Keresés

Részletes keresés

kb. Creative Commons License 2019.05.08 0 0 48

Szomorúan olvasom, hogy 10 éve tervezed, de még sem sikerült eljutnod Kínába, reméljük idén végre összejön. Az biztos, hogy 10 év alatt nagyon megdrágult Kína, ma már nem fogsz olcsón utazni. Neked is inkább azt javaslom, hogy térj vissza a Kína fórumhoz, ott többen osztották meg friss kínai élményeiket.

Előzmény: gyöngyi0612 (46)
kb. Creative Commons License 2019.05.08 0 0 47

Úgy tűnik egy éve kicsit egyszerűsödött a burokrácia, azóta elég ideiglenes kínai jogosítványt, rendszámot intézni és egy helyi kisérővel be tudsz autózni Kínába. 

 

De inkább az aktívabb Kína fórumot ajánlom, ott sokkal több hosszászóló van, pl. én is sokkal ritkbban nézek be ide. 

Előzmény: Fr_nky (45)
gyöngyi0612 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 46

ÜDV MINDENKINEK!

egy  kéréssel fordulok hozzátok.ha  valaki  szervez  egy  kisebb  csapatot  csatlakoznák....Peking Sanghay,  Xian ...szóval  olyan császárvárosos  utat  gondoltam  min 2 hétre  és  egyénileg...de lehet  jobb  ötlet  is ...Ha  valaki tud  ,kérem  értesitsen a  gyongyival@freemail.hu emailon-amit  előre  is  megköszönök.De  ha  már  egyénileg  megoldhato szuper  ötlete  lenne  hogy  csináljam azt  ismét mivel  nincs  lehetőség  vkihez  csatlakozni  nagy  örömmel  veszem.Igazi  nagy  álmom  szeretném  valora  váltani.Köszi  elöre  is mindent

 

 

Fr_nky Creative Commons License 2019.03.25 0 0 45

Sziasztok!

 

Segítsėget szeretnèk kèrni! Szeretnėnk kijutni Shanghai-ba autóval Budapestről. Esetleg valakinek van efèle tapasztalata?

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 44

kínai magyar barátság

http://devil.666forum.cn

 

kínai magyar szótár

http://titanicwindow.xxxxxxxx.jp

HL7538 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 43
Ja, hogy 5 éves volt a kérdés... :)
Előzmény: HL7538 (42)
HL7538 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 42

A 2002-es LP az, amelyiknek piros-bordó az alapszíne és egy énekesnő van rajta? Nekem az van meg (2003-ban vettem, gondolom az az), abban benne vannak a városok nevei kínai írással is, ezt mutogattam vonatjegy vásárlásnál a pályaudvaron, igaz mi csak másfél órát vonatoztunk, így az osztállyal nem kellett vacakolni. De lehet, hogy még ezek is benne vannak a LP-ben.

Előzmény: sonne (38)
Tomato Justice Creative Commons License 2003.10.15 0 0 41
Sziasztok, ma indul a Pax tvn egy sorozat, Kína történelmi városai címmel. Ma azt hiszem 21:30-kor kezd?dik, a holnaptól minden nap 22:00-kor. 52 perces egy rész.
LeifEriksson Creative Commons License 2003.01.08 0 0 40
"Mi az aeroflot-ot választottuk"

Ez már biztos? Egyébként nem az Aeroflot-tal magával van gond (mikor 2000 tavaszán Moszkvában voltam, odafele talán 20-an voltunk az egész gépen, és jó volt a kiszolgálás), hanem az orosz határőrökkel. Mondjuk én akkor nem tranzitáltam, hanem Oroszországba mentem, de a tök szabályos iratok, meghívólevél ellenére csak egynapi huzavona után voltak hajlandók beengedni az országba, így megismerkedtem a tranzitban padon alvás szépségeivel.
Mikor tavaly tavasszal Kínába (meg Koreába) mentem, kis híján én is az Aeroflot-ot választottam, mert a légitársaság számomra OK. Aztán utánanézegettem, és örültem is, mert a Külügy honlapja szerint ha nem mész ki a tranzitból, nem kell orosz tranzitvízum. A biztonság kedvéért felhívtam az itteni orosz követséget, hogy tényleg így van -e, mire közölték hogy egy nagy francot, akkor is tranzitvízumot kell váltanom, ha nem megyek ki a reptérről. Itt volt az a pont, hogy korábbi élményeim hatására lemondtam a seremetyevói tranzitról. Végül a Turkish Airlines-zal mentem, alig 10 ezerrel volt több mint az Aeroflot (a jegyet a Chemol Travel-nél vettem), viszont az eddigi legjobb légitársaság, amelyikkel repültem!

A Finnair-nek gyakorlatilag ugyanolyan ára volt tavaly, mint az Aeroflot-nak, viszont már a várólistájukon sem volt hely.

na röviden ennyit.... :-)))

Peking tippeket tudok adni, 2x voltam ott

Leif

Előzmény: sonne (38)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.01.08 0 0 39
"Az interneten lefoglalt youth hostel visszaigazolása várhatóan jó lesz a kínai követségnek?"

Jó, abszolút elfogadják. Azon kívül kell még a repjegyfoglalás, meg bankszámlakivonat.

Kicsit én is paráztam tavasszal, mert úgy adtam be a követségen a vízumkérelmet, hogy a "szállásfoglalás igazolása" egy email volt, amit kinyomtattam, de szó nélkül elfogadták.
Ja, és 1 hét a vízum, lehet sürgősségire is kérni, de minek.

üdv

Leif

Előzmény: sonne (38)
sonne Creative Commons License 2003.01.08 0 0 38
Hi, áprilisra tervezünk egy 3 hetes kínai tripet. Shanghai-Xian-Peking (mind 4-4 nap), plusz útközben, ahol leszállunk a vonatról/buszról. LP 2002-es verziója megvan, de azért érdekelne némi praktikus infó.

Főleg a tájékozódás területén... Hogyan lehet pl. vonatjegyet venni? Odamegyek az ablakhoz, és megpróbálom elmagyarázni az uticélt, és hogy milyen osztályon kívánok utazni (kemény ülés, puha ülés, kemény fekvőhely, puha fekvőhely)? Kicsit mission impossible-nek tűnik...

A vízumhoz szállásfoglalás vagy meghívólevél kell. Van ugyan egy shanghai-i ismerősöm, de ő USA állampolgár (kínai eredetileg), tőle tehát nem kaphatok meghívólevelet. Az interneten lefoglalt youth hostel visszaigazolása várhatóan jó lesz a kínai követségnek?

Mi az aeroflot-ot választottuk, 120 oda-vissza Shanghai. Ennél jobbat elképzelni se tudok (OK, jobbat igen, de olcsóbbat nem :).

Ki tud válaszolni? Köszke!

Előzmény: xiungnu (37)
xiungnu Creative Commons License 2002.10.04 0 0 37
Lehet, hogy én két évvel egy másik Kínában jártam, de én nem tapasztaltabb furcsaságokat, csak annyit, amennyi egy idegen országban megtörténhet. Sőt, falvakban is jártam, ami nem éppen turista látványosság volt. De senki sem kötött belém.
Szeritem Kína a világ egyik legcsodlatosabb országa. A természeti szépségek, és a több ezer éves műemlékek, a csodálatos parkok felejthetetlenek! Oda kb. kellen két év, hogy valaki mindent megnézzen. Sajnos, csak egy bő hónapig voltam ott, igaz, több, mint 5000 km-t tettem meg vonattal, és alig akartam hazajönni.
Én mindenkinek ajánlom a hátizsákos túrát, kézben egy lonely planet könyvvel.
Cyberslider Creative Commons License 2002.04.01 0 0 36
FUNTHOMAS: 80.000 Ft a vonatjegy? Jól felment!
Én úgy tudtam,hogy a 2000-es ára a Moszkva-Vlagyivosztok utnak 22.000 Ft-ra jött ki :-)))
Persze ez nemzetközi,talán azért?
Igaz,azt irták,hogy felmentek az árak!

http://www.transsib.ru/Eng/

Amúgy ez sem lehet rossz! Moszkva Vlagyivosztok 6 és fél nap alatt van ott,9500Km kb....
Utánna már csak át kell kompozni Japánba!
Komolyan gondolkozom rajta! Csak a pontos árakat jó lenne tudni....
A weblap amit irtál,nem elérhető most....

cimbo Creative Commons License 2002.03.30 0 0 35
Sziasztok
Ha valakit erdekel itt egy lepattant amde tiszta es olcso pekingi szalloda cime es tel/fax szama.
Beijing Jing Tai Hotel
No. 65, Jing Tai Xi Li, Chong Wen District, Beijing
tel:00861067612476
fax:00861067622082
Nagy elonye, hogy van egy ember Mr. Renny, o allitolag a marketing manager, ez azt jelenti, hogy o az egyetlen aki tud angolul, nagyon nagyon segitokesz. Minden este 7-8-ig ott ul a szalloda halljaban es utazasi irodakent es informaciokent funkcional. Barmit el lehet vele intez(tet)ni.
El sem tudjatok kepzelni, hogy egy ilyen irasjelekkel iro orszagban ez mekkora nagy kincs.
Ja, email cime is van:
gyy@public.bfa.net.cn
Cimbo
LeifEriksson Creative Commons License 2002.03.30 0 0 34
Ki akar ottmaradni?? :-)))))

OK, majd rakok fel képeket, ha hazajöttem...

Leif

Előzmény: ökörnyál (33)
ökörnyál Creative Commons License 2002.03.29 0 0 33
OK, kösz!
Ha nem nyeri meg annyira a tetszésed, hogy ottmaradj, esetleg beszámolhatnál majd a tapasztalataidról.
Előzmény: LeifEriksson (32)
LeifEriksson Creative Commons License 2002.03.29 0 0 32
Nem hivatalos, amolyan "szokványos" turistaút.

Nem véletlenül persze az idézőjel, hiszen ennél kevésbé szokványos úticélt el se lehetne képzelni. Nem tudom, talán morbid kíváncsiság, hogy milyen lehet a megvalósult orwelli állam....szóval érdekel, ennyi.

Valóban nem egy jellemző turistacélpont, de igenis lehet oda utazni. Mondjuk nem túl könnyen, mert egyéni turizmus ott nem létezik, vagyis eleve csak csoporttal lehet menni, és még így is napi 24 órás kísérője lesz a társaságnak.
Az észak-koreai hivatalos idegenforgalmi ügynökségen kívül van még összesen 2 db cég a világon, aki szervez oda utakat, egy angol, meg egy holland. Az angol "cég" egy tájépítész fickó, aki Pekingben lakik és É-koreai utakat szervez. Hát így, ha már rákérdeztél.. :-))

Szóval a külföldieket beengedik, csak persze számítani kell arra, hogy Patyomkin-falvakat mutatnak csak meg, és hogy végig megfigyelnek. Hivatalosan csak az újságírók, az amerikaiak és a dél-koreaiak nem kapnak vízumot. Persze még így is kb 500 fő körül mozoghat az éves turistaforgalom.

Leif

Előzmény: ökörnyál (30)
frimi Creative Commons License 2002.03.29 0 0 31
Hi!
Én nagyon régen jártam Kínában. Senjang, Sanghai és Peking voltak a két hetes utam állomásai.
Csak egyetlen praktikus tanácsot szeretnék adni annak, aki erre esetleg rászorul...
Mielőtt elindultunk, nagyon felhívták a figyelmünket, hogy csak és kizárólag palackozott italokat vegyünk. Ezt be is tartottam, csak egyetlen egyszer lankadt el a figyelmem: a Ming császárok sírjánál ebédeltünk és a Colát jégkockákkal hozták ki. Gyanutlanul megittam. S másnap hazafelé a repülőn az utat Moszkváig, majd onnan Pestig úgyszólván a klotyón töltöttem!!! Úgyhogy vigyázat!
Frimi
ökörnyál Creative Commons License 2002.03.29 0 0 30
Mi a fenét csinálsz te Észak-Koreában? Nem is gondoltam volna, hogy egyáltalán beengednek oda külföldieket. Vagy hivatalos út?
Előzmény: LeifEriksson (29)
LeifEriksson Creative Commons License 2002.03.29 0 0 29
Az autóvezetéshez adalék:

a Lonely Planet írja (szerintem is ezt kell megvenni, van külön csak Peking, én abba ruháztam be, mert É-Koreába megyek, előtte-utána 4-4 nap Pekinggel),
szóval azt írja, hogy külföldi eleve nem vezethet autót Kínában, se a saját itthoni jogosítványával, se a nemzetközivel, merthogy azt sem ismerik el. LP szerint: le kell tenned a helyi vezetői vizsgát, akkor kapsz egy kínai jogsit, leadod a sajátodat, és ha távozol, kínai jogsi lead, saját visszakap.
Másodlagos forrás tehát, de a Lonely PLanet szerintem etalon és megbízható.

Én '91-ben voltam először, akkor 16 évesként, most kicsit más lesz, azt hiszem.. :-)))

Ha árak érdekelnek valakit, annyit biztosan tudok, hogy a Zhaolong Youth Hostel (rendes Youth Hostel kategória) 4 ágyas szobájában egy ágy egy éjszakára 70 renminbi jüan (9 USD). Össze lehet hasonlítani pl. a skandináv Youth Hostelek 25 USD körüli áraival....bár az azért más kategória, igaz.
Repülőjegy: a Finnair-nek nagyon jó ára van (150-egynéhány ezer), de április-májusra szinte teljesen le vannak bookolva a járataik.
Nekem a Chemol Travel-nél sikerült végül megvennem a jegyet, 156ezer + illetékért, a Turkish Airlines-ra.
Az áraknál némi összehasonlítási alap, hogy itt sikerült még kisírnom, hogy adják a jegyet a márciusi áron, áprilistól 190-200ezer alatt nemigen lehet kapni már sehol... :-((
(a talán egyetlen kivétel az Aeroflot 150e körülivel, de a seremetyevói átszállást az orosz tranzitvízum körüli hercehurcák miatt nem ajánlanám....a magyarokra ott tényleg utaznak, engem majdnem kirúgtak, sima érvényes meghívólevéllel 1,5 éve)

Na így röviden ennyi, ha a topictársak közül valaki ápr 24-29, illetve máj.7-9 között Pekingben lesz netán, összefuthatnánk..:-)))

Leif

Előzmény: ökörnyál (19)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2002.03.04 0 0 28
Halihó! Völgyi Judit nevü Kedves hölgy, akivel Pekingben, majd az Amadinda koncertzen spontén találkoztunk nincs véletlenül itt a topicban? Esetleg Boczán Frédi?

Latya

Medve Bálint Creative Commons License 2002.02.21 0 0 27
Igen! Kína!
ökörnyál Creative Commons License 2002.02.19 0 0 26
Az lesz az. Több szentélyen kellett áthaladni, amelyekben egyre nagyobb Buddhák voltak, és az utolsóban volt ez a hatalmas méretű. Nem is lehet rendesen látni, mert a lába mélyen a földben van, a kupola meg meglehetősen szűk.
Előzmény: kb. (25)
kb. Creative Commons License 2002.02.19 0 0 25
A hongkongi buddha jóval nagyobb annál amit te Pekingben láthattál. Melyik volt az, a Láma Kolostor (Yonghegong) kb. 18 méteres szantálfa szobra? Az a legnagyobb szantálfa szobor, a hongkongi meg a legnagyobb Buddha szobor. Ha még ma is az, rémlik valami új rekorder, de ebben nem vagyok biztos...
Előzmény: ökörnyál (18)
Carpy Creative Commons License 2002.01.24 0 0 24
Kina szuper hely, latni kell! Sajnos csak 2 napot volt alkalmam eltolteni, ugyhogy nagyon visszavagyom.
A 2 nap viszont tartalmas volt, tobbe kevesbe szervezetten: Ming sirok, Kinai orvosok diagnozisa csukloerintes alapjan, Nagy Fal megmaszasa (1600 lepcsofok), meg persze a kereskedelmi resz: gyongybazar, vazaaruhaz. Masnap Peking: Tiltott varos, Nyari palota, Mennyei Eg temploma. Mondhatni, a sztandard program, a minimum. Legkozelebb delre megyek, Hong Kong, es/vagy Shanghai.
A kozlekedes tenyleg durva, a piros lampa csak disz, de jobbra hivatalosan is lehet mellette kanyarodni. Kerekparosok mindenhol.
Az alkudozasra egyszer rafaztam: egy gyonyoru par vazat akartam venni, 15-rol lealkudtam 8-ra, de csak 7 volt nalam, es nem adta erte oda. Pedig ha utanam futott volna, akkor talaltam volna meg penzt.
Szoval legkozelebb nem jovok haza vaza nelkul :))
ökörnyál Creative Commons License 2002.01.13 0 0 23
Még valami. Kínában mindenre alkudni kell. Nem annyira durva a helyzet, mint az arab országokban, de azért eléggé meglepődnek, ha minden alkudozás nélkül megvesz valamit az ember. Ez természetesen csak azokra a helyekre vonatkozik, ahol elsősorban turisták vásárolnak, ott viszont mindenre. Az első napokban például mi lazán kifizettük az 5 jüant a sörért, vagy az ásványvízért az utcai árusoknak, aztán rájöttünk, hogy profi alkudozó ennyi pénzért minimum két sört, vagy más itókát tud beszerezni magának.
A legjobb az volt, amikor az agyagkatonáknál kifogyott a videjóból a szalag. Az egyik utcai árusnál volt olyan, ami kellett nekünk, 250 pénzt kért érte. Kiadós alkudozás után 150 jüanért ideadta a szalagot, még néhány italt, meg pár ilyen apró biz-bazt, emléktárgyat, miegymást.
Lauri Creative Commons License 2002.01.13 0 0 22
HAli!
En itt elek(marmint Kinaban), es biztosithatlak, hogy semmi veszelyes nincs a kajaban, a palackozott vizben, es nekem eddig a China Airlines is bejott...
az osz is szep,de a tavasz meginkabb!Majusban biztos gyonyoru lesz itt!
Utikonyvnek a Lonly Planet-et ajanlanam, erdekes es naprakesz.
SZivesen segitek barmiben!Jo szervezest!

Rbela Creative Commons License 2002.01.10 0 0 21
sziasztok
kb 10 éve járok kinába,évente 2-3x.fantasztikus hely az biztos.már több mint 70 országban jártam,de ez az a hely ahová bármikor szivesen megyek.ha bárkinek konkrét kérdése van,szivesen segitek.
FUNTHOMAS Creative Commons License 2002.01.04 0 0 20
Sziasztok!

Nem az olcsóság miatt megyünk vonattal hanem mert kiváncsiak vagyunk, hogy meg tudjuk e csinálni. Egyébként kb. 80,000 a vonatjegy, 6 éjszaka.

Nem hiszem, hogy unalmas lenne: Szibéria, Bajkál tó, Góbi sivatag stb.

Ha van idötök látogassatok el ide:
http://www.grijns.net/transsiberia/trans.html

Üdv

Előzmény: Lady Levender (15)
ökörnyál Creative Commons License 2002.01.04 0 0 19
Mi egyébként tavaly augusztusban voltunk, szervezett úton, Pekingben és Xianban. Akkor nekünk azt mondták, hogy az ősz a legkellemesebb évszak az országnak azon a vidékén.
Ha vezetni akartok, az érdekes lehet, mert jól emlékszem, hogy a kis kínai idegenvezetőnk, aki egyébként nagyon jól beszélt angolul, teljesen meg volt lepve, hogy ha külföldre utazik az ember, csak úgy volán mögé ülhet, és nem kell semmi vizsgát letennie.
Számomra egyébként kellemes meglepetés volt az ország, sokkal kezdetlegesebb körülményekre számítottam, ehhez képest - legalábbis azok a részek, amiket nekünk megmutattak - nagyon kultúráltnak tűntek. Gondolom a külvárosokban, vagy vidéken sokkal elbornyasztóbb lehet a helyzet. A szállodák tök elegánsak, mi többször vásároltunk élelmiszerboltokban, és az árukínálat egy olyan átlagos falusi ABC kínálatának felelt meg. Elég olcsó hely, a sört külön javaslom, literes üvegben árulják, Jin-Jang, vagy mi a neve, nagyon jó és kurva olcsó.
Na, átnézem a fotóalbumokat, és elmesélem majd, ami még eszembe jut.
Előzmény: ökörnyál (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!