Keresés

Részletes keresés

Petykooo7 Creative Commons License 2022.07.25 -5 1 62

Az észak-európai országok méltatlanul mellőzve vannak. Sok ember nyaralási terve kimerül annyiban, hogy elutazik az egyik dél-európai tengerparti városba és a tűző napon fekve egy öt csillagos szállodában pancsolt rumból készített mojitót szürcsöl a napágyakon a rezortban. Ezzel ellentétben északon egy teljesen más nyaralás várja az utazókat. Sokkal mozgalmasabbak ezek az utazások. Különösen akkor, ha az ember autót is bérel és neki vág Skandináviának. Ezen a 928 057 km² méretű területen olyan természeti látnivalók találhatók, amelyekért már önmagában megéri lefoglalni a repülőjegyedet Stockholm városába. A svéd főváros remek kiindulópont egy olyan hazaiak által felderítetlen világba, ami után a legtöbb barátok csak csodálkozva kérdezi majd, hogy honnan volt erre pénzed. Valójában viszont ha pár dologról hajlandó lemondani az ember (igen, többek között az alkoholra gondolok), akkor még a Váci utcán található Postabankot sem kell kirabolnod egy ilyen kiránduláshoz. A posztban elmesélem, hogy mi az amit imádtam Észak Velencéjében. Kitérek a negatívumokra is, hogy miért nem lett Stockholm a kedvenc európai fővárosom. Nézzük hát!

 

BŐVEBBEN: https://travelhacker.eu/latnivalok-stockholm-varosaban-eleg-vastag-a-penztarcad/

Előzmény: czll (61)
czll Creative Commons License 2022.06.25 -3 1 61

Sziasztok!

 

Teljesen leállt a blog vagy lehet kérdezni! Július végi utazáshoz szeretnék információkat kapni.köszönöm

hunylac Creative Commons License 2019.01.17 0 0 60

Sziasztok!

 

Októberben egy rövid kétnapos kiruccanás keretében Göteborgban jártam, mely kiváló úti cél egy hétvégi kiránduláshoz.

Akit esetleg érdekelnének a látottak és az útról készült beszámoló, itt találja:

 

http://rokavar.blogspot.com/2019/01/goteborg.html

Piri5510 Creative Commons License 2015.09.21 0 0 59

Helló!

Novemberben utazni készülök egy fapados járattal (Norvég légitársaság) Stockholmba. 4 napig fog tartani a kirándulás. Azt szeretném tudni, hogy szerintetek felvihetem-e a gépre a kézipogyászomban a selfiebotom. Szeretnénk a barátokkal közös képeket csinálni. 

A másik kérdésem hogy volt-e valaki közületek az ABBA múzeumban. Milyen volt? Szabad bent fotózni? (A barátnőn ABBA mániás....)

Szeretnék majd valami kedves ajándékot vinni a családtagjaimnak ami nem drága. Tippek?

Adtatok már fel onnan képeslapot? Mennyibe került?

Úgy általában mire kell figyelni? Csak Stockholmban leszünk. 

Repülőn még nem utaztam. Kb. 2 óra lesz az út, adnak valami innivalót. Nincsenek nagy igényeim, bubis vízre gondoltam. 

Az előirt kézipogyász mellett egy kicsi táskát lehet még magunkkal vinni?

Kösziminden hozzászólást.

Szilvi092 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 57

Sziasztok!

 

Egy furcsa kérdéssel fordulok felétek kedves fórumozok!

 

Magyar pálinkát lehet e valahol kint kapni?

 

(Ajándékba lenne)

 

 

Üdv: Szilvi

pupákok Creative Commons License 2013.11.20 0 0 56

esetleg valaki járt arra manapság?

beszámoló?

Sekreta Creative Commons License 2012.10.10 0 0 55

Jövőre szereténk a családdal egy északi körutazást tenni. Tudtok segíteni, hogy itthon melyik irodánál tudok kompjegyet venni? Nem szeretek a neten vásárolni, mert már megjártam egyszer. Köszi.

ÜgyiDulifuliOkoska Creative Commons License 2012.05.28 0 0 54

Skagerrak szoros, vagy amit akartok.

 

Norby99 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 53

Üdv!

 

Egy kis segitségre lenne szügségem, bár kérésem nem éppen egyszerű. Idén szeretném megcsinálni a Kungsleden(királyok útja) túrát. Ez egy 500km hosszú útvonal ami Lappföldön keresztűl vezet, a svéd vadonban. Namost, elég kevés infót találtam a neten illetve nem sokan ismerik az útvonalat. Tehát, keresek egy olyan embert aki aki már hallott róla, tud infoval szolgálni, vagy ismer valakit aki megcsinálta stb...

Elöre is köszönöm.

divanyka Creative Commons License 2011.12.05 0 0 52

Sziasztok,

 

Ha esetleg van valakinek svéd koronája, MNB középárfolyamon megvenném.

 

Köszi!

musseln Creative Commons License 2011.11.03 0 0 51

Sziasztok! Az érdekelne, hogy Lulea-ból mennyire lehet látni a Sarki Fényt? Mondjuk úgy január vége felé.....mik a tapasztalatok? Köszi!

bora_bora_z Creative Commons License 2011.07.11 0 0 50

2 db vonatjegy SOS eladó "last minute"-áron, betegség miatt :(  Göteborgból Oslón át Ottába (Jotunheim hegyi nemzeti park közelébe), Göteborg-Oslo-Lilleström-Otta vonalon.

 

A jegyek július 12-re szólnak az alábbi menetrend szerint: Göteborg 17.10 ind. - Oslo 21.45 érk. Oslo 22.45 ind. - Lilleström 23.22 érk. Lilleström 23.27 ind. - Otta 03.18 érk.

 

Ár: 14.000,- Ft (mi kedvezményesen 500 NOK-ért vettük)

annadoragabor Creative Commons License 2010.10.15 0 0 49
Svéd oktatást vállalok
20/99-81-078
Louloudaki Creative Commons License 2010.01.06 0 0 48
sziasztok!
március közepén megyek göteborgba 3 napra, az lenne a kérdésem, hogy milyen az időjárás olyankor, mit érdemes megnézni, és a kajcsik milyen árban vannak kb (nemluxus étterem, közértek). :) köszi előre is!
itze Creative Commons License 2009.12.17 0 0 47

Ja, a térképre jelentkezés helyesen:

 

berner.attila@gmail.com

itze Creative Commons License 2009.12.17 0 0 46

Sziasztok!

 

Svédországban élö magyaroknak/ról ´hoztunk össze egy kis térképet a googlemaps-on, hogy a kitelepülök gyorsabban megtalálhassák egymást és könnyebb legyen segítséget kérni és tapasztalatokat megosztani.

 

A kis térkép nyilvánosan hozzáférhetö, ha felkeresitek a http://maps.google.hu -t, ráközelítetek Svédországra és beírjátok a keresöbe, hogy "Svédországi magyarok"

 

Másik alternatíva, hogy felkeresitek a

 

http://psycho.blog.hu -t és ott  a linkek között megtaláljátok.

 

Eddig föleg orvosok regisztráltak be, de mindenkit szívesen látunk a térképen!

 

Ha fel szeretnétek kerülni, írjatok a berne.attila@gmail.com címre.

 

Üdv mindenkinek,

Attila

 

jetta144 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 45
Szeretnék információkat gyűjteni, hogy svédországba a letelepedéshez milyen papirok szükségesek és itthon vagy kint kell elintézni a letelepedést, mennyi idő mire megkapom a papirokat? Engem leginkább az érdekelne, hogy mennyi időbe telik mire megkapom a letelepedéshez szükséges papirokat? Fontos lenne. Előre is köszönöm a választ!.
mgy Creative Commons License 2008.09.16 0 0 44
Jól néz ki!
Rakj még be képeket!
Előzmény: Zsefe (43)
Zsefe Creative Commons License 2008.09.16 0 0 43
Udv Mindenkinek!

10 napot voltunk Svédországban.

Itt is jartunk.

Hallingsafallet

Zsefe
Hallingsafallet
Cincogi Creative Commons License 2008.08.25 0 0 42

Én is csak úgy tudok felejteni, hogy azóta már éltem Európa más 4 országában. :)

De azért minden nyáron felmerül, mint úticél. Én főleg a sarkkörre vágyom (meg persze az oda vezető útra). Eddig Oslo volt Skandinávia legészakibb pontja, ahol voltam.

Előzmény: mgy (41)
mgy Creative Commons License 2008.08.22 0 0 41
Hát nyaralunk... :)
Haragszom a skandináv városokra, mindre. Amióta jártam/laktam arra, nem nagyon érdekel más... :-D
Előzmény: Cincogi (40)
Cincogi Creative Commons License 2008.08.22 0 0 40
Hahó, visszament mindenki karriert építeni?
Előzmény: Cincogi (39)
Cincogi Creative Commons License 2008.08.07 0 0 39

Ne mondd, hogy nem hallottál róla!!!!!!!!!!!!!!!!!

A LEGJOBB parki, kerti játék!

 

KUBB

 

Itt ugyan van szabály, de egy dolog mégsem világos, ami játék közben derült ki. (Már 6 éve hazajöttem, és azóta nem sokat vettük elő, sajna)

Előzmény: mgy (38)
mgy Creative Commons License 2008.08.07 0 0 38
Mit csinálni????? :-DDD
Előzmény: Cincogi (37)
Cincogi Creative Commons License 2008.08.07 0 0 37

Én is átjöttem. Tud valaki itt kübbözni?

Nekem van egy szettem, de elfelejtettem a szabály egy részét. Ki tud segíteni?

Előzmény: mgy (36)
mgy Creative Commons License 2008.08.07 0 0 36
:-DDD
Előzmény: cath555 (35)
cath555 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 35
Nalam is elhunyt az uj idetlensegbe elhajlo Norvegia allaskereso topic, egyebek kozt, es ez is el fog, mert mire ebben felhalmozodik ugyanaz az infomennyiseg, hogy mar erdmes legyen olvasni, en mar 5 gyerekes csaladanya leszek.
Előzmény: mgy (34)
mgy Creative Commons License 2008.08.07 0 0 34
Nagyon bánom azt a topikot... :(
Gondolkodtam, hogy meg kéne kérni a moderákat, rakják vissza az utazásba, mert abban azért van elég értelmes infó. Legfeljebb kiveszem a kedvencekből (szegény Dánia tegnap ő is elhunyt), aztán had menjen az állásbörze! :-DDD
Előzmény: cath555 (32)
cath555 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 33
blocket.se es sorry de nagyonis svedul van, leven Svedorszagban svedul szoktak lakasokat meghirdetni..
Előzmény: fulig jimmy (19)
cath555 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 32
Hat igen, eddig tenyleg tok felesleges volt ezert meg egy topicot nyitni. :))
Előzmény: mgy (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!