Keresés

Részletes keresés

ördögszekér Creative Commons License 2019.05.11 0 0 28175

Bárcsak nagyobb helyem lenne... 

Nagyon édesek ezek a kis pöpik. <3

Nekem egy holland törpém van, de nagyon kis pukkancs, szerintem szétszivatna egy ideérkező kisnyuszeket. 

Remélem sikerül nekik szerető gazdit találni! Bocs hogy segíteni nem tudtam, de nem álltam meg szó nélkül a kis gyönyörűségeket.

 

Előzmény: Ronnja (28174)
Ronnja Creative Commons License 2019.05.03 0 0 28174

Sziasztok!

Bár kissé ül a fórum, de remélem azért valaki olvassa.

4 db kosorrú törpe bébim eladó sorba került.

 

Fajtatiszta szülőktől (anya: kék, apa: fekete-fehér foltos) származó kis nyuszik várják szerető gazdájukat. Kezesek, nem vadak, gyerekek gondozzák őket. Jelenleg 5 hetesek, két hét múlva elvihetők.
Írjanak bátran, kérdéseikre választ adok.
Érdeklődni: dominoponilo@gmail.com vagy 06309613840

 

rhodis Creative Commons License 2018.10.13 0 0 28173

Szia.

A holnapi Monori börzére ilyen törpenyuszikat viszek, tuti törpék.

Ha érdekel hívj: 06-30/423-624egy.

 Az indára ha sikerül teszek fel képet, ide nem sikerül.Hoppá és most sikerült, sőt még duplázni is....

Előzmény: Hajnibaby13 (28172)
Hajnibaby13 Creative Commons License 2018.10.12 0 0 28172

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jár-e még valaki erre, hátha. Elég régen volt utoljára itt aktivitás.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy tud bárki ajánlani megbízható tenyésztőt, akinél holland törpenyulak vannak? Kicsi a lakás és szeretnénk, ha a ketrec megfelelő lenne neki, ezért mindenképp holland törpenyulat szeretnénk, aki valóban akkora marad, "ahogy az a nagy könyvben meg van írva". Budapest vagy a környéke az, amit biztosabban be tudunk vállalni, esetleg Pest megye.

Nojinoj Creative Commons License 2017.04.28 0 0 28171

Szia.

 

Köszönöm.

Sajnos nekem most mindenképpen kétszintes kell; egyszintesből van 4. :)

 

Üdv,

n

Előzmény: pacsepa (28170)
pacsepa Creative Commons License 2017.04.27 0 0 28170

Nekem csak egy szintes van, de kifejezetten nagy méret, és olcsón megkaphatod. Nincs is agyonhasználva, mert állandóan nyitva volt az ajtaja... :-)

Sajnos nekem már nem kell, a lakója bő egy éve eltávozott. :-(

Nincs nálam rendes fénykép, ha érdekel, akkor csinálok. Csak az arányok miatt, egy régi kép, amikor még csak fél éve volt a lakója:

 

Előzmény: Nojinoj (28169)
Nojinoj Creative Commons License 2017.04.27 0 0 28169

Sziasztok!

 

Sürgősen keresek BELTÉRI (tehát alul sem nyitott) 2 szintes nyúlketrecet, max. 25.000 forintig. 

Ha esetleg lenne valakinek, ami csak a helyet foglalja, írjon.

 

Köszönöm!

cszoli Creative Commons License 2017.03.21 0 0 28168

A nyulak nagyon helyhez kötődnek, ilyen simán lehet, mi úgy hívtuk, hogy büntet, mert ott hagytuk.... nálunk egy idő után elmúlt.

Előzmény: Jersey79 (28167)
Jersey79 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 28167

Sziasztok! remélem olvassa még bárki a topicot... 1,5 éves nyuszikámra két hétig más vigyázott míg elutaztunk. A korábban szobatiszta, kedves a simogatást babusgatást kifejezetten igénylő nyulam, most össze vissza pisil, iszonyú vad, körbe körbe rohangál körülöttem, és egyáltalán nem engedi magát megsimogatni... mi történhetett? hogyan tudom visszaállítani a régi rendszert?

cavecat Creative Commons License 2016.04.23 0 0 28166

Szia!

 

A két állat szüleiröl vagy alomtestvéreiröl nincs információd?

 

A kék vidra (blue marten) "genetikailag" így néz ki:

at-B-C-dd-E-

(persze ha ismernénk a szülöket, ennél többet is lehetne tudni, a "-" jeleket le lehetne cserélni a megfelelö gén jelére)

 

A kék vadas (opál) pedig ilyen:

A-B-C-dd-E-

 

Mivel mindkét állat hordozhat mindenféle recesszív gént (egyszínü, lila, albínó/himalája/sziámi/csincsilla, sárga), ennek a szülöpárosnak szinte bármilyen színü utódai lehetnek. A legnagyobb valószínüsége azonban a kék vadas és - ha a vadas szülö hordoz vidra vagy egyszínü gént - a kék vidra utódoknak van.

Előzmény: zöld küllő (28165)
zöld küllő Creative Commons License 2016.04.19 0 0 28165

Sziasztok! Nyúl-színgenetikai kérdésem lenne: egy blue marten és egy opal nyúlnak milyen színű utódai lesznek?

Wolf1160 Creative Commons License 2015.10.28 0 0 28164

Hello Hataraim,                                                                                                                                                                    koszi az erdeklodest, igen meg megvan a Mano. Dec.5 en koltozunk azaz adjuk at a hazat, de tobb mint valoszinu meg az unnepeket itt toltjuk a szuloknel es csak Januarban megyunk vissza. Hamarosan kuldunk kepet a nyuszirol. Udv. Adam

Előzmény: Törölt nick (28163)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 28163

Szia, megvan még a nyuszid? Írtam.

Előzmény: Wolf1160 (28161)
Lud Creative Commons License 2015.09.21 0 0 28162

a fiatal csapat ismerkedik a kifutóval.

Wolf1160 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 28161

Udvozlet minden kedves topik tarsnak!                                                                                                             Gazdit keresunk szeretett nyuszinknak (mezei nyul, herelt( Eladtuk a hazunk Magyarorszagon es utazunk vissza a tengerentulra. A nyuszi nagyon kedves, teljesen szobatiszta es nagyon ragaszkodo. Tarsasaghoz van szokva a nappaliban el es ami a legfontosabb nem ragcsal vezetekeket, ajtokeretet stb. nagyon szofogado es odajon ha a neven szolitjak. Iden augusztusban lett 5 eves, teljesen egeszseges, soha nem volt beteg. Aki segiteni tudna kerem irjon, nagyon nehezen valunk meg tole ha mindenkepp ugy kell majd tortennie de nem szivesen tennem ki olyan hosszu utnak ha nem feltetlenul muszaj. Kerem ha van valaki aki befogadna es jo sort tudna biztositani neki a hatralevo  eveiben kerem irjon a reszleteket megbeszeljuk. Nagyon koszonom elore is.

cavecat Creative Commons License 2015.09.19 0 0 28160

Remélem, nem veszed rossz néven, mert jó tanácsnak szánom, nem bántásnak.

Se Csoki, se Bunny nem holland törpenyúl.

Mindketten sörénytelen oroszlánfejüek.

Amivel nincsen semmi gond, természetesen, az oroszlánfejü fajta tenyésztéséhez hozzá tartoznak a sörénytelen nyuszik, ahogy a duplasörényesek is.

Nem érdemes holland törpenyusziként eladni a sörénytelen oroszlánkákat, mert aki igazán holland törpét szeretne, az csalódott lesz (joggal). Ezzel a saját jó híredet rontod, a szakmai hozzáértésedet fogja megkérdöjelezni mindenki, aki ért az oroszlánfejüekhez.

Amúgy sem érdemes összekevergetni a két fajtát; a holland törpe nagyon stabil génállománnyal rendelkezik (közte a törpeség génjével), régi fajta; miközben az oroszlánfejü nagyon fiatal fajta (sok országban még nem is elfogadott), nagyon vegyes genetikával, mindenki kicsit a saját szája íze szerint csinálja (de jellemzöen a törpeség génje nélkül).

A törpeség génjével nem rendelkezö, a fajtastandardba bele nem illö ("hamis") holland törpéket persze lehet használni az oroszlánfejü állomány javítására, de azokban az almokban születö kisnyuszik akkor sem lesznek holland törpök, ha nincs sörényük (hiszen egyik szülöjük sem volt "valódi" holland törp).

Kb. 5 évig tenyésztettem oroszlánfejüeket, kicsiben, ahogy te, hobbiból. Nehéz fába vágtad a fejszédet, sokkal-sokkal egyszerübb venni pár holland törpét (vagy más, genetikailag kiforrott fajtát) Németországban, és azokkal tenyészteni, mint egy ennyire fiatal fajtával dolgozni - de én nagyon élveztem, és kívánom, hogy neked is rengeteg örömöd legyen benne!

Előzmény: Nyuszi Nyuszpusztai (28159)
Nyuszi Nyuszpusztai Creative Commons License 2015.09.18 0 0 28159

Sziaszok!

 

Szeretnék hozzátok csatlakozni, mert mi is nyulazásba kezdtünk Budapesten. Családilag, hobbiból tartunk szigorúan nem rokon törpenyulakat, holland törpenyulakat és oroszlánfejűt. A célunk az, hogy a későbbiekben egész évben olcsón, jó egészségi állapotú, nagy tűrőképességű, szelíd és szobatiszta nyuszkókat neveljünk, hogy az új gazdik a legjobbat kaphassák.

Ha érdekel titeket, nézzétek meg a képeket a honlapunkon: nyuszpuszta.weebly.com

seci Creative Commons License 2015.06.13 0 0 28158

Misi-nyuszi elköltözött oda, ahol mindig zöld a fü és szépen süt a nap.

Élt több mint 10 évet, tegnap még vidáman rohangált a kertben, ma reggel sem látszott rajta semmi, most este nézzük és már elaludt, örökre.

Végül is matuzsálemi kort ért meg egészségben, örüljünk ennek!

Misi-nyuszi

 

-seci

linfury Creative Commons License 2015.04.16 0 0 28157

Jaj, ne haragudj, rég jártam itt ... én vizsgálattal, bódítással, fogkorrekcióval együtt 7000 Ft-ot fizettem

Előzmény: donnos (28154)
cszoli Creative Commons License 2015.04.15 0 0 28156

Tapasztalataim szerint az egyetemi rendelő olcsóbb egy szokásos állatorvosi praxisnál. Sima vizsggálat asszem 3000Ft, ha nem kell extra dolgokat nézni, de legalább, ha kell, helyben megoldják.

Előzmény: donnos (28154)
cszoli Creative Commons License 2015.04.15 0 0 28155

P.P. (és legyünk igazságosak, az egész rendelői személyzet) ügyében csatlakozni tudok. Bár nyuszikám már a másvilágra költözött, de ő próbálta gyógyítani, életben tartani az utolsó hónapokban. Ha hamarább kezdünk hozzá járni, valószínűleg még élne...

Előzmény: linfury (28153)
donnos Creative Commons License 2015.03.24 0 0 28154

Köszönöm kaptunk időpontot.

Nem voltunk még orvosnál a nyuszival körülbelül milyen összeget kérnek el egy vizsgálatért?

Előzmény: linfury (28153)
linfury Creative Commons License 2015.03.20 0 1 28153

Az állatorvostudományi egyetem Egzotikus állat és Vadegészségügyi tanszékén Dr. Pazár Péter ... fantasztikus orvos, a mi nyulunk már nem élne nélküle.

A Kelet pu.-nál van

Előzmény: donnos (28151)
linfury Creative Commons License 2015.03.20 0 0 28152

A nyulaknál ... főként a nőstényeknél messze nem a kényelmed a fő szempont ... ha úgysem akarsz szaporulatot, akkor azért is érdemes, mert egy csomó későbbi eü. problémát megelőzhetsz vele ...

Előzmény: Lud (28148)
donnos Creative Commons License 2015.03.20 0 0 28151

Sziasztok.

Budapest 6. Kerületben vagy közelében keresnék megbízható nyuszis dokit:) 

Valaki ismer esetleg egyet? Előre is köszönöm

Lud Creative Commons License 2015.03.09 0 0 28150

a nyuszik nálunk szeparálva vannak, csak a testvérek, ill anya-lányai vannak egy-egy ketrecben. kertbe-futtatóba kiengedni is csak ennek megfelelő csoportokban szoktuk. cicáknál nehezebb megoldani az elkülönítést ha kintre is engedi a gazdája. érdekes szitukat szül, a környékbeli macskák és a nyulak komfrontációja. sokszor onnan veszem észre a macskát, hogy a nyulak dobogni kezdenek. aztán volt olyan is, hogy az anyanyuszi beállt a gyerekei és a macska közé és farkasszemet nézett a macskával percekig. de van olyan szomszéd macska is, ami a nyuszik háza körül tanyázik - gondolom a tető, meg az egerek miatt.

Előzmény: Goldwing (28149)
Goldwing Creative Commons License 2015.03.09 0 0 28149

Nálunk cicából is van 8..... mindenki ivartalanítva van. Nem véletlenül mondják, hogy sokkal nyugodtabbak, nincs verekedés, betegség terjesztés. Az ivartalanítás az életüket is meghosszabbítja, a felettem lakónak van közel 20 éves cicája, de láttam már 24 éveset is. A doktornő mondta, hogy a nőstény nyuszit ivartalanítani kell, mert gennyes méhgyulladást is kaphat, és abba belehal :( Egy bak nyuszi ivartalanítása 5-10e Ft, egy nőstény 25-30e....és ez nem csak kényelmi szempont.

 

 

G.

Előzmény: Lud (28148)
Lud Creative Commons License 2015.03.06 0 0 28148

hát az tény, hogy be van indulva a csajokra, legutóbb kiugrott a ketrecből, hogy legalább rácson keresztül orrozzon a lánynyulakkal. (akik valóban leosztják a fiú szerepeket egymás közt).

amíg nincs bunyó, meg sebesülés addig nem ivartalanítanék senkit. tudom sokan maradinak tartják ezt az álláspontot, de nem szeretném csupán a saját kényelmem miatt műttetni a nyuszikat.

 

Előzmény: Goldwing (28147)
Goldwing Creative Commons License 2015.03.04 0 0 28147

Szia!

 

Szerintem ez az ivaros nyuszik tipikus mozdulata... javítson ki bárki ha rosszul tudom.Az ivaros lányok azt mutatják egymásnak, hogy a fiúk mit csinálnak ... mit kellene csinálniuk:). Az ivartalanítás megoldást hozhat a problémára.

 

G.

Előzmény: Lud (28146)
Lud Creative Commons License 2015.03.04 0 0 28146

fiú nyuszink immáron rendszeressé váló szórakozásává vált, hogy etetéskor, ha benyúlunk a ketrecébe a fenekével csinál egy fordulót és legyezőszerűen terít pisivel. előtte a bejáratnál szaglászik, simogatjuk, addig rendben, csinálunk pár ál-benyúlást arra se reagál, de ha élesben be akarunk tenni szénát vagy tápot, vagy benn simogatni akkor lesújt :)

ez természetes és együtt éljünk a napi ruhamosással :), vagy van valami trükk?

a csajnyuszikra ez soha nem volt jellemző.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!