Keresés

Részletes keresés

Aventinus Creative Commons License 2015.04.09 0 0 42

Ebben a topikban is jelezném, hogy a megváltozott szabályok értelmében a továbbiakban hirdetést csak a fórummal hivatalosan is reklámcéllal szerződött felhasználók adhatnak fel.

Bence' Creative Commons License 2015.04.09 0 0 41

A bécsi egyetem német-angol tanári szakán végzett fiatal nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező nyelvtanárként nyelvoktatást vállalok német és angol nyelvből kezdőknek és haladóknak is Bécsben a 9. kerületben(10Euro/60 perc)
Az alábbi dolgokban tudok segíteni:
Nyelvoktatás minden szinten
Beszédkészség fejlesztése
Nyelvtani Rendszerezés
Nyelvvizsgára való felkészítés
Iskolások korrepetálása
Üzleti szaknyelv
Állásinterjúra való felkészítés
Diplomamunkák, önéletrajzok, motivációs levelek átnézése illetve azok korrigálása.
Forduljon hozzám bizalommal: +43604912056  email: gondabence@mail.com

Tibuszarc Creative Commons License 2015.01.31 0 0 40

Skype-on keresztül adok magánórákat hollandból, angolból.
7 évet éltem Amsterdamban, per pill Szegeden vagyok, de sávszélességem adott:)

Anyagot ingyen biztosítok, az órák rugalmasak, mindig az adott tanítványhoz alkalmazkodom.

magantanar.def.hu/index.php?m=tanar&id=4820

Elérhettek a tibcsi1@gmail.com címen.

lee84 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 39

Üdv,

 

Szerintem is csak úgy érdemes nyelvet tanulni, ha teljesen beleveted magad, és a szabadidődben is angolul beszélsz, nem pedig a magyar haverjaiddal lógsz. A leghatékonyabbak az angol nyelvtanfolyamok külföldön. Én az Education First-tel voltam Angliában, ha jól tudom, most év eleji akciójuk is van: http://www.ef.co.hu/pg/nyelvtanfolyam/

arni79 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 38

Teljesen egyetértek Vampira99-cel, sokszor tényleg többet beszélsz magyarul mint angolul a program alatt, mert ott van a többi magyar és így kényelmesebb (meg hülye érzés egymással angolul beszélni :)). Most olvastam egy hvg cikket egy új programról, ami viszont itthon csinál "külföldi" nyelvtanfolyamot, ami valsz kényelmesebb, meg úgy tűnik árban is kedvezőbb. Ha valaki hallott róluk (Angloville), arra kíváncsi lennék?

Előzmény: Vampira99 (32)
drtm Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37

Sziasztok,

A lányom most jött haza Innsbruckból. timimaher@gmail.hu címen találtunk egy hölgyet, aki felkészítette. Nagyon jó szakember, és mint megtudtuk nem csak iskolásokat vállal az év bármely szakában. Hát sok sikert mindenkinek. Judit

Bence' Creative Commons License 2014.02.03 0 0 36

A bécsi egyetem német-angol tanári szakának végzős hallgatójaként nyelvoktatást, nyelvvizsgára való felkészítést vállallok angol és német nyelvből kezdőknek és haladóknak egyaránt Bécs belvárosban. Németországban születtem magyar szülők gyermekeként és ott is érettségiztem, ezért a mindennapi  élő nyelvet kommunikációs gyakorlatokkal is szívesen tanítom.Egy félévet a San Diegoi egyetemi nyelvi fakultánsán tanultam, ezért az angol nyelvet is nagy gyakorlattal tanítom. Iskolások korrpetálását is vállalom nyelvtanból és irodalomból (fogalmazások megírása, verselemzés, helyesírás, mondatelemzés, ezek korrigálása stb.) A Személyre szabott oktatás teljes mértékben a tanulók igényeihez igazodik kedvező óradíjjal (10€/60perc) Rugalmas időbeosztás. . Forduljon hozzám bizalommal: +436765879654

Vampira99 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 32

Tényleg nem olcsó mulatság a külföldi nyelvtanulás. Bár a szállást meg lehet oldani akár ingyen is a CouchSurfingen keresztül. Viszont nagyon sokszor tapasztaltam már, hogy diákok társasággal mennek ki vagy megtalálják kint a honfitársakat és együtt lógnak és csak az anyanyelvükön beszélnek. De akkor minek mentek ki nyelvet tanulni jó drágáért a szülők pénzén?

Thappa Creative Commons License 2011.03.13 0 0 31

Mint írtam, nem az árral van a gondom, hanem a hatékonytalanságával (milyen szépen kifejeztem egy szóval :-))

Itt a Berlitznél pl. az egy hetes angol tanfolyam 299 euró, szóval ahhoz képest semmi ez az összeg.

És az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha jól tudom, majd ha időben ott tartok, pontosan utána nézek, hogy ha valaki sikeresen levizsgázik a tanfolyam végén, a befizetett összeg még 50%-át visszaigényelheti (és ha van keret visszafizetik...)

Szóval tényleg nem az árral van a gond. 

És igen, ismerem azt is, hogy "Ajándék lónak...".

Csak hát ha már pénzt, de akkor ettől tekintsünk el, időt fordítasz valamire, akkor jó lenne, ha hasznos is lenne.

 

És az, hogy leírom a tapasztalatomat, még nem fikázás, és nem is siránkozok, mert van választási lehetőségem. Vagy véleményt csak akkor formáljon valaki, ha az pozitív? 

 

 

Előzmény: Csopaki malom (30)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.03.12 0 0 30

Èn 3 éve egy másik európai országban vehettem egy részt egy ugyanilyen tanfolyamon, a mai napig hálás vagyok érte; a karrieremben meg a beilleszkedésemben hatalmasat segített.

 

Azt írod, a teljes tanfolyamért (645 óra) 1050 eurót fizetsz, ami szerinted "nem éppen ajándék".

Nézd, Münchenben egy nyelviskolában egy 6-10 fös csoportban a tanfolyam ára 11 euro körül van óránként. Ehhez képest, amit Te fizetsz, az kimondottan ajándék.

Nincs mit tenni, ha nem tetszik, hagyd ott, ha meg csinálod, akkor nincs értelme fikázni, mert csak a saját gondolataidat keseríted meg vele.

Mindenesetere az pozitív, hogy leírtad a tapasztalataidat; az enyémek gyökersen eltérnek a tiédtöl.

Előzmény: Thappa (29)
Thappa Creative Commons License 2011.03.12 0 0 29

Sajnos a fizetésre vonatkozólag nem ilyen egyszerű a képlet. :-(

 

A teljes ár 2,35 EUR/óra, vagyis a teljes tanfolyam 1515,75 EUR (645 óra). 

Alapjában véve azt mondom, hogy egy 7 hónapos tanfolyamért anyanyelvi tanárokkal, ez sem egy csillagászati ár (ha kapsz is érte valamit...), a normál, nem integrációs nyelvtanfolyamok sokkal drágábbak. 

 

Ha kapsz, kétféle támogatást kaphatsz az államtól: vagy teljesen ingyenesen mehetsz, vagy 1 EUR/órára csökken amit fizetned kell. Ha nem kapsz támogatást, akkor marad a 2,35 EUR/óra.

 

Számít, hogy van-e saját jövedelmed, vagy ha házas vagy, akkor a házastársnak.

Ha van saját jövedelmed, vagy házastársad, akinek van jövedelme, akkor ingyenesen nem járhatsz, az 1 EUR/órát mindenképp ki kell fizetned.

 

Vannak egyéb befolyásoló tényezők is. Vannak országok, ahonnan vízum kell az itt tartózkodáshoz (nem tudom pontosan melyek ezek, USA biztosan, talán Korea is), csak az állandó vízummal kaphat valaki támogatást, amíg/ha ideiglenes vízumuk van, addig teljes árat kell fizetniük.

 

Ezek mellett támogatásra minden évben meghatározott keret van. Ha már nincs keret, hogy támogatást adjanak, akkor várólistára tesznek (ekkor eldöntheted, hogy vársz a tanfolyammal amíg megkapod a támogatást, vagy elkezded, fizeted a teljes árat, és bízol benne, hogy minél hamarabb megkapod a támogatást, ahonnan már kevesebbet vagy semmit nem kell fizetned - de a várakozás hónapokat is jelenthet...)

 

Az én esetemben: augusztusban jelentkeztem támogatásért, hogy ne a teljes árat kelljen fizetnem, hanem csak 1 EUR/órát (nálam az ingyenesség kizárt volt, mert van egy német férjem, aki dolgozik, gyerekünk nincs).

Csakhogy addigra a keret kimerült, várólistára tettek... Nem vártam a támogatásra, mert minél hamarabb el akartam kezdeni a nyelvet tanulni, ha már itt vagyok. Így az első 300 óráért teljes árat fizettem (október közepén kezdődött a tanfolyam), mert a támogatást végül csak ez év januártól kaptam meg, így a tanfolyam felétől 1 EUR/órát fizetek, ez így összesen 1050 EUR. Nem éppen ajándék. :-(

 

Ami bosszantó: a feltételek alapján általában, arabok, mindenféle oroszok (törökök), akik teljesen ingyen járnak, mert nekik általában a házastársuk is otthonról van, és egyikük sem dolgozik (és sok esetben be is vallják nyíltan, hogy eszükben sincs dolgozni, jól elélnek ők az államtól kapott támogatásokból, segélyekből...) 

A többeiek meg vagy fele, vagy teljes árat fizetnek. Általában azok, akik tényleg szeretnének is valamit kezdeni a nyelvvel, mondjuk dolgozni... 

 

Nem, nem akarom abbahagyni, már az 5. modulnál járunk, végigcsinálom.

Csak azért írtam le a tapasztalataimat, hogy aki ilyen tanfolyamra megy, mire számítson. Persze lehet, hogy másnak épp másféle tapasztalata van.

 

 

 

 

 

Előzmény: Csopaki malom (28)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.03.10 0 0 28

Ès Te mennyit fizetsz ezért a tanfolyamért?

 

Az integrációs tanfolyamokat a német állam finanszírozza, és azoknak a külföldieknak szól, akik No.-ban szeretnének végleg letelepedni, de alig tudnak németül. A cél az, hogy nekik megadják azt a lehetöséget, hogy egy alapszintü nyelvtudás révén "integrálódjanak" a társadalomba meg a német kultúráról is kapjanak némi ismeretet. Ezért a tanfolyam ingyenes vagy valószínütlenül olcsó.

 

Ha tetszik ez a lehetöség, ez az "ajándék", amit a német államtól kapsz, akkor folytasd és próbáld értékelni. Ha viszont úgy érzed, hogy nem haladsz, akkor hagyd ott és keress piaci áron egy Neked jobban megfelelö nyelvtanfolyamot.

 

Előzmény: Thappa (27)
Thappa Creative Commons License 2011.03.09 0 0 27

Sziasztok!

 

Bár nem igazán él a topik, de leírom a tapasztalatom, hátha valakinek egyszer szüksége lesz rá...

Jelenleg Németországban járok integrációs nyelvtanfolyamra, a nyelviskola a Berlitz.

 

A tanfolyam 6 modulból áll, egy modul 100 órás, plusz a végén van egy 45 óra integrációs képzés. A tanfolyam B1 vizsgával zárul.

Tanítás minden hétköznap 8:30-12:30-ig, 3 tanár van, akik váltják egymást.

Jelenleg az 5. modul elején járunk, és azt kell mondjam, borzasztóan csalódótt vagyok az egész miatt, sokkal többet vártam a tanfolyamtól. Ez nem az a hely, ahol az ember megtanulhat beszélni... 

Soha nem tanultam iskolában németet, később önszorgalomból kb. 1 évig tanulgattam magántanárnál, így fogtam neki ennek a sulinak.

4 modul elteltével még semmi új nyelvtant nem tanultam, a beszédem pedig szinte semmit nem fejlődött, én legalábbis nem érzem...

Ok?

A csoport jelenleg kb. 21 főből áll (valójában kb. 15-18-an vagyunk nap, mint nap, mert szinte mindig vannak hiányzók). De ez túl sok ahhoz, hogy a tanár egyénileg foglalkozhasson emberekkel.

Nagyon különböző a csoportban az emberek tudása, van, akinek az is nehezére esik, hogy egy egyszerű mondatot visszaismételjen, vagy egyszerűen csak felolvasson. Így nem lehet haladni, a tanárok is visszaveszik a tempót.

A tanfolyam beszédorientációsnak van hirdetve. Ez többségében azt jelenti, hogy a tanár feldob egy témát, és beszélgess róla a padtársaddal... Ennek semmi értelmét nem látom, főleg, ha a padtárs sokkal gyengébb, mint te, mert akkor mit is tanulhatnál tőle? Ráadásul a tanár nem tud ott állni minden páros felett, hogy kijavítsa a hibákat, vagy segítsen. 

Sokaknak ingynes a tanfolyam, ennek megfelelően nem is igazán veszik komolyan, inkább azért jönnek, hogy rájuk ragadjon valami, de tudatos tanulás nincs mögötte.

 

Szóval szépen hangzik, hogy anyanyelvi tanártól, az adott ország nyelviskolájában tanulhatod a nyelvet, de mivel akikkel együtt taulsz, szintén nem anyanyelviek, ők is tanulni vannak ott, így ha kifog az ember egy nem túl jó csoportot...

Így ha valaki külföldön akar nyelvet tanulni, nekem most az a véleményem, hogy nem igazán nyelviskola kell, hanem anyanyelvi társaság! 

saldebcn Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26

én Barcelónában ismerek egy iskolát ahol spanyolt lehet tanulni.Emelt szinten,és egyéni kurzusok vannak csak. Ja és a tanár házában lakhatsz,vele vagy amig kint vagy spanyolországban. www.saldebcn.com

szerintem menő

B.Evi Creative Commons License 2009.05.12 0 0 25

Kicsit elkallódott a topic, de hátha még jár erre valaki...

 

Én jelenleg egy külföldi nyelvtanfolyamokkal foglalkozó cégnél dolgozom, szívesen segítek. Akár konkrét, akár általános kérdés esetén.

spanyolt Creative Commons License 2008.11.01 0 0 23
Spanyol nyelvtanfolyam Spanyolországban

Aki szeretné a spanyol nyelvtudását a következő szintre emelni, vagy most kezdené el a spanyol nyelvet tanulni, annak ajánlom a www.spanyol-tanfolyam.hu oldalt. Négy spanyol városban lehetséges a tanulás, és még szállást is biztosítanak a tanulóknak.
csabyke Creative Commons License 2007.09.01 0 0 21
Azt látom, hogy a topik elején Angol téma jött fel de....


Van -e valakinek Nyelvtanulási tapasztalata Osztrák Nyelvsuliban - vagy egyéb helyen, ahol elsősorban huszas évei elejében levő, nyelvtudásra szomjas nem kezdő fiatalok tudnak Németül megtanulni!?????

Tartományi székhelyek érdekelnek (Wien, Graz, Salzburg, Innsbruck) hogy milyen tapasztalatok vannak!

ELőre is Danke!
Amy1986 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 20
igen a feliratos filmek tenyleg jok...meg szerintem az angol chat is...megtanit angolul gondolkodni...nekem legalabbis sokat segitett! Tobbet mint a tanarok es mindenfajta nyelvtanulas egyuttveve - (konyvekbol ertem).
Előzmény: dumbledore (19)
dumbledore Creative Commons License 2002.01.13 0 0 19
nem is tudom, valahogy megereztem. :)
Előzmény: csokibéka (18)
csokibéka Creative Commons License 2002.01.12 0 0 18
Hogy ezt honnan gondolod? ;)
Előzmény: dumbledore (16)
ecman Creative Commons License 2002.01.10 0 0 17
Hát igen, hasonló kétségeim voltak nekem is. Egyelőre asszem kihagyom a dolgot, aztán majd, ha kijutok egy felvételi interjúra, akkor úgyis kiderül, hogy kell-e :)
Addig maradnak a filmek. Úgyis ez a legjobb dolog a DVD-ben, hogy választhatsz nyelvet, meg feliratot is.
dumbledore Creative Commons License 2002.01.09 0 0 16
jovanna. abban gondolom egyetertunk, hogy gyakorlas es ido kerdese az egesz. (meg abban, hogy HP fan-ek vagyunk mindaketten).
Előzmény: csokibéka (15)
csokibéka Creative Commons License 2002.01.09 0 0 15
Jaj, ne legyél már olyan szájbarágós! (pláne azután hogy felajánlottál engem a HP útálóinak!!!)
Azt mondtam hogy nem lehet igazán _jól_ felkészülni. Viszont azt továbbra is fenntartom, hogy mivel ügyfelekkel beszél, az optimális hatékonyságú (gy.k.: költség/haszon viszonyú) felkészülés az angol film & regény.
Comprende?
Előzmény: dumbledore (14)
dumbledore Creative Commons License 2002.01.09 0 0 14
az teny, hogy tudni kellene, hova is utazik, illetve hol fog dolgozni. viszont ahogy mondtad, nem lehet elore felkeszulni, akkor az angol filmekkel, konyvekkel sem biztos, hogy sokra megy. ez nem azt jelenti, hogy ezek nem ernek semmit, sot. nehogy felre erts, mindezeket nagyon fontosnak tartom a gyakorlasnal. ettol fuggetlenul az a velemenyem, hogy a legkonnyebb megiscsak kint hagyni magad, hogy ragadjanak rad a dolgok, bar sajna, a legdragabb is.
Előzmény: csokibéka (13)
csokibéka Creative Commons License 2002.01.09 0 0 13
Szerintem pedig nem éri meg a pénzt 1 hónapért. Ha közéfokúja van, beszél is, és nem biztos hogy GB-be megy... Ez azt jelenti, hogy az alapja megvan, a többi pedig majd ott jön munka közben. Úgysem lehet elöre jól felkészülni - számomra pl. felért egy traumával, mikor elöször tárgyaltam egy angliából jött klienssel. Elöször semmi gond nem volt. Utána hívták otthonról. A kötöszavakat sem értettem, úgyhogy rákérdeztem a dologra. Azt mondta: ja igen, de ö nem angol, hanem skót...
Szóval szerintem ez majd egy akkori probléma lesz akkori megoldással, nem pedig tanulás kérdése.

Felkészülésre szerintem legjobb az angol (nem amerikai) film, ill könyv (regény) + szótár.

Előzmény: dumbledore (11)
vikilány Creative Commons License 2002.01.09 0 0 12
Bocsi, hogy ezt mondom, de akármekkora tudással jössz is ki, igy is úgyis hülyének fogod érezni magad az első időkben. Maga a nyelv, amit megtanulsz csak egy része a dolgoknak, de nem érted a poénokat, a szlenget, a hasonlatokat, stb.

Csak egy példa. Én június óta vagyok Chicago-ban és ma tudtam meg, hogy ha valakire azt mondják, hogy 'You are Polish!' akkor az az egyik legdurvább sértésnek számit. És ez csak egy helyi sajátosság.

Szerintem ha mindenképpen úgy érzed, hogy ki akarsz menni egy tanfolyamra, akkor mindenképpen deritsd ki először, hogy UK vagy USA lesz az úticél, ha dolgozol, mert annak semmi értelme nincs, hogy mondjuk UK-ba kimész tanfolyamra és aztán az USA-ba jössz dolgozni, ez tényleg nem éri meg pénzügyileg.

v.

Előzmény: ecman (9)
dumbledore Creative Commons License 2002.01.09 0 0 11
lehet, hogy ez rengeteg penz, de en azt mondom, megeri, illetve teljesen toled fugg, ki tudod-e hasznalni a lehetosegeket. nyilvan el lehet cseszerinteni azt az egy honapot azzal is, hogy semmit nem tanulsz meg... viszont ra leszel kenyszeritve arra, hogy csakis angolul kommunikalj, amit itthon megsem teszel meg, nem igaz? hiaba beszelgetsz angolul a munkad kapcsan, nem azzal fekszel es kelsz, egyszoval, meg nem gondolkozol angolul, marpedig szerintem ez a titka a dolognak. sok sikert hozza.
Classic Girl Creative Commons License 2002.01.09 0 0 10
ugy tenyleg jo lenne, de a penz nagyon sok. nem eri meg megint csak azt mondom. annyi penzbol csinalhatsz mast. amiert megerne kijonni, hogy tudjal mirol beszelgetni a munkan kivul. akar hogy megismerd a tv musorokat amik itt vannak, vagy hogy mi tortent a polgarmester valasztason, hogy miert szeretted Gulianit :) szoval ilyenek. hogy tudd hogy ki ki. de ezeket megtudhatod ha olvasgatsz ujsagot otthon (UK vagy USA ujsagot interneten, mar minden ujsag van). szoval megintcsak azt mondom nem eri meg. de ha neked van sok penzed es nem zavar akkor csinald, mert biztos segit egy kicsit. persze attol fugg hogy lesznek e ismeroseid akikkel itt az 1 honap alatt tudsz kommunikalni. erted. ha nem, csak maszkalnal, meg a tanfolyamra jarnal, akik gondolom ugy lesznek mint Te, akkor tenyleg felesleges. belejossz hamar ha mar kint vagy dolgozni. remelem segitokesz emberek kozott leszel.
Előzmény: ecman (9)
ecman Creative Commons License 2002.01.08 0 0 9
Köszi, ez már valami :))

Azt elfelejtettem persze mondani az elején, hogy azért kellene nekem ez az egész, mert április-május környékétől külföldön fogok dolgozni. Hogy hol, azt még nem tudom pontosan, de nagy valószínűséggel USA, vagy UK. Így tulajdonképpen "csak" azért kellene a tanfolyam, hogy ne érezzem magam annyira hülyének, mikor odakerülök.

Classic Girl Creative Commons License 2002.01.08 0 0 8
en usaban vagyok. sokat segit, de nem 1 honap. foleg abban hogy olyan kifejezeseket hasznalnak amiket nem tanitanak, es nem hallod egy munkabeszelgetes kapcsan. tanfolyamra csak most fogok menni, arrol kesobb tudok nyilatkozni. de ennyi penz ilyen rovid idore nem eri meg hacsak nem a ceg fizeti. eleinte ugy tunt nagyon gyorsan beszelnek, es hadarnak (bar nekem nincs kozepfoku tudasom, alatta vagyok)aztan 2-3 honap mulva azt vettem eszre, hogy hu de lassan beszel ez az ember, meg az is, meg mindenki, aztan jottem ra hogy en szoktam meg es lassult le az en szamomra.
az angol angol az mas. teljesen mashogy beszeltek. volegenyem amerikai, es voltunk angliaba, es egyaltalan nem erettek meg egymast. a mcdonaldsban nem tudtak mit kerunk. hihetetlen volt, mintha magyarul beszeltunk volna nekik. a managert kellett odahivni, mert nem tudtak mit akarunk. eleinte az angol angolt szerettem, amig otthon voltam, de most mar kicsit idegesit ahogy beszelnek. es nem ertem oket. foleg mar ha kicsit videkiesebben beszelnek. (na ez aztan magyaros volt hogy videkiesebben :)
szoval 1 honap nem eleg. annyit beszelsz otthon is a munkad kapcsan. legalabb 1 ev kene hogy tenyleg aterezd, es ugy beszelj, es jol ismerd a dolgokat.

Előzmény: ecman (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!