Keresés

Részletes keresés

Mamszi58 Creative Commons License 2023.04.26 0 0 7048

Kedves Central Parkiak! 

Másfél év után sikerült megszabadulni a Ti korábbi közös képviselőtöktől, a Faraone kft-től. Érdeklődni szeretnék, hogy most ki a közös képviselőtök és milyen vélménnyel vagytok róla? Előre is köszönöm a válaszokat, üdv: Györgyi

Pista_1111 Creative Commons License 2023.04.15 0 0 7047

Sziasztok,

 

Érdeklődni szeretnék, hogy mi az oka annak, hogy az elmúlt hónapokban több eladó lakást is hirdetnek a lakóparkban? Olvastam továbbá azt is, hogy a Gömb utca 31-33 szám alatt lévő építkezésről korábban tettek fel kérdést. Azóta van a birtokában valakinek pontos információ erről, hogy kik a kivitelezők az épülő társasháznál? A lakóközősségről, ha egy ott lakó tudna nekem pár sort írni, hogy milyen azt hálásan megköszönöm (Leginkább a D épület érdekel) Végezetül pedig, ha most állnátok lakásvásárlás előtt ajánlanátok a D épületbe való költözést? Előre is köszi a válaszokat!

visualhead Creative Commons License 2022.10.11 0 0 7046

Szia,

Ismét erre jártam én is. Ilyet még nem láttam társasháznál, hogy előbb telerakják téglával a telket és még sehol nem tart az alapozás. Így izgalmasabb, hogy nem fog elférni a kitermelt föld, a munkagépek, a betonacélok, de nem is az én dolgom. Valószínűleg jogi vita lehet, mert több, mint fél éve nem haladnak sehova. Azt tudod esetleg, hogy milyen néven fut a projekt és hány lakás lesz?



rob_wolfy Creative Commons License 2022.09.01 0 0 7045

Hello,

 

megint erre tévedtem és láttam a friss bejegyzést, így megosztom amit tudok, reflektálva egy-egy kérdésre.

 

Szemben egy társasház fog felépülni, oda ahová a téglákat depózták, a volt parkoló felvonulási telephely lesz, arra nem szól a beépítési engedély úgy tudom.

Tehát az a rész megmarad parknak az önkormányzati elképzelés szerint, de ugye most "ültess fát, parkosíts, zöldíts" divat van, de ki tudja mi lesz később - ennek ami most van örülünk!!

 

Pár infó amit birtokomban van még, a D épületben az egyen bejárati ajtók Izraeliek és biztonsági ajtók, jó minőségűek, a zárszerkezetükkel egyetemlegesen - de sajnos a gyártó megszűnt aki ezeket forgalmazta Magyarországon.

 

A közös területeken az úgynevezett tűzzáró ajtó Török import, silány minőség és szinte az átadás pillanatában meg is szűnt a cég aki gyártotta és behozta a szerkezeteket.

Mondanom se kell hogy egy-egy ilyen minősített tűzzáró ajtó horror költség + a munkadíj, így ezeket jobb híján szerelgeti a társasház ahogy tudja, cserére nem nagyon látok esélyt.

Még a rezsit is nehéz beszedni mert jellemzően sok helyen nem a tulaj lakik már hanem albérletként vannak a lakások használva.

 

Üdv, R

 

Előzmény: visualhead (7044)
visualhead Creative Commons License 2022.07.24 0 0 7044

Köszönöm Robert az információkat!

Az tiszta sor, hogy nem RAL szerinti beépítést láthatunk a lakásokban, de ezt nem is várom el:)
Amit nehezményezek a hétköznapi használat során, az inkább a lift tartóssága. Időnként elromlik, a gombok összevissza vannak a fülkében, a szintkijelző a földszinten sz@r, de ugye itt belemehetnénk a közös képviselők feladatköreibe, hogy mennyire vagyunk velük elégedettek. Ez személyes apróság, de lehet, hogy nem vagyok vele egyedül a házban, hogy a lakás bejárati ajtaja gyengélkedik. Vetemedett az évek során, úgy, hogy nem éri UV sem kinti hőmérséklet... plusz magát a kilincset csak 1db átmenő csavarral lehet rögzíteni, olyan a zárszerkezet. Így mivel az előző tulajok szépen szétfurkálták az ajtót, hogy rögzítsék mindig a kilincset a kis mini csavarjaikkal, nem maradt ép furnérfelület, így csak az az egy átmenőcsavar tartja az egészet, fantasztikus.

Egyébként most is ez megy a legtöbb új projektnél, hogy spórolnak ezerrel. Sok helyen épphogy megütik az energetikai követelményeket és verik a mellüket a BB tanúsítvánnyal, hogy ez bizony egy zöld ház:D Az anyaghasználatot meg sosem tudjuk meg - van, ami nem változik.
Fűtéskorszerűsítésről vannak tervek? Mert lassan az is esedékes...

Apropó, arról lehet tudni valamit, hogy mi épül a Gömb utca 31-33-ban? A parkoló melletti telephelyet lebontották és év eleje óta ott pihennek a téglák.

Előzmény: rob_wolfy (7043)
rob_wolfy Creative Commons License 2022.07.20 0 0 7043

Szia,

 

Sajnos a fórum már egy ideje halott, nem nagyon van rajta aktivitás, én is csak véletlenül tévedtem ide.

Amit el tudok mondani Neked a ház történetéről, hogy ne keress profi beépített anyagokat, ugyanis 2003-2005 között épült a D épület, mindenféle innen onnan beszerzett anyagokból. Pl a tűzzáró ajtók ezért olyan silányak és nehezen javíthatók, mert egy török import és persze azóta már a gyártó sincs meg és nincs alkatrész sem.  Egyszerűen cseréni kéne modern EU gyártós termékre, de a mostani anyag árak mellett erre nincs pénze a társasháznak.

 

DE vissza az ablakhoz: megnéztem Neked a vasalatba ütött olvasható adatokat

STABIL van egy AP szám utána és egy gyártási idő: ami 2003.11.25.

Na ez az az időszak amikor ne keress argonnal töltött üveget, mert az horror ár lett volna és még nem volt annyira szigorú a szabályozás (energetika), hogy ilyesmiben kellett volna gondolkodni. Ez a legolcsóbb 2 rétegű sima levegős szerkezet lesz.

A kamráról és keretről nem tudok nyilatkozni, de a beépítés minőségéről igen. Nekem van 1 pont a keret alatt ahol konkrétan húz be a hideg, tehát légmentes beépítésről ne álmodozz, nincs körbe szalagozva a mai modern elvárásoknak megfelelően.

 

Remélem tudtam segíteni.

Üdv, Robert

Előzmény: visualhead (7042)
visualhead Creative Commons License 2022.07.11 0 1 7042

Köszönöm a segítséget (nem is volt), közben kiderítettem. Leírom, hátha érdekel valakit később.
Az energetikai tanúsítványból kiolvasva az adatokat, valószínűleg Low-e bevonat van az üvegeken (2rétegű), sima levegővel a rétegek között- Ug értéke 1,4, a tokszerkezet valószínűleg 4 kamrás- Uf 1,5. A tanúsítványban a komplett ablakokra vonatkozóan 1,42-43 értékeket találtam, ezekből számoltam vissza.

visualhead Creative Commons License 2022.07.07 0 0 7041

Sziasztok!
A D épület ablakairól szeretnék némi infot megtudni. Gondolom szinte még sehol nincsenek kicserélve, de lassan időszerűek lesznek, mert már 18 évesek. Átnéztem minden dokumentációt és papírt, de semmilyen műszaki tartalmat nem találtam. Vajon 2004-ben volt Low-e bevonat az üvegen vagy ezek még az anélküli verziók?

Gabi_88 Creative Commons License 2021.11.09 0 0 7040

Kedves Lakók!

 

Nemrég költöztem a Csata utca 28-ba, de ott nincs kiadó teremgarázs, így a Csata utca 29-nél is próbálkoznék :)

Nagyobb méretű beállót preferálnék, ahova tavasszal egy motor is beférne az autó mellé/mögé.
Elérhetőség: garbaisz.gabriella@gmail.com

Válaszukat előre is köszönöm

Garbaisz Gabriella

KOVZOL23 Creative Commons License 2021.07.30 0 0 7039

Aktuális még az eladás? Kaphatnék egy linket a hirdetésről? Köszönöm!

Előzmény: sz5k (7037)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.30 0 0 7038

Aktuális még? Kaphatnék egy hirdetési linket, vagy telefonszámot? Köszi

Előzmény: sz5k (7037)
sz5k Creative Commons License 2021.07.16 0 0 7037

Eladó lakás a Centrál Park B épületben (Csata u. 29), 1+2 félszoba 62m2

kovesdiba Creative Commons License 2021.05.31 0 0 7036
K.Peti68 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 7035

Kiadó gépkocsibeálló!

 

Kiadó hosszú távra egy az F1 épület alatt, földszinten elhelyezkedő gépkocsi beálló.

Bérleti díja 15000 + rezsi.

 

Érdeklődni a 0620 9 362 823 telefonszámon lehet.

 

Üdv!

K.Peti68 Creative Commons License 2020.10.25 0 0 7034

Kiadó lakás!

 

F2 épület 6. emeletén kiadó hosszútávra egy 32m2 gépesített, bútorozott lakás.

Igény esetén gépkocsi beállóval..

Érdeklődni a +36209362823 telefonszámon lehet.

 

szazoo Creative Commons License 2020.10.22 0 0 7033

Kedves Csoport!

 

Meg tudná adni valaki a közös képviselet elérhetőségét a Central Park E épületéhez? Email cím vagy telefonszám.

 

Köszönöm!

Zoltán

kovesdiba Creative Commons License 2020.09.26 0 0 7032
Rylan Creative Commons License 2020.09.21 0 0 7031

Kedves Csoport!

A Mandalából szeretnék érdeklődni, tervezi -e valaki a bejárati ajtaját cserélni?
A mienké sajnos roncsolódott :(
A felesleges ajtót elfogadnám, feltételekben rugalmas vagyok, minden megoldás érdekel.

Köszönök előre is minden segítséget :)

Bálint
mmeghatalmazas@gmail.com

K.Peti68 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 7030

Kiadó gépkocsibeálló!

 

Kiadó hosszú távra egy az F1 épület alatt, földszinten elhelyezkedő gépkocsi beálló.

Bérleti díja 15000 + rezsi.

 

Érdeklődni a 0620 9 362 823 telefonszámon lehet.

 

Üdv!

bandarino Creative Commons License 2020.03.17 0 0 7029

Sziasztok,

Gömb utca 46 szám alatti mélygarázsban van egy parkolóhelyem, amelyet csak munkaidő alatt használok.  Pontosan a gyógyszertár mögött van. Nem tudom, hogy most milyen a parkolási helyzet, van-e rá igény: szívesen átengedem díjmentesen arra az időre, ameddig home-office van vagyok. bacsandi@yahoo.co.uk-n keressetek.

 

 

 

stinky1 Creative Commons License 2020.02.14 -1 0 7028

Sziasztok!

Tudja valaki milyen építkezés kezdődött el a Csata utca-Szegedi utca sarkon?

Társasház vagy valami egyéb? Ha társasház, valahol már meg vannak hirdetve a lakások eladásra?

Köszi mindenkinek, aki tud bármi infót.

kovesdiba Creative Commons License 2020.02.05 0 0 7027

Ugyan már lehet, hogy rég nem aktuális a válaszom, de csak most láttam a kérdést, elnézést.
Ők lettek: http://www.city-premier.hu/
Ugyanúgy kell fizetni a közös költséget, mint eddig, ugyanarra a számlaszámra. Miért nem sikerült a csatlakozás a FB oldalra?
Egyelőre csak Amtel van, majd remélhetőleg a Közös Képviselő tárgyal más céggel is.

Előzmény: Qwertz80 (7026)
Qwertz80 Creative Commons License 2019.12.10 0 1 7026
Ki lett az uj kozos kepviselo? A facebook csoporthoz nem tudok csatlakozni.
Elobb hivtam a Faraone kft-t semmi tajekoztatast nem kaptam..

Hogy kell fizetni a rezsit decembertol???
Koszonom a segitseget.


Az Amtel maradt a hazban vagy lett mas szolgaltato is ?
Faragó Gábor58 Creative Commons License 2019.12.09 0 0 7025

Üdv minden centrálosnak. Bérelhető teremgarázs-beállót keresek, lehetőleg az F1 épület részében. Faragó Gábor, +36 30 927-4100

kovesdiba Creative Commons License 2019.11.24 0 0 7024

Kedves F1-F2-ben lakó Tulajdonostársak!


Most tudtam meg, hogy van egy FB csoport, lépjetek be, nézzétek meg, itt is szó van a mostani közgyűlés fontosságáról:
https://www.facebook.com/groups/415636219151345/

Továbbra is kérés, hogy akinek van ismerőse ezekből a házakból, szóljon neki, hogy közgyűlés lesz és fontos a részvétel!
Nov. 27, szerda, 17:30 F1 épület, a megismételt közgyűlés 18:30-kor lesz, F1 épület, Lehel utca 70-72. 1. emelet, aula

kovesdiba Creative Commons License 2019.11.22 0 0 7023

Annyit látok a meghívón, hogy tulajdonosi kezdeményezésre hívták össze a közgyűlést és egyik napirendi pont a közös képviselő leváltása. Nem tudom, van-e új jelölt. Nem tudom azt se, hogy van-e FB csoport, de ahhoz, hogy csinálni lehessen, kéne tudni a tulajdonosok nevét, elérhetőségét. Számvizsgáló Bizottság egyáltalán nincs, vagyis azt csinálnak, azt és oda utalnak a közös képviselők, amit akarnak, semmi kontroll nincs. Ezért írtam ide hátha van itt valaki az F1 F2 épületből. Aki hallja, adja át....! Nagyon fontos lenne, hogy minél több tulajdonos legyen ott a közgyűlésen, pláne olyan, aki látja, hogy mit művel a Faraone.

Előzmény: sz5k (7021)
sz5k Creative Commons License 2019.11.22 0 0 7022

Egyébként nincs a háznak facebook csoportja, vagy gyorsan nem lehet csinálni egyet? Az meg tudja könnyíteni a kommunikációt, a B épületnek is van ott sok embert el lehet érni.

Előzmény: kovesdiba (7020)
sz5k Creative Commons License 2019.11.22 0 0 7021

Örömteli, hogy végre történik valami. Nincs is jelenleg a számvizsgáló bizottságnak egy tagja sem?  Ki lenne az új képviselő?

Előzmény: kovesdiba (7020)
kovesdiba Creative Commons License 2019.11.20 0 0 7020

Kedves Tulajdonosok, akik az F1 és F2 épületben laktok!

Úgy tűnik, a Faraone Kft, aki ebben a két épületben közös képviselő, végre, 2016 óta először közgyűlést tart, amit a Meghívó szerint a Tulajdonosok hívtak össze, és napirendi pont lesz a lemondatásuk. Alapos gyanúm van, hogy csak a liftekbe tették ki a közgyűlési meghívót és e-mailben nem értesítették a tulajdonosokat, akik közül nagyon sokan nem laknak a Társasházban, így nem tudhatnak a közgyűlésről.
Kérem, hogy terjesszétek, hogy 2019. november 27-én, szerdán, 17:30-kor közgyűlés lesz az F1 épület aulájában (Lehel utca 70-72), a megismételt közgyűlés szintén aznap 18:30-kor lesz.
Jó lenne minél többen ott lenni, hogy meg lehessen szabadulni ettől a közös képviselettől, akik közgyűlést nem tartanak, éves elszámolásokat nem csinálnak, Számvizsgáló Bizottság nélkül működnek, vagyis azt csinálnak, amit akarnak. A Társasházak anyagi helyzete pedig katasztrófális!
Köszi mindenkinek, aki tud segíteni ebben!

K.Peti68 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 7019

Sziasztok!

F2 épület alatt a földszinten kiadó egy gépkocsi beálló.

20 ezer + rezsi /5000/ a bérleti díja.

Érdeklődni : 06209362823

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!