iranti gyuloleterol...

ugyhugy nem ertem miert nem magabol indul ki :DD

Előzmény: eftárs (-)
eftárs Creative Commons License 2004.01.29 0 0 topiknyitó
Mi érdeke van egy ilyen kicsi országnak, hogy ennyi újságírójuk és ennyire rossz színben tüntessék fel Magyarországot?

És közülük is S. J. Bos miért tűnik ki hazudozásaival?

S meddig teheti ezt meg büntetlenül?

"Magánakciók közszolgálati köntösben
Stefan J. Bos az igazi „man for all media”, aki számos helyre ír

LI

Runa Hellinga, Stefan Bos, Renée Postma, Tijn Sadée, Henk Hirs, Johannes Kuitert és felesége, Else Yvonne Quekel Kutert, Lantos Robert, Van Zweeden, James Kliphuis holland médiumok budapesti tudósítói. Reméljük, nem felejtettünk ki senkit közülük. Az meglehet, hogy Kliphuis már hazatért.

Vajon mi lehet az oka annak, hogy egy csupán 15 milliós ország ekkora érdeklődést mutat hazánk iránt?
Amikor a jóval népesebb Franciaországot csupán négy, a szintén hatalmas szomszédot, Ukrajnát pedig egyetlen kolléga tudósítja hazánkból?

Az pedig még inkább figyelemre méltó, állítják a holland sajtót naponta átnézők, hogy a budapesti holland tudósítók különös buzgósággal dolgoznak jobbközép kormányok idején, míg a neoliberális koalíciók uralma alatt feltűnő módon ellustulnak. Nem is szólva arról, hogy tudósításaik természete is alapvetően megváltozik attól függően, hogy a budapesti kormánynak milyen a színe.

Ami különös, hiszen a holland lakosság érdeklődése Magyarország iránt – és ezt az érdeklődést jóval csekélyebbnek feltételezzük, mint amit e népes sereg jelenléte mutat – nem valószínű, hogy ciklikusan változik. És az sem, hogy az érdeklődés apálya és dagálya minden esetben egybeesik az itteni kormányváltással.


Elsősorban az ottani kormány figyelmét felhíva az itteni „barna veszélyre”, „antiszemitizmusra” és a „szélsőjobbjelenségekre”, amikor a multinacionális cégekkel szemben Magyarország érdekeit keményebben képviselő, tehát jobbközép kormányunk van.

De hogy munkáltatóik négyéves ciklusokban megelégednek egy hirtelen megcsappant teljesítménnyel, az mindenesetre szintén figyelemre méltó.
Nem kell túlzottan megerőltetnünk emlékezetünket ahhoz, hogy eszünkbe jusson, milyen témákról írtak a holland tudósítók 1998 és 2002 között.

Mint például a szabad idejében itteni ingatlanértékesítéssel foglalkozó Runa Hellinga, a külföldi tudósítók itteni szervezetének, a HIPÁ-nak volt elnöknője, aki lapjának, a Trouw-nak („Bizalom”) arról írt, hogy a Napi Magyarország lámpaernyő készítését javasolta egy szociológus bőréből. Hogy az alapsztori nem volt igaz? Kit érdekel? Talán még a holland olvasót sem.

Mint ahogyan talán az sem, hogy Hellinga szerint az ORTT – írta 2000. március elején – azért adott frekvenciát az azóta kommandósakcióval megszüntetett Pannon Rádiónak, mert az ORTT-t irányító testületből az ellenzék tagjait „már egy éve” kizárták. Hogy ez nem igaz? Kit érdekel?

Renée Postma, az NRC Handelsblad, a vezető holland lap tudósítónője például nyilván úgy ítélte meg, hogy Amszterdam és Antwerpen népét rendkívüli mértékben foglalkoztatja, hogy a pécsi egyetem történelem szakos hallgatóinak nagy része – legalább is egy felmérés szerint – szélsőjobboldali. Ami – ránézve Antwerpen választási térképére – túlzott vihart azért ott nem válthatott ki. Sőt. Talán kevesellték a szélsőjobboldali reprezentációt.
De Postma szerint az Orbán-kormány „zöld utat” nyitott a nácizmusnak.

Postma egyébként azt is írta, hogy a külföldi tudósítók munkáját elemző Kontroll-csoport (amely diákcsoportot az itteni tudósítók hajmeresztő összeesküvés-teóriával Orbán rejtett médiacsapataként démonizáltak, és több tucat cikkben foglalkoztak vele) azt sejteti, hogy kommunisták és zsidók a hazánkat áztató tudósítások forrásai.

De hagyjuk a múltat, térjünk a jelenre, mégpedig Stefan J. Bos jelenére... "

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!