Keresés

Részletes keresés

Locyka19 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 74

Kedves György!

 

Szeretnék érdeklődni, eladó Fuji GW690 vázat esetleg tud-e jelenleg.

 

Előre is köszönöm a válaszát.

 

Üdvözlettel,

 

Lukáts Lőrinc

Előzmény: HGyuri (9)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2004.12.15 0 0 73
:)))
Előzmény: Százbolha (72)
Százbolha Creative Commons License 2004.12.15 0 0 72
És az sincs ráírva, hogy NIKON!
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (71)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2004.12.15 0 0 71

Hogy ezek a GW-k milyen szarok.

Még egy tetves USB csati sincs rajtuk?

 

:)))))

Előzmény: Százbolha (70)
Százbolha Creative Commons License 2004.12.15 0 0 70

Soti1:

 

A Fuji GW-k középformátumú filmes gépek.

Szerintem akik ide írtak több mint 2 éve, azoknak a mai napig fogalmuk sincs az A330-ról.

 

 

Szerintem valamelyik digitális topicban kérdezz.

 

Százbolha

Előzmény: Soti1 (69)
Soti1 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 69

Sziasztok!

Még teljesen új vagyok (leszek) itt, tehát elnézést, hogy ide írok, de nem találtam jobb helyet.


Sűrgős segítség kellene!
Ez az első digitális fényképezőm: Fuji FinePix A330.

Az a helyzet, hogy használtan kaptam ajándékba, és nincs hozzá semmi, csak a gép megg egy 128MB-s kártya!
Szeretnék szerezni hozzá egy magyarnyelvűt (Link is jó lenne),
meg azt szeretném tudni, hogy az USB csatija sima mini USB, vagy valamilyen speciális kábel kell hozzá, és milyen programok, hogy le tudjam tölteni a képeket a számítógépemre!

Előre is köszi a segítségeteket!

HGyuri Creative Commons License 2002.02.25 0 0 68
Rendben. Szólok Pelican mesternek is ;-) (
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 66
Jó :-) Hogy bírta a délutáni tömeg a fotózást?

Szombat este voltam Szipáléknál fotózni (magamról kellett használható kép), 6*9cel fotóztak, megdöbbentően primitív stúdióban. Hiába, a rutin... nincs kétségem, hogy technikailag kiváló kép lesz. Amúgy nem voltak hajlandóak megmondani, milyen géppel dolgoznak (nem láttam a feliratot).

A hölgy azt mondta, mindig összeveszik a bátyjával, mert hogy szerinte nem kell belenézni az optikába. Az én arcomnak eléggé mindegy, merre néz, de azért láttam egy-két klasszis arcot... csak kellék-szemüvegból volt vagy 10.

BladR*

Előzmény: Százbolha (65)
Százbolha Creative Commons License 2002.02.24 0 0 65
Hát... szerintem nemes egyszerűséggel beszéljünk másról.
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 64
Kedves Százbolha!

Figy, 2 éve ismerjük egymást, meg egymás képeit.

Úgy érzem, azóta mutattál már olyan képeket, amikre csakis őszinte csodálattal tudtunk reagálni, például a hortobágyi meg folyóparti halszemes képeid. Szóval tudsz jó képeket csinálni, és ezek fényében ez az állandó "éncsak amatőr vagyok" meg "nincsenek és nem is lesznek JÓ képeim" szöveg elég fárasztó, és nem érzem, mi szükség rá. Különös tekintettel arra, hogy a teknós eszmefuttatásaid nem a béna dilettánst tükrözik. Ha te is tudod magadról, hogy ügyes vagy, nem t'om, minek ez az imidzs. Átlátszó. Vagy mit gondolsz, miért kezdtem én is 15milisekre vadászni? Csak mert láttam, hogy döbbenet szépeket lehet vele csinálni, és hálistennek a jó képeidnek nem árt, ha elbagatellizálod őket.

Bizonyára van, akit az isten azzal ver meg, hogy nem tud örülni annak, amit jól csinált.

BladR*

Előzmény: Százbolha (63)
Százbolha Creative Commons License 2002.02.24 0 0 63
Baaalint:

Nem értem, hogy azonos időben miért kell különféle nickeken írkálnod. (pl. most: kezdőtopicban BladRunner néven)

Ha anyázni akarsz itt is, rajta. Nekem mindegy.
Tudod jól - és mások is - hogy nincsenek és nem is lesznek JÓ képeim, kár ezzel görcsölnöd.
Azt is mindenki tudja pár jó év után, hogy nem a cucc számít. Köztünk legyen mondva: lejárt lemez ez is.

Amit az egyik vagy másik topicban leírsz, az ott is marad, csak a szó száll el!
Nálam a szorítsdmeg-ereszdmeg taktikád nem hatásos. Humortalan fafejekre nem hat!

Egyébként békés a hangulatom, nyomtam ma 3 tekercset a Köztársaság meg a Hősök terén. Közzé teszem, ha lesz mit.

A szerencséd legyen Veled!

Százbolha

Előzmény: Medve Bálint (62)
Medve Bálint Creative Commons License 2002.02.24 0 0 62
Szívesen sorolom a helyesírási hibákat (apogrammatikus aberráció :-))), de minek, inkább mutass jó képeket, és ha szépek lesznek, én fogok a leghangosabban hűházni. A hortobágyi/halszemes képeidnél sem győztünk csodálkozni. Jó lenne, ha megint mutatnál valami igazit, meglepőt, kekecmenteset. A cuccod most már megvan hozzá, legyen neked szép a fény. Szerencsefel!

BladR*

Előzmény: Százbolha (58)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.23 0 0 61
Nem igazán tudom, hogy hogyan is van ez, de megpróbálom kilogikázni:
Ha filmformátumot váltok, tulajdonképpen a képkört változtatom.
Ha jól számolom akkor a 180-as lencse 35mm-es filmre 13,7° , míg 6x6-ra 24,8° Gondolom innen jön a különbség.
Azt még nem próbáltam, hogy mekkora a különbség a 90-es Angulon, és egy 90-es kisfilm tele mélységélessége között. Biztosan a látószöggel függ össze a dolog... de még nem értem hogyan..
Szerintem ha felteszel egy 6x6-ra való optikát a
Levnek van egy alapkönyve az optikáról. Abban biztosan benne van.
Elkezdtem nézegetni a kiadott értékeket:
180-as lencsénél, 8-as blendével:

Méret /HF táv / látószög
8x10 (203.2x254 mm) / 13,5m / 84.1989°
4x5 (101.6x127 mm) / 27m / 48.6246°
6x9 (56x84mm) / 54m6 / 31.3304°
645 (41.5x56 mm) / 81m / 21.9154°
Leica (24x36mm) / 135m / 13.7064°

Azt tudom, hogy egy optika látószöge erősen függ a blendemérettől is (mivel a szűkebb blende nagyobb képkört alkot), ezért adják meg általában mind a képkört, mind a látószöget a nagyformátumú optikáknál a teljes nyíláson, és 22-es blendénél.

Szóval itt ez a halom adat, és biztosan logikus a dolog, de én nem voltam egy zseni matekból, így hátha rájön valaki az összefüggésre...

LL:
Erre a házra már én is gondoltam... Március 4-5-6-án fent leszek megint, akkor megcsinálhatjuk..

Előzmény: Százbolha (60)
Százbolha Creative Commons License 2002.02.23 0 0 60
HGyuri:

Van egy kis problámán a DOF kalkulátorokkal.

Kiszámolom Sonnar180-ra 6x6 képméretre a hiperfokális távolságot mondjuk f/8-nál.
Átrakom kisfilmes gépre. 35mm-en már egész mást számol a DOF calculátor.
Pedig fizikailag semmi sem változot!!! Csak a "képkivágás"!

Hogy kéne számolni? Képkörrel? De honnan tudjuk mekkora a képkör???

Százbolha

Előzmény: HGyuri (55)
Százbolha Creative Commons License 2002.02.23 0 0 58
Mielött Baaaalint barátom rámtalál:

veszéj = veszély

A többít reá bízom.

Előzmény: Százbolha (57)
Százbolha Creative Commons License 2002.02.23 0 0 57
Nem ilyet, de megvettem....

4 tekercsnyi Velviát löttem el tesztnek.
3 NHG800-at családi fotókra és egy AGFA RSX-et "na próbáljuk meg" jelszóval.

Zoomos objektívvel ellátott gép: a felbontás terén kb. erre számítottam. A Kiev 80-asa f/8 blendénél már veri ebből szempontból.
Viszont sosem volt még ennyire kontrasztos és jó színvisszadású objektívem. A diákat megnézve kezd derengeni mi is az a brillancia. Geometriai torzítás nem tünt fel.
Az érdekesség az, hogy főleg napsütésben mutatja meg nagyszerű tulajdonságait. Borúban is fotóztam vele, így már nem látszik nagy különbség egy egyszerű bevonatos objektívhez képest.

A gép egy compact masina: távmérős AF, de azért van A és M üzemmódja is. Az MF-je nem tekerős, hanem tomagocsi, mint a digi gépeken.

Negatívumok:
Nehéz lenyomni az expo gombot. Ez bemozdulás veszéjjel jár. 1/20-nál alig tudok éles képet készíteni. A gépkönyve szerint (vakuzásnál is) 1/45 ajánlott.
A filmtovábbítás hangos.
Ennél nagyobb probléma számomra, hogy gyors exponál először AF mérés, aztán a lencsét elmozdítja és majd ezután exponál. Ez akár 0,4-0,8 sec is lehet.
Olyan mint az mju II.
Az AF szenzoroknak is van parralaxis hibája!!!!!
Ez 2m alatt zavaró lehet.
A rivjukban nagyon dicsérik a derítő vakuzását. Nekem 50%-ban túlexponálta a témát, főleg a közelieknél. Ezt még próbálgatnom kell...
Sokan a gép gyengéjének tartják a kis fényerőt 55-90mm f/4,5-6,9. Nekem ezzel csak egy gondom van: a háttér nem választható le a főtémáról. Mind a 4 zoom állásban csináltam próbaképet 1,5m tárgytávolságal és nyitott blendével. A háttér alig elmosódott.
Ha jól nézem a DOF kalkulátort, akkor 645 lencsével 90mm-nél f/45 kell a [2-végtelen] élességtartományhoz. 55mm-nél már csak f/16.
-------

Egyébként a keresője tiszta, a gép fogása kellemes.
Az alap körüli szűk zoom tartomány rászorít a kreatív képalkotásra. Ezt az elöző tulajdonosa is állította, lehet, hogy neki sikerült????
Sajnos megint van egy olyan rossz érzésem, hogy egy drága gépet lógatok a nyakamba. Lehet, hogy inkább a tízezerforintos Yashica-mat viszem a Teror Háza megnyítójára...
----------

Ha van linketek "street" fotókról, szívesen megnézném.

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (56)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.22 0 0 55
Akik követik a topikot, azoknak ideírok 1-2 tapasztalatot:
Volt szerencsém kipróbálni a múlt hétvégén egy Fuji GA645Zi-t. Ma jött ki a laborból az első tekecs. Hát én alig hittem a szememnek, annak a gépnek a zoomja hihetetlenül éles, kontrasztos, és a színei szinte életre kelnek.. Akit érdekel esetleg, megmutatom..
Egyszerűen zseniális kis gép!
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.21 0 0 54
A menü az a lap amin jobb éttermekben felsorolnak mindenféle ételeket meg italokat.
Előzmény: eke (52)
HGyuri Creative Commons License 2001.11.21 0 0 53
az állítja azt, hogy a képek mekkora méretben jelenjenek meg. Ha "full size", akkor úgy jelenik meg, ahogy felraktam, tehát mindenféle zavaró tömörítés nélkül.
Ha átállítottad, akkor meg menj vissza a képekhez, és nyomj egy F5-öt...
Előzmény: eke (52)
eke Creative Commons License 2001.11.21 0 0 52
Ok, de mi az a menü?
:-)
Előzmény: HGyuri (38)
HGyuri Creative Commons License 2001.11.21 0 0 51
Nem rossz, a 24-essel biztos jobb lehet ;-)
Előzmény: Törölt nick (50)
HGyuri Creative Commons License 2001.11.21 0 0 48
:) Utitárs az már van néhány :) De még gyűjtöm őket ...
A VW képen egyébként Te vagy? :-D
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.21 0 0 46
Nekem volt ilyen Bogaram, de már addigra már 2x volt átfotosoppozva.
Előzmény: Törölt nick (44)
HGyuri Creative Commons License 2001.11.20 0 0 45
de, egészen 5.6-ig szinte mindíg. f11-től meg már soha. Persze van az égnek is polarizációja, ami sokszor még rá is tett egy lapáttal. Érdekes, van egy fotóm, aminek nem a sarka, hanem a közepe felül sötétebb, a sarkoknál!
Majd megmutatom ;-)
Előzmény: Százbolha (43)
Százbolha Creative Commons License 2001.11.20 0 0 43
A 26. jónak tünik, szívesen megnézném.

Lehet, hogy rosszul látom, de a fujid nem vignettál?? Vagy ez valami égi jelenség??
(mint nálam a zöld fű)

Százbolha

Előzmény: HGyuri (42)
HGyuri Creative Commons License 2001.11.20 0 0 42
Igen, érdemes készülök is rá. Van még 5 nap szabim az akcióra. A Dolomitok érdekes színeket produkálnak havasan, mert a meredek falakon nem marad meg a hó, és a szép barna falak szépen mutatnak a zöld fenyőkkel, meg a hóval. Csak a jó időt kell kifogni...
Most a Kodaknak egyébként is akciója lesz a filmekre (20%).
Csaba: a Tátrai képek is be vannak keretezve. Vagy 26-án megyek fel velük + vetítő, vagy ha esetleg jársz Szegeden megnézhetnénk milyenek lettek a Kieves képeid, amíg itt van nálam a Rolleivision.
Előzmény: Százbolha (40)
Százbolha Creative Commons License 2001.11.20 0 0 40
Gyuri:
Szerintem szuper képek. Nekem a 2. tetszik a legjobban.

Enyhén havas változatban nem lenne érdemes ismételni?

Százbolha

Előzmény: HGyuri (35)
HGyuri Creative Commons License 2001.11.20 0 0 39
egyszerre :-D
Előzmény: Törölt nick (37)
HGyuri Creative Commons License 2001.11.20 0 0 38
állítsd át a "preferences" menüben a kép méretét "full size"-ra ;-) Az újraméretező képrobot töri össze a csíkokat.
Előzmény: eke (36)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.20 0 0 37
Állítsd pe a Preferences-ben: "full size"
Előzmény: eke (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!