Keresés

Részletes keresés

Driena42 Creative Commons License 2023.07.29 0 0 95

Szia! Látom ez egy régebbi levelezés, de mi most alakítánánk át egy présházat kicsit nagyobb házzá, és szeretnénk nagyon jól csinálni. az írásaidból úgy látom te a téma szakértőjévé váltál, sajnos nem tudtam levelet küldeni neked, biztos azén bénaságom, de így szeretném megkérdezni, te tudnál tervezőt ajánlani?? Esetleg konkrét kérdéssel fordulhatokhozzád? Köszi!!

Előzmény: viktor a takarító (13)
Bubézi Creative Commons License 2021.11.23 0 0 94

Sziasztok,

Vettünk egy zártkerti ingatlant, amit elkezdtünk felújítani, de a megbontott falak láttán a "kivitelező" azt javasolta, hogy ne újítsunk, hanem bontsuk le az egészet, annyira régi és veszélyes volt. 1 nap leforgása alatt el lett bontva az épület nagy része, csak a pince rész maradt meg (kilóg a talaj fölé kb. 1 métert).
De mivel csak felújításnak indult, nem kértünk semmilyen engedélyt. Ugyanolyan paraméterű házat szeretnénk építeni, mint, ami volt.
Ennek az engedélyeztetési folyamatát szeretném most utólag elindítani...
A kérdésem az lenne, hogy, hogy érdemes kezdeni? Tervezővel?

Mivel zártkerti ingatlan, amiatt aggódok, hogy nem fogják engedni újra felépíteni.
Illetve lenne most szabad kapacitású ismerősünk, aki viszonylag jó áron meg tudja csinálni, megéri megcsináltatni és inkább kifizetni a büntetést vagy inkább kezdjem el a hosszadalmas engedélyeztetést? Bontást milyen esetekben kérhetnek az épületre, jellemző vagy inkább a birság?

Előre is köszönöm.

Dunit2 Creative Commons License 2020.11.13 0 0 93

  Három nap és  60 nap között bármi. Bizonyos parkolókat csak tervek míg bizonyosakat akár fejből is építenek !!

Előzmény: SophieAnne (92)
SophieAnne Creative Commons License 2020.11.12 0 0 92

Sziasztok!

 

Átlagosan mennyi idő egy parkoló megépítése, ha rendesen dolgoznak?

Dunit2 Creative Commons License 2020.10.22 0 0 91

 

 

 

 Szép szép, de az itt lévők családi házakról álmodoznak. Az álmaikat szeretnék megvalósítani, ami néha zsák utca.  Álmodoznak a helyett, hogy kész, kipróbált házat vennének !!

Előzmény: Adamonero (90)
Adamonero Creative Commons License 2020.10.22 0 0 90

Én a Leidecker and Partner Kft-t ajánlom. Fiatalos, lendületes csapat nemzetközi tapasztalatokkal! 

https://leidecker.hu/csarnok-epites-ipari-epuletek-tervezese/

https://leidecker.hu/muszaki-ellenorzes/

Carlos555 Creative Commons License 2020.09.15 0 0 89

Adott egy üdülőövezeti telek, ami alapvetően nem felelne meg a jelenleg hatályos településrendezési szabályozásnak, hogy építeni lehessen rá  (túl keskeny - 16 m átlagszélesség helyett csak 9m) de van rajta már egy kisebb lakóépület kb10-20 éve. Ha ezt a meglévő épületet szeretnénk bővíteni, akkor ennek az engedélyeztetése során is figyelembe kell venni a jelenlegi szabályozást, vagy ebben az esetben eltekintenek pl  a telek átlaszélesség hiányától?

 

-carcass- Creative Commons License 2020.08.21 0 0 88

Van jelentősége, ahogy a neve is mutatja, vegyes területé módosítják egy korábbi (üdülő/lakó akármi) területből, ami az oda telepíthető funkciókra utal (persze a funkción kívül egyéb módosítások is valószínűsíthetők). Ezeket a Helyi Építési Szabályzatban találhatod meg.

Előzmény: ugyanazvagyok (86)
Jópofafej Creative Commons License 2020.08.21 0 0 87

Tudok egy jó építészt!

Baráth Éva nemzetközi és hazai építészeti tapasztalatokkal (USA, Canada, Norvégia, Magyarország)

Itt vannak a referenciák:

https://epiteszforum.hu/fogalmak/barath-eva

https://www.saunders.no/copperhill

Elérhetőség: evanabarath@gmail.com

 

 

Előzmény: KalásziM (85)
ugyanazvagyok Creative Commons License 2020.08.09 0 0 86

Sziasztok! Van itt valaki aki meg tudja mondani, h ha egy üdülőövezetben egy részt ( x,y utcák által határolt területet) átminősítenek v neveznek "településközponti vegyesre", az mit jelent ill. a nevezett utcákra nézve lesz e ennek jelentősége a későbbiekben?   Köszönöm.

KalásziM Creative Commons License 2020.06.07 0 1 85

 Eltűntek az építészek !

Téli nap Creative Commons License 2020.05.29 0 0 84

Helló  Mindenki ! 

Tudtok e róla hogy tervkészítéssel kapcsolatos topik létezik e ?  Ha igen rakjátok ide fel !

Kösz T.

KocsisZsombi Creative Commons License 2019.10.30 0 0 83

A XI. kerületben én a SzeRaKo Építésziroda oldalát tudnám ajánlani. Szép házakat terveztek kerületben is, és szükség esetén a kivitelezést is elvállalják. Érdemes megnézni az oldalt rengeteg szép épület kép is van fent.

tofi76 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 82

Tervezőt keresünk 11. kerületi ház bővítéséhez...

istókaa Creative Commons License 2016.09.27 0 0 81

 

 

Én ezt a céget tudom javasolni.

 

Nagyon képzett csapat. Nem drágák és nem vernek át senkit.

 

Itt egy elérhetőség: www.aszfalt-utepites.eu 

tofi76 Creative Commons License 2016.04.25 0 0 80

Építészt keresünk, meglévő családi házhoz szeretnénk hozzáépíteni. tofifi76@gmail.com

tofi76 Creative Commons License 2016.04.25 0 0 79

Építészt keresünk, meglévő családi házhoz szeretnénk hozzáépíteni. 

XXXXXXXXXXXX Creative Commons License 2016.02.09 0 0 78

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e itt tervező? Egy újonnan épített (2 éve használatba vételi engedélyt kapott) gazdasági épületet szeretnék átminősíteni lakóingatlanná. A lakóingatlan előírásainak megfelel (170m2 alapterület, konyha, fürdő, Wc, zárt műanyag szennyvíztartály, padlófűtés árammal, vastag hőszigetelés, jó minőségű kútvíz, napelemes rendszer, kémény nincs, mert elektromos fűtés van) még lakcímkártyánk is van ide. A teljes telek művelési ágból való kivonása éppen folyamatban van a földhivatalnál. 8000m2 30m széles, de a rendezési terv szerint már külterület, a megközelítése viszont belterületi útról lehetséges. 4 évvel ezelőtti tervrajzokat az akkori tervezőn szívesen átküldi, mert neki nincs lakóingatlanra tervezői jogosultsága.

Az Önkormányzat részéről viszont erős ellenállásra számítok, hiszen az eddigi építkezésemnek és lakcímbejelentésemnek az ingatlanba is próbáltak keresztbe tenni.

sw2janos Creative Commons License 2014.10.10 0 0 77

40m2 nyaralóba gázt....

Most kivitelezek éppen egy nyaralóba villamos fűtést.

Sem a villamos kazán nem drága, sem az áram növelés sem.

Ha nekem lenne ilyen gondom: infra fűtést tennék.

Előzmény: cspcili (66)
sw2janos Creative Commons License 2014.10.10 0 0 76

Keresek egy statikust a fővárosban vagy a környékén.

Inkább pest ill. Bp. déli részén, alatta.

Az M0 déli szakaszán.

20/9-350-392

Földi Alexandra Creative Commons License 2014.09.16 0 0 75

Felújítaná lakását, esetleg építkezne?
Sok ideje elmegy a különböző szakemberek fogadására? Nálunk mindent megtalál egy helyen.
Ingyenes kiszállást biztosítunk előzetes konzultáció alapján, amely során igényeit feljegyezzük, így a megfelelő szakemberekkel érkeznek munkatársaink a helyszínre.

Velünk időt és pénzt spórolhat.

Az árajánlat teljesen ingyenes.

Ha már kiszemelte álmai telekingatlanát, házát vagy lakását, de aggódik az esetleges építési, kivitelezési hibák miatt, akkor vegye igénybe tanácsadási szolgáltatásunkat. Építész munkatársunk megvizsgálja a helyszínt, a ház környezetét és az épület állapotát, majd személyre szabott árajánlatot tesz, hogy a legkedvezőbb lehetőséget tudja választani.

 

Dőljön hátra és pihenjen,amíg felépítjük,átalakítjuk és valóra váltjuk elképzeléseit álmai otthonáról a lehető leggazdaságosabban.

Forduljon hozzánk bizalommal.

 

Kapcsolat:

Földi Alexandra

+36206221167

alexa@tektum.hu

Tektum Építészeti Iroda

 

Szolgáltatásaink:

Szaktanácsadás
Állapotfelmérés
Bontási terv készítése
Építészeti tervezés
Kiviteli terv készítése
Engedélyezési terv és építési engedélyeztetés

Kivitelezés:

Házépítés, lakásfelújítás
Passzívház
Hibridház
Könnyűszerkezetes ház
Felelős műszaki vezetés
Műszaki ellenőrzés

Költségvetés készítés
Független ingatlan értékbecslés

Lakberendezés

Tanácsadás:

Belsőépítészeti tanácsadás
Lakberendezési és belsőépítészeti tanácsadás kivitelezéssel
Frissítés

Kertépítés:

Kerttervezés
Kertépítés
Öntözőrendszerek

Bendegúz76 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 74

Sziasztok!

 

Nekem olyan segítség kellene,hogy már tervezőm van,minden rajzzal,anyag kiírással,stb,csak olyan építő kivitelező kellene aki ezt meg is valósítja!

Röviden erről lenne szó:

Van egy 4éves ház amit most vásárolok meg,lakhatási engedély van rá,kb 1évet laktak benne!Egy front kerítést kellene zsalukőből,ház szigetelés,tető bontás új építés azért,mert hátra felé egy teraszt akarunk ami fölött tető lesz,terasz burkolás,ház szín adása vakolattal,külső párkányok felrakása,garázs burkolás!

Ez Balassagyarmaton lenne / Nógrád megye /

 

Várom a jelentkezőket,illetve ajánlásokat!

 

Köszönöm!

 

Üdv

 

Cruisser Creative Commons License 2013.12.30 0 0 73

épület akusztikust keresnék..

 

a problémám a következő:

10 éve kis családi vállalkozás keretein belül kisebb társasházakat építünk.

Idáig áthallással etc nem volt gond, kritikusan ügyelünk mindenre, jelenleg 0 panaszosunk van, és nem kell bujkálnom senki előtt.

 

De most olyan történt amire én se számítottam.

 

Usztatott aljzat beton, rockwool lépészaj csökkentő anyaggal 3.5 centi vastagságban. Falhoz nem ér cement lé nem folyik be. 

És kong.. Ordibálás semmi nem hallatszik le, ellenben a lépés a legovatosabb is hangos kongással jelzi hogy itt megy valaki. Rezeg az egész esztrich aljzat.. Idáig 1 akusztikai szakemberrel beszéltem de SEMMIT se tudott mondani, elvileg mindent tökéletesen csináltunk, anyag pénz nincs kisajnálva..

1 honap mulva költöznek be a tulajdonosok, de nincs olyan hogy én ezt igy kiadjam a kezemből.

 

Elvileg megoldást tudunk lelni, rendben is lesz, a javítás költsége rettenetes lesz, hiszen elkészültünk a munkákkal. 

De tudni akarom az okát. Egyszerűen még egy ilyet nem bír ki a költségvetésünk, ha ez ujra megtörténik lehuzhatjuk a rolót..

 

Összesen annyi változott hogy a vasbeton födém az ingatlanban 20cm vastag régebben 18 volt.

 

Ha valaki véletlen ilyennel foglalkozna, vagy érdene hozzá, tudna tanácsot adn, rettenetesen boldog lennék, gyakorlatilag nincs elképzelésem se hogy mi történhetett, hisz semmin se változtattunk, és rettentően el vagyok keseredve hogy ilyen történt..

 

ép-it-ész Creative Commons License 2013.01.26 0 0 72

Hali

Talán innen is lehet ötletet meríteni ...

http://zsizsikesmoly.blogspot.hu/

 

cs

Ébredjetek  !!!

seprenyiz Creative Commons License 2012.11.20 0 0 71

Kedves Fórumozók!

 

Én ajánlom magamat.

15 éves tervezői tapasztalattal, gyors, pontos és nem utolsósorban kedvező dijjazással várom a megrendeléseket.

Várom a privátot, elmondod mit szeretnél és megbeszéljük, ez még semmire sem kötelez.

SvanDave Creative Commons License 2011.10.14 0 0 70

Az 3D-s építészeti vizualizáció mostanában már a épülettervezési fázis szerves részét képezi. Ennek a szakterületnek az egyik legprofibb magyar képviselője az Aurora Visuals. Látványterveik honlapjukon megtekinthetőek.

KömKel Creative Commons License 2011.09.23 0 0 69

Mindegyiknek van jó és kevésbé jó oldala is, igazából szerintem az ár lehet a döntő tényező, technológiában nagyon hasonlóak.

Előzmény: kuro (68)
kuro Creative Commons License 2011.09.23 0 0 68

szép estét!

 

szeretnék tanácsot kérni eps- technológiával kapcsolatban.

építés előtt állok, isoteq-prokoncept-stb...???

hallottam jót/rosszat, az idővel pedig híjján vagyok!

 

előre is köszönöm építő segítségüket!

 

üdv.,

 

r-a cs

KalásziM Creative Commons License 2011.01.13 0 0 67

  Hát gázt nyaralóba ?

 

 Nem tudom minek. A gáznál már a rendekezésre állásidíj is  1600 ft/hó.

 Én betennék egy vagy kettő kandallót és azzal fűtenék.

 Nézzük milyen költségek merühetnek fel  egy gázos beruházásnál :

 

 Vezeték csatlakozási díj  kb. 60 eft.

 Gázrendszer tervezése  40 -50 eft, kivitelezés az óráig  70 eft, gázóra felrakás 30 eft, kivitelezés az órától (2db konvektor, egy tűzhely és egy vizmelegítő csatlakozás kb. 80 -90 eft ) készülékek  160 -180 eft felkerekítve min. fél milla - vagy még több.

 

  De ha állandóra akarod használni talán érdemes belevágni.

 

 

 Ha csak telente  2 -3 hetet, akkor a kandallók.

 Ezt egy 150 -ből meg lehet úszni.

Előzmény: cspcili (66)
cspcili Creative Commons License 2011.01.11 0 0 66

Sziasztok!

Érdeklődnék,milyen lehetőségeim vannak.

Vany egy 40 nm-es szigetelt nyaralóm,faház.

A gáz a kapu előtt van.

Szeretném téliesíteni,cirkót beszereltetni.......

 

Persze lehetőleg jót és aránylag olcsón.....Tippek? Javaslatok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!