Keresés

Részletes keresés

Teresa7 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 6798

Erdélyi hitvallás


Uram, én hiszek Tebenned, egy örök Istenben,
és hiszem azt, hogy igazságos vagy,
bár emberi elmémmel megérteni nem tudom
igazságodnak szörnyű módszerét.
Hiszek jóságodban is,
bár szemem csak gonoszat lát,
amikor Erdély felé tekint.

 

Mint Szent Fiadat hajdani időben,
ma népemet feszítik keresztre
az istenkáromló gonoszak.
Júdások árulják el naponta,
rongyain martalócok osztozkodnak,
s a Nyugat farizeusai szemforgatva fordulnak
másfelé, hogy kínjait ne lássák.

 

Szeretlek, Uram-Isten, a Szentírás parancsa
és hitem kívánsága szerint,
de szeretem a népemet is, Uram,
szegény elesett erdélyi magyar népemet,
s bocsáss meg nekem, Uram,
ha népem felé ma hangosabb, fájóbb,
lelkesebb és türelmetlenebb bennem
ez a szeretet talán, mint Tefeléd.

 

De lám, Te hatalmas vagy, uram,
mindeneknél hatalmasabb,
míg ők szegény bús erdélyi véreim véresen
és mezítelenül fetrengnek a világod porában,
mindenkitől elhagyottan,
s bizony őnékik ma nagyobb szükségük van
az én szeretetemre, mint Teneked,
ki Minden Világok Ura vagy.

 

Azt is tudom, Uram,
hogy minden ember egyforma Teelőtted,
bármilyen nyelven imádkozzon is,
vagy káromoljon. Bevallom azonban,
hogy az én szívemben elfogultság lakozik,
és ma csak az testvérem
nekem ezen a földön, aki magyar,
s ez mindaddig így lészen,
míg a magyar a világmindenség
legtestvértelenebb népe,
míg minden csizma a magyart rúgja,
mindenki a magyart tapossa,
addig, Uram, bocsásd meg bűnömet,
más testvérem nekem
nem lehet ezen a földön!

 

Én kell pótoljam azt,
amit mások megtagadnak tőle.
Kiknek szemét kiszúrták,
azoknak én adok szemet.
Kiknek kezét béklyóba kötözték,
azoknak én adok kezet.
Kiknek nyelvét kivágták a gonoszak,
azok helyett ma én vagyok a hörgés,
a segélykiáltás, a zokogó szó, átok és imádság,
ez ma mind én vagyok!

 

Köszönöm, Uram, hogy kimentettél
a pokolból és szabad földre irányítottad
tévelygő lábamat.
Köszönöm jóságodat, köszönöm.
Igazi, égig fölcsengő háladalt azonban
csak akkor hallasz éntőlem, Uram,
amikor rab népemen megkönyörülsz
s Erdély földjére, magyarok földjére
rámosolygod szabadságod fölkelő napjának
áldásos fényét.

 

Legyen meg a Te akaratod, Uram.
De alázatos szívvel megkérlek nagyon:
legyen már egyszer a Te akaratod jó
a magyarnak, áldás, békesség,
szabadság, öröm!
S legyen már végre egyszer valóban
Tied az ország, s ne a gonoszaké,
Tied a hatalom, s ne a másokat sárba tipróké,
mert bizony, Uram, mindaddig,
amíg ez meg nem történik,
nehéz lesz elhinnünk,
hogy Tied a dicsőség, örökkön-örökké..
Ámen

 

Wass Albert

szabicsek Creative Commons License 2013.01.29 0 0 6797

Sziasztok!

 

Már nagyon rég írtam ide, de úgy gondolom, ezt meg kell osztanom a topic lelkes tagjaival:)

 

Tegnap egy fantasztikus irodalmi élménnyel gazdagodtam, mégpedig az Újszínházi beszélgetések sorozat első "felvonásával".

 

Téma: Nyírő József. Takaró Mihály irodalomörténész rendkívül izgalmas, interaktív előadást tartott.

 

Minden hónapban esedékes egy előadás, februárban szeretett írónk, Wass Albert lesz a soron, őt Tamási Áron és Csurka István követik.

 

Ajánlom figyelmetekbe.

SalvaDora Creative Commons License 2012.10.28 0 0 6796

Sziasztok!

 

Wass Albert gyüjteményem eladó.

Teljesen új könyvek, kiváló állapotban.

Amennyiben bárkit érdekel, leírom, hogy mely könyvekről van szó.

 

Üdv,

Dóra

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 6795

A kis paraziták a nénik kertjeit ássák fel,  a nagy paraziták  a magyar lelket rombolják.

És akkor jön ez  a pöcs is állandóan a független román bírósággal.  EEhhh....!

Előzmény: Törölt nick (6794)
éva3 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 6792

Bocsika, hogy beleszólok, de az összeesküvés elméletet én "nyomattam"!Nem értem miért tartod ezt olyan elképzelhetetlennek, hiszen volt már máskor is ilyen a történelemben. De inkább ne is válaszolj, mert tényleg igaza van az előttem szólónak, hogy csak futjuk itt ugyanazokat a köröket.

 

Előzmény: Platon (6790)
Leevee Creative Commons License 2011.06.08 0 0 6791

én biztos nem nyomattam semmit, mert a diskurzusba csak jóval később kapcsolódtam be, a háborús bűnös vonallal meg elvből nem foglalkozom sosem. nézz utána, mielőtt támadsz.

 

"Ezek szerint a feltétlen imádattól eltérő bármilyen más vélemény tilos?"

 

 

Nem, és ha jóval visszaolvasol, láthatod, hogy nem feltétlen imádatról szól ez a topik. viszont sajnos te sem az irodalomról jöttél ide diskurálni, hanem rögtön betámadtál, és nem mondhatom, hogy konstruktívan lehetett volna veled beszélgetni,  mert nem beszélgetni akartál, hanem kötözködni. abból meg rohadtul elege van mindenkinek és mindenki a vérmérséklete szerint és a maga módján állt a dologhoz.

 

én szeretek vitatkozni, meg beszélgetni meg eszmét cserélni, de annyi kívülről vezérelt, kötözköködő, destruktív és rosszindulatú, előítélettel teli fröcsögő emberrel (ez természetesen nem mind rád igaz) , mint itt az indexen, életemben nem találkoztam. ez valami perverz emberek gyűjtőhelye, az embernek még az életkedve is elmegy néhány menet után.különösen, mikor ugyanazokat a köröket futja sorra. undorító.

 

Előzmény: Platon (6790)
Platon Creative Commons License 2011.06.07 0 0 6790

Bocsánat.... :)

 

Ezek szerint a feltétlen imádattól eltérő bármilyen más vélemény tilos?

Könyörgöm egy rossz szót nem szóltam az írásairól, sőt dicsértem. 

 

A kötészet, és tipográfia meg katasztrófa de erről nyilván nem az irodalmi értéke tehet, és ugyan had ne teccen már. Igénytelen szarok sokkal szebb kiadásban jelennek meg, ami lássuk be szomorú.

 

Ami a háborúsbünösözést illeti éppen nem érdekel, mert semmi köze az irodalmi tartalomhoz, viszont a szerecsenmosdatást nem állhatom. Értsd, ha nem kezded el magadtól az összesküvés elméletet nyomatni, én nem hozom szóba.

Előzmény: Leevee (6789)
Leevee Creative Commons License 2011.06.07 0 0 6789

Köszi, szerencsére, teljesen rendben van az idegrenszerem, úgyhogy nincs szükésegm semmilyen levezetésre. Csak uncsi mindig uyanazokat a köröket futni minden idetévedő fröcsögővel.

 

Senki nem állította itt, hogy objektíve ő lenne a legnagyobb magyar iró. Még a topic címe sem ez. Ezt is már vagy 2000szer megvitattuk. :-s Számomra az egyik legnagyobb és legkedvesebb (szubjektíve), mert én rendre olyat kapok tőle, amit más íróktól nem. De ezen annyira kár vitázni egyébként, egyszerűen valakiknek megvannak a lelkükben azok a húrok, amiket képes megpengetni,másoknak meg nincsenek és azok soha nem is fogják érteni az ő műveit és a munkásságát. És megakadnak a könyvkötésen, a szóhasználaton, a ragozáson meg mitomén min. Rosszabb esetben háborúsbűnösöznek...jéééézusom...

Előzmény: Platon (6788)
Platon Creative Commons License 2011.05.31 0 0 6788

Nekem meg van egy olyan érzésem hogy a szánalmas személyeskedés a fusztrációd levezetése.

 

Ami a kérdést illeti kb. mindent. Bár tegyük hozzá nagy lelkierő kellett ilyen igénytelen darabokat kézbe venni.

Ez nem a belbecsre vonatkozik, hanem a tipográfiára, és a kötészetre.

 

Összességében tetszett, de azért vannak nála jobb magyar irók is.

 

 

Előzmény: Leevee (6776)
Platon Creative Commons License 2011.05.31 0 0 6787

Csak egy világ van.

A személyeskedő kitételek pedig csak téged minősítenek.

Előzmény: Törölt nick (6774)
EME Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6786

 A Historica zenekar és a Nemzeti Érzelmű Péceliek Baráti Köre szervezésében, A kő marad címmel, zenés verses jótékonysági est lesz Wass Albert megrongált sírjának felújítására. A rendezvény helyszíne Vigyázó Sándor Művelődési Ház, Budapest XVII. kerület Pesti út 113.
 Az esemény fővédnöke Wass Endre az író fia. Fellép a Historica zenekar, Döbrentei Kornél, Poncski Lilla és beszédet mond Bartha József ref. lelkipásztor, a Wass Albert alapítvány elnöke. Jegyek előrendelhetőek: 0620-480-5583 telefonszámon, illetve elővételben a helyszínen 2011. május 20. 25. 26-án 17.00-20.00h-ig.
  A bevételt Wass Albert megrongált marosvécsi síremlékének helyreállítására fordítják.
A koncert, ill. rendezvény:

 Vigyázó Sándor Művelődési Ház, Budapest, Pesti út 113 sz.,
    2011 május 28, 18 óra.


 Erre az alkalomra a Historica zenekar írt egy dalt, melynek elkészült a videoklippje is:

éva3 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 6785

Én a rossz értelemben vett liberalizmusra gondoltam, nem arra, hogy legyünk mindenkivel elfogadók, és egyéb frázisokra. Nyilván aki csak a nézeteinek megfelelő médiát nézi, olvassa, az már eleve úgy áll hozzá ehhez a dologhoz, hogy azt keresi benne amibe bele tud kötni. Hiszen ott azt hallotta, hogy Wass Albert egy náci, revizionista, "szórakoztató fasiszta".

Előzmény: Gömbtatu (6784)
Gömbtatu Creative Commons License 2011.05.06 0 0 6784

A liberális nézet önmagában édeskevés, valójában nagyon szomorú csökevénye a gondolkodásnak, a fiatalok haza-, család- és értékszeretetének rákfenéje. Én konzervatív gondolkodású vagyok elég régóta, mindemellett semmiféle vallási, faji, nemi, szexuális beállítottsággal szembeni türelmetlenség nincs bennem, sőt. Ettől még nem vagyok liberális, nagyon nem. Vallásosnak sem kell lenni ahhoz, hogy istennek tetszően élje az ember az életét.

 

Wass olyan húrokat penget, amik néhány ember lelkén erősen rezonálnak. Ezt tudomásul kellene venni, nem az irodalmi értékét megkérdőjelezni, pláne nem a viselt dolgait firtatni.

 

Popper Péter azt mondta, hogy az Orbán-kormány alatt ő a bepakolt bőröndjein ült, és attól félt, hogy tönkreteszik az egzisztenciáját, és a végén még a nyugdíjából kell megéljen. Az én szememben olyan mélyre süllyedt, amennyire ember süllyedhet, mégsem vitatom el az útkereső műsorainak értékét, amiken felnőttünk.

Előzmény: éva3 (6783)
éva3 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 6783

Olvasgattam a napokban a régi bejegyzéseket, és ez a rész amire gondolsz, nagyon tetszett. Nagyon őszintének tűnt, bízom benne, hogy valóban az is volt.

Azt gondolom, hogy ezesetben nehéz lenne pusztán irodalomról diskurálni, ahhoz Wass Albert személye túlságosan megosztó. Van egy tipikusan liberális nézetű ismerősöm, akit rábeszéltem, hogy olvassa el az Adjátok vissza  a hegyeimet! c. regényt. Nem tudom mire számíthatott, mert azt  mondta, idézem: "Hát ebben nem is volt semmi olyan!!" Szinte csalódott volt, hogy nem talált benne fasiszta nézeteket. Sajnos a mű mégsem érintette meg, az a "valami plusz" ami nincs meg bennük, szerintem felnőtt korban már nem tanulható.

Előzmény: Leevee (6782)
Leevee Creative Commons License 2011.05.05 0 0 6782

A dolgok, nézetek időről-időre való átgondolása sosem árt, mindentől függetlenül. Én mióta ide írok, egyetlen konstruktív vitára emlékszem a topikból, amikor valaki a másik oldalról jött és nem fröcsögött meg köpködött. Talán még olvasott is Wasst már, végül is ha jól emlékszem vele sem az irodalomról ment a polémia, de azóta is emlegetem. Nem értette ezt a hazaszeretet dolgot, hogy mi ez, meg mit érzünk, olyankor, hogy lehet többet vagy bármit is érezni egy ország iránt meg különben is.

Aztán arra jutottunk, illetve arra jutott a végén, hogy most már érti. Hogy nekünk van valamink, ami neki nincs, nekünk megadatott az, hogy képesek vagyunk a hazát zemélyként szeretni.És már érti, h miért tud Wass szólni ezekhez az emberekhez, hogy a hazaszeretet az valami plusz. És hogy toleránsabb lesz a nemzeti érzelműekkel ezentúl.

Előzmény: éva3 (6781)
éva3 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 6781

Hát ebben igazad van, hogy nem kellett volna válaszra sem méltatni, de dühít, hogy emberek így gondolnak az általam oly kedvelt íróra. Egyébként soha nem gondoltam, hogy nacionalista tévképzeteim lennének, de majd átgondolom a dolgot. Mi van ha neki van igaza?

Előzmény: Törölt nick (6780)
Leevee Creative Commons License 2011.05.01 0 0 6779

Van egy ilyen betegség, reméljük, majd elmúlik egyszer.

Előzmény: EdgE (6778)
EdgE Creative Commons License 2011.04.30 0 0 6778

De régen jártam már itt.

Látom most se irodalomról folyik a témázás. :(

Leevee Creative Commons License 2011.04.30 0 0 6777

füügetelne = füüggetlen

Előzmény: Leevee (6776)
Leevee Creative Commons License 2011.04.30 0 0 6776

Ez a Platon nagyon vicces ember lehet. Bár vissszaolvasva a topikot, inkább az volt az érzésem, h ilyen robot. Meg olyan érzésem is volt, hogy ha a vitatott ítélet nem azt mondaná ki, hogy háborús bűnös, akkor már nem lenne olyan "füügetelne, pártatlan, demokratikus" meg mittoménmilyen az a bíróság.

 

Viszont szeretném feltenni Platonnak a bűvös kérdést (ha már elhangzott bocsánat, annyira nem tudtam visszaolvsani), mit olvastál már Wasstól? Tekintve, hogy ez mégis csak egy irodalmi topik.

éva3 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 6775

Szerintem szimpla provokáció. Máskülönben mit keresne ezen az oldalon? Én sem véletlenül tévedtem ide,és nem Kertész Imre topikjára (ha van egyáltalán ilyen).

Platon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6773

:D Percig sem hittem hogy befolyásolhat téged olyan apróság mint egy (illetve két) bírósági ítélet.

A masszív prekoncepcióknak van egy olyan kellemes tulajdonságuk, hogy se tények, se mérések, se a szemmel látható valóság nem tudják megingatni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (6768)
Platon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6772

Ez a te egyéni szoc problémád. De talán ne próbáld meg a kicsinyes nacionalista dühtől fűtött tévképzeteidet valóságként feltüntetni.

Románia demokratikus állam, tetszik neked vagy sem. A románok semmivel nem hazudnak többet mint a magyarok, teszik neked vagy sem.

Előzmény: éva3 (6770)
Platon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6771

Nem, ez egy tény, melyet két bírósági ítélet is alátámaszt.

 

Háborús bűnösöket mosdatni nem szép dolog. Leh hogy a te véleményed eltér ettől, azonban a tények makacsa dolgok. Wass Albert elítélt háborús bűnös.

 

 

Előzmény: Törölt nick (6768)
éva3 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6770

Hát az UFO-kban is kb. annyira hiszek mint a "szabad és független" román bíróságban. Szóval épp azzal van bajom, hogy ott van az a szó, hogy román, ami nálam szinte a hazug szinonímája.

Előzmény: Platon (6766)
Platon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6767

Wass Albert ítéletét az EU tag románia független, és szabad bírósága is helybenhagyta.

 

Egy interjú kissé kevés a legfelsőbb bíróság verdiktjével szemben. Kis utánnajárással találni Szálasi ártatlanságát bizonygató interjút is.

 

Előzmény: éva3 (6765)
Platon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6766

Persze mindanyian tudjuk.:) Így vannak ezzel az UFO hívők is.

 

A független, és szabad bíróságot erről nem sikerült meggyőzni.

Wass Albert háborús bűnös. Pont.

 

Előzmény: éva3 (6765)
éva3 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 6765

Ajánlom figyelmedbe a következőt:

http://wassakarat.multiply.com/journal/item/135/135

Egyébként mind tudjuk, hogy Wass 1946-ban egy soviniszta román koncepciós per áldozata lett.

Előzmény: Platon (6764)
Platon Creative Commons License 2011.04.17 0 0 6764

Wass Albert jogerősen háborús bűnös, ezt két éve a Román legfelsőbb bíróság is helybenhagyta.

 

Úgy gondolom, hogy aki pusztán hevületből, az ügy körülményeinek minimális ismerete nélkül, a jogerős bírósági ítéletek ellenére egy jogerősen elítélt háborús bűnöst véd,

az csak magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

 

 

Előzmény: éva3 (6762)
éva3 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 6763

Egyébként legalább ha már ilyen okosnak hiszi magát, legalább Mikszáth nevét helyesen írhatta volna!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!