Keresés

Részletes keresés

Maria18 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 30
Portugália engem is nagyon vonz, én is szeretnék egyszer eljutni oda.
Mondjuk a foci- EB-re. :-)
Engem akkor kezdett el igazán érdekelni, amikor pár éve a híres portugál tengerészekről meg felfedezőkről tanultunk.
Csomó mindent elolvastam ezután az országgal kapcsolatban, és nagyon megtetszett.
Írtátok, hogy a portugálon kívül csak az angolt értik, bár azt se sokan.
A németet egyáltalán nem beszélik arrafelé? Mintha úgy hallottam volna, hogy el lehet vele boldogulni.
terasz Creative Commons License 2002.12.23 0 0 29
Jut eszembe:

Kellemes Karácsonyt mindenkinek!
Remélem, a jövő évi karácsonyon már portugál élményekkel leszek gazdagabb!

terasz

terasz Creative Commons License 2002.12.23 0 0 28
huh, köszi!

elég sok infó, bár nem értem, miért tördelted szét :))

Úgy néz ki, rám ragad ez a "Bece"név (1ben és külön szintúgy)

no sebaj, ezt a portugálok is bizonyára könnyebben kimondják majd, mint azt, hogy Balázs..

első lépésként meghosszabbíttatom az útlevelemet!

Albert Úr Creative Commons License 2002.12.19 0 0 27
NYáron egyébként én is szivesen visszamennék. Sok pénzem előreláthatóan nem lesz, így engem is "minden megoldás érdekel."
Albert Úr Creative Commons License 2002.12.19 0 0 26
Portugáliában ez ember igazán európainak érezheti magát (már ha egyébként is az, a szó szebbik értelmében), nem olyan feltünő az olyan alakoskodás, mint pl. a franciáknál, angoloknál.

És egy film: Wenders: Lisbon story. Alapmű Becéknek.

Albert Úr Creative Commons License 2002.12.19 0 0 25
Tényleg lehet valami megmagyarázhatatlan Bece-féle vonzódása az embereknek Portugália iránt, én is teljesen megérzés alapon indultam el arrafelé. Fateromnak volt két szabadjegye (repülőre), mehettem volna bárhová Európában, de egy pillanatig nem volt kétséges, hogy Portugáliába megyünk a bátyámmal.

Európában szerintem szánalmas pénz nélkül mászkálni. Pocsék érzés, ha csórónak érzi magát az ember, kirekesztettnek, miközben, ugye, elvileg itthon van.

Albert Úr Creative Commons License 2002.12.19 0 0 24
Portugália egyébként nem olcsó. Én azt hittem, kb. itteni árak lesznek, de nem lehetett a leggázosabb helyen sem megúszni egy-egy étkezést olyan 3ezer forint alatt. Élelmiszerbolt tényleg nem nagyon van.
Szeretik a helyiek, ha legalább néhány szót tud az ember portugálul.
A kávéjuk isteni finom, a legjobb a világon, bárhol, egyformán remek az ingyenkávé műanyag pohárból a netkávézóban és egy drága étteremben.

Lisszabonból feltétlenül ki kell gyorsvasutazni Cascais felé.

Nem érdemes egy fillér nélkül nekivágni Portugáliának. Minimum százezer. És akkor nagyon low-budget.

Albert Úr Creative Commons License 2002.12.19 0 0 23
Hahó.

Én nem emlékszem, hogy bármit is kérdeztek volna a Lisszaboni reptéren, beutazásnál. Nagyon simán ment minden, feltünően simán, és ez jellemző volt az egész útra. Egy ifjusági szállóban (Youth Hostel) laktam, egy metrómegállónyira a Marquis de Pombal tértől. Volt ott egy netkávézó, ingyen volt a net, és a kávé is. (azt hiszem, valami kampányfogás volt, tökolyanvolt, mint a hangulat, mint pl. a debreceni Fidesz-kávézóban, csak volt net is, meg kedves fiatal lányok, akik egészen remekül beszéltek angolul.) Portugáliában a picit értelmesebb fiatalok nagyon jól beszélnek angolul. Az idősebbek nem, de nem probléma. Kedvesek, de tartózkodóak az emberek. Metróval nagyon egyszerű közlekedni. Remek a transzfer-busz a reptérről. Érdemes Lisboa-card-ot venni. Villamos! Feltétlenül! De nem hétvégén, mert akkor ellepik a túristák, és nem az igazi. Mondjuk egy kedd reggel érdemes körbevillamosozni a régi negyedeket.

quickteam Creative Commons License 2002.12.18 0 0 22
Hi terasz!
Elboldogulsz az angollal, de legyen nálad portugál szótár. Rendkívül nyugodt természetüek, kedvesek és segítőkészek az emberek ott. Liszabont, és környékét, Setubal stb. járd be. Stoppal nehéz lesz. Kocsit bérelni nem drága. A benzin hasonló, mint itt. Nem sok élelmiszerüzletet fogsz találni ahol kaját is vehetsz, mert vendéglő, vendéglő hátán van, bőséges jobbnál jobb kajákkal. Végig kell enni az összes vendéglőt, az sem lesz drágább, mintha a Lisboa-tól cca 15 km-re lévő gigantikus marketbe mennél mindig.
Az élet éjjel 11-12 után kezdődik, és szuper. A szórakozóhelyek, kiskocsmák árai szinte azonosak.
Nem fognak átverni sehol. Az kétségtelen, hogy legyen a bankkártyádon pénz, mert akkor lesz az igazi. Bankok, automaták szinte 10 méterenként vannak, és a legutolsó kocsmában is fizethetsz vele, sőt, elvárják. Ha összegyülik elég pénz, akkor helyi járattal érdemes átrepülni Maiderra szigetre, ami hozzájuk tartozik. cca 1000 km. Nem bánod meg. A bőr cuccok nevetségesen olcsók, és nagyon jók. Látni fogsz, szegénységet, és pazar gazdagságot, mindezt egymás mellett békében.
Vágj bele. Jó utat.
Ja, igen. Az országba való belépés, az elég szigorú procedúra a határon. Millió adatot meg kell adni magadról, utazási célodról stb. papiron, és ez angol nélkül nem fog menni.
terasz Creative Commons License 2002.12.18 0 0 21
ok, köszi végre használható infók!!

:))

Előzmény: az utolsó kuructigris (20)
terasz Creative Commons License 2002.12.17 0 0 19
hm. láttam, de nem emlékeztem erre.. :))
Előzmény: szilvácska (18)
szilvácska Creative Commons License 2002.12.17 0 0 18
Illetve dehogynem. A főszereplő fiú beceneve, aki mindvégig Portugáliába készült.
Előzmény: szilvácska (17)
szilvácska Creative Commons License 2002.12.17 0 0 17
Ha láttad a Portugál filmet, akkor tudnod kell, mit jelent! (semmit :))
Előzmény: terasz (13)
terasz Creative Commons License 2002.12.17 0 0 16
a POrtugál c. filmet láttam, köszi.

De mondom, hogy félreértettél! Én nem pénzt gyűjtök, hanem elsősorban infókat. De ha valakinek elengedhetetlen érzése van arra, hogy engem támogasson anyagilag, (segítsen az álmom elérésében, stb); az nyugodtan tegye meg.
De azt is mondtam, hogy békén hagyhatnál már, mert tökre offtopik vagy egész végig.

terasz

Előzmény: az utolsó kuructigris (14)
terasz Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13
Neked elnézem, bárhogy szólítasz :))
mit jelent egyébként?

Azért pont Portugália, mert valamilyen rejtélyes indíttatásból szeretem, bár még sosem voltam ott.. 1xrúen nagyon tetszik, meg úgy vonzz. És meg szeretném nézni; szóval most úgy érzem, eljött az ideje. nyáron nekivágok, bármi legyen, val'szeg 1edül.

terasz/bece/Balázs/stb

Előzmény: szilvácska (12)
szilvácska Creative Commons License 2002.12.17 0 0 12
Miért pont Portugáliába ?
Szólíthatlak mostantól "Becének" ? :)))
terasz Creative Commons License 2002.12.17 0 0 11
mondom: nem érted..

a hangulatát az adja meg, hogy egy szál hátizsákkal, stoppal járom be Európát!

de jobb lenne, ha most már békén hagynál, köszi.

Előzmény: az utolsó kuructigris (10)
terasz Creative Commons License 2002.12.16 0 0 9
nem fogod elhinni: dolgozok!
Előzmény: az utolsó kuructigris (8)
terasz Creative Commons License 2002.12.16 0 0 7
olyannyira távol áll a gondolkodásmódunk egymástól, mint én magam a tizenéves koromtól. Sajnálatos, hogy ez a Te és a F*sz kapcsolatáról nem mondható el.

ennyit a személyeskedésről.

Amennyiben valaki használható tanácsot tud adni, és nem bunkoid modorban vezeti azt elő, attól szívesen veszek minden infót.

Előzmény: az utolsó kuructigris (6)
terasz Creative Commons License 2002.12.16 0 0 5
nnno! sehol 1 tanács?!
terasz Creative Commons License 2002.12.16 0 0 4
nem életvezetési tanácsokat kértem, kímélj meg!
:))
Előzmény: az utolsó kuructigris (2)
freeze flash Creative Commons License 2002.12.16 0 0 3
:-)
Előzmény: az utolsó kuructigris (2)
terasz Creative Commons License 2002.12.16 0 0 1
köszi, végig is olvastam helyből, csak egy baj volt vele: aránylag kevés infót találtam arról, hogyan oldhatnám meg mindezt stoppal-hátizsákkal és illegális sátorozással. :))

szóval jó, hogy repülő, meg "haverom terepjárójával mentünk", illetve "ott két hétre autót béreltünk" ,de azért nekem erre csak akkor lesz keretem, ha összedobjátok rá. :))

szóval elsősorban infót plíz, arról főleg: hogyan lehetne átszelni Európát és (végül) Portugáliát. mezítlábas élmények és tippek továbbra is.

köszi.

Balázs

Előzmény: _LaJoS_ (0)
_LaJoS_ Creative Commons License 2002.12.16 0 0 0
Támogatásképp itt egy link, egy 0, meg egy hajrá!
Előzmény: terasz (-)
terasz Creative Commons License 2002.12.16 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

nyáron szeretnék elmenni Portugáliába. egyrészt azért, mert még nem voltam. másrészt, mert szeretném magamnak is bizonyítani, hogy meg tudom tenni: nekivágok a világnak, megnézem az óceánt. mert még azt sem láttam.
most gyűjtök. elsősorban információt, másodsorban pénzt. az elsőből -gondolom-, van nektek is bőven. aki már volt, vagy csak érdeklődik az ország iránt, esetleg tudja, mit kellene megnéznem, ha odaérek, az írjon. a pénz részét pedig úgy képzelem, hogy odafelé-visszafelé stoppolok, ott pedig a parton alszom. "low budget" :))
de szívesen veszem, ha támogattok! sokan kevéssel. :))

előre is kösz.

Balázs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!