Keresés

Részletes keresés

jonas73 Creative Commons License 2022.01.13 0 0 1390

sziasztok

 

 

Keresek festett asztríld tojót!!!

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.13 0 0 1389

Csipet csapat

Előzmény: Böszőke (1380)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.07 0 0 1388

A keksz nem árt nekik?

Előzmény: Böszőke (1374)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.05 0 0 1387

Én a héten akarok ilyen kis gyönyörűségeket venni. Nagyon szépek.

Előzmény: Böszőke (1380)
Proxima.. Creative Commons License 2021.09.19 0 1 1386

Nagyon szépek.

Előzmény: Böszőke (1380)
ascensio Creative Commons License 2021.01.02 0 0 1385

Köszi beraktam nekik és nagyon fogyasztják. Igaz, hogy azóta 5 tojás lapul a fészekben. 

Előzmény: gergo7210 (1384)
gergo7210 Creative Commons License 2021.01.02 0 0 1384

Az ezüstcsőrűek békés madarak. Nekem évek óta vannak. A szépiát nyugodtan berakhatod azonnal a kalitkába. Üdv: Gergő

Előzmény: ascensio (1383)
ascensio Creative Commons License 2020.12.22 0 0 1383

Üdv Mindenkinek!

 

Most vettem fel ezt a fórumot a kedvencek közé. Bár régen volt az utolsó hozzászólás de bízom benne, hogy tudtok segíteni néhány kérdésben.

Van egy afrikai ezüstcsőrű pinty párom egy 80cmx60x50-es kalitkában. tettem be nekik csőrkoptatót, de nem a szépiát hanem egy szépia formájú, de sokkal keményebb valamit. Ezt nem hiszem, hogy a kis csőrükkel valóban tudnák használni. Bár azt látom, hogy próbálkoznak vele. Mindenképpen ideiglenesen lesz bent, mert szerintem a szépia sokkal jobb lenne, de itt nálunk nem lehetett kapni.

A boltban vásárolt szépiát kell-e kezelni vagy rögtön behelyezhető a kalitkába? Úgy értem, hogy kell-e kifőzni vagy ilyesmi?

Az ezüstcsőrűekkel kapcsolatban mindenféle jótanácsot örömmel vennék és lesz még kérdésem is valószínűleg. Köszönettel!

 

CanonDSLR Creative Commons License 2016.01.18 0 0 1382

Üdv!

 

SOS!

Párja elvesztése miatt keresek Rizspinty tojót, főleg világos krém, fahéj színben. Csak egészséges szép madárka érdekel.

Budapest és környékén.

skull.predator@gmail.com

kofola0211 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 1381

Szegények :(

Előzmény: Böszőke (1380)
Böszőke Creative Commons License 2015.12.08 0 3 1380

Ez nagyon szép méret ,hogy mennyit rakhatsz be,arra azért nem írok semmit,mert inkább megosztanám a saját tapasztalatomat:már igen sokan ,majd 30-an voltak,több ketrecben,de nálam szabadon röpködtek,mind tudta a helyét,nagyon örültem mert szépek voltak,AZTÁN EGYSZER CSAK MEGBOLONDULTAK!! elkezdték verni, tépni egymást és véget kellett vetnem a "szép életnek". a sok kismadárnak,borzasztóan elszomorított,mert nem tudtam magyarázatot találni rá.

lényeg szerintem: inkább érd be kevesebbel,már csak azért is mert ha jól tartod,akkor szépen szaporodnak is.

Teljen sok örömed bennük és legyen több szerencséd velük!

 

 

Előzmény: kofola0211 (1379)
kofola0211 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 1379

Jó napot! Egy 80x75x150cm- es ketrecben van 1 zebrapinty párom. Lehet még 1-2 párt belerakni? Ha igen mennyit? Köszi!

Singoriensis Trochosa Creative Commons License 2015.09.06 0 0 1378

Igen, tojás visszamaradás is lehet az ok. Ez nem egy gyors reagálású topik. Ajánlom az idre lapját. Ott sokat olvashatsz, és egy nap alatt válaszolnak tapasztalt tenyésztők.

Előzmény: bdpest_20 (1377)
bdpest_20 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 1377

Sziasztok! Már megpróbáltam pár fórumban segítséget kérni, így megpróbálok most itt is.

 

Van egy pintypárom. Egy tojó és egy hím. Nem a legfiatalabb pár már, kb 7-8 éve vettük meg őket. Azonban 3 napja a tojó furcsán kezdett el viselkedni, és azóta is tart nála ez az állapot. 

3 napja arra lettem figyelmes, hogy lehunyt szemmel gubbaszt a kalitka alján felborzolt tollakkal. Azóta ez nem változott, csupán a helyeket váltogatja, illetve néha még a fejét is a tollai közé fúrja. Néha oda-oda repül az etetőhöz és szemezget belőle, inni viszont rengeteget iszik. Mióta észrevettem nála ezt a viselkedést az itatójukba vitaminos cseppeket töltök, illetve a magvaikhoz is vettem az etetőbe vitaminos eledelt. Néha csinál furcsa dolgokat, pl. lerepül a kalitka aljára (ami újságpapírral van kibélelve), és kicsit tépkedi az újságpapírt. Olvasottakból arra következtettem, hogy esetleg nem tud megtojni. Már kétszer kivettem a kalitkából, finoman simogattam, próbáltam tojásokat kitapogatni, azonban nem tudom hol keressem, illetve ha valamit kitapintottam, akkor az a tojás(ok) volt-e. Nagyon szeretnék rajta segíteni, borzasztó látni szenvedni, kérlek adjatok tanácsokat! 

Ráadásul a problémát fokozza, hogy a hím folyamatosan bántja, tépkedi. Erre esetleg valakinek van tanácsa? 

Előre is köszönöm!

Zretyi Creative Commons License 2014.05.02 0 0 1376

Azért kellene megfognom őket mert ha ki vannak engedve akkor nem akarnak visszamenni. Eddig egy kis kalitkában voltak és a fürdőszobába engedtem ki őket. Olyan cselesek lettek hogy mindig csak az egyik megy be enni nehogy bezárjam őket. Viszont mikor a család hazaér jobb ha bent vannak a helyükön nehogy valaki nyitva hagyja az ajtót és kirepüljenek. Azért mikor a gyerekek szaladgálnak ki-be nem mindig sikerül az ajtót becsukni. Tegnap viszont elkészült az új helyük amit nehéz lenne bevinni a fürdőszobába és gondoltam ha meg lehetne őket szelídíteni akkor megfognám őket és betenném a helyükre. Így viszont nem tudom őket kiengedni és elhiheted hangot adnak a csalódottságuknak. Olyan hangzavar van mögöttem...

Az új helyük nagyon tágas 57*40cm és 62cm magas. Azért innen is jó lenne néha kiengedni őket. Szóval ez az oka hogy szelídíteni akartam őket és hogy néha van egy kis hajsza.

Azért köszönöm a válaszokat! További szép napot!

Előzmény: Böszőke (1373)
Zretyi Creative Commons License 2014.05.02 0 0 1375

Szia! Köszönöm válaszod!

Előzmény: Böszőke (1374)
Böszőke Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1374

Nálunk kekszet csak a tojásos ételben kapnak.Uborka,alma,tyúkhúr,paprikacsutka,fürtös köles,nyáron jó ,érett,magvas gyomnövény,ha tudsz szedni.Csíráztatott magvak,ezt nagyon szeretik.Sőt ha kis lapos edényben vetsz nekik a magokból és amikor már kel, beteszed akkor azon is nagyon szívesen csipegetnek..,friss,leveles fűzfaágat is betehetsz,sőt én csináltam nekik csuhéból,egy tűvel vékony csíkokra hasogatva egy csokrot,már a másodikat is rendesen lefogyasztották:) 

ja és színes pamutból is csinálhatsz vagy rafiából  ilyen csokrokat,csak jó erősen drótozd össze és vágd szét a szálakat,beleakadni ne tudjanak.Nagyon jól elszórakoznak a cibálásával.

Előzmény: Zretyi (1372)
Böszőke Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1373

Semmilyen kézhez szoktatásos módszert nem tudok,de miért kell őket megfogni ??  mindig visszamennek a helyükre,sőt olyan okosak hogy több kalitka esetén is mindenki a saját kalitkájába megy..Nekem azt mondták kifejezetten rossz kergetni a madarakat,megállhat a szívük a rémülettől. Ha valami miatt mégis gubanc van,akkor az a legjobb módszer,hogy lehetőség szerint besötétítesz és akkor nem röpködnek,megfoghatod,persze ha nem fönn ülnek a karnison:)

Ha állandóan kinn lehetnek,akkor előfordul,hogy belakják a szobát és találnak egy jó kis, bokros szobanövényt és ott akarnak éjszakázni is,ezt úgy lehet megakadályozni,egyrészt ne engedd őket ki állandóra,másrészt ha becsukod a kalitkát és nem tudnak enni,ha kinyitod később az ajtót akkor bevonulnak mert éhesek.

Előzmény: Zretyi (1371)
Zretyi Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1372

Lenne még egy kérdésem! Milyen csemegéket lehet adni nekik? Mivel lehet őket kényeztetni? A kekszet nagyon szeretik de mit adhatok még nekik?

Zretyi Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1371

Köszönöm válaszod!

Hétfőn volt az első tojás kedden a második és azóta semmi! Ma átköltöztettük őket az új nagy kalitkába és azthiszem ez igen megzavarta őket mert be sem mennek a fészekbe. Egyszer- kétszer benéztek de nem mennek be úgy mint tegnap. Hát mindegy majd ha lesz velük fiú akkor már nem költöznek és gondolom majd szépen teszik a dolgukat! Most ott a két tojás még pár napig otthagyom aztán kiveszem tőlük.

Köszönöm segítséget!

Lenne egy kérdésem: hogyan lehet őket kézhez szoktatni? Ha kiengedem őket repülni akkor hogyan érhetem el azt hogy visszamenjenek a helyükre? Esetleg van valami jó technika amivel befoghatók annak örülnék mert igen nagy a hajsza mire megfogom őket! További szép napot!

Előzmény: Böszőke (1370)
Böszőke Creative Commons License 2014.04.28 0 0 1370

Szia,

naponta egyet szoktak tojni.Semmi rosszat nem teszel azzal.ha otthagyod és majd ők ráunnak,ez sokkal jobb megoldás,mint ha elveszed,mert azzal arra ösztönzöd,hogy tojjon újra.

Nem tudom mit kapnak,de száraz mag,zöld féle  ,tojásos lágyeleséget max.heti egyszer adj nekik!Nálam így jól működnek.

Előzmény: Zretyi (1369)
Zretyi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 1369

Kedves Mindenki!

Lenne egy kérdésem. Milyen időközönként tojnak a sirálykapintyek? Minden nap esetleg? Ma láttam meg az első tojást és nem tudom mikorra várható a következő! Elvileg két tojóm van és mégis tojik valamelyik csak azt nem tudom melyik lehet. Arra gondoltam most hagyom őket letojni és kotlani majd elhagyják a fészket gondolom ha már letelt az idő és mégsem lesznek fiókák. Ezzel nem ártok nekik ugye?

Előre is köszönöm!

Böszőke Creative Commons License 2014.04.07 0 0 1368

http://www.idre.hu/index.php?option=com_jfusion&view=plugin&Itemid=23&jfile=viewforum.php&f=5

 

 

Próbálkozz itt,itt vannak a profik,remélem komolyan vesznek,ne hagyd magad!Majd benézek ,hogy mit reagálnak.

Előzmény: E36-316 (1367)
E36-316 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 1367

De halálkomoly!!! ... most gondold el én mit nézek!? -_- :) .... hova irjam be??? mert tényleg érdekel hogy mi is folyik itt!!! ... lehet Muldernek és Skalynek kellene szólnom!!! :D

Előzmény: Böszőke (1366)
Böszőke Creative Commons License 2014.04.07 0 0 1366

Ebben a bolond világban minden lehetséges:)

Nagyon jót nevettem:)Szerintem meséld el az I.D.R.E.-én kíváncsi lennék mit szólnak a szakértők...,

Előzmény: E36-316 (1365)
E36-316 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 1365

Emberek olyan történik nálam a Zebra pintyeimmel amit nem tudok hova tenni segítsen valaki vagy mondja meg mifolyik itt!!!???

 

Szóval:
Van egy pár Zebra pintyem, el is kezdtek tojást rakni, persze egy sem maradt meg mert egy idő után a lány becsemegézte őket, na nem is ez a lényeg hanem ugy 15 letojt és elfogyasztott tojás utána leányzó pintyem szépen kezd "elfiúsodni" !!!! Komolyan, a mellén már meg van a fekete sáv, a zebra csíkok is szépen jönnek ki, a pofafoltja is jelenik meg!!! Hát mi lelte!????

Zretyi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 1364

Kedves madárszerető emberek!

Lenne egy felvetésem! Valaki nem csinálna olyan videót ahol egyértelműen hallható és látható a hím sirályka pinty hangja és viselkedése? Mivel nincs ilyen videó vagy legalábbis én nem találtam biztosan nagy sikere lenne!!!!! Sokat segítene az olyanoknak mint én mert őszintén nem tudom fiúk-e vagy lányok? Mindíg mire eldőntöm akkor produkálnak valami mást és nagyon bizonytalan vagyok. Persze ha tudnám minden kétséget kizáróan mire figyeljek könnyebb lenne. Szóval ha valaki lenne olyan kedves és aranyos hogy időt és energiát nem sajnálva készítene egy ilyen videót hát nagyon sokat segítene.

További szép napot mindenkinek!

Zretyi Creative Commons License 2014.03.28 0 0 1363

Hát annyit azthiszem kijelenthetek hogy szerintem egyforma neműek. Ilyen tollfelborzolósat nem csinálnak. Holnap lesz jobban időm megfigyelni őket hátha akkor okosabb leszek. Veszek nekik fészket és majd meglátjuk. Köszönöm a segítséget,!

Előzmény: Böszőke (1362)
Böszőke Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1362

A hím éneke olyan, mint általában a bronzpintyeké. Kinyújtott nyakkal és felfújt tollakkal trillázik, miközben előre-hátra szökdécsel az ágakon, így közelítve a tojóhoz. Meglehetősen gyakran énekel. Ha egy új taggal bővül a kalitka, az ott található összes hím rákezdi. Különbség van a hím és a tojó hívóhangjában, de ezt halla


Read more: http://bird.hupont.hu/12/japan-siralykapinty#ixzz2xCZILbCx
Hangot nem találtam,de ez a leírás talán jobban  hozzásegít,hogy elképzeld ...

Előzmény: Böszőke (1361)
Böszőke Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1361

Nem tudom van-e ,még sosem kerestem,majd szétnézek,de szerintem ha látod akkor is felismered miről beszélek,még ha sohasem láttál ilyet,jellegzetes  HÍM viselkedés.Igen, a csak tojók is tojhatnak,mint a tyúkok:) ehhez nem kell hím!

Előzmény: Zretyi (1360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!