Keresés

Részletes keresés

Vikikee2121 Creative Commons License 2022.12.15 0 0 55

Gondoltam beszámolok egy pozitív véleményről szauna témában: az Aliente csapata tervezett meg és telepített be számunkra egy szuper kis finn szaunát, hát imádjuk! A szauna árak is rendben vannak, annyira nincsenek elszállva mint sok más cég! 

Zsanniii2022 Creative Commons License 2022.03.23 0 0 53

Sziasztok, mi szauna fronton találtunk egy nagyon profi és segítőkész csapatot, akik tényleg minden elképzelést, egyedi igényt megvalósítanak, na meg segítenek is a kérdésekben, itt mindent meg is találtok hozzájuk: kültéri szauna rendelés menete.

tibor200 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 45

Üdv nekem nincs helyem otthon  fakabint csinálni . A fűtő infrapanel ( amit nem szauna céljára hanem fűtésre terveztek) ugyanolyan hatású mint a szauna?  Szembeállítva kettőt a szabad térben nem érhető el hasonló izzasztó hatás mint zárt térben infra val?

 

slakkia Creative Commons License 2015.12.16 0 0 44

Mi többek között szauna (és egyéb wellness termékek) építésével foglalkozunk!

http://www.elimspa.eu/

Előzmény: zsloti (41)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.04 0 0 43

K1-3 kombi szaunavezérlőt használ valaki. Kellene egy kis segítség a beállításokkal kapcsolatosan.

zsloti Creative Commons License 2015.07.05 0 0 42

Sajnos a végeredmény lemaradt :)

Előzmény: zsloti (41)
zsloti Creative Commons License 2015.07.04 0 1 41

Sziasztok

Bár halott a topik de leírom hátha valaki erre jár:)

3 éve eljutottunk arra a pontra hogy szeretnénk itthon egy szaunát de mivel a család többi tagja nem szereti a nagyon meleget ezért egy infraszaunára esett a választás. Mivel nem vagyunk anyagilag elengedve ezért egy használt egyszemélyes infrakabint vettünk 

Sok kellemes percet töltöttünk benne de elérkezettnek láttuk az időt egy nagyobbra. Sajnos az anyagiak terén nem történt változás és hely se volt egy nagyobbra a lakásba ,ezért az építés mellett döntöttünk. Egy 2.1 méter X 1.25 méteres infra szaunára a meglévő elektronika beépítésével esett a választás. Egy sugárzót kellett még venni mert a régibe csak 4 darab volt (szerencsére a vezérlő kezelte az ötöt) és ennek a mérete jóval nagyobb ,de azért sikerült jól elhelyezni őket.Akkor lássuk

 

A jó idő beköszöntével kicsaptam a ház oldalát... már nincs visszaút

 

A szerkezet faanyagát (5X5 és 5X10 es szárított fenyő) gombaölővel lekezeltem

 

Következett az alap megépítése Az osb aljára 10 cm es szigetelés került,felülre 10cm es lépésálló hungarocel majd járólap

 

Majd a szerkezet következet belülről kifelé haladva Párazáró fólia ,2 X 10 centiméteres szigetelés , függőleges majd vízszintes a kisebb hőhíd esélye miatt, páraáteresztő fólia A tetejére 20cm es szigetelés került

 

A belső burkolat és némi csinosítgatás után a kész belső egy kis extrával :)

 

A külső burkolat se maradhat el

 

Mióta kész van többször használtuk és sokkal nagyobb az élvezeti értéke,többen tudjuk egyszerre használni(3 személy kényelmesen elfér benne),nem a szobába foglalja a helyet ,egyenesen a hálóból megközelíthető,és az asszony a kedvenc sorozatáról se marad le :)

Bár lehet most már másképp csinálnék  egy két dolgot de teljesen megvagyok elégedve így is

 

Ha valaki saját építésbe vágná a fejszéjét és kérdése merül fel keressen bátran ,szívesen elmondom a tapasztalataimat!!

Zs

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.14 0 0 40

Két személyes finn szaunát szeretnénk venni, de teljesen kezdők vagyunk. A következő kérdéseim lennének:

-Kell-e hozzá ipari áram, vagy elég a 220?

-Hol érdemes vásárolni?

-Mennyivel növeli a villanyszámlát ( heti 2x használat )?

Válaszotokat előre is köszönöm.

gmkiev Creative Commons License 2013.09.05 0 0 39

 

9 kW. Kívülről etethető, fafűtéses szauna kályha.

adren Creative Commons License 2011.03.23 0 0 38

Üdv. Szeretnék egy rönk szaunát épiteni félig a domboldalba ágyazva. Tud valaki írásos doksi segítséget?

Köszi.

Balazs'79 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 37

Szia!

 

Mi tudunk segíteni. Cégünk, a Coloursgarden egyedi jacuzzi thermotetőket és jacuzzi takarókat készít. Ha van rajzod, méreteid, akkor az alapján, ha nincs, akkor helyszíni felmérést is megoldjuk.  A jacuzzi thermotetőt UV- és vízálló, rendkívül ellenálló ponyvaanyagból készítjük. A ponyvarétegek között kérésnek megfelelően 100mm vagy akár 200mm vastagságú lépésálló hungarocellt használunk. A jacuzzi takaró lehet fix vagy középen kettéhajtható kivitelű, a rögzítés történhet csatokkal, gumihevederrel, tépőzárral. Nézz szét a www.coloursgarden.com oldalon.

Balázs

Előzmény: szerike (36)
szerike Creative Commons License 2011.01.05 0 0 36

Sziasztok!

Valaki nem tudja,hogy a kerti jacuzzit,hogyan kell téliesíteni???köszi

feherlofia Creative Commons License 2006.11.30 0 0 35

Sziasztok!

"Vájtfülüként" a segítségeteket szeretném kérni. Csinálok egy összeállítást az (elképzelt) legjobb legénylakásról, benne a legjobb/legmenőbb/legdrágább jacuzziról, ami Magyarországon beszerezhető. 

Tudtok konkrét példát mondani ilyen készülékre, illetve megírni, hogy az adott termék mennyibe kerül és mit tud? 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

amamsik Creative Commons License 2003.12.09 0 0 34
Leült a topic.

Időközben elmúlt november 9, Farsang mester megépítette a szaunánkat, amit teljes megelégedésünkre hetente átlag 2x használunk.

Johnny B. Creative Commons License 2003.10.16 0 0 33
Xonox!

Jársz te még erre? Engem nagyon érdekelne az a lista, de főleg a tapasztalatok az építéssel kapcsolatban!

Előzmény: xonox (31)
amamsik Creative Commons License 2003.10.16 0 0 32
Sziasztok!

Nov 9-én építik be a szaunánkat. Farsang Zsolt mellett döntöttünk. Vna valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?

xonox Creative Commons License 2003.06.03 0 0 31
Okcsi,
összeállítok egy listát, és ha összejön akkor küldök képeket is. (Remélhetően a mobilom jó képeket fog készíteni.)
Üdv,
Xonox
Előzmény: szalka (30)
szalka Creative Commons License 2003.05.15 0 0 30
Szia xonox:
Kozreadnad a szaunad epulesenek reszeleteit? Mekkora milyen, milyen kalyha van es mennyibe kerult?
Koszi
Előzmény: xonox (29)
xonox Creative Commons License 2003.05.15 0 0 29
Megvettem a policoop-nál a padhoz a fákat. Jó minőségüt kaptam. 1 szál 80*26 mm-es, ami jó, mert vastagabb az átlagos padoknál./ált. 21 mm-esek/

Üdv,
xonox

Előzmény: xonox (28)
xonox Creative Commons License 2003.04.27 0 0 28
Köszi a címet.
Xonox
Előzmény: wotan (27)
wotan Creative Commons License 2003.04.26 0 0 27
Most éppen abachi pad fát keresek.

http://www.policoop.hu/accessories.html

w.

Előzmény: xonox (26)
xonox Creative Commons License 2003.04.26 0 0 26
Nekem már épül a szaunám, és nem értek egyet Mirmurral.
Ha így nézzük a dolgokat, akkor ne vegyél soha autót, hanem járj BKV-vel, mert az olcsóbb.

Vagy pl.: nagyon sok mindenre dobunk ki pénzt, ami soha nem térül meg vagy nincs is rá szükség. Itt gondolok a ruhákra, szórakozató elektronikára, és még sok másra. De ha az egészségünket nézzük, akkor inkább erre "dobom ki" a pénzt, mint "hasztalan" dolgokra.
+ lent valaki írta a család és a cimbik tényét a házi szaunánál. Pl nyáron egy kerti partival (sörözgetés, sütés-főzéssel) egybe kötve

Nekem már csak 2 dolog kell a szaunámhoz: a pad és a kályha. Most éppen abachi pad fát keresek.

Üdv mindenkinek,
Xonox

u.i:ami lemaradt, Baumaxos és hasnló dolgokat ne vegyetek. Nagyon silány minőségüek.

Előzmény: Mirrmurr (19)
Infomaker Creative Commons License 2003.03.18 0 0 25
Burzsujok.

(bocs, csak az irigység mondatja velem...bár én inkább egy P4-est vennék szauna helyett :-)

Előzmény: rumliman (24)
rumliman Creative Commons License 2003.03.18 0 0 24
nalam 155x200as blokkszauna lesz uvegajtoval
nagyon korrekt kis altalanos ajanlatot kaptam a a SaunaBau 84-tol (www.saunabau.hu)

referenciakent hoztak az inter-continental szallodat, nekem ennel tobb nem is kell

ennek ara elegance kivitelben, szallitassal, telepitessel, 6kW-os kalyhaval afaval 570.000 Ft ( ismetlem, ez BRUTTO!!!)
es plusz 25ezerert: felöntődézsa, kanál, hygro-thermometer, illatanyag és homokóra

tovabba egy baratomnak is ilyen abachi fabol keszult szaunaja van, ettol a cegtol, es aradozik rola

hat ennyi

Mirrmurr Creative Commons License 2003.03.18 0 0 23
Pedig elég egyértelmű voltam. Bemegyek a hotel fürdőjébe - merthogy minden hotelnek van saját fürdője, ezt valóban nem említettem -, fizetek 300 forintot belépőre (nem hivatalosan), a szaunás srácnak meg adok 250-et.
Nyilvánosan meg utálnék pucérkodni.
Előzmény: RodrigeZZ (22)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.03.18 0 0 22
ebből az összeadásból nekem még mindig nem jön ki sehogy sem a 300ft, Hajdúszoboszló, pedig némileg távol esik Budapesttől, de mindegy.

Azt elfogadom és értem hogy van aki a káposztás cvekedlit cukorral, van aki borsosan szereti. De szaunázni fürdőruhában!...
R

Előzmény: Mirrmurr (21)
Mirrmurr Creative Commons License 2003.03.18 0 0 21
Hotel Béke, Hajdúszoboszló, egyrészt, másrészt utálom a nyilvános pucérkodást. A költségek módosulnak valóban egy család esetén, de a szauna sem 300.000 forint, mert abból a "Tesco gazdaságos"-at választottam, szerintem kétszerese minimum egy normális, plusz kályha, medence, energia, mondom. A hivatalos tarifa itt a Békében: felnőtt belépő 650 + 700 a szauna.
Előzmény: RodrigeZZ (20)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.03.18 0 0 20
Heló mirrmurr!
Ha az egész család szaunázik, akkor a költségek némileg másként alakulnak... A haverok ide is jöhetnek, sőt!
Melyik budapesti szaunában lehet pucéran szaunázni? Mindazonáltal, ez a 300Ft/fő szauna hol leledzik, mert eddig ilyen árral nem találkoztam
R

Előzmény: Mirrmurr (19)
Mirrmurr Creative Commons License 2003.03.18 0 0 19
Áve!

Én minden vasárnap megyek szaunába, meg vagyok róla győződve, hogy enélkül mindenféle rontás elkapna. Én a magam részéről nem pártolom az otthoni szaunát a következők miatt:
Tegyük fel, hogy egy szauna, amit pl. a Baumaxban vagy akárhol lehet kapni, 300.000 forint. Én jelenleg a fürdőbe kb. 300 forintért megyek be, a szaunás srácnak jattolok 250-et, de ha legálisan tenném, akkor is fizetnék kb. 900 forintot. 300.000 osztva 550-nel egyenlő 545 meg egy pici, a legális hányados is 333. 545 hétvége (10 év, ha minden hétvégén megyek) alatt fizetném ki a szauna árát, de akkor még nem beszéltünk az üzemeltetés költségeiről, áram, víz, egyéb, ami nem kevés, plusz nekem kellene sikálnom magam után. További komparatív előny a publikus szaunánál, hogy összefutok a haverokkal, hesszelem a csajokat (sajnos kevés van ott, ahova én járok), frankón kikapcsolódom. A szauna mindig tiszta, én még lábgombát sem kaptam el ott, lepedőt adnak, amennyit kérek, a papucsot levetetik belépéskor nagyon helyesen. Ja, a szauna mellé kell egy hideg vizes medence is, mert lehűlni zuhany alatt nem lehet normálisan. Az sem ingyen van.
Vagyis nagyon klassz dolog a házi szauna, de ma igazán luxus ezt otthonra megvalósítani. De mondom, ha lenne rá pénzem, akkor sem építenék magamnak, a társaság miatt akkor is eljárnék a public-ba.

szalka Creative Commons License 2003.03.17 0 0 18
Meselj milyet valasztottal vegul es mennyi lesz, es ki fogja beepiteni? A ceg akitol veszed, te vagy mesterember?

Előzmény: rumliman (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!